lebowski

člověk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 23.7.2015  08:47

Jako dítě jsem žral Spencera s Hillem i Šimona a Matouše, a ve rvačkach ve škole byl za Šimona. Nyní se na to občas kouknu se synem, který se Šimon jmenuje, takže ve rvačce s ním na mě zbývá Matouš. Jinak, když bych to měl porovnat, tak teprve nyní jsem si uvědomil, že největší rozdíl je v tom, že Šimon a Matouš mají mnohem jadrnější jazyk, kdy pro sprosté slovo nejdou daleko. Největším plusem je pro mě velmi chytlavá ústřední melodie On My Way.

• 23.7.2015  04:06

Akorát jsem dočetl knižní předlohu a lze jen obdivovat, jak se scénáristům a režisérovi podařilo rozšířit (tak, aby to do děje přirozeně zapadlo), celý příběh o třeba jen naznačené věci v knize a zároveň přidat pár postav, které příběh obohatili tak, aby si i ten, kdo knihu nečetl a viděl třeba jen trilogii Pána prstenů, přišel plně na své. Všechny 3 díly mají u mě maximální hodnocení a jako knižní adaptace filmy řadím mezi absolutní špičku, kdy filmové zpracování překonává knižní předlohu.

• 26.5.2015  04:16

Jak už to většinou u filmových adaptací knih bývá, nedosahuje ani tato na knižní předlohu Christophera Priesta Nežádoucí efekt. V kostce je příběh jakoby stejný, ve své podstatě jsou ale vztahy obou hlavních protagonistů od začátku zásadně jiné. Pro neznalce knihy dokonalý film se skvěle vybranými herci. Pro ty, kteří chodí více do hloubky, je kniha nezbytností a jednou z nejlepších knih, co vůbec znám.

• 22.5.2015  00:09
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Dlouho jsem ho ignoroval a dával přednost jen anglickým seriálům (It Crowd, Father Ted, Fawlty Towers) s tím, že těm se nemůže nic rovnat. Loni jsem během cesty do Brna v buse zhlédl jeden díl a říkal si, že to není tak špatné… A letos v lednu kouknul v češtině na 1.sérii…a pak hned na 2.,3.,4…a ono mě to bavilo stále…od 5.série jsem si to stáhnul v původním znění a chviličku trvalo než jsem si zvykl na originální hlasy postav…nyní bych ani jinak nekoukal (dabing v podstatě dělá z jednotlivých postav karikatury)… bavím se zatím u 7.série stále plně a ty starší anglické seriály jsou teď pro mě spíš nuda...Měli by se tady uvádět u seriálů jednotlivé série zvlášt, stejně jako například u britské Černé zmije, jednak kvůli hodnocení, kdy kvalita může kolísat, jednak kvůli tomu, že třeba Billy Bob Thornton má skvělou postavu až v 7.epizodě 8.série a přitom je zde uveden jako, že hrál v seriálu již v roce 2007.

• 17.4.2015  09:58

Jeden z nejakčnějších filmů, které jsem kdy viděl. Když se vypne mozek, lze si užít i ty nejbláznivější létající kousky s auty i nezranitelnost (zlomenou ruku a odřeniny nepočítám) všech hlavních postav. K tomu spousta bitek jeden na jednoho (a to nejen svalnatých mužů, ale i krásných žen), charismatičtí všechni 3 největší drsňáci, sexy hacker, Kurt Russell, auta, která moc na ulici nezahlídnete. Co více chtít od akčního filmu?

• 14.4.2015  14:11

Jestli chcete vědět, jak opravdu má Rambo vypadat a čeho je schopen, přečtěte si román Davida Morrela - První krev. To není čajícek jako tady, to je nekompromisní řežba a 13 zabitých jeho pronásledovatelů. To by ale nemohl být i upravený konec, nevzniklo by další pokračování, protože by bylo už po něm...

• 2.3.2015  15:34

Než jsem si přečetl knižní předlohu od Jamese Ellroye, byl jsem, až na úplný závěr, unešen ztvárněním atmosféry 50.let, drsnými scénamysa perfektně vybranými herci v hlavních rolích. Po přečtení zbývá napohled úžasný, vevnitř ale v podstatě prázdný film, který kromě vizuálu, nemá co nabídnout. Pokládám si otázku, zda mám po přečtení koukat na filmové přepisy nebo se k nim už nevracet a mít je jen ve vzpomínkách.

• 25.1.2015  21:40

Nečíst knižní předlohu od Thomase Bergera, tak řeknu, že to byl zajímavý netradiční western. Četl jsem jí ale...nebudu popisovat jak jsou zmršené a pozměněné některé scény a charaktery jednotlivých osob. Můžu říct jediné, stejně jako např. Planeta opic od Boulleho, je filmový přepis jen úlitbou těm, kterým nestojí za to, si přečíst knihu.

• 23.10.2014  22:04

Film parádní, neměl moc hluchých míst a dost jsem se nasmál. Jak to šlo, sehnal jsem si knižní předlohu a u té se smál ještě více. V knize je více dobrodružství (v Číně, Korei, Iránu, na Bali) a těch státníků co potká, je asi trojnásobek, k tomu příhody s Herbertem Einsteinem a jeho ženou..., doporučuji oboje.

• 15.12.2013  22:35
    Smolaři (2009)

Buď bych mohl hodnotit to, jak se lidé ve filmu (a tím pádem v podstatě i v běžném životě) k sobě chovají a odsuzovat to, nebo to přijmout jako stav společnosti a lidí v ní (ano, žije v takové podobné "realitě" po světě spoustu lidí a chovají se tak k sobě) a užít si hlavně zpracování, různé vychytávky a to, že je to součást i toho mého světa, i když ho žiji naprosto jinak. Užíváme si ho "plně" všichni, rozdíl je pouze ve vědomém či nevědomém přístupu k němu. Z mého pohledu parádní film, ke kterému jsem se dostal náhodou, jako k filmu, kde hraje jeden z představitelů hlavních rolí v Hasta La Vista! (" hraje" malou roličku v pijáckém závodě a osobně jsem ho nezaznamenal :-))

• 16.7.2013  19:00
    Srbský film (2010)

Velmi silný zážitek s tím, že na konci jsem se cítil asi podobně jako dostat jednu mezi oči od Mikea Tysona...nemá cenu hodnotit obsah, stačilo mi užít si své emoce při něm...a nyní se smát...život je sranda a je na každém, jak se k němu postaví

• 21.2.2013  17:50

V určitých směrech to překonává i scény s motorovou sekačkou v Braindead

• 2.1.2013  09:10

Jeden gag či hláška za druhým, smál jsem se v podstatě celý film. Dříve bych ohrnoval nos, že to je pokleslé, nyní si to plně vychutnávám. Stačí změnit pohled na svět a přestat hodnotit, co je "dobré" a co "spatné".

• 6.12.2012  21:05
    Safe (2012)

Od cca 20 minuty nepřetržitý sled akce, kdy hlavní postava nerozlišuje koho a jak sejme. Připomělo mi to počtem mrtvol http://www.csfd.cz/film/32461-borsalino-a-spol/, který jsem sledoval někdy v 80 letech a ty mrtvé v něm počítal, tady to moc nešlo

• 19.11.2012  23:09

Na můj vkus nádherně ulítlý filmík o realitě v "civilizovaném" světě a přirozeném životě jako alternativě.

• 8.7.2012  22:38

Nehodnotím film, hodnotím to, že Jarda Dušek žije jak žije, že přišel na to, že každý jednotlivec má svůj vlastní pohled na svět a že si plně zodpovídá za to, co žije, a vůbec není k jeho vnitřní spokojenosti podstatné to, co si o něm myslí ostatní. Stačí žít s láskou v srdci.

• 7.7.2012  23:49

Vůbec jsem nevěděl o čem to je a když nepočítám Big Lebowski, na který koukám každou chvíli, tak jsem se dlouho u ničeho takhle nepobavil

• 22.5.2012  14:54
    Večerníček (TV pořad) (1965)

• 22.12.2011  19:38

Poprve jsem viděl tak v roce 1982, humor i prostředí, kde se natáčelo, mi je hodně blízké. Od té doby jsem si oblíbil Abrháma a někdy si pletu Vránu s Králíkem.

• 22.12.2011  17:33
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Poprve jsem viděl jeden díl v roce 2011 v kouzelné školce, teď mám všech 40 dílů a často koukám se svým synem, jeho to sice ještě moc nebaví, mě ale ano

• 22.12.2011  17:31
    Podfu(c)k (2000)

Poprve jsem viděl v půlnočním představení v roce 2000 a kdykoliv si můžu pustit znovu a budu si užívat černý humor v něm. Teprve nedavno jsem přišel na to, že scéna s Desert Eagle je variací na scénu s Eastwoodem z Dirty Harry

• 22.12.2011  17:25

Poprve jsem viděl v roce 1985 s více než půl hodiny vystříhanými scénami a nebylo mi vše jasné. Po shlédnutí celé verze se vždy kochám každým záběrem i hudbou

• 22.12.2011  17:24

Poprve jsem viděl v roce 2006 a ze začátku se mi film líbil hlavně proto, že ty deprese mi byli hodně blízké, teď se při každém shlédnutí skvěle bavím

• 22.12.2011  17:20

Poprve jsem viděl tak v roce 1980 a stále se u filmu bavím, kdykoliv kouknu

• 22.12.2011  17:19
    Big Lebowski (1998)

Poprve jsem viděl v roce 1998, ale až tak od roku 2002, když jsem začal hrát bowling, mě film plně oslovil...viděl jsem cca 30× a vždy si vše znovu užiji, každá scéna i postava má co do sebe. White Russian (1/6 kahlua, 2/6 vodka, 3/6 milk), alternativou je pak Black Russian (1/6 kahlua, 2/6 vodka, 3/6 cola).www.biglebowski.cz

• 22.12.2011  17:15

Poprve jsem viděl v roce 2002 a dlouho jsem se v Amélii viděl a holky si vybíral podle toho, zda se jim líbí či ne

• 22.12.2011  17:13

Poprve jsem viděl v roce 1989 a kdykoliv vidím, tak se směji, naprosto ze života

• 7.7.2009  21:03
    Divoši (2007)

Ze života, z komedie jsem tam nenalezl naprosto nic.

• 19.6.2009  20:57
    Kopačky (2008)

O závislosti na druhém, kterému většina lidí říká láska.

• 2.6.2009  22:50

Od prvních minut jedna hláška za druhou (a všechny ze života). Hodně jsem se nasmál.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11