Allien.9

homepage

ICQ: už nepoužívám

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 22.5.2017  00:17

Konečně někdo uchopil Bibli za správný konec a stvořil velkofilm, který snoubí historické drama a katastrofický blockbuster (Sedm egyptských ran = naprostá lahůdka:-)). Obsazení Christiana Balea je na přes držku, se zbytkem jsem ale nad míru spokojená a musím říct, že slzu jsem (zásluhou Joela Edgertona) uronila nad oběma stranami. Nemůžu se dočkat dalšího zhlédnutí a to jsem film viděla v češtině. Co teprve v angličtině!

• 22.5.2017  00:07
    Ve stínu (2012)

Na jedné misce vah leží skvělá výprava a poklidný výkon Ivana Trojana, na druhé pouze drobné klopýtání o politické procesy a měnovou reformu. "Ve stínu" je film kvalitní, se spoustou silných myšlenek, ale tak nějak nevyužitý.

• 22.5.2017  00:01

Objevíme se, předvedeme dobře vypadající, ale fyzicky nemožné kousky, odhalíme prevíta a přitom se budeme snažit najít Oko. Nebylo už to tady náhodou? Ano, bylo. "Podfukáři 2" se motají v kruhu jedničky, vracejí do hry zdánlivě vyřešené postavy a aby je okořenili, mění jim karmu a přidávají pár příbuzenských vztahů. Naprosto zbytečné pokračování naprosto zbytečného filmu, ve kterém je jediným pozitivem napůl šílený Radcliffe, kterého normálně vůbec nemusím.

• 21.5.2017  23:53

V první řadě je potřeba vzít v úvahu, že scénáristé napsali příběh, na který pak museli uměle našroubovat několik konců, Jinými slovy, pokud chceme, aby chování postav dávalo smysl, je potřeba zvolit odpovědi tak, aby vyšel příběh původní, což je - vzhledem k lidské povaze - de facto nemožné. Všechny ostatní budou obsahovat vetší či menší množství já-si-snad-vyrvu-vlasy hovadin a verze, kterou jsem pomohla promítnout já, se bohužel řadí mezi ty větší. Interaktivita jako taková ještě stále není technicky zcela dořešena (ne každý má chytrý telefon, aplikace neustále padá a na odpověď mnohdy není čas), ale až se tak stane a až někdo přijde s pořádným příběhem, nebudou už lidé chodit na nic jiného.

• 21.5.2017  23:35

Depkoidní R-ková zpověď světem znaveného Přežitku z dob minulých. Mangold nám naservíroval až nečekaně kvalitní záležitost, která mnohem více připomíná klasické oldschoolové road-trip drama než komiksovku.

• 21.5.2017  23:30
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Stejný případ jako "Dva a půl chlapa". Nejprve mi to přišlo jako šílená hovadina a nechápala jsem důvod takové popularity, ale stačilo se pár dílů skutečně soustředit a voila. Jay, Gloria a Manny jsou top.:-)

• 21.5.2017  23:22

Z doufejme poslední série se jedná o nejlepší epizodu (jednu věc jsem skutečně nečekala), ale proč se to chvílemi blížilo spíše "Saw" než "Sherlockovi", to je mi záhadou. Duu Moffat & Gatiss očividně došly nápady. Mmnt, ty už jim přece došly na začátku minulé série... No nic, nevadí, každopádně ten úplný závěr je jedno velké nedůstojné LOL.;-)

• 21.5.2017  22:15

Kdyby mi před patnácti lety někdo řekl, že bude mít "Rychle a zběsile" osm dílů, počastovala bych ho svým ale to víš, že jo pohledem a přemýšlela, jestli není nebezpečný. A kdyby dodal, že osmý díl bude (spolu s prvním a pátým) nejlepší z celé série, hodila bych mu peněženku a zdrhla. Jinými slovy... Nechápu, ale i po sedmi (!!!) dílech má tahle zběsilá série stále co nabídnout, ba co víc, čím potěšit. Poprvé v historii "F&F" se tým potýká s opravdu inteligentním, nebezpečným a bezcitným záporákem, rychlá auta, která byla v posledních filmech odsunuta na vedlejší kolej na úkor střílení, se opět vracejí na výsluní, nulový vývoj postav z předešlých dvou dílů je zde z(samo)parodizován takovým způsobem, že se dá za vývoj považovat a astronomický rozpočet mluví sám za sebe. Nebo spíš září?:-) Brianův odchod sérii (překvapivě) vůbec nenarušil a budou-li další chystané díly alespoň z poloviny tak dobré jako "Fast 8", tak ať jich natočí klidně ještě deset.;-) A propos, zajímalo by mě, jaké VÍC věci se dají ještě vymyslet...

• 14.5.2017  16:36

Záporák je poměrně atypický (v dobrém), příběh doplácí na překombinovanost, ale dá se. Co se ovšem nedá, je tým. Gamora je víc chlap než ženská, potetovaný kolohnát je nevtipný a těžce nesympatický, baby Groot je zábavný tak 10 minut a sarkastický (ne)Mýval už podruhé řeší to samé dilema. Všechno tak táhnou postavy vedlejší, nové i staré, jmenovitě pak Ego (skvělý Kurt Russell), Yondu a Broučice. Zvláštní... V prvních "Strážcích" jsem s postavami neměla sebemenší problém a teď dávám jen Prattova StarLorda. Ale jak se tak na to dívám, ani takto markantní pokles kvality neodradí fanoušky / fanynky Marvelu od toho, aby sázeli pětky.;-) P.S.: Zkladnělá Ubula a zdegenerovaní zlatí trotli = totální fail.

• 26.3.2017  19:06
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Galavečer moderuje Slovenka, mezi nominovanými nechybí Britové, Poláci, Slováci, Němci, Španělé, Jugoslávci (Slovinci, Srbové) a Rusové. Vskutku ČESKÝ lev.xD Co se týče pořadu jako takového, až na Kaiserův výstup (eee?) si udržel NEnováckou úroveň, což je určitě plus. Na druhou stranu je už drahně let nudný (tj. bez nápadu). A propos, to s tím "Masarykem" byla dobrá ochcávačka.;-)

• 26.3.2017  18:40
    Annabelle (2014)

Annabelle byla na "V zajetí démonů" to nejlepší, proto bylo jen otázkou času, kdy dostane vlastní film. Kdyby se ho byl ujal Wan, mohla ho (tak jako oba díly "The Conjuring") zachránit alespoň libová vizuální stránka. Na post režiséra byl však vybrán kameraman (!) Leonetti a hororový fail byl dokonán. Tuctová rodinka, jejíž osud je vám naprosto ukradený, je terorizována duchem "satanistky" Annabelle ("Dětská hra" hadr), který se vždy objeví, udělá BAF! a zase mizí. Proč dělá pí*oviny, místo aby je sejmula, to se zeptejte Ziembickiho.;-) Nechybí klišárny jako kněz nebo na Zlo věřící černoška, nechybí ani rodinný happy-end. Nebýt té jedné dobré scény ve sklepě... P.S.: Poznat, že se film neodehrává v současnosti, by - v případě, že jste prošvihli úvod a neznáte "The Conjuring" - mohl být docela oříšek.xD

• 22.3.2017  23:39
    Život (2017)

ANO, ANO, ANO! Je mi fuk, že je to mix "Sunshine", "Vetřelce", "Gravitace" a "Evoluce" (to bylo ostatně vidět už v traileru), ale konečně měl někdo koule na... sakra, nemůžu vlastně říct na co, protože mega spoiler. No, nevadí... Ironií ale je, že to, co na filmu kamarádka nejvíc sepsula, se mně naopak líbilo. Tak například nikde není přesně řečeno, kdy se "Life" odehrává, nicméně podle několika hintů (David vyprávějící o tom, jak jako kluk se třídou sledoval výbuch Challengeru apod.) je jasné, že se jedná o velmi blízkou budoucnost. Proto mi nepřijde nikterak zvláštní, že ve filmu (krom pár futurističtějších vychytávek) vidíme vesměs technologie, které dnes běžně používáme. Dále oceňuji provedení lodi, kvalitní "poletující" záběry a logické chování všech zúčastněných; OK, všech kromě černocha.xD Hudební doprovod fantastický (nemůžu se dočkat, až si poslechnu celý soundtrack:-)), Marťan ukázkově odporný a co se závěru týče, měla jsem co dělat, abych nevyskočila a nezačala tleskat. A to jsem panu režisérovi vůbec nevěřila.;-) Doufám, že "Life" na druhé zhlédnutí neztratí šmrnc, protože v tuhle chvíli mé filmové srdíčko opravdu upřímně plesá. 4,5*.

• 20.2.2017  02:06

Překrásný kus filmařiny, který přechází od černohumorné komedie k citlivému dramatu a zpět bez jakéhokoli viditelnějšího přechodu. Chemie mezi otcem (výborný Omar Sy) a dcerou (rozkošná Gloria Colston) je přímo ukázková, zato chudinku Clémence Poésy nemůžu po tomhle filmu už ani vidět. A že je to celé jen francouzsko-britskou verzí "Kramerová vs. Kramer"? V podstatě ano. Ale v dramatech nejde ani tak o příběh, jako o to, jak se divákovi naservíruje. A za sebe musím říct, že se mi "Demain tout commence" nejen líbilo, ale dokonce mi i chutnalo. (Nebýt těch posledních 5 minut, které na mě byly už opravdu moc patetické, bylo by to čistých 5*.) P.S.: Někteří tu srovnávají s "Nedotknutelnými"... U mě vede tohle.;-)

• 12.2.2017  16:19
    Ohnivá zkáza (TV film) (2014)

Českou republiku sužují ohnivá tornádka a postarší tragéd s pistolkou. Neskutečné.xD

• 12.2.2017  15:37

Lituji všechny scénáristy, kteří kdy dostali za úkol roztáhnout tento (ne)příběh do tří dvouhodinových filmů. Ukrutně pomalý rozjezd, hrůzostrašné dialogy, suché sexuální scény a mizerná chemie. Jinými slovy totéž, co jednička, ovšem s tím rozdílem, že u "Padesáti odstínů šedi" byla zábavnější první polovina, kdežto tady je to druhá.;-)

• 9.2.2017  23:44
    Replikant (2001)

Zápletka "Replikanta" je více než úsměvná; seděla by mi spíše na osmdesátky (možná i na první polovinu devadesátek), ale na rok 2001? Ee, wrong way. Je to blbé, je to zdlouhavé i mizerně odehrané, svým zvráceným způsobem mě to ale celkem "bavilo". Určitě bych našla i horší JCVD film(y), takže za mě (slabší) průměr. A ty dlouhé vlasy taky palec hore.;-) 2,5*.

• 26.1.2017  00:36
    Spojenci (2016)

Jak poznamenal bratr, "jako když jíš suchou rejži - dojíš to a řekneš si 'hmm'". Myslel to jako vtip, ale ve finále má vlastně pravdu. Režisér Zemeckisova formátu by neměl mít problém vymáčknout z jakéhokoli (!) tématu daleko více emocí, i když je pravda, že už "Muž na laně" dopadl velmi podobně. MAROCKÁ část je skvělá; jeden záběr lepší než druhý (ano, práce s kamerou se mi velmi líbila), a i přes relativně pomalý úvod, který ovšem nádherně vygraduje, se člověk nemá důvod nudit. (Alespoň já tedy ne.) Pak je tu ale delší - a přesto paradoxně krátká - LONDÝNSKÁ část, která je jako celek tak nijaká, že ji ani FRANCOUZSKÁ vsuvka, ani kvalitně natočené scény (což jsou pomalu všechny) prostě nezachrání. Fanynkovské P.S.: Tenhle styl obleků Pittovi nehorázně sedne. ♥

• 19.1.2017  00:20
    Rozpolcený (2016)

Tak na hodnocení "Splitu" jsem byla hooodně zvědavá - už proto, že zdejší koko... uživatelé s oblibou hodnotí filmy tohoto režiséra, aniž by je vůbec viděli, a ještě se tím chlubí v komentářích. (Vykopala bych vás odsud dřív, než byste stačili říct Shyamalan, ale bohužel tuhle moc zatím nemám.) Co se "Splitu" týče, jedná se v podstatě o upgradeovanou verzi "Červeného draka", respektive o jeho (neskrývanou?) kombinaciTak na hodnocení "Splitu" jsem byla hooodně zvědavá - už proto, že zdejší koko... uživatelé s oblibou hodnotí filmy tohoto režiséra, aniž by je vůbec viděli, a ještě se tím chlubí v komentářích. (Vykopala bych vás odsud dřív, než byste stačili říct Shyamalan, ale bohužel tuhle moc zatím nemám.) Co se "Splitu" týče, jedná se v podstatě o upgradeovanou verzi "Červeného draka", respektive o jeho (neskrývanou?) kombinaci s multi-osobnostními filmy alá "Identita", takže z hlediska originality se Shyamalan opravdu příliš nepředvedl. Pokud ale na filmu něco stojí za to, tak jeho oldschoolový look. Nevím, zda to byl záměr či nikoli, ale skutečně jsem měla pocit, jako bych sledovala staré dobré devadesátky. McAvoy boží (tanec devítiletého Hedwiga na písničku od Kanye West neměl chybu), holky překvapivě OK, psychiatrička neruší. Happy-end se taky nekoná (jupí!!!), zato tu máme nečekaný cross-over (what?! cool!). Sečteno, podtrženo... I přes spoustu výtek jsem se bavila.;-) 3,5*.

• 9.1.2017  00:12

Jak tady někdo přede mnou trefně poznamenal, Moffatovi s Gatissem asi po letech konečně zabraly prášky, protože jinak si tenhle díl nedokážu vysvětlit. Palec nahoru za záporáka i za celkový dojem, za drogy (jděte s tím už do p*dele!!!), za závěrečný patos a za snahu být neustále mega-šokující by ale pořád zasloužili pořádný kopanec do rozkroku. Nebo rovnou víc. P.S.: On ty "tři" postavy někdo fakt nepoznal okamžitě?!xD

• 8.1.2017  22:01

Příběh blbky, která se zamilovala do Němce a válku viděla skrze růžové brýle. Nevím, co ten Renč blbne, ale jak mám ráda jeho devadesátkové počiny, tak cca. od roku 2005 je to vážně Bída. Pomalé vyprávění mi nevadí, když ale film začne, hodinu a půl se plahočí a nakonec skončí, aniž by ve vás zanechal jedinou silnější emoci, tak je to film zbytečný.

• 8.1.2017  17:36

Na jednu stranu velkolepé sci-fi s fantasy prvky, které by se mohlo hravě zařadit mezi kultovní záležitosti typu "Star Wars" či "Barbar Conan" (příběh, výprava, efekty atd.), na druhou stranu mě ale neskutečně točí to 19. století a Mars mi taky nepřijde zrovna jako nejlepší volba pro umístění hlavní části příběhu. Po přetrpění úvodní půlhodiny (a cca. hodinové nesnesitelnosti hlavního hrdiny) je ale "John Carter" až překvapivě kvalitní oldschoolová žánrovka a upřímně mě mrzí, že se nikdy (?) nedočkám pokračování. Konec skvělý, ale musela jsem se smát - kdepak se nám to Cameronek inspiroval?:-) 3,5*.

• 7.1.2017  12:47
    Požírač kostí (TV film) (2007)

Když už si myslíte, že nemůže existovat nic horšího, narazíte na něco alá "Požírač kostí"... Neskutečný shit, ale na druhou stranu musím přiznat, že takhle upřímně jsem se už dlouho ne(po)bavila. Za zábavnost 5* (Wynorski rulez).;-)

• 3.1.2017  01:07

Geniální cross-over. ♥

• 2.1.2017  23:38

TOHLE opravdu někoho šokuje, drží v napětí nebo nedej bože dojímá? To snad nemyslí(te) vážně. Už třetí řada byla - krom jakž takž ucházejícího úvodního dílu - nebezpečně sebe-parodická, ale "Šest Železných dam" to posunulo na zcela novou úroveň. Uživatel kiddo už to, jak se tak na to dívám, napsal za mě, takže jeho komentář akorát drobně poupravím: "Nekoherentní pí*oviny bez pointy. Očekávaný zvrat vypotřebovaný ještě před tím, než se cokoli rozjede, nehledě na provedení tohoto zvratku (erm, chci říci zvratu). Jedná se o ten nejtelenovelovatější, významu prostý způsob vůbec, který je navíc zastříknut až neskutečně umělým melodramatem, jenž popírá veškerou narativní logiku, předchozí vývoj i dosavadní charakterizaci." Už aby se Moffat s Gatissem chytili za ruce a vyskočili z okna. Myšleno obrazně, samozřejmě. I když, za tohle zvěrstvo snad i neobrazně... První dvě série byly chytré, Sherlock byl chytrý, neřízený a arogantní a John byl jeho kotva. Pak se ale ze Sherlocka stal iracionálně se chovající sociopat, který permanentně ohrožuje své okolí, a kterému všechno projde. Do toho přišla assassin Mary, převzala Johnovu roli a od té doby tvoří případy už jen kulisu na pozadí vztahového galimatyáše. Ale fanynky stejně učůrávají a o to přeci jde, ne?:-) Teď už tam vážně chybějí jen ti mimozemšťané; o co, že se ten WhoLock uskuteční.xD P.S.: John a Mary jsou na sociálku.

• 30.12.2016  00:03
    Pustina (TV seriál) (2016)

"Broadchurch" po česku. Malé město, všední postavy a spousta skryté špíny. Více takovýchto seriálů (ponurých, depresivních & inteligentních).;-) Hvězda dolů za místy absolutně nesnesitelnou Hanu Sikorovou - ani to, co se jí stalo, neomlouvá její nezdravení a žádání o výjimky, které by sama nikdy neschválila, jít o někoho jiného. Krom tohoto morálního (?) problému se ale jedná o český televizní top (Jaroslav Dušek rulez). P.S.: Vraha jsem NEtrefila.:-)

• 29.12.2016  20:42

Protipól k "Frozen", nikoli však kvalitou. Nádherná animace, neobvyklé prostředí, parádní chemie mezi ústřední dvojicí a naprosto kouzelné písničky. "How Far I'll Go" je to nejkrásnější, co jsem za poslední 3 roky v animáku slyšela. A propos, opět palec nahoru za český dabing - nejen za vybrané dabéry, ale především za věrně přeložené texty písní.;-)

• 29.12.2016  20:34

Milé, britské, ale svým způsobem strašně ROFL. Zatímco většina diváků se v závěru pravděpodobně raduje, já jen cynicky kroutím hlavou, neboť výhru v nablblé talentové soutěži opravdu NEpovažuji za výhru. Zmírnění prohry, možná.

• 29.12.2016  20:04

Co se to, ku*va, stalo s mou nejoblíbenější upírskou sérií?! "Krvavé války" nemají v kině absolutně co dělat. Efekty jsou hrozné, souboje působí uměle a ty herecké výrony snad ani nemůžou myslet vážně. Aristokratické chování upírů je tatam, nehledě na to, že líbivé pistolky z předchozích dílů nahradily obyčejné rychlopalné zbraně, takže rozeznat upíra od lykana (potažmo od člověka), je během přestřelek takřka nemožné. David nedosahuje ani třetiny Michaelova charismatu a to, co s ním (s Michaelem) provedli, snad nebudu ani zmiňovat nebo se zase rozčílím!!! Po rozležení v hlavě ubírám další hvězdu, protože směr, kterým se "Underworld" poslední dva díly ubírá, je naprosto mimo. Naprosto. Takže, Anno, popadni Tobiase a vrať(te) se k režírování "Cizinky". Nebo radši ne, "Svatba" je nejhorší díl první série...

• 29.12.2016  14:26
    Zvonící meče (TV film) (2000)

Proč by Češi neměli točit pokračování? Protože "Zvonící meče". Už první díl byl totální průměr, takže tenhle překombinovaný paskvil se super-trapnými souboji je prostě konečná. A znovu. Proč "Zvonící MEČE", když jsou to všechno KORDY?! Ach bože... Ono to má třetí díl.

• 29.12.2016  14:13
    Zkřížené meče (TV film) (1998)

Princezna je zelený mozek s úchylkou na zbraně, a tak uteče, ostříhá si vlasy a předstírá, že je kluk. Na útěku potká prince vracejícího se do sousedního království, ve kterém se jeho strýc snaží uchvátit trůn. Dobro vítězí, zlo je poraženo. Klišé jako prase, každopádně znám i horší pohádky. Proč se to ale jmenuje "Zkřížené MEČE", když mají všichni KORDY, to by mě fakt zajímalo.xD

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50