Allien.9

ICQ: už nepoužívám

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 15.10.2017  20:35
    Zygote (2017)

Naprosto fantastický monstrum. Atmosféra solidní, Dakota fajn. Asi bych to zvládla i jako regulérní film.

• 1.10.2017  16:48
    Pot a krev (2013)

Páni. Musím se přiznat, že jsem čekala něco úplně jiného. Jako bych po letech opět sledovala své oblíbené, Floridou nasáklé "Mizery", tentokráte však z opačné strany zákona. Chvílemi opravdu hodně odporná záležitost, o to víc se ale "Pain & Gain" dostane pod kůži. Nemůžu se dočkat, až si tenhle testr morálních zábran pustím znovu - fu*k the Transformers! A říkejte si, co chcete, ale Wahlberg je skvělý herec (ač mu tady překvapivě šlape na paty Dwayne Johnson).

• 30.9.2017  18:31

Moji oblíbenci Sandler a Aniston v komedii plné příjemného civilního humoru.:-)

• 24.9.2017  21:20
    To (2017)

Velmi dobré. Že by KONEČNĚ pochopili, že Kingovy knihy NEjsou horory, ale dramata s hororovými prvky?:-) Děti perfektní, násilné scény neošidili a celkově se jedná o jedno z nejvěrnějších zpracování Kinga ever. Jen ten Klaun je na mě moc mladý, nemůžu si pomoct, takže 4*. Jsem zvědavá na dospěláky, laťka je vysoko.;-)

• 23.9.2017  02:02
    Temná věž (2017)

Jakožto obrovská fanynka děl Stephena Kinga (na stolku mi právě leží rozečtená kniha s pořadovým číslem 43) jsem přistupovala k chystanému filmovému zpracování nadšeně i skepticky zároveň. Díky bohu za to; být to pouze první varianta, dopadlo by mé finální hodnocení daleko hůř... Temná věž, opus magnum celé Kingovy dosavadní tvorby, je především o putování. Vypráví příběh Rolanda Deschaina (příšerný Idris Elba), posledního z Pistolníků (?), jehož jediným posláním (?) je najít a ochránit Temnou věž (?) - cosi, co stojí v centru všech světů (?) a co se kdosi (?) snaží zničit (?). Zatímco knižní Roland jde k Věži celé roky, filmový Roland si vše zkracuje přes portály a brblá, když by měl někam jít "blbého půl roku". Filmové zpracování dále sledujeme očima Jakea Chamberse (skvěle vybraný Tom Taylor), nejmladšího ze tří společníků, kteří Rolanda na jeho strastiplné cestě doprovázejí. Alespoň tedy v knize; drogově závislého Eddieho a schizofrenní Odettu/Dettu/ Miu/Susannah byste ve filmu hledali marně. Překvapivě velký prostor dostává také Muž v černém (přehrávající Matthew McConaughey), který díky scénáristům povýšil ze zákeřné loutky Karmínového krále rovnou na hlavního záporáka. Ani to ovšem nemění nic na tom, že nejepičtější dílo Stephena Kinga čítající přes 3000 stran, bylo okleštěno a narváno do filmu o délce 95 (!) minut včetně titulků. Z velkolepého boje dobra se zlem, které se odehrává napříč světy, tak zůstala jen bezduchá a lacině vyhlížející honička za pomstou. Žalostně krátká stopáž dává nulový prostor pro budování charakterů, pro vysvětlení motivací i pro vznik tolik potřebné chemie. Takže i kdybych se oprostila od toho, že znám knižní předlohu, nebyla by na tom "Temná věž" o moc lépe. Příběh je zhuštěný tak, aby obsáhl co nejvíce informací, díky čemuž mohou některé scény bez předchozího vysvětlení působit zmateně. Najdeme tu spoustu odkazů na Kingovy knihy (zchátralý zábavní park, "Sláva Karmínovému králi!" na zdech a tak podobně), ty ovšem - divákovi neznalému předloh - akorát tak domotají už tak zamotanou hlavu. Shrnutí: Něco dobré (Jake Chambers, Bořitelé, zvířecí lidé, vzhled Věže, Rolandovy hlášky v našem světě...), něco špatné (krátká stopáž, Pistolník a důvody jeho putování, upgradeovaná funkce Věže, lehce přehrávající McConaughey...), ale nic, z čeho by člověku spadla čelist. A to je u universa, které z fleku strčí do kapsy Pána prstenů i s Tolkienem, sakra velký problém.

• 23.9.2017  01:48

Dekadentní piece of shit, který sahá daleko za hranice dobrého vkusu. O stupeň lepší než rozpačitá jednička a Vaughn tak po pouhých pěti filmech vykopává Burtona z mé režisérské Top 10. CHCI DALŠÍ DÍL. HNED.

• 16.9.2017  13:34
    Rain Man (1988)

Nádherný snímek nenásilně kombinující humor a dojemné scény. Výtečný Hoffman, dokonalý Cruise.

• 16.7.2017  19:53

Caesar potřetí, Caesar naposledy. Pokud jdete na film s vidinou dvouhodinového krvavého konfliktu mezi lidmi a opicemi, zůstaňte raději doma - "War for the Planet of the Apes" je masakrem převážně emocionálním. Reeves sundal nohu z plynu a naleštěný sporťák bez osobnosti vyměnil za starou, ale ověřenou klasiku. Výsledkem je "Planeta opic", která je nejen nejlepším dílem trilogie, ale zároveň dílem nejpodobnějším kultovnímu originálu. *standing ovations*

• 16.7.2017  15:14

Když už točím film, jehož hlavním aktérem je (kličkující! xD) letadlo přelétající nad vybuchující sopkou, tak si alespoň zjistím, jak dlouho by mu trvalo, než by ji přeletělo. Tady ji totiž přelétává hodiny.xD The Asylum je ZLO.

• 9.7.2017  16:06

Co se to s režisérem dvojitých "Mizerů" (*****, ****), "Armageddonu" (*****), "Skály" (*****) a "Ostrova" (*****) jenom stalo?!? Tohle mohlo být bez nadsázky znovuzrození série a místo toho... ále, škoda slov. Po deseti letech v robotickém universu ztratil Bay už definitivně kontakt s realitou, má problém udržet myšlenku a zachovat kauzalitu mezi jednotlivými scénami, natož pak napříč dvě a půl hodiny dlouhým vyprávěním. Nezná míru, odmítá se pohnout z místa (každý díl je recyklací předchozích) a zorientovat se v desítkách zbytečných postav a šílené akci, je v podstatě nemožné. A o co že v pátých "Transformerech" vlastně jde? Po bitvě o Chicago přijal svět jistá opatření, mezi nimiž byla i likvidace VŠECH Transformerů. Ti, kteří zlikvidováni nebyli, byli zatlačeni do jakýchsi hlídaných zón, kde akorát leží a korodují (kdyby se pohnuli, dostanou raketou), popřípadě tančí na prosluněné Kubě. WTF?!? Takovými WTF je film bohužel doslova protkaný. Co je řád Witwicků a co mají společného se Samem? Posledním z Witwicků je Edmund Burton, znamená to tedy, že je Sam mrtvý? Proč musejí mít roboti ty dementní přízvuky a proč se někteří chovají jako černoši / cikáni? V prvním díle jsme viděli, jak na Zemi přistáli „první“ Transformeři, přesto se tu dozvídáme, že pomohli králi Artušovi, účastnili se obou světových válek, ze kterých jsou dochované motivační plakáty (!), a dokonce měli prsty v zabití Hitlera. Eee...?!? Na koho je tenhle vlastně film cílen? Na vypatlaná americká děcka? Nebo si snad tvůrci myslí, že jsme takoví idioti, že nám nestačí Merlina vidět, abychom poznali, že je opilý? Musí nám to po lopatě sdělit nějakou cool hláškou typu "ježiš, jsem na káry" a - speciálně pro ty Američany - ještě hlasitě říhnout? Nemám energii to dál rozebírat, téhle sérii už nepomůže NIC, snad jen podpálení filmových studií. Neustálé oživování mrtvých Transformerů bez jakéhokoli vysvětlení je ubíjející, stejně tak lidé, kteří jsou díl od dílu horší (poznámka: Wahlbergovi ty delší vlasy nicméně seknou). Z celkem průměrné podívané se stal paskvil nejhrubšího zrna, který (konkrétně v tomto díle) zachránil od odpadu! jen drolící se Cybertron, fight mezi vlnami na vesmírné lodi a Steve Jablonsky, který dokáže vyvolat husinu i u sebevětší pí*oviny. Btw... Pochopil někdo tu post-titulkovku? Teda krom toho, že bude další díl.;-)

• 9.7.2017  12:00

Jeden by řekl, že když už se rozhodnou (po takové době) natočit pokračování jednoho z nejzdařilejších historických filmů, tak si dají záležet. Snaha možná byla, výsledek je ale tristní. Nudný, sterilní, od půdy až po sklep naplněný postavami bez jediné špetky charismatu. Už jste někdy viděli "Čekání na Godota" jako pětihodinové loutkové divadlo? Protože přesně tak na mě "Zlatý věk" působí.

• 9.7.2017  11:57

Jeden z mála historických NEblockbusterů, který ve mně zanechal opravdu pozitivní dojem. Historicky přesná rekonstrukce prvních momentů vlády, morálních dilemat a přeměny relativně bezstarostné princezny v hlavu největší říše světa.

• 9.7.2017  11:51
    Uteč (2017)

Jak napsat komentář a nespoil(er)ovat... Představte si knihu od Stephena Kinga, kterou režíruje M. Night Shyamalan. Zvládáte? Pokud ano, máte teď alespoň hrubý náčrt toho, jakým směrem se film ubírá, jak vypadá atmosféra a jak vystupují a jednají postavy. Motivy rasismu (nebo spíš přehnaného anti-rasismu?) a moderního otrokářství sice působí v příběhu zasazeného do současnosti prapodivně, ne-li přímo komicky, na druhou stranu nutno podotknout, že právě tyto scénky dávají nejvíce prostoru pro luxusní "kingovský" sarkasmus, kterého je ve filmu opravdu požehnaně. Jen přemýšlím, co ještě "bylo v plánu" a co už tvůrci "nezvládli", protože bez ohledu na to, jak dobře trailer vypadal nebo nevypadal, "Uteč" je čistokrevné béčko. Kingovsky zábavné, shyamalanovsky klaustrofobické a svým zvráceným způsobem míchaně boží.:-) A i když zvrat není zas až tak markantní (že je něco špatně, je vám jasné v podstatě hned), závěr jistojistě potěší všechny fanoušky devadesátkových masakrů a další saďoury. Ale připravte se na to, že cybermenské (snad mezi vámi není žádný fanoušek "Doctora Who"...) rozuzlení má víc děr než cedník. Blesk? Seriously?:-) 3,5*, ale jelikož mám do budoucna chuť na rewatch, tak ty 4* prostě dám. Minimálně do toho rewatche...

• 9.7.2017  11:48

Už nějaký ten pátek dělím komiksovky na "Paráda!", "Hmm..." a "Co to mělo ku*va bejt?!". Nejnovější "Spider-Man" je hmm-komiksovka. Hlavní hrdina je v pohodě, na padouchy ale naráží úplnou náhodou, doslova ničí vše, co mu stojí v cestě (odpadkové koše, cedule, střechy, komíny, kůlny, zídky, ploty, keře, záhony...) a není mi úplně jasný jeho finální akt ohledně hlavního "záporáka", kterému jsem mimochodem fandila, ale budiž... P.S.: Ať žije multikulti - tady je to fakt extrém.xD

• 25.6.2017  00:44

Béčko s áčkovým obsazením. Pár akčních kousků vypadá dobře, zbytek "The Cold Light of Day" akorát tak zabírá prostor jiným filmům. P.S.: Sigourney ty elegantní mrchy prostě sedí.

• 9.6.2017  00:44
    Mumie (2017)

Nestává se často, že bych nějakému universu přála smrt už po prvním díle, ale tohle je potřeba zabít hned v zárodku. Takže úpěnlivě vás prosím, NECHOĎTE NA TO!!! Nová "The Mummy" není nic jiného než scénáristický výblitek (nudný tam, kde by měl být cool & vtipný tam, kde by měl být vážný), který mě svým do očí bijícím jsem něco víc než jiné blockbustery neskutečně irituje. Odpojování se od své jednotky za účelem vykrádání hrobek a nulový postih ze strany velitele? Mumie Ahmanet přetvářející vysáté lidi do legračně se pohybujících zombíků? Jako trotl se chovající neexistující kámoš? Jednotka pro boj se starodávným Zlem vedená Dr. Jekyllem, který se bez včasného aplikování protilátky mění v Hydea? Otesákovaná lebka hraběte Drákuly ve vitríně? Obětování vlastního života kvůli blbce, kterou neznáte ani týden? Oživení jako trotl se chovajícího neexistujícího kámoše? Argh! Dokonce i ten Cruise, pro kterého mám normálně slabost, by z fleku zasloužil Zlatou malinu, protože takhle blbě snad ještě v životě nehrál. Dvě hvězdy (a to jsem na jedno oko slepá a na druhé nevidím) za celkem obstojnou hudbu a za pár dobře vypadajících scén. Jmenovitě pak za propadající se zem a za pád letadla - za ten opravdu palec hore.;-)

• 28.5.2017  03:23
    Prometheus (2012)

Co si to ten velký bledý nesmysl na začátku dělal? Jak ty dva super-vědátory vůbec napadlo, že by mohli být bledí nesmyslové našimi stvořiteli? Z čeho si posádka vyvodila, že je černý sliz virus, a že patří stvořitelům? Na základě jakých poznatků vznikla myšlenka, že nás Stvořitelé chtěli vyhladit, a pak si to rozmysleli? Co měl znamenat ten nezničitelný mutant? A co ta velká zubatá chobotnice? (...) Je sice skvělé, že 2/3 filmu sledujeme kvalitní temné sci-fi, ale k čemu to je, když poslední třetina stojí za starou belu? Nehledě na desítky nezodpovězených otázek, které odezněly do ztracena. Ano, už chápu, proč je na "Promethea" tolik rozporuplných názorů.

• 22.5.2017  00:17

Konečně někdo uchopil Bibli za správný konec a stvořil velkofilm, který snoubí historické drama a katastrofický blockbuster (Sedm egyptských ran = naprostá lahůdka:-)). Obsazení Christiana Balea je na přes držku, se zbytkem jsem ale nad míru spokojená a musím říct, že slzu jsem (zásluhou Joela Edgertona) uronila nad oběma stranami. Nemůžu se dočkat dalšího zhlédnutí a to jsem film viděla v češtině. Co teprve v angličtině!

• 22.5.2017  00:07
    Ve stínu (2012)

Na jedné misce vah leží skvělá výprava a poklidný výkon Ivana Trojana, na druhé pouze drobné klopýtání o politické procesy a měnovou reformu. "Ve stínu" je film kvalitní, se spoustou silných myšlenek, ale tak nějak nevyužitý.

• 22.5.2017  00:01

Objevíme se, předvedeme dobře vypadající, ale fyzicky nemožné kousky, odhalíme prevíta a přitom se budeme snažit najít Oko. Nebylo už to tady náhodou? Ano, bylo. "Podfukáři 2" se motají v kruhu jedničky, vracejí do hry zdánlivě vyřešené postavy a aby je okořenili, mění jim karmu a přidávají pár příbuzenských vztahů. Naprosto zbytečné pokračování naprosto zbytečného filmu, ve kterém je jediným pozitivem napůl šílený Radcliffe, kterého normálně vůbec nemusím.

• 21.5.2017  23:53

V první řadě je potřeba vzít v úvahu, že scénáristé napsali příběh, na který pak museli uměle našroubovat několik konců, Jinými slovy, pokud chceme, aby chování postav dávalo smysl, je potřeba zvolit odpovědi tak, aby vyšel příběh původní, což je - vzhledem k lidské povaze - de facto nemožné. Všechny ostatní budou obsahovat vetší či menší množství já-si-snad-vyrvu-vlasy hovadin a verze, kterou jsem pomohla promítnout já, se bohužel řadí mezi ty větší. Interaktivita jako taková ještě stále není technicky zcela dořešena (ne každý má chytrý telefon, aplikace neustále padá a na odpověď mnohdy není čas), ale až se tak stane a až někdo přijde s pořádným příběhem, nebudou už lidé chodit na nic jiného.

• 21.5.2017  23:35

Depkoidní R-ková zpověď světem znaveného Přežitku z dob minulých. Mangold nám naservíroval až nečekaně kvalitní záležitost, která mnohem více připomíná klasické oldschoolové road-trip drama než komiksovku.

• 21.5.2017  23:30
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Stejný případ jako "Dva a půl chlapa". Nejprve mi to přišlo jako šílená hovadina a nechápala jsem důvod takové popularity, ale stačilo se pár dílů skutečně soustředit a voila. Jay, Gloria a Manny jsou top.:-)

• 21.5.2017  23:22

Z doufejme poslední série se jedná o nejlepší epizodu (jednu věc jsem skutečně nečekala), ale proč se to chvílemi blížilo spíše "Saw" než "Sherlockovi", to je mi záhadou. Duu Moffat & Gatiss očividně došly nápady. Mmnt, ty už jim přece došly na začátku minulé série... No nic, nevadí, každopádně ten úplný závěr je jedno velké nedůstojné LOL.;-)

• 21.5.2017  22:15

Kdyby mi před patnácti lety někdo řekl, že bude mít "Rychle a zběsile" osm dílů, počastovala bych ho svým ale to víš, že jo pohledem a přemýšlela, jestli není nebezpečný. A kdyby dodal, že osmý díl bude (spolu s prvním a pátým) nejlepší z celé série, hodila bych mu peněženku a zdrhla. Jinými slovy... Nechápu, ale i po sedmi (!!!) dílech má tahle zběsilá série stále co nabídnout, ba co víc, čím potěšit. Poprvé v historii "F&F" se tým potýká s opravdu inteligentním, nebezpečným a bezcitným záporákem, rychlá auta, která byla v posledních filmech odsunuta na vedlejší kolej na úkor střílení, se opět vracejí na výsluní, nulový vývoj postav z předešlých dvou dílů je zde z(samo)parodizován takovým způsobem, že se dá za vývoj považovat a astronomický rozpočet mluví sám za sebe. Nebo spíš září?:-) Brianův odchod sérii (překvapivě) vůbec nenarušil a budou-li další chystané díly alespoň z poloviny tak dobré jako "Fast 8", tak ať jich natočí klidně ještě deset.;-) A propos, zajímalo by mě, jaké VÍC věci se dají ještě vymyslet...

• 14.5.2017  16:36

Záporák je poměrně atypický (v dobrém), příběh doplácí na překombinovanost, ale dá se. Co se ovšem nedá, je tým. Gamora je víc chlap než ženská, potetovaný kolohnát je nevtipný a těžce nesympatický, baby Groot je zábavný tak 10 minut a sarkastický (ne)Mýval už podruhé řeší to samé dilema. Všechno tak táhnou postavy vedlejší, nové i staré, jmenovitě pak Ego (skvělý Kurt Russell), Yondu a Broučice. Zvláštní... V prvních "Strážcích" jsem s postavami neměla sebemenší problém a teď dávám jen Prattova StarLorda. Ale jak se tak na to dívám, ani takto markantní pokles kvality neodradí fanoušky / fanynky Marvelu od toho, aby sázeli pětky.;-) P.S.: Zkladnělá Ubula a zdegenerovaní zlatí trotli = totální fail.

• 26.3.2017  19:06
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Galavečer moderuje Slovenka, mezi nominovanými nechybí Britové, Poláci, Slováci, Němci, Španělé, Jugoslávci (Slovinci, Srbové) a Rusové. Vskutku ČESKÝ lev.xD Co se týče pořadu jako takového, až na Kaiserův výstup (eee?) si udržel NEnováckou úroveň, což je určitě plus. Na druhou stranu je už drahně let nudný (tj. bez nápadu). A propos, to s tím "Masarykem" byla dobrá ochcávačka.;-)

• 26.3.2017  18:40
    Annabelle (2014)

Annabelle byla na "V zajetí démonů" to nejlepší, proto bylo jen otázkou času, kdy dostane vlastní film. Kdyby se ho byl ujal Wan, mohla ho (tak jako oba díly "The Conjuring") zachránit alespoň libová vizuální stránka. Na post režiséra byl však vybrán kameraman (!) Leonetti a hororový fail byl dokonán. Tuctová rodinka, jejíž osud je vám naprosto ukradený, je terorizována duchem "satanistky" Annabelle ("Dětská hra" hadr), který se vždy objeví, udělá BAF! a zase mizí. Proč dělá pí*oviny, místo aby je sejmula, to se zeptejte Ziembickiho.;-) Nechybí klišárny jako kněz nebo na Zlo věřící černoška, nechybí ani rodinný happy-end. Nebýt té jedné dobré scény ve sklepě... P.S.: Poznat, že se film neodehrává v současnosti, by - v případě, že jste prošvihli úvod a neznáte "The Conjuring" - mohl být docela oříšek.xD

• 22.3.2017  23:39
    Život (2017)

ANO, ANO, ANO! Je mi fuk, že je to mix "Sunshine", "Vetřelce", "Gravitace" a "Evoluce" (to bylo ostatně vidět už v traileru), ale konečně měl někdo koule na... sakra, nemůžu vlastně říct na co, protože mega spoiler. No, nevadí... Ironií ale je, že to, co na filmu kamarádka nejvíc sepsula, se mně naopak líbilo. Tak například nikde není přesně řečeno, kdy se "Life" odehrává, nicméně podle několika hintů (David vyprávějící o tom, jak jako kluk se třídou sledoval výbuch Challengeru apod.) je jasné, že se jedná o velmi blízkou budoucnost. Proto mi nepřijde nikterak zvláštní, že ve filmu (krom pár futurističtějších vychytávek) vidíme vesměs technologie, které dnes běžně používáme. Dále oceňuji provedení lodi, kvalitní "poletující" záběry a logické chování všech zúčastněných; OK, všech kromě černocha.xD Hudební doprovod fantastický (nemůžu se dočkat, až si poslechnu celý soundtrack:-)), Marťan ukázkově odporný a co se závěru týče, měla jsem co dělat, abych nevyskočila a nezačala tleskat. A to jsem panu režisérovi vůbec nevěřila.;-) Doufám, že "Life" na druhé zhlédnutí neztratí šmrnc, protože v tuhle chvíli mé filmové srdíčko opravdu upřímně plesá. 4,5*.

• 20.2.2017  02:06

Překrásný kus filmařiny, který přechází od černohumorné komedie k citlivému dramatu a zpět bez jakéhokoli viditelnějšího přechodu. Chemie mezi otcem (výborný Omar Sy) a dcerou (rozkošná Gloria Colston) je přímo ukázková, zato chudinku Clémence Poésy nemůžu po tomhle filmu už ani vidět. A že je to celé jen francouzsko-britskou verzí "Kramerová vs. Kramer"? V podstatě ano. Ale v dramatech nejde ani tak o příběh, jako o to, jak se divákovi naservíruje. A za sebe musím říct, že se mi "Demain tout commence" nejen líbilo, ale dokonce mi i chutnalo. (Nebýt těch posledních 5 minut, které na mě byly už opravdu moc patetické, bylo by to čistých 5*.) P.S.: Někteří tu srovnávají s "Nedotknutelnými"... U mě vede tohle.;-)

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51