spitr

okres Třebíč
Keep walking

<< předchozí 1 2 3
    • 12.3.2014  22:08

Bez dosažení jakékoliv výšky a to buď jako komedie nebo dramatu, je to do značné míry příjemný zážitek, který se zabývá otázkami, jako jsou spolehlivost a vzácnosti života a jednotnost. Tato snaha přijmout poněkud aktivnější roli v životě opravdu mnoha potomků, je poněkud brzký remake Kena Scotta filmu Starbuck 2011

• 23.2.2014  20:24

Dámy a pánové, máme tu další kus smetí. Příběh sám o sobě je hloupost (nemluvě o dosti nudné hlouposti) a postavy jednají a mluví tak nereálně, že přemýšlíte, zda nemají poškozený mozek. Film se snaží evokovat emoce nikoli prostřednictvím příběhu, ale díky vizuální a sluchové stimulaci vašich smyslů. Komu to ale stačí?? Sorry lidi, nejsem emo a tenhle film byl demo.

• 28.1.2014  12:01

Asi jsem v kině koukal na tunel Blanka, jestliže tento film měl rozpočet více jak 70 miliónů dolarů. Napodobuje především Gladiátora a 300 v naději, že zachytí dravost a styl těchto úspěšných filmů. Ovšem zde je všechno špatně, herci, scenář s příšernými dialogy a CGI může být nejhorší z 21. století. Velmi mi vadilo až násilně implantováné hloupé nadužívání zpomalené, divoce kroužící kamery a objekty ovlivněné gravitací v mučivě rušivé stylizaci a snad naprostá absence krve. Pokud jste fanouškem řecké mytologie, je to vyloženě urážlivé. Neztrácejte čas ani peníze, protože celkově Legend of Hercules je hromada sraček, která se zmůže tak leda na škrcení plyšáka.

• 27.12.2013  20:12
    C.O.G. (2013)

Komedie bez humoru? A filozofické zklamání! Toto duchaprázdné sentimentální jablko s neatraktivními červi raději příště nekousat.

• 9.12.2013  16:13

Meč Zoufalství je film založený na povídce Shuhei Fujisawa, který byl součástí jeho série "Hidden Sword" stejně jako Skryté ostří a Láska a čest. Samuraj Kanemi Sanzawmon, ovládající jedinečnou bojovou technikou "pták-lov", musí bojovat o svůj život poté, co zabije zkorumpovanou a manipulativní milenku feudálního pána Tabu Ukyou. Drama, které ukazuje cestu samuraje a často zkorumpované politiky klanu. První polovina (a rozhodně lepší) nemá prakticky nic společného s druhou, kromě rozšíření o podivný romantický subplot zahrnující Kanemi a jeho neteř, jenž odmítl její snoubenec. Téměř obsedantní pozornost k detailu je levný způsob, jak ukončit to, co začalo dosti zajímavě. Možná, že kdyby bylo více času stráveného na příběhu než na přetrvávajících záběrech služebníků otevírajících a zavírajících papírové dveře, film by fungoval mnohem lépe jako celek.

• 19.11.2013  13:49

Příběh o rivalitě a vzniku přátelství mezi jednookým Mikem Wazowskim a modřé osrstěným James P. Sullivan ve svém prvním ročníku na vejšce. Monsters University je vzácný kousek, který by mohl být naučným pro menší diváky. Film je o tom, naučit se přijímat strach a selhání, zatímco zbývající energii je třeba věnovat našemu růstu, prostřednictvím našich různých dovedností. Pixar stále vytváří zajímavé, jedinečné a atraktivní postavy se skvělými pohyby a zjednodušenými rysy, které přitahují širokou pozornost. Zejména s tímto filmem, kde je všechno o prezentaci různých plemen monster s mimořádným vzhledem a schopnostmi. I vy si uvědomíte, že i netvoři mohou mít strach z reálného světa, stejně jako my.

• 11.11.2013  18:49

V období speciálních efektů a 3D je "Písečný muž" osvěžující dílo. Žádné podivné pohyby kamery, bez úprav techniky, která by u vás vyvolávala závrať. Švýcarský režisér Peter Luisi natočil moderní pohádku, zůstávající konzistentní až do konce. Ztráta písku je dobrá metafora pro různé věci. Benno (Fabian Krüger), v roli snobského šviháka, musí zásadně změnit své arogantní anti-sociální chování, než se úplně sesype- a to doslova. Sandra (Irene Brugger) ve Švýcarsku opravdu provozuje kariéru zpěvačky, tolko k jejím opravdovým vokálním výkonům, které nelze nepochválit. Film dostal cenu diváků na Filmfestivalu Max Ophüls.

• 30.10.2013  15:13

Hrozný film, který vás rozesměje, pokud mu dáte pořádnou šanci a vydržíte jeho šílený tok absurdit. Pro mě je sice lepší než Dai noi muk taam 009, ale když vynechám Wongoviny a kung-fu, je daleko lepší Pee Mak Phrakanong.

• 25.8.2013  19:00

Viděl jsem ukázky a přemýšlel jsem, jestli tento film bude stejně zábavný, nebo byly zobrazeny všechny "dobré věci" v traileru. No, jsem rád, že ukázky zachytily mnoho z podstaty filmu, ale film má sám o sobě mnohem více co nabídnout. Nevím, co někteří kritici očekávali. Shakespeare? Ale notak, to snad ne. Je to fantazie. Nedivím se, že má špatné umístění v dnešní zdrcující konkurenci. Celkový předpoklad nemrtvé policie je velmi elegantní, používají spoustu retro zbraní a mají některá opravdu podivná pravidla a nápady. Je to divný svět, kde indické jídlo způsobuje tuhoušum přeměnu v křiklavá monstra, která musí dostat řádně na prdel. Příběh je celkově velmi rychlý a kompaktní. Pokud jde o akce, je tam docela dost hromadného ničení a spousta přestřelek a bojů. Bohužel co se musí vytknout je ten karikaturní vizuál a podobný děj s Muži v černém. No prostě uvolněte se!

• 30.7.2013  18:32
    Machři (2010)

Pohodová oddychovka, pokud potřebujete vypnout. Mě se tento film moc líbil, rodinná komedie ze života o partě přátel a rozmazlených dětech, které se neumějí bavit. Z hereckého obsazení je to jeden magor vedle druhého v čele s mým oblíbencem Sandlerem, takže o bláznivou komickou podívanou zde rozhodně není nouze. Užijete si uvolněnou atmosféru a pozitívní energií. Rozhodně nic pro věčné filmové intelektuální rádoby kritiky, ti ať si jdou raději vyzkoušet střílení šípu do vzduchu.

• 30.7.2013  15:37
    Nevědomí (2013)

Elegantní, vnitřně konzistentní s neuvěřitelnou pozorností k detailům. Příběh byl přesvědčivý a velmi dobře promyšlený.Vizuální přitažlivost byla sama o sobě dostatečným důvodem, proč film vidět, ale v kombinaci s chytrým (ne-li zcela originálním) skriptem, tlukoucím soundtrackem a několika zajímavými akcemi, byste se měli rozhodně dobře bavit. Pěkná práce Cruisi!

• 30.7.2013  14:54
    Pařmeni (2011)

Tak tohle byla neskutečně bláznivá jízda, u které jsem místy málem sral krev. Scénárista Dean Craig (autor Horší než smrt) u mě znovu pořádně zabodoval. Autor využívá situace a také střet kultur mezi Británií a Austrálií. Dobré výkony na všech stranách, některé velmi vtipné scénky a realismus, který pracuje velmi dobře. Spousta bláznivé akce odkazuje na Davidova kamaráda Toma (Kris Marshall), který je obvykle katalyzátorem problémů, vlivem jeho lhostejného postoje. Co mě opravdu dostalo byl obraz královny nosící Joker make-up či Hitlerův knír. Okamžiky s ženichovou stranou, střelnou zbraní a nevědomou ovcí, byly zábavnější, než jakékoli jednotlivé části Hangoveru.

• 11.7.2013  05:03

Nas... a rozmazat, tak tohle mi fakt nesedlo. Film o 4 krávách a gangsterovi co žere Britnino Sperma. Opakující se nic a přehršel nudy. Jedinou mikro spásou tohoto utrpení je, že občas holky něco ukázaly, jinak by to byl odpad jak na desetkrát použitá nevylitá guma. Rozhodně teď vynechám krádeže ve fastfoodu, dokud si nenajdu taky pořádný kladivo a růžovou kuklu.

• 10.7.2013  15:36
    Muž z oceli (2013)

Na tento film jsem se dost těšil, dokonce tak, že jsem se málem udusil při čekání cheesburgerem, hold chce to víc žvejkat, takže jsem provedl zvukovou zkoušku, když jsem nezdolné sousto soukal zpět na Slunce, abych nabral zpět sílu jako Superman a mohl si v pohodě hodit zadnici na místo v sále a nechat se kochat luxusní a epickou záležitostí, kterou tento film bezesporu je. Skvělý zvukový doprovod, monstrózní výbuchy, mimozemské vychytávky... Čekal jsem sice víc hlavně od příběhu a také mi nesedla Amy Adams, ale pak jsem začal hltat vizuální orgie a akční atmosféru, která mě držela od začátku až do závěrečných titulků. Tenhle film se prostě povedl.

• 23.6.2013  15:40

Co byste očekávali od bláznivé romantické komedie s dramatem zaměřené na bipolární poruchy, deprese, obsedantně-kompulzivní poruchy, fotbalové fanatiky, plesové soutěže, cizoložství, Hemingwaye, a hlavní postavu, která běhá, zatímco nosí pytle na odpadky? Možná ne přesně to, co byste očekávali, ale spíše mnohem více. Tento příběh je emocionální jízda na horské dráze, která poskytuje záblesk naděje pro dvě duševně poškozené hlavní postavy, přičemž připomíná, že každý z nás může být tak trochu mimo normální střed. Jak si zachovat kontrolu nad emocemi? Co třeba spláchnout Lithium a Xanax do hajzlu a jít tančit.

• 3.6.2013  19:32

Astronomické zklamání !Děsivé, ne v dobrém slova smyslu. Ke zvýšenému napětí u mě došlo pouze při ''cerebro-verzi'' zdravotní sestry defíkem pří současné extrakci očních bul. Pozitivní postava byla snad jen jediná, profesor alias norek veterán. Romero je bezesporu jedním z nejvlivnějších a nejdůležitějších zombie režisérů všech dob, proto se vnucují 2 otázky, proč Romero produkuje takový propastný blábol s přibývajícím věkem? a proč tyhle herce nenakopal do...

• 14.5.2013  17:17

Film 43 je sbírka dvanácti krátkých filmů v hlavní roli s pětadvaceti celebritami-ach ta touha po penězích. Vtipy, jak bylo zřejmě zamýšleno, mají opravdu špinavou a vulgární hodnotu, která klidně rychle pomůže usnadnit slabším žaludkům vyzvracet se s úzkostí, která někomu záhy přivře mozek do dveří. Takže pokud hledáte umělecký film, nebo lehkou sladkou romantickou komedii nebo duševně stimulující film, aby jste se zapojily do nějaké intelektuální konverzace u kávy, pak rychle pryč. Pro ty zbývajíci je zde tento mozkový výplach

• 10.5.2013  12:19

Obdivuji tento scénář a režii norského Tommy Wirkola, tento příběh měl všechny správné ingredience s ohledem na známou lidovou tradici (a to zase kecám) a uvedení je opravdu velmi kreativní. Předpokládal jsem, že to bude film s nádechem tmavě-zábavné a byl jsem příjemně překvapen, byl to chytrý, nový pohled na klasické pohádky. Myslím, že bratří Grimmové by byli pyšní. Je to něco jako show Supernatural. Dva houževnatí sourozenci se snaží zbavit svět zlých čarodějnic poté, co je opustili rodiče a sourozenecká dvojice Jeremy Renner a Gemma Arterton sem prostě pasuje. Bylo osvěžující vidět ženskou roli, která je silná jako Kick-Ass dívka a nepošpiněná romantickým bahnem. Určitě jedna z nejlepších interpretací klasických pohádek, kterou jsem viděl.

• 26.4.2013  12:34
    Konečná (2013)

Je to už deset let, co Arnold Schwarzenegger přijal hlavní roli ve filmu, a mnozí lidé váhali o jeho návratu do čela "The Last Stand". Tento film je plný intenzivní, krvavé akce, vzrušujících honiček (a ta Corvette ZR1 s více než tisícem koní! ) a legračními vložkami. Film se netváří příliš vážně, což je dobrá věc a je překvapivě zábavný po celou dobu. Arnold vždycky říkal, že se vrátí a je lepší než kdy jindy. Pokud jste byli někdy fanoušky Arnolda, pak se připravte na film, kterýsi opravdu užijete a zábavu, která chyběla v tomto žánru již dlouhou dobu. Takže "The Last Stand" nezbývá, než jen doporučit.

• 23.4.2013  10:52
    Hostitel (2013)

Provokativní pojetí lásky, věrnosti, vytrvalosti. Saoirse Ronan byla skvělá, jako vždy. Některé akční scény byly také v pohodě, i když jich moc nebylo. A děj byl sakra o hodně lepší než Twilight. Nebylo to tak zlé, jak někteří kritici říkají, ale nebylo to také rozhodně nejfantastičtější. Hostitel je úplně jiný žánr od předešlých upírků, a měl by se obrátit na úplně jiné publikum, s hlavním tématem bytí, invaze mimozemšťanů z pohledu cizince a samozřejmě s trochou romantiky po boku... A takhle to je, když je někdo posedlý démonem? či duchem svatým?

• 22.4.2013  12:22

Tento film mohu rozhodně doporučit, dá se u něj přemýšlet a užijete si dobré klasické scény místo filmových triků. Příjemné překvapení s docela pěkným, propracovaným příběhem, jako ze staré americké akční školy s rozumným množstvím napětí. Takové filmy se dnes vidí čím dál méně, i když to tak na první pohled nevypadá. Režisér Christopher McQuarrie bere svou inspiraci z akčních filmů 70. let jako je Drsný Harry, Bullittův případ a možná i Charley Varrick...Nikdy jsem nečetl knihy s Jackem Reacherem, ale mě sem Cruise pasuje. Dovedu si představit, že někteří lidé by byli zklamáni nedostatkem obrovských výbuchů a transformujících se robotů atd., ale tohle je dobrý oldschool akční thriller se spoustou nových triků, které jsem předtím neviděl (třeba scéna se zastávkou autobusu). Pak je tu samozřejmě finále, které nabídne fanouškům akčních filmů bufet zkušeností, který kombinuje odstřelovače se střelnými zbraněmi na blízko a bojová umění. A komu se to nelíbí, ať nepříjde o prsty.

• 18.4.2013  13:00

Skvělá parodie, která si utahuje hlavně ze Smrtonosné zbraně, Mlčení jehňátek, Smrtonosné pasti či Základního instinktu, se může směle srovnávat s takovými klasikami, jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Estevez (který ztratil svého psa a nyní je psychicky labilní) a Jackson (který ztratil partnerku) jsou skvělá komediální dvojka a výborně se doplňují. Gagy jsou možná občas trochu stupidní, ale ve většině případu se budete opravdu smát. Navíc je zde plno známých herců ve vedlejších rolích. Emilo Estavez, Samuel J. Jackson, Jon Lovitz, Tim Curry a William Shatner, ti všichni ukázali své komediální nadání, stejně jako supermodelka Kathy Ireland. Takže zábava 80 minut, a to zejména pokud jste obeznámeni se všemi filmy, ze kterých si dělá Nabitá zbraň 1 legraci, škoda jen, že nenatočili pokračocání. Navíc můžete vidět Sam L. Jacksona, než se stal vážným hercem.

• 15.4.2013  12:55
    Sinister (2012)

Tento film je tak nekonvenční a jiný než většina hororových filmů a po celou dobu vás masíruje neutuchající intenzivní napětí, které je neuvěřitelně efektivní a přesvědčivé. Užijete si silnou, zneklidňující atmosféru, která je základem celého filmu. Výkony jsou uvěřitelné a příběh je zajímavý a vždy v pohybu. Sinister je jedním z nejlepších hororových filmů co jsem za poslední dobu viděl. Zvukové efekty jsou úžasné, hudba od Christophera Younga (hudba pro můj oblíbený horor Stáhni mě do pekla) se pokouší o vaši instrumentální mrtvici. Mr. Boogie alias démon Bagoul je opravdu povedený bastard...

• 14.4.2013  16:25
    Californication (TV seriál) (2007)

Velmi podařený seriál, který si neláme hlavu se slušností, na nic nebere ohled a nic mu není tabu. Zde je zkrátka vše povoleno, hlavní představitel Hank Moody se řítí životem nekontrolovatelnou rychlostí a strká svého ptáka do všeho, co se šustne, že si ho málem zadře. Tento životní styl je navíc obohacen vtipnými dialogy. Californication je vyjímka mezi již neustále ohranými koncepty, tragikomická rovina s přelivem dramatu, prošpízovaná pořádnou dávkou černého humoru, sarkasmu, cynismu a sexisticky vtipných hlášek. Chlípného Hanka si zkrátka musíte zamilovat, i když je pro něj každý jen kokot.

• 17.3.2013  14:48

Odpočítávání vyvolává otázku, která byla problémem pro mnoho lidí na celém světě po velmi dlouhou dobu, a to zejména od 11. září. Tato otázka zní, je někdy ospravedlnitelné mučení jedince pro záchranu mnoha životů? A pokud ano, jak daleko se může zajít? Gregor Jordan si zaslouží určitě pochvalu za to, jak byl otevřený k tomuto tématu. Z vyjednavače H. se vyklube takové nestabilní psycho, že by někdo mohl začít litovat i teroristu! Je to docela odvážný a kontroverzní koncept.

• 17.3.2013  14:17
    Let (2012)

Slušné drama možná, psychologicko-antidrogová propaganda- tak určitě. Úvodní část s letadlem je skvělá, ale pak už celý film jen ztrácí celkem zbytečně přepálenou stopáží. Film se nám snad snaží říct, že 747ku v nouzové situaci může zachránit leda pilot, který chlastá několik dní před i během letu, navíc vyztužen několika lajnami. Buďmě rádi, že v tomto stavu nezkoušel trojté salto s pěti vruty.

• 8.3.2013  12:47
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Big Bang Theory je pro mě vysoce uznávaný a naprosto brilantní sitcom o skupině inteligentních vědátorů (v čele s geniálním análně vypadajícím Sheldonem), kteří se snaží vyrovnat se s jejich sociální nešikovnosti a díky své nové sousedce odhalují, jak jsou naivní k vnějšímu světu. Tento TV seriál se tyčí nad průměrností tohoto žánru, ukazuje, že i částicová fyzika může být zábavná a nabízí opravdu velký třesk dobré zábavy.

• 7.3.2013  16:56
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Skvělé, Louis CK je génius pro rozpoutání velmi originální show, která se vám dostane pod nehty a zasviní vám je opravdu příjemným, i když brutálním humorem. HBO jsou blázni, že nepokračovaly v natáčení. Konečně tu byl realistický pohled na svět. A teď už vím, jak reagovat, když vám někdo nepoděkuje za růže…

• 7.3.2013  16:13
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Když jsem poprvé uviděl Fringe, okamžitě jsem si připomněl seriál 4400 a X-File. Podobnost je v tom, že u všech dochází k nadpřirozeným událostem a pouze specializovaný tým je schopen se s nimi vypořádat. V The X-Files jde o příběhy agentů Muldera a Skullyové a jejich vyšetřování v případech, točících se okolo cizinců, náboženství a metafyziky. Ve 4400 agenti Skouris a Baldwin, vyšetřují případy týkající se skupinou zvláštních lidí. Ve Fringe, je to všechno o vědě. Vyšetřovací tým zkoumá případy, kdy high-tech vynálezy, které hraničí s nadpřirozenem jsou používány k páchání trestných činů, či slouží dokonce k nevysvětlitelným účelům. Mám rád tyto fantaskní případy a každá epizoda ukazuje konzistentní pokrok v ději k rozvíjejícímu se tajemství. Obsazení je pestré a zajímavé dost pro každého diváka, aby si vybral svoji oblíbenou postavu. Pro mě je to samozřejmě Walter Bishop.

• 5.3.2013  11:26

Dva špionátoři jdou po stejné kosti, která randí s oběma najednou, aniž by tušila, že to vědí....Vcelku dobrá zápletka a příjemné zpracovaní, oba agenti využívají co mohou, aby sabotovali snahu toho druhého- a že jim to jde. Výsledkem je výborná akční komedie, nabitá akcí a vtipem. Já jsem si tenhle film pěkně užil.

<< předchozí 1 2 3