Allien.9

Allien.9

Tereza Kašpárková

okres Praha
Filmový maniak, geek, conař, cosplayer, Whovian, Torchwooďák (♥), samozvaná hlava neexistujícího CZ fanklubu Garetha Davida-Lloyda.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 15.11.2018  10:17
    Koule (1998)

Dala jsem 2* už kdysi a dávám je znovu. Potenciál v příběhu je, spěje ale k naprosto nezajímavému konci a provedení je taktéž prachbídné. Herecký ansámbl slibný, ale nemá de facto co hrát.

• 11.10.2018  11:51
    Sucker Punch (2011)

A proč ne. Takhle nějak si představuju pojem "moderní dekadence". 3,5* a rewatch si určitě dám.

• 11.10.2018  11:41
    Byt (1960)

Šedesátá léta mě prostě fascinují. Tak jednoduché příběhy, a přesto tak dobré výsledky. "Byt" je další z mnoha amerických klasik, které neomrzí ani po x-tém zhlédnutí. Vyzdvihla bych sympatického Lemmona a naprosto výtečné dialogy.

• 6.10.2018  13:42
    Turbo (2013)

Blbost to je, uznávám, ale je to animák pro děti a šnekovi fandíte, takže 3,5*.

• 28.9.2018  19:42
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Moc hezké. Jeden z mála animovaných seriálů, které na to jdou "po staru" a jsou skutečně pro děti.

• 23.9.2018  14:58

Přemýšlím, jestli jsem skutečně viděla ten takzvaný fenomén nebo jeho parodii. První polovina "filmu", který nemá v kině absolutně co dělat, je splněným snem každé dvanáctileté dívky (přípravy na svatbu, svatba, líbánky - jůůů:-)), druhá je pro změnu plná těžce dramatických rozhodnutí a emotivních momentů, nad kterými musí trnout snad úplně každý. No posuďte sami! Bella, která se ani po třech dílech nenaučila dovřít ústa, se snaží úspěšně do(uza)vřít alespoň svůj nadržený stav, vlk, který nemůže mít matku, obrací svou pozornost na její čerstvě narozenou dceru a Edward s výrazem netopýra po lobotomii dramaticky pochoduje sem a tam. Vizuálně laciné, dramaticky směšné a celkově debilní.

• 22.9.2018  13:39
    COOLfeed (TV pořad) (2018)

Nazývat tenhle výtvor publicistickým pořadem je vážně úlet.

• 16.9.2018  22:24
    Pan (2015)

"Pan" je první příběh o Petru Panovi, který jsem viděla celý. Vím o existenci dalších filmů (minimálně o těch s Isaacem, Hoffmanem a o Disneyovce), vím i o knižní sérii a o divadelních hrách, ale jak říkám, Země Nezemě je pro mě jednou velkou neznámou. (Proto jsem se po přečtení zdejších nelichotivých komentářů rozhodla vyhledat, jak moc byl původní námět pozměněn, ale najít něco víc než "příběh o chlapci, který nechtěl vyrůst", je takřka nadlidský úkol, takže na to kašlu a budu hodnotit čistě na základě "Pana" jako takového.) Pro dětské fantasy filmy mám již od malička slabost, ne každé ale působí kouzelně. "Pan" však tímto nedostatkem rozhodně netrpí; i přes 100x viděný příběh dokáže chytnout za srdce (viz závěrečný střet ve vílím Úlu), vizuální stránka je překrásná, stejně tak hudba Johna Powella a průser nepředstavuje ani herecké obsazení (snad jen unylá Rooney Mara, ale když už nic jiného, funguje alespoň chemie mezi ní a Hookem). Líbí se mi také nápad s prequelovým pojetím (Hook), akorát mě mrzí, že ho nejspíš nikdy neuvidíme dotažený.:-(

• 16.9.2018  16:11

Je vtipné, jak se člověk mění... Dříve jsem Kat nemohla vystát, dnes je mým hezčím dvojčetem. Spolu s tímto se samozřejmě mění i můj názor na film, takže místo nesympatického filmu bych teď "10 Things I Hate About You" nazvala spíše příjemným teen béčkem. A funguje to i bez zbytečných sexuálních či vykousávacích scén.;-) Doporučuji komentář uživatele misterz, fascinující názor...

• 16.9.2018  16:03

Co si budeme povídat, ani jednička nebyla kdovíjaké veledílo, v rovině "dramatu bez větších ambicí" ale jakž takž fungovala. Dvojka už nefunguje ani v této rovině, ba co víc, je de facto bez příběhu. Choreografie opět dechberoucí (pokud vám předtím přišly erotické, tak bůh s vámi xD), Tatum opět zlatíčkovatý, ale věřím, že uplakanost "XXL" každému nesedne. P.S.: Hodnoťte laskavě film a ne to, že se musíte s přítelkyní koukat na vlnící se chlapy. Tohle je filmový web, ne fórum pro raněná ega.

• 13.9.2018  08:31
    Predátor II (1990)

Brutálnější než jednička to možná je, ale zasazení do města a tamní války gangů je prostě divné. 2,5*.

• 12.9.2018  20:26

Čekala jsem ledaccos, ale bandu retardů, vesmírného psa s lobotomií a Predátora, který ve svém filmu pouze hostuje fakt ne. Pokud se někdo z diváků před filmem sjel, zkouřil nebo si alespoň přihnul, pak možná získal odpověď na otázku filmu, Predátorů a vůbec, já však to "štěstí" neměla. "Evoluce" je čistokrevný mix druhého "Predátora" (emzák lovící v zalidněné oblasti), druhého "Dne nezávislosti" (nestřílejte, jdeme vám pomoct!), "Mercury" (dítě rozlouskávající super-kód) a tuny dalších transžánrových hovadin, které dávají dohromady přímo ukázkový filmový shit. Ať se snažím, jak se snažím, pozitiva nenacházím. BUĎ krvavý lov, NEBO absurdní (sebe)parodie, ale NE OBOJÍ, kristepane... 1,5* a Millerův střih na přesdržku. Rozepsala bych se víc, ale bylo by to dlouhé a mám jen jedny nervy.

• 11.9.2018  20:56

Příběh o doktorovi, který se chce oženit jedině s "primitivečkem", mě jako ženu neskutečně uráží. Musím ale uznat, že Věra Ferbasová (kterou 2x nemusím) tu podává opravdu excelentní výkon a stupidní příběh tak vyrovnává. Ferbasové a Nedošinské sedly role náramně, chemie mezi Ferbasovou a Novým je ale tentokrát nulová, takže srážím na 3*.

• 10.9.2018  08:56
    Cellular (2004)

Podobné guilty-pleasure jako Cravenův "Noční let". Blbé, ale skvěle obsazené, napínavé a cool.:-)

• 9.9.2018  17:29

I přes hrůzostrašný úvod (mít takovou dceru, urazím jí hlavu) jsem "Všechny cesty vedou do Říma" nakonec dokoukala. SJP mám ráda, ale nemít film zápletku s matkou, asi by ho ze dna nevytáhla ani ona.

• 3.9.2018  19:24
    1 proti všem (TV pořad) (2018)

1) Podobných "soutěží" se neúčastním (nevěřím, že ty peníze někdo skutečně získá). 2) Ráda bych viděla sms-statistiku, konkrétně počet zapojených lidí, protože mám pocit, že do měsíce to hlavní vysílací čas neuvidí ani z vlaku. 3) Endží.xD

• 5.8.2018  12:05
    Nezapomeň na lásku (TV film) (2013)

Zachary Levi je sice (povětšinou) sympaťák, na Alexis Bledel, která má už 15 let jeden a ten samý výraz nešťastné holčičky, se ale koukat nedá. "50x a stále poprvé" ve městě, tzn. originalita nula (ač trochu vážnější). Vidět a zapomenout.

• 29.7.2018  23:17

Koule, Babiš a herecké (ne)schopnosti na úrovni planktonu? Vítejte v takřka nekoukatelném žraločím pekle.

• 15.7.2018  23:18
    Zapomenutý ostrov (2009)

U spousty podobných filmů se člověk alespoň zasměje, ale tohle nefunguje ani jako vtip.

• 12.7.2018  19:45
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Výborně zachycené a zpracované téma. Takhle už dneska točit neumíme, takže rozhodně doporučuji.

• 11.7.2018  20:24

Šla jsem na nový "Jurský park" s tím, že když budu dopředu očekávat špatný film, tak to třeba ve finále zas až tak špatné nebude. Tak určitě!xD Přemýšlím, kdo dal téhle rescue srandě zelenou, respektive zda daná osoba při vynášení verdiktu ANO/NE také nedostala dávku modrých sedativ... Já chápu, že vymyslet v pořadí již pátou zápletku s nejoblíbenějšími zvířátky na světě není sranda, ale je rozdíl mezi "poctivou" vykrádačkou a prequelem k "Novým mutantům", kterou nám tu předvedli. V kině jsou alespoň ty efekty velkolepé, v televizi už nebude ani to. Jo a Goldblum si může do životopisu připsat nejzbytečnější cameo v sequelu filmové klasiky ever.;-) 2,5* a věřím, že pokud dojde někdy na rewatch tohoto dinosauřího nádoru, Rimmerovo "výš jen výš, tam já mířím", se ho rozhodně týkat nebude.

• 6.7.2018  00:28
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem se zhlédnutí tohoto seriálu vyhýbala (já a teen seriály...) a o to větší pak bylo moje překvapení. "Riverdale" je ten typ seriálu, na který si okamžitě vypěstujete závislost. Klišé, vypravěč vtahující do děje, kriminální zápletka, cliff-hanger téměř v každé epizodě, vynikající hudba. Jak jsem se obávala dvojnásobně dlouhého pokračování, tak musím konstatovat, že druhá řada (*****) je kvalitativně ještě o stupeň výš než řada první (****). Temnější, toxičtější a daleko lépe pojatá. 1. série: 75%. Malinko chaotický rozjezd, ve druhé polovině zpomalení, konec ovšem stojí za to. 2. série: 90%. Až na pár detailů naprosto geniální. Oblíbené postavy se stávají neoblíbenými (Veronica, Hermione) a neoblíbené oblíbenými (Cheryl, Alice). 3. série: X%. Trochu se bojím, aby i nadále udrželi pozornost. #halfcrush

• 6.7.2018  00:06

Civilnější pohled na atentát na jehož konci je - dodnes neobjasněná - smrt JFK. Účast některých herců (Efron, Welling) mě u takto vážného filmu překvapila a ač se nejedná o kdovíjaké veledílo, dobové projevy a tisková vyjádření z něj dělají poměrně zajímavou historickou rekonstrukci. (Občas až dokumentární.)

• 5.7.2018  23:59
    Štiky (TV pořad) (2018)

Zajímalo by mě, zda jsou aktéři schopni podívat se na to a nestydět se... Já se stydím za ně.

• 5.7.2018  23:53
    Stážista (2015)

Cílená hra na city, ale mě si získala. Příjemné komediální drama kombinující starý a nový svět se skvělým De Nirem.

• 5.7.2018  12:06

Kult "Hvězdné pěchoty" je mi dodnes záhadou, animované verzi je ale člověk ochoten leccos odpustit, takže průměr.

• 10.6.2018  16:39

Raimi zachytil atmosféru nadčasové předlohy tak přesně, že to snad ani není možné a vytvořil nádherný (vše)dovysvětlující prequel. Silně inspirované knihami, přesto originální, poučné a pohádkově kouzelné. Tleskám.

• 21.5.2018  15:43

Jeden z těch dobrých, ale přesto trochu slabších komediálních počinů. Dost mě překvapuje, že některé scény režim dovolil, ale nakonec "dobro" přeci jen zvítězilo nad "zlem", takže je vlastně všechno v pořádku.;-)

• 21.5.2018  09:43
    Lou (2017)

A už zase brečím... Blbej Pixar! Tohle doporučuju promítat k tématu šikany, ne "13 Reasons Why I'm Stupid Bitch".

• 7.5.2018  11:15

Gregory House se zvláštními schopnostmi funguje na výbornou. Já ty "kouzla" a cestování časem prostě můžu.:-)

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54