Dejne

Dejne

• 24.9.2013  17:01

Páni... Slova jsou zbytečná. Nejlepší český dokument o opravdovém hrdinovi. Byla jsem dojatá k slzám. Nechápu že, Nicholas Winton ještě nemá nobelovu cenu za mír.

• 18.9.2012  14:59
    Piano (1993)

Na film mě nalákala naprosto dokonalá hudba Michaela Nymana a musím říct že to byla neobyčejná podívaná. Australská deštivá atmosféra se povedla, líbil se mi záběr piána na pláži a vůbec celá práce s kamerou. Holly Hunterová hrála excelentně a příjemně mě překvapila i malá Anna Paquinová. K tomu ještě již zmíněná hudba a jeden z nejúžasnějších snímků je na světě. Tomuhle filmu můžu dát s čistým svědomím 5*.

• 18.9.2012  14:58
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

To je takový oddechový seriál, když není nic lepšího. Mě se postava chůvy docela líbí, teda až na ten její styl. Nesahá svým humorem ale ani po kotníky sluhovy Neilsovi, už kvůli kterému stojí za to občas nějaký ten díl shlédnout. Slečna Sissy je taky dobrá, tři děti se dají snést, i babiče se občas nějaký ten sek povede. Pan Shefield je sice takový k ničemu, ale o něčem to být musí že?

• 18.9.2012  14:57
    Mamma Mia! (2008)

Meryl Streep miluju, ale přesto se mi film moc nelíbil. Děj mě neoslovil, postava Sofie mě po celý večer neuvěřitelně vytáčela a Pierce Brosnan mi tam taky nijak nesedl. Kdyby nebylo těch písniček, které se mi ale převážně víc líbí v originále (kromě těch co zpívá Meryl) a záběrů řecké krajiny asi bych ani ty tři hvězdičky nedala.

• 18.9.2012  14:56

Příběh oranžové rybičky se prostě neokouká, mohu ho vidět třeba stokrát a přesto budu vždy žasnout nad tou skvěle propracovanou atmosférou podmořského světa. To se tvůrcům opravdu povedlo. Pro mě jednoznačný vítěz mezi animáky ze studia Pixar. Do kolen mě pokaždé spolehlivě dostane sklerotická rybička Dory, když huláká velrybí řečí. Korunu tomu dává kouzelný český dabing.

• 18.9.2012  14:55

Výborný film! Takhle si představuji hodně povedenou, netuctovou romantickou komedii. Pěkné a vtipné dialogy, dobře stylizovaná hudba, úchvatné newyorské prostředí a k tomu všemu opravdu kouzelná Meg Ryan a Tom Hanks, kterým to dohromady moc sluší a nechybí ani jiskra, takže není vůbec co vytknout 5*.