Allien.9

Filmový maniak, WHOvian & KINGofil

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 5.8.2018  12:05
    Nezapomeň na lásku (TV film) (2013)

Zachary Levi je sice (povětšinou) sympaťák, na Alexis Bledel, která má už 15 let jeden a ten samý výraz nešťastné holčičky, se ale koukat nedá. "50x a stále poprvé" ve městě, tzn. originalita nula (ač trochu vážnější). Vidět a zapomenout.

• 29.7.2018  23:17

Koule, Babiš a herecké (ne)schopnosti na úrovni planktonu? Vítejte v takřka nekoukatelném žraločím pekle.

• 15.7.2018  23:18
    Zapomenutý ostrov (2009)

U spousty podobných filmů se člověk alespoň zasměje, ale tohle nefunguje ani jako vtip.

• 12.7.2018  19:45
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Výborně zachycené a zpracované téma. Takhle už dneska točit neumíme, takže rozhodně doporučuji.

• 11.7.2018  20:24

Šla jsem na nový "Jurský park" s tím, že když budu dopředu očekávat špatný film, tak to třeba ve finále zas až tak špatné nebude. Tak určitě!xD Přemýšlím, kdo dal téhle rescue srandě zelenou, respektive zda daná osoba při vynášení verdiktu ANO/NE také nedostala dávku modrých sedativ... Já chápu, že vymyslet v pořadí již pátou zápletku s nejoblíbenějšími zvířátky na světě není sranda, ale je rozdíl mezi "poctivou" vykrádačkou a prequelem k "Novým mutantům", kterou nám tu předvedli. V kině jsou alespoň ty efekty velkolepé, v televizi už nebude ani to. Jo a Goldblum si může do životopisu připsat nejzbytečnější cameo v sequelu filmové klasiky ever.;-) 2,5* a věřím, že pokud dojde někdy na rewatch tohoto dinosauřího nádoru, Rimmerovo "výš jen výš, tam já mířím", se ho rozhodně týkat nebude.

• 6.7.2018  00:28
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem se zhlédnutí tohoto seriálu vyhýbala (já a teen seriály...) a o to větší pak bylo moje překvapení. "Riverdale" je ten typ seriálu, na který si okamžitě vypěstujete závislost. Vypravěč vtahující do děje, kriminální zápletka, cliff-hanger téměř v každé epizodě, vynikající hudba (...). Jak jsem se obávala dvojnásobně dlouhého pokračování, tak musím konstatovat, že druhá řada (*****) je kvalitativně ještě o stupeň výš než řada první (****). Temnější, toxičtější a svým způsobem dospělejší. 1. série: 75%. Malinko chaotický rozjezd, ve druhé polovině zpomalení, konec ovšem stojí za to. 2. série: 90%. Až na pár detailů naprosto geniální. Oblíbené postavy se stávají neoblíbenými (Veronica, Hermione) a neoblíbené oblíbenými (Cheryl, Alice). 3. série: X%. Trochu se bojím, aby i nadále udrželi nevatovost. #crush

• 6.7.2018  00:06

Civilnější pohled na atentát na jehož konci je - dodnes neobjasněná - smrt JFK. Účast některých herců (Efron, Welling) mě u takto vážného filmu překvapila a ač se nejedná o kdovíjaké veledílo, dobové projevy a tisková vyjádření z něj dělají poměrně zajímavou historickou rekonstrukci. (Občas až dokumentární.)

• 5.7.2018  23:59
    Štiky (TV pořad) (2018)

Zajímalo by mě, zda jsou aktéři schopni podívat se na to a nestydět se... Já se stydím za ně.

• 5.7.2018  23:53
    Stážista (2015)

Cílená hra na city, ale mě si získala. Příjemné komediální drama kombinující starý a nový svět se skvělým De Nirem.

• 5.7.2018  12:06

Kult "Hvězdné pěchoty" je mi dodnes záhadou, animované verzi je ale člověk ochoten leccos odpustit, takže průměr.

• 10.6.2018  16:39

Raimi zachytil atmosféru nadčasové předlohy tak přesně, že to snad ani není možné a vytvořil nádherný (vše)dovysvětlující prequel. Silně inspirované knihami, přesto originální, poučné a pohádkově kouzelné. Tleskám.

• 21.5.2018  15:43

Jeden z těch dobrých, ale přesto trochu slabších komediálních počinů. Dost mě překvapuje, že některé scény režim dovolil, ale nakonec "dobro" přeci jen zvítězilo nad "zlem", takže je vlastně všechno v pořádku.;-)

• 21.5.2018  09:43
    Lou (2017)

A už zase brečím... Blbej Pixar! Tohle doporučuju promítat k tématu šikany, ne "13 Reasons Why I'm Stupid Bitch".

• 7.5.2018  11:15

Gregory House se zvláštními schopnostmi funguje na výbornou. Já ty "kouzla" a cestování časem prostě můžu.:-)

• 5.5.2018  18:32

Hvězda dolů za závěr, kterému dochází dech, zbytek ovšem nemá chybu (Atkinson, Broadbent i Grant by byli super). Edit: Po ohlášení 13. Doctora získal tento skeč velmi nahořklou pachuť...:-(

• 4.5.2018  12:38

Konečně temná a depresivní Marvelovka, která se ve druhé polovině nezmění v komedii. (Jak je u Marvelu zvykem.) Vtipných momentů je tu sice požehnaně (starají se o ně především Strážci Galaxie), na rozdíl od předchozích komiksovek však odvíjející se příběh nenarušují, nýbrž doplňují. "Infinity War" je epická skupinovka, která se překvapivě zvládá věnovat všem postavám, a když už některou přeci jen drobet opomene rozvinout (možná Captain?), šoupne ji alespoň do podstatné linie, takže se očím diváků rozhodně neztratí. Nejvíce prostoru má překvapivě Thanos, který je záporákem velmi zvláštním, neboť jeho pohnutky nemusejí být nutně vnímány jako špatné. Závěr je fantastický, konečně žádné (ironický úsměv vyvolávající) vítězství, ale mnohem reálnější varianta. Ničí mě pouze jediná věc a to ta, že je před námi "IW: PART 2", kde zbylí hrdinové vymyslí geniální plán, na jehož základě většina mrtvol zázrakem ožije, pomůže přežívajícímu zbytku porazit Thanose a všichni budou (znovu) žít šťastně až do smrti... Nemá někdo blicí pytlík?

• 4.5.2018  10:39
    Salon krásy (2005)

Queen Latifah mám ráda, Bacon tu vypadá úchvatně, ale to bílí vs. černí je opravdu přes moc.

• 4.5.2018  09:35

Oceňuji, že se Nolan vydává tam, kam se (skoro) nikdo jiný před ním nevydal, přesto mi genialita jeho "Batmana" uniká. Pojetí, které připomíná spíše kvalitní drama/thriller než komiksovku, je spíše plus (činí příběh reálnějším), na druhou stranu to prostě není komiksovka. Stopáž je těžce přes čáru, plynutí děje je pomalé, nezáživné a ubíjející. Nejpodobnější komiksovkou je nejspíš "Constantin" (*****), u něho ale žádný výše zmíněný problém nevidím. (Částečně i díky postavám, které mě tady prostě nebaví - Bale pro mě ani po skončení celé trilogie nezačal být Batmanem/Brucem, ba co víc, dokonale mi znechutil hlášku "I am Batman".)

• 3.5.2018  15:31

Barevný osmdesátkový kabaret. "Thor" bude fungovat BUĎ jako totální fraška, NEBO jako vážná věc. Tenhle prapodivný tak-kam-to-budeme-ubírat mix, ke kterému se Marvel v poslední době tak upíná, je zlo. Na druhou stranu mi tohle fraškoidní provedení sedlo víc než katastrofální "Temný svět". Možná proto, že se nebál oddělat pár "hlavnějších" postav...

• 25.4.2018  08:08
    Pomsta (2017)

Jak zabít potenciální revenge kult snadno a rychle. !!!SPOILERY!!! Úvodní sekvence (do pádu) je krásnou ukázkou toho, že i s malým rozpočtem se dají dělat divy, tzn. kvantita i kvalita jednotlivých záběrů je po technické stránce tak neuvěřitelná, že jsem div nechrochtala blahem (*****). Útěk a první tu-máš-zač-je-toho-loket vražda si ještě stále drží vysokou kvalitu a jistou míru důstojnosti, vše však končí v jeskyni (****), kdy se Amazonka - po sérii pěkně hnusných snů a po provizorní plechovkové fixaci rány po větvi - rozhodne stát Rambem a dorazit i ty zbývající dva vocasy. S prvním to má v celku snadné, když se fyzicky i psychicky vysílí lovením střepu v silikonové noze, druhý už dá docela fušku. Asi nějaký nadčlověk, jinak si ty hektolitry krve, co po sobě zanechává, nedokážu vysvětlit. (Než ho konečně zabije, mají v celé rezidenci kluziště a DOSLOVA vymalováno.) U finálního záběru na přilétající vrtulník jsem už jen ironicky kroutila hlavou a říkala si o co, že teď sejme pilota, naučí se to řídit a odletí do L.A. (**). Za kameru a za hudbu slabé 3*.

• 15.4.2018  17:17

Čím déle nad filmem přemýšlím, tím méně se mi líbí. Proč se zrovna tomuto LGBT snímku podařilo udělat takový humbuk, to je mi opravdu záhadou. "Call Me By Your Name" je typická festivalovka s průměrnými postavami i výkony, která se neúspěšně pokouší o artovou lyričnost a překlápí se v prosluněný kýč. Pěkné byly akorát intimní scény; nevyumělkované, občas komické až absurdní - zkrátka jako v reálném životě. Jedněmi z mála zapamatovatelných scén jsou první polibek, broskev a nádraží, zbytek filmu odsouvám do zadní části mozku, kde upadne v zapomnění. (Jeden z uživatelů přirovnal "CMBYN" k celodenní návštěvě archeologického muzea s koktajícím průvodcem. Div, ale souhlasím.)

• 14.4.2018  11:18
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Musím uznat, že to byl od TV Barrandov odvážný krok, obsadit na post moderátora (politického diskusního pořadu) mentálně postiženého člověka. Na druhou stranu je hezké, že konečně některá z televizí myslí i na tyto lidi.:-) Edit: Právě jsem se dozvěděla, že "Mirek" Soukup není retardovaný a je dokonce ředitelem TéVé Barrandov! :-o

• 14.4.2018  00:11
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

"Reální policisté". Tak určitě.;-) Doporučuji prohlášení Policie České republiky, které visí na jejích webovkách.;-)

• 8.4.2018  13:11
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Za pozdější epizody zvedám, z bezduchých vulgarismů je rázem parádní satira.

• 7.4.2018  23:42
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Jediná kniha, kterou jsem musela jít dočíst mezi lidi, protože jsem byla FAKT podělaná... Parádní atmosféra, výborně zvolení herci (především Turner & Gorman & Dermody), odchylky od knihy jen minimální. Vraždy samotné probíhají off-screen, naturalistických pohledů na mrtvoly si ale divák užije až až, flashbacky mají sílu a úvodní intro krásně mrazí. Přesto musím strhnout jednu hvězdu, a to za předvídatelnost?, neboť dle mého je tu (oproti knize) mnohem snadnější uhodnout vraha, což může nepěkně zkazit celkový dojem.

• 4.4.2018  23:36
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Neskutečný hnus. Nesympatické a vulgární, nehledě na škatulkování singles do zahořklých cynických krav.

• 3.4.2018  00:11
    Násilník (1976)

Kvalitní sedmdesátkový akčňák, který strčí dnešní žánrovky do kapsy a ani se při tom nezadýchá. Připisuji si tuto brutální sérii na seznam, neboť "Vykonavatel" je první díl, který jsem viděla. Eastwood jako vždy super.;-)

• 1.4.2018  22:39
    Wonder Woman (2017)

Nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděla. Dobrá, nejlepší vážný komiksový film. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla u komiksovky brečet (ne slzet, ale doopravdy brečet), natož pak 5x. Úžasný origin. NÁD-HE-RA.

• 1.4.2018  01:00

Proč musejí Francouzi točit svou verzi amerického "Když si Chuck bral Larryho"?

• 31.3.2018  15:00
    O Ječmínkovi (TV film) (2003)

Tuctovka na jedno zhlédnutí, kterou zachraňují exteriéry. Kombinace dvora moravského markraběte a víl mi úplně nesedla, nehledě na to, že mi příběh co pár minut připomínal Troškovo "Z pekla štěstí". Slabý průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53