Matte27

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.4.2019  09:26

Němec natočil britský film po americku. A mnohdy to vypadá i pěkně, chvílemi originálně, ale bohužel film svůj potenciál zabíjí všemi neduhy překombinovaných, romantických komedií. Stokrát omýlané rozchody, návraty a skoro-návraty působí spíš trapně než srdceryvně. Skoro jakoby se autor nadprůměrného romanťáku snažil zapadnout mezi ty (pod)průměrné. Škoda.

• 29.12.2018  01:40

Celý film jsem stále čekal na něco, co by mě donutilo odejít od počítače, stejně jako ty lidi z Cannes. Nic. Až po závěrečných titulcích jsem se dočetl, že jsem právě shlédl okleštěnou verzi bez té pravé dávky násilí, o které se ve spojení s filmem tolik mluví. Těším se, až vyjde druhá verze. Jinak Jack (film i postava) na mě působil často humorně, někdy absurdně, ale především vcelku inteligentně. Rozhovory Jacka s Vergem mají patrně zastupovat Trierův rozhovor s kritiky, kteří neustále brečí, že jeho filmy nejsou správné. Ano, nejsou, ale jsou dobré. A vizuálně přímo dokonalé. Jak již někdo výše zmínil - Trier je člověk, kterého dnešní přehnaně korektní film potřebuje - člověk, který se nebojí dotknout těch pomyslných hranic. On podél nich tančí valčík ruku v ruce s kontroverzí a milerád své kroky vede až za hranice tanečního sálu.

• 1.11.2018  19:17

Zvláštní, že mě nakonec díl s jednou z nejméně sympatických postav bavil zatím nejvíce. Pět hvězd za pěkné psychologické drama a jednoho opravdu velice originálního strašáka - z jeho chůze nechůze a ohromného vzezření mi bylo úzko.

• 1.11.2018  19:13

Když dva dělají totéž, není to totéž aneb jak může nadužívání dlouhých závěru zkazit dojem z celého dílu. Točit na jeden dlouhý záběr je majstrštyk, jak pro kameramana, tak pro herce, ale v tomto případě to má háček - zde nemají dlouhé záběry co nabídnout. Nemají žádné opodstatnění. Zkuste se podívat na Potomky lidí. Tam má každá vteřina svůj smysl. U tohoto filmu není dlouhý záběr použit jako frajeřina, ale spíše jako prvek, který má pomoci diváka vtáhnout do děje a to jen v určitém momentě. V Tarantinovkách nebo třeba v Osvícení je takový záběr zase zdrojem sílícího napětí a divákovi nervozity. Tady mě bohužel štáb nepřesvědčil. První záběr byl skvělý - vše mělo své místo a scéna byla dokonale vymyšlena. Ale! První střih byl tak agresivní, že mě dokonale vytrhl z atmosféry a já nebyl schopen se do ní vrátit. Od toho místa měl díl pokračovat spíše v původních kolejích a nebo, s použitím nějakého sexy neviditelného střihu, pokračovat dál ve stejném duchu. Jinak jsem rád, že se všechny příběhové roviny spojily dohromady, nicméně snad krom jednoho nepříjemného zvratu tento díl nic moc nového nepřinesl.

• 18.9.2018  17:08

Hodnocení je zde jednoduché. První povídka - 2*. Druhá povídka - 1*. Třetí povídka - 3*. A závěrečná čtvrtá? 5*. Ta poslední byla totiž tak perfektní (Tarantinovská), že jsem zapomněl i na to otravný přehrávání Tima Rotha, které mě celou dobu tolik rušilo. Mělo to pointu, vtip a dokonalou kameru. Přesně to, co chybělo těm předchozím.

• 3.9.2018  23:46

Vizuálně je to dokonalé. Zvuk - špička. Kamera, efekty, herci? Všechno na pět hvězd. Posledních pár minut filmu je taktéž nevídaná masáž všech smyslů a mozkových závitů. Celkově jsem film "baštil" zhruba do poloviny. Avšak čím více prostoru dostávala Pittova postava, tím více mě film přestával bavit. Pointa, jeho úmysly i chování mi přišlo zkrátka o ničem. Chápu, že spousta lidí dokáže tento film donekonečna rozebírat a vychvalovat, ale mě takhle podívaná příliš nesedla. Nevím, jak moc za to může fakt, že jsem největší twist filmu znal již před shlédnutím, ale obávám se, že by mi to mozek neodpálilo ani tak. Se7en je pro mě stále Fincherův jediný a nepřekonatelný klenot vybroušený k dokonalosti.

• 18.6.2018  23:12

I přesto, že se mi zpočátku hodně líbil velký důraz kladený na perfektně zpracovanou brutalitu, teď musím otočit. Série se v průběhu druhé série transformovala v mnohem více, než jsem čekal. Ubylo explicitního násilí a přibylo hlubších sond do soukromí jednotlivých protagonistů. A tato poloha Westworldu neskutečně sluší. Minulá epizoda mě bavila neskutečně moc a tento díl mě jen utvrdil v tom, že tvůrci dokážou to, co mnohým současným seriálům chybí - a sice vykreslit psychologii postav do takových detailů, že se chvílemi cítím, jakobych je znal pěkných pár let.

• 7.6.2018  16:13

Pro mě zatím nejslabší díl. Nevím, jestli je to tak schválně v rámci snížení tempa před epickým vyvrcholením (ale v polovině série?) a nebo se tu něco těžce nepovedlo. Tak jako tak se příběh téměř vůbec neposunul a nebýt závěrečné řežby, asi bych dal ještě o hvězdu méně.

• 22.2.2018  16:27

Rozhodně hodně silné 3 hvězdy.

• 16.2.2018  15:28

House na pokraji zhroucení a za mě jedna z nejlepších epizod seriálu.

• 3.2.2018  12:14

Odsejpalo to, nenudil jsem se, ale znova se na to už asi nepodívám. Poctivých 3 a půl hvězdy.

• 12.1.2018  12:14

Pro mě nejsilnější zážitek od prvního shlédnutí Interstellar. Úžasná práce s kamerou.

• 20.12.2017  00:49

Za první tři série asi nejlepší díl.

• 11.12.2017  14:40

"Tvojí silnou stránkou je tvoje slabá stránka."

• 25.10.2017  17:13

Na naše poměry zajímavě natočené. Ale Kuky je kretén.

• 1.9.2017  09:06
    Houdini (TV film) (2014)

Radek99 jakoby mi mluvil z duše. Taky mě neuvěřitelně rušila moderní hudba, která by měla být nahrazena něčím dobovým. Stejně tak zrychlené záběry a střihy a k tomu ty animované pasáže - něco, co se možná hodí do CSI, ale do snímku odehrávajícím se před sto lety rozhodně ne. Každopádně na mě udělala dojem dynamika vyprávění a samozřejmě i samotný život aktéra. Když se oprostím od těch neduhů, je to slabší čtyřka (ale přece čtyřka). Přeci jen to odsejpalo a já se ani chvíli nenudil.

• 22.8.2017  00:25

Nejlepší role Marka Vašuta.

• 17.8.2017  00:22

Jedno z největších zklamání, co jsem u filmu zažil. Ano, první polovina byla dokonalá. Celý to tak krásně odsejpalo a já měl pocit, že sleduju výjimečnou road movie o dvou parádních bastardech (přičemž jeden z nich je korunovanej cvok). Ale pak přišla druhá polovina a celý film naprosto degradoval na debilní, upírskou vyvražďovačku, až příliš okatě připomínající Braindead. Filmy o upírech jsou mi ještě protivnější, než filmy o ponorkách a letadlech, ale byl bych to ochoten přehlídnout, pokud by se z toho nestala tupá slátanina. Omlouvám se všem fanouškům, ale tohle mě minulo. Rozpůlit to na dva filmy, tak z toho vznikne hvězdně obsazená pěti hvězdičková podívaná versus oddychová, místy nápaditá komedie (ano, občas to byla i sranda), která si však nezaslouží více, než dvě hvězdy. Sečteno, podtrženo, zprůměrováno - tři z pěti.

• 10.5.2017  21:50
    Looper (2012)

Nějak mě to nenadchlo a v polovině už ani moc nebavilo. Tři hvězdy za scénu s prvním "utečencem" a za ... já už vlastně ani nevím, co se mi v tom filmu líbilo. Průměrná žánrovka, nic světoborného.

• 7.12.2016  12:14

Čtyřhvězdičkový odpad. Kreativita tvůrců mi vyrazila dech.

• 6.12.2016  23:06
    Rudy Linka: Kytara je droga (TV film) (2015)

Byl jsem na jeho koncertě/přednášce o životě. Užasný člověk, který vás naplní optimismem, ať chcete nebo ne.

• 15.11.2016  00:47

Mám z toho smíšené pocity, stejně jako z té staré psychologické hry o Abigail a Sindibadovi. Tedy, guláš mám pouze v mém osobním hodnocení kladných a záporných postav - vše ostatní je bezpochyby za pět hvězd.

• 29.8.2016  18:18

Nevím, jestli to bylo mojí verzí, ale byla tam hromada naprosto nesmyslných střihů a sem tam i nemožných dialogů. 2,5 hvězdy za na tu dobu skvělé efekty, masky a super atmosféru.

• 26.5.2016  14:11

Průměrná rodinná podívaná. Cohen bezva, Deppova role otřesná. Zápletka ohledně času zajímavá, ale samotné cestování by se dalo ještě lépe podojit. Jen taková připomínka - opravdu mě štve, když v průběhu celého filmu hraje Elfmanova kouzelná hudba, ale do titulek vám prasknou mainstreamovou sračku, která se neshoduje ani s tónem filmu, ani se soundtrackem obecně.

• 19.2.2016  19:02

Tak si to ujasněme. Tohle byl ten Colin Firth z "Lásky nebeský"? Fuck you American movies! Takhle se to dělá!

• 8.2.2016  00:41

V tomto filmu jsem byl naprosto ztracen. Nechápal jsem jediný symbol, jedinou scénu. Přesto jsem ho nedokázal vypnout, ani odsoudit. Asi pro ten nádherný audiovizuál. Možná i pro tu divnost, která se ale nezdála být tak prvoplánovaná jako u Lynche. Tušil jsem, že existuje vysvětlení. Poté jsem si přečetl tento článek: http://www.slate.com/blogs/browbeat/2013/04/09/upstream_color_faq_analysis_and_the_meaning_of_shane_carruth_s_film.html a pochopil jsem, jak krásný a hluboký film to je.

• 7.2.2016  18:53
    Vynález (2004)

Nepochopil jsem to. Ale určitě se na to ještě podívám. Pokud to nelze pochopit, dávám 2 hvězdy. Pokud ano, tak podle toho, jak úžasné to ve skutečnosti je.

• 17.1.2016  17:12

Tento film prostě nesedl. Dokázal jsem ho dokoukat do konce, ale znovu už ho vidět nechci. Přílišná barevnost mě akorát otravovala a soundtrack, no to mi teda promiňte, ale větší slátaninu jsem neslyšel. Tyhle rapový a disko hity mi opravdu do atmosféry 30. let nezapadli. Chápu, co tím chtěl autor vyjádřit, ale po hudební stránce mě Gatsby zklamal podobně jako Nespoutaný Django - i když u Djanga to bylo jen pár výstřelků v podobě černošskýho rapu, jinak nebylo co vytknout. Postavy mi přišly bez života a bez hloubky a nezachránil to ani charismatický Leonardo. Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema hvězdama, ale přeci jen ve mě film občas dokázal probudit emoce, takže trojka.

• 31.10.2015  09:06

Skvělý "dokument" o vzniku mé velmi oblíbené kapely. Tvůrci si parádně udělali srandu ze všech charakteristických rysů kapely, zálibou v akordu Cdur počínaje, Petrovými pohyby konče.

• 24.7.2015  00:18

Ke konci to bylo zmatené, ale překvapivé. Pokud už vás taky štvou happyendy, tak tohle je film pro vás. Všechno je tam servírováno tak nějak přímo, což ani mnohé dnešní horory nedokážou. Scéna s lízátkem patří mezi to nejoriginálnější a zároveň nejzvrácenější, co jsem videl.

<< předchozí 1 2 3 4