Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Trpím prohlubující se averzí k pohádkám bez příběhu, stejně tak k pohádkám s neuvěřitelně debilním příběhem.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Za mě je dvojka lepší než jednička. Nenudil jsem se ani chvilku. Na komedii jsou sice 2 hodiny poměrně dost, ale nevšiml jsem si pasáže, která by byla vyloženě zbytečná a nezábavná. Film uteče jako voda a vtáhne vás do děje nenásilnou formou. Kéž by se dařilo točit více podobných komedií, v posledních letech se v tomhle ohledu filmařům příliš nedaří.

Tajné společnosti (2013) (seriál)

Nic objevného. Pokud doufáte v nějaké bližší informace a hlubší pochopení jednotlivých spolků, pak marně.

Křížové výpravy (2005) (TV film)

Potěšilo by mne, kdyby šel dokument trochu více do hloubky, co se dobových událostí nálad, zvyků a nálad obyvatel týče. V podstatě se zde popisují nejznámější události jednotlivých výprav, byť dobře, rád bych trochu víc.

Tajemství Bible (2004) (seriál)

Velmi dobře zpracovaný dokument, co do obsahu. Vysvětluje téma srozumitelně a v logické posloupnosti, navíc umě využívá dobrodružnějších částí pátrání k vtažení diváka do děje. Nejde jen o hloupé monotónní povídání. Více podobných.

Amazonia vertical (2004)

Absolutně nezáživný. Možná, kdybych si to pustil bez zvuku, dám tomu víc, ale ten monotónní vypravěč byl prostě příšernej.

Bowling for Columbine (2002)

Dobrý dokument čerpající z výpovědí svědků, střízlivého úsudku a rozboru hlavních příčin. To, že média vytvářejí strach v divákově podvědomí je globální věcí, ovšem v kombinaci se snadnou dostupností zbraní to vede k lidským ztrátám a tragédiím. Michael Moore na to poukazuje s nadhledem a nebojí se ani občasného sarkasmu. Ono by to totiž jinak bylo velmi depresivní.

Frontline - ISIS: islámský stát (2014) (epizoda)

Reálné záběry, které se v dokumentu míhají jsou zřejmě tím nejlepším, co nabízí. Informace jsou jen pro lidi, kteří se v otázce IS orientují trochu hlouběji a otázkou je, nakolik jsou pro ně tyto informace relevantní.

Ztracené civilizace (1995) (seriál)

Povídání o ničem. Všechny díly vypadají v podstatě stejně. Snaží se zachytit celou historii dané civilizace. Bohužel ale prezentují informace ověřené a domněnky zcela stejně (poměr je tak 1:1).

Ovládací panel
2 body