Allien.9

Filmový maniak, WHOvian & KINGofil

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 16.2.2018  23:06

Příjemná, stále fungující pohádka pro dospělé s okouzlujícím Patrickem Swayzem.

• 16.2.2018  22:36

Těžko uvěřit, že za dvojkou i trojkou stojí stejný režisér... Když porovnám všechny 3 díly mezi sebou, je VYVRCHOLENÍ této trilogie hotové veledílo. "Děj" už se nevleče tak tragicky, ubylo zastřelte-mě-prosím scén, postavy se konečně někam pohly a pojetí svatební / líbánkové části je moc pěkné (i ve srovnání s jinými, "normálními" filmy). Světe div se, nakonec si "Svoboda" udržela slabé 3*, což je oproti slabým 2* ("Šeď") a lepší 1* ("Temnota") docela úspěch.

• 10.2.2018  17:05

Digi-vysypání autoskla a (samo)zastřelení lovce rulez!xD

• 10.2.2018  16:59
    Asteroid vs. Země (TV film) (2014)

Zazoomování na asteroid rulez!xD

• 4.2.2018  15:03
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Občas trefa do černého, občas hodně přes čáru. Marka Daniela ale můžu.

• 4.2.2018  14:48
    Gran Torino (2008)

S "Gran Torinem" mám jeden jediný, ale poměrně zásadní problém. Od první minuty, co se objeví nechtění sousedé, je křišťálově jasné, jak se bude Waltův vztah k nim vyvíjet i jak to skončí. Proto 1* dolů.

• 31.1.2018  00:25

Zprvu v celku nadějné drama, které cca. v polovině mutuje v cosi prapodivného a v tomto prapodivném duchu už bohužel l zůstane. Stopáž je těžce přepálená, postavy se po většinu filmu motají v nezáživném kruhu a dokonce i "zvraty", kterými je příběh prokládán, selhávají; jako bych sledovala něco, co už jsem jednou viděla (a co už znovu vidět nemusím). Filmy PTA mi zkrátka nesedí. 2* za sheldonovského DD-L a za krásné šaty.

• 30.1.2018  16:19

McDonagh ani po přesunu do severoamerické díry nezklamal. Překvapivé, syrové, těžce nekorektní a přesto tak zatraceně poetické. Co mi to jenom připomíná?:-) Burwellův znepokojivý hudební doprovod sedí jak pr*del na hrnec a upřímně doufám, že jak McDormand, tak Rockwell nakonec získají - krom již vyhraného Glóbu - i toho Oscara, protože jinak už vážně nevím, co by páni porotci víc chtěli. (P.S.: "Bruggy" zůstávají nepřekonány.)

• 30.1.2018  16:06

Film, na který se musím určitě časem podívat znovu, protože jsem ho neviděla dobrých 15 let. Typický zvířátkový film hrající na city dětí i dospělých. Ano, brečela jsem jak želva.;-)

• 30.1.2018  15:57

Historicky věrné, herecký výkon Garyho Oldmana brilantní (Oscar in coming...), kombinace vážných a humorných scén na jedničku. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z filmu, který pojednává o jedné z nejsilnějších osobností 20. století, mohl pan režisér vytřískat daleko víc. Alespoň, co se emocí týče, neboť jedinou opravdu silnou scénou je London Underground. Nebo by možná stačilo, kdyby byl film koncipovaný jinak než "odnikud nikam".

• 25.1.2018  07:29

Tuctové a nezáživné drama o člověku, který je sympatický asi jako Jehovista za dveřmi. Potenciál tam nicméně byl, takže proč jsou nakonec "Všechny prachy světa" takové, jaké jsou, je mi (obzvláště u režiséra Scottova formátu) opravdu záhadou. P.S.: Ať chtěl Scott původně obsadit Plummera nebo ne, to vystříhání Spaceyho z hotového filmu fakt pos*al.;-)

• 14.1.2018  22:10

Smršť hlášek a nápadů zasazená do světa nestárnoucích kostiček, kterými se mohli chlubit pouze moji movitější spolužáci. Batman boží, propojení s naším světem a dětskou fantazií geniální a nechybí ani dojemné rodinné poselství.

• 7.1.2018  23:47

Jedna z nejponurejších a nejprapodivnějších "českých" pohádek. Od dětství až doteď jedna z mých vůbec nejoblíbenějších, ale musím uznat, že zrovna o králíčcích se mi po ní nezdálo.xD

• 7.1.2018  03:11

1. Film nemá nic společného s "Kokosy na sněhu". 2. Chvílemi jsem se nudila, takže ta třetí hvězda je čistě za Bacona. Pokud ho nemáte rádi, nebo pokud neuznáváte přidávání hvězd jen kvůli jednomu herci, tak si jednu uberte.;-)

• 7.1.2018  03:03

"Když Švýcaři uviděj pěknou holku, řeknou eins, zwei, drei a přejedou ji bobama." Nenáročná a hlavně nenásilná klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svého původního (devadesátkového) drajvu.

• 7.1.2018  02:57

Od začátku viditelné áčko (provedení, Eric Bana...), přesto nemohu dát více jak 3,5*. Na vině je laťka, která je v první polovině filmu nastavena tak vysoko, že se člověk přímo klepe na konečné střetnutí. Satan sám však, žel bohu, nedorazí a ono "velké finále" tak zůstává ztraceno kdesi mezi non-stop narůstající gradací a náhlým happy-endem.:-(

• 5.1.2018  00:41
    Tikot hodin (2011)

Béčkový thriller, co se překlene v béčkové sci-fíčko? Proč ne. Jen nechápu, jak mohlo dojít k té závěrečné scéně...

• 1.1.2018  21:53
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

!!! BEZ SPOILERŮ !!! No páni. V životě jsem neviděla seriál, který by mě takhle šíleně deptal. Iritace pramenící z myšlenkových (ne)pochodů hlavní "hrdinky" je natolik silná, že zastiňuje všechno ostatní. Herce, výpravu, dobře vypadající "alternativní realitu", zkrátka všechno, co na "13 Reasons Why" za něco stojí. Možná právě proto jsem se rozhodla pojmout tenhle komentář jako výčet "13 Reasons Why I'm Stupid Bitch" momentů. 1x01. „Chce to kuráž, být nerd.“ A důvod? Mimochodem, „nerd“ opravdu není ten, kdo viděl „Star Wars“, Hannah… 1x02. „Důvod, proč tohle pořád posloucháš, je asi to, že chceš vědět, kdo další může za moji smrt.“ Počkat, počkat. Zabila ses sama, na ostatní to neházej.;-) Stejně tak nepokládej blbé otázky typu „jsem hezčí já nebo ona?“, a pak se neurážej, když ti zaskočený kamarád hned neodpoví. Reakce "jsi stejný jako ostatní kluci,“ z tebe dělá akorát ještě větší kravku, než jsi... 1x03. „Myslíš, že to beru příliš vážně? Ty nejsi holka.“ Já jo. A? „Holky by takovej seznam ani nenapsaly.“ Aha, takže ten, co mi leží v šuplíku napsal kdo?:-) To, že na tom seznamu jsi, bys měla brát jako poklonu, ne div neodlévat. Ale klid, i tvoje matka má občas své dny, viz „Každý, kdo Hannah znal, by věděl, že nesnášela růže.“ Já si nepamatuju, že bych kdy s nejlepší kamarádkou rozebírala kytky, natož pak s občasnými kamarádkami. Máte to někdo jinak? 1x04. „Facebook z nás udělal stalkery.“ Ehm, ne?:-) Koukáme na to, co ostatní chtějí, abychom viděli. Pokud nechtějí, abychom některé věci viděli, skryjí obsah nebo provedou zablokování nežádoucího uživatele. Je ti 17, měla bys facebookem žít, divím se, že tyhle základní informace nevíš. I když, možná na facebooku moc nejsi, když tvoje matka tvrdí, že nemáš moc přátel. Sice se „pravidelně“ bavíš s více lidmi, než sem se já bavila za celý gympl, ale OK...xD 1x05. „Kluci jsou kreténi.“ A ty pinda, nikdo není dokonalý.;-) „Nikdo nevěděl, že jsme na té fotce my.“ Tak tuhle větu jsem úplně nepochopila, vždyť to věděla půlka kluků nebo ne? 1x06. „Marcus se mi vždycky tak trochu líbil.“ Spíš mi řekni, kterej kluk se ti nelíbil.xD Ale jsi fakt blbá, nejen, že dorazil na „rande“ o dvě hodiny později, ale ještě si s sebou přivedl kámoše. Není to, já nevím, do očí bijící nápověda, že tu něco nehraje? Njn, tvoji rodiče se holt poznali na střední, tak tady svoji životní lásku musí objevit každý. Ach jo. Jinak, to tvoje naštvání se na Claye, že ti z počítače nevypadl jako ideální partner… Fakt by ses měla jít léčit. 1x07. „Víš, za ty sračky, co se ti dějou, si částečně můžeš sama.“ Díky, Zachu, konečně jí to někdo řekl bez vytáček. „Řekl jsi něco blbýho, Zachu, a já na tebe ječela. To je toho.“ To jako vážně?! Ty mu máš tak co vyčítat, ty hysterko. „Proč já, Zachu?!“ Možná proto, že se snažil bejt milej a tys ho vyřvala jak největšího hajzla?:-) „Ten, kdo ten vzkaz napsal, trpí.“ – „No a, že trpí? Já taky trpím. Střední je utrpení, smiř se s tím.“ Asi tak. Polovina tvých spolužáků má horší problémy než ty (např. Justin). Víš to vůbec? Ne, protože jsi egocentrická jak prase. „Věděl jsi, že jsem to napsala já a nic jsi neřekl.“ A proč by měl? Hodilas to do anonymní schránky, což znamená, žes nechtěla, aby se vědělo, žes to psala ty. Jak řekla Courtney, „osoba, která tohle napsala, touží po pozornosti.“ A i kdyby to řekl, seřvala bys ho pro změnu za to, že to řekl, protože nemáš šajna, co vlastně chceš... 1x08. „Byla to nádherná, sladká dívka.“ Já bych spíš řekla, že to byla holka naivně otevřená blbcům a hnusná na ty hodný. A i když to od jednoho z „těch hodných“ bylo částečně sobecký, měla jsi ve finále úspěch u těch, u kterých to bylo nejdůležitější. Ale tys to opět nedokázala docenit... 1x09. „Chce to změnu. Už nebudu neviditelná, začnu znova.“ Co to zase meleš? Předtím jsi pořád říkala, jak by sis přála být neviditelná. „Justin neudělal nic.“ A ty? Jsi dokonce větší zrůda než on, on se o něco aspoň pokusil. Ty se maximálně tak vymlouváš („nevěděla jsem, co dělat“, bůůů, ty naše chudinko malá...). 1x10. Někdo ti nabídne pomoc, pak kvůli tobě (!) něco zaviní a skončí na tvé kazetě. Ten člověk má přitom daleko větší koule než ty, protože nejen, že se nakonec přizná, ale ještě se to po celou dobu snaží nějak „odčinit“. Cos pro nápravu udělala ty? Aha, tak hlavně, že neustále kibicuješ ty ostatní... 1x11. „Vždycky jsem tě obdivovala. Nezáleží ti na tom, co si lidé myslí. Mně jo. I když se tvářím, že to tak není.“ Tak tohle je vtip roku.;-) „Neprošla si ničím jiným než my ostatní. My to přežili.“ Amen. 1x12. „Páni, to byla rychlost, už za mě mají náhradu...“ No ještě buď dotčená, žes odešla, ne? Kdyby sis radši hleděla toho, cos slíbila rodičům.;-) Jinak OK, uznávám, že to na tý párty nebylo dobrý. Na druhou stranu, i přes to, co se stalo na té poslední, jdeš bez pozvání na další a bez sebemenších výčitek svědomí se bavíš s tím, komu se (i tvou vinou) stalo to, co se vzápětí stane i tobě... 1x13. „Vyšla jsem z kanceláře a doufala, že za mnou půjdete. Ale vy jste nešel.“ Co kdyby sis přestala hrát na něco spešl a prostě jednou řekla, co chceš nebo nechceš?! Na férovku ti řekl, že jsou dvě možnosti. Nelíbí se ti, tvůj problém... Aniž bych se nějak snažila snižovat hodnotu věcí, které se Hannah staly, většina z nich se děje každému druhému teenagerovi na každé druhé škole. Kdyby se měl jít zabít každý, s kým se kamarádi přestanou bavit, nebo každý, koho zahrnou do nějakého sranda-seznamu, tak se počet obyvatel značně zredukuje. Čeká snad, že je nějaká VIP princezna, za kterou bude každý běhat a 100x se jí vyptávat, jestli jí náhodou něco není nebo jestli něco náhodou nepotřebuje? Pokud skutečně měla problém, který chtěla aktivně (vy)řešit, měla zkrátka požádat o radu někoho blízkého (otec, matka, Clay, Tonny, kamarádka, co se přestěhovala...), nebo vyhledat odbornou pomoc (fyzicky, telefonicky). Problém je v tom, že to řešit nechtěla. Zmínit někoho, kdo se se mnou přestane bavit, na posmrtné kazetě a nazvat ho důvodem, proč jsem se zabila, tzn. de facto vrahem, je přeci mnohem víc cool.;-) Jinými slovy, Hannah byla labilní, dětinská, vztahovačná a sobecká drama queen, která vůbec netušila, co vlastně chce. Upřímně? Jak jsem si u důvodu 12 říkala, že s ní konečně aspoň částečně soucítím, tak (ne)důvodem 13 můj soucit opět spláchla do hajzlu a já si říkala "tak už to proboha udělej a mlč". Dojela jsem to jen ze zvědavosti a taky proto, že jsem doufala, že se z toho třeba ještě něco vyvrbí. Tak ne, no.;-) Ohodnotit seriál jen jedním číslem je složitý. Za seriál jako takový slabé 4*, za Hannah maximálně 1*. Už aby byla 2. řada.:-p

• 28.12.2017  22:25

Zapadnutí "Království lesních strážců" je nejen záhadou, ale vzhledem k překrásné animaci také trestuhodností. Ano, dobře, uznávám, že příběh nepřináší nic nového, ale odsýpá a chvílemi působí opravdu epicky (souboje). A krása zelených oblečků, šatiček z květů a dalších drobných doplňků nemá hranic.;-)

• 27.12.2017  13:32
    Diana osobně (TV film) (2017)

Wow. Výborný "behind the scenes" dokument, který neidealizuje. Intriky, hádky a milenci na obou stranách.

• 26.12.2017  13:58
    King Kong (1976)

Pokud si dobře vzpomínám, tohle byl můj první "King Kong". Masky a modýlky mají své kouzlo, jen ten příběh o mega opičákovi, který by si to rád rozdal s ženskou, je jaksi zvrácený.xD

• 23.12.2017  22:19

Slabší a odlehčenější bratříček "Osmi statečných". Jako jednohubka fajn, 2x ale vidět netřeba.

• 17.12.2017  03:04
    Monstrum z hlubin (2013)

Poseidon Rex? To přece nemůže být myšleno vážně.xD

• 16.12.2017  13:27
    Proč letadla padají (TV seriál) (2009)

Tuberkulózní bratříček "Leteckých katastrof".

• 16.12.2017  13:17

To se nemůžu alespoň jednou těšit na pokračování a NEdostat studenou sprchu??? Síla "Epizody VII." (*****) tkvěla především v postavách. V postavách, které ve filmovém světě sice nepatří k nejoriginálnějším, přesto jejich nekomplikovanost a vzájemné interakce dokázaly zaujmout i pobavit. Tedy, až na ubuleného Kylo Rena. O to smutnější? vtipnější? je fakt, že Kylo Ren byl po většinu "Epizody VIII" mou nejoblíbenější postavou. Stále jsem totiž (naivně) doufala, že ho scénárista někam posune. Doleva, doprava, zkrátka KAMKOLI. Ale proč by to dělal, že?:-)) Charakterový kiks se ovšem tentokráte týká všech. Ray je možná super-silnou budoucností Jediů, bez Finna je ale nudnější než páteční program v televizi a totéž platí i o Finnovi, kterému sidekickem (či co to mělo být) v podobě oplácané loser Asiatky opravdu nepomohli... Nevím, možná mě druhé zhlédnutí překvapí, ale v tuhle chvíli bych "Epizodu VIII." shrnula jako defenzivní a hloupými momenty protkanou kapitolu bez duše. HerrLogan to ve svém komentáři shrnul dokonale: "Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii stál Rian Johnson a ukázal nám svůj middlefinger. A je to prostředníček vskutku kolosální. V podstatě stačí úvodní scéna s Lukem zahazující světelný meč a víte, co si o celém univerzu režisér myslí. Chcete prožít výcvik obou mladých jediů? Chcete se dozvědět víc o minulosti Rey? Chcete se dozvědět víc o Snokeovi? Rádi byste nějakou osudovou linku v prostředním aktu? Fuck you."

• 3.12.2017  23:01

Nezajímavý a ohavně digitální kýč, na který si člověk po týdnu už ani nevzpomene. Aspoň, že tak.

• 26.11.2017  17:22
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Nostalgické ohlédnutí se za jedním z nejúžasnějších romantických filmů všech dob. Škoda, že se ukázala jen asi polovina z původního obsazení, ale i tak klobouk dolů. Nést se dvojka v podobném duchu, nebránila bych se.

• 24.10.2017  12:46

Jako celovečerák by to bylo kouzelný. ♥ Jako kraťas? Emocí hodně, minut málo a závěr jaksi useknutý.

• 20.10.2017  10:14
    Eyewitness (TV seriál) (2016)

K dokonalosti "Eyewitness" přeci jen něco chybí, nemůžu mu ovšem upřít líbivost jednotlivých scén / záběrů a naprosto fantastickou chemii mezi Philipem a Lukasem. Konkrétní plusy? 1) Chemie mezi Philipem a Lukasem. Tyler Young a James Paxton (syn Billa Paxtona:-)) jsou prostě a jednoduše k sežrání. Navíc bych vůbec neřekla, že jsou "o tolik" starší než jejich seriová já. 2) Počet scén spadajících do kategorie hot, cute nebo hurt/comfort. 3) Dobře napsaní rodiče; praví i pěstouni. 4) Snaha zachovat? okopírovat? ponurý severský styl. 5) Soundtrack. 6) Kamera. Nevím, zda byla či nebyla okopírována ze severského originálu, ale seriál díky ní obsahuje spoustu fantasticky vypadajících záběrů. 7) Blíže nespecifikovatelné scény asociující "QaF". 8) Zvuk Lukasovy motorky. Konkrétní mínusy? 1) Překombinovanost. Na to, že má seriál pouhých deset dílů, se v něm řeší poměrně široká škála témat (řádění vraha, homosexualita, závislosti všeho druhu, drogové podsvětí, motorkářské gangy, FBI, pronásledování, šikana...) a ne všechna mají tolik prostoru, kolik bych si pro ně představovala. 2) Některé vedlejší postavy "do počtu". 3) CANCELED po první sérii.:-( Edit: Po druhém zhlédnutí zvedám na 5*.

• 19.10.2017  12:42
    Dunkerk (2017)

Narozdíl od valné většiny válečných filmů ve mně "Dunkirk" vyvolal alespoň nějaké emoce. Dění na pláži je nepříjemné a tísnivé, dění na moři překrásně lidské. Pěkná výprava, spousta vymazlených záběrů a samozřejmě zakomponování odpočtu do hudby. Geniální! V neposlední řadě potěšilo i herecké obsazení - od Rylance, přes Branagha, D'Arcyho a Murphyho, až po onedirectioňáckého Harryho Stylese. He's not so bad, huh?:-)) 4*. Působivé, v kině to má ty správné grády, ale k dokonalosti má film ještě daleko.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52