Allien.9

Filmový maniak, WHOvian & KINGofil

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 7.5.2018  11:15

Gregory House se zvláštními schopnostmi funguje na výbornou. Já ty "kouzla" a cestování časem prostě můžu.:-)

• 5.5.2018  18:32

Hvězda dolů za závěr, kterému dochází dech, zbytek ovšem nemá chybu (Atkinson, Broadbent i Grant by byli super). Edit: Po ohlášení 13. Doctora získal tento skeč velmi nahořklou pachuť...:-(

• 4.5.2018  12:38

Konečně temná a depresivní Marvelovka, která se ve druhé polovině nezmění v komedii. (Jak je u Marvelu zvykem.) Vtipných momentů je tu sice požehnaně (starají se o ně především Strážci Galaxie), na rozdíl od předchozích komiksovek však odvíjející se příběh nenarušují, nýbrž doplňují. "Infinity War" je epická skupinovka, která se překvapivě zvládá věnovat všem postavám, a když už některou přeci jen drobet opomene rozvinout (možná Captain?), šoupne ji alespoň do podstatné linie, takže se očím diváků rozhodně neztratí. Nejvíce prostoru má překvapivě Thanos, který je záporákem velmi zvláštním, neboť jeho pohnutky nemusejí být nutně vnímány jako špatné. Závěr je fantastický, konečně žádné (ironický úsměv vyvolávající) vítězství, ale mnohem reálnější varianta. Ničí mě pouze jediná věc a to ta, že je před námi "IW: PART 2", kde zbylí hrdinové vymyslí geniální plán, na jehož základě většina mrtvol zázrakem ožije, pomůže přežívajícímu zbytku porazit Thanose a všichni budou (znovu) žít šťastně až do smrti... Nemá někdo blicí pytlík?

• 4.5.2018  10:39
    Salon krásy (2005)

Queen Latifah mám ráda, Bacon tu vypadá úchvatně, ale to bílí vs. černí je opravdu přes moc.

• 4.5.2018  09:35

Oceňuji, že se Nolan vydává tam, kam se (skoro) nikdo jiný před ním nevydal, přesto mi genialita jeho "Batmana" uniká. Pojetí, které připomíná spíše kvalitní drama/thriller než komiksovku, je spíše plus (činí příběh reálnějším), na druhou stranu to prostě není komiksovka. Stopáž je těžce přes čáru, plynutí děje je pomalé, nezáživné a ubíjející. Nejpodobnější komiksovkou je nejspíš "Constantin" (*****), u něho ale žádný výše zmíněný problém nevidím. (Částečně i díky postavám, které mě tady prostě nebaví - Bale pro mě ani po skončení celé trilogie nezačal být Batmanem/Brucem, ba co víc, dokonale mi znechutil hlášku "I am Batman".)

• 3.5.2018  15:31

Barevný osmdesátkový kabaret. "Thor" bude fungovat BUĎ jako totální fraška, NEBO jako vážná věc. Tenhle prapodivný tak-kam-to-budeme-ubírat mix, ke kterému se Marvel v poslední době tak upíná, je zlo. Na druhou stranu mi tohle fraškoidní provedení sedlo víc než katastrofální "Temný svět". Možná proto, že se nebál oddělat pár "hlavnějších" postav...

• 25.4.2018  08:08
    Pomsta (2017)

Jak zabít potenciální revenge kult snadno a rychle. !!!SPOILERY!!! Úvodní sekvence (do pádu) je krásnou ukázkou toho, že i s malým rozpočtem se dají dělat divy, tzn. kvantita i kvalita jednotlivých záběrů je po technické stránce tak neuvěřitelná, že jsem div nechrochtala blahem (*****). Útěk a první tu-máš-zač-je-toho-loket vražda si ještě stále drží vysokou kvalitu a jistou míru důstojnosti, vše však končí v jeskyni (****), kdy se Amazonka - po sérii pěkně hnusných snů a po provizorní plechovkové fixaci rány po větvi - rozhodne stát Rambem a dorazit i ty zbývající dva vocasy. S prvním to má v celku snadné, když se fyzicky i psychicky vysílí lovením střepu v silikonové noze, druhý už dá docela fušku. Asi nějaký nadčlověk, jinak si ty hektolitry krve, co po sobě zanechává, nedokážu vysvětlit. (Než ho konečně zabije, mají v celé rezidenci kluziště a DOSLOVA vymalováno.) U finálního záběru na přilétající vrtulník jsem už jen ironicky kroutila hlavou a říkala si o co, že teď sejme pilota, naučí se to řídit a odletí do L.A. (**). Za kameru a za hudbu slabé 3*.

• 15.4.2018  17:17

Čím déle nad filmem přemýšlím, tím méně se mi líbí. Proč se zrovna tomuto LGBT snímku podařilo udělat takový humbuk, to je mi opravdu záhadou. "Call Me By Your Name" je typická festivalovka s průměrnými postavami i výkony, která se neúspěšně pokouší o artovou lyričnost a překlápí se v prosluněný kýč. Pěkné byly akorát intimní scény; nevyumělkované, občas komické až absurdní - zkrátka jako v reálném životě. Jedněmi z mála zapamatovatelných scén jsou první polibek, broskev a nádraží, zbytek filmu odsouvám do zadní části mozku, kde upadne v zapomnění. (Jeden z uživatelů přirovnal "CMBYN" k celodenní návštěvě archeologického muzea s koktajícím průvodcem. Div, ale souhlasím.)

• 14.4.2018  11:18
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Musím uznat, že to byl od TV Barrandov odvážný krok, obsadit na post moderátora (politického diskusního pořadu) mentálně postiženého člověka. Na druhou stranu je hezké, že konečně některá z televizí myslí i na tyto lidi.:-) Edit: Právě jsem se dozvěděla, že "Mirek" Soukup není retardovaný a je dokonce ředitelem TéVé Barrandov! :-o

• 14.4.2018  00:11
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

"Reální policisté". Tak určitě.;-) Doporučuji prohlášení Policie České republiky, které visí na jejích webovkách.;-)

• 8.4.2018  13:11
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Za pozdější epizody zvedám, z bezduchých vulgarismů je rázem parádní satira.

• 7.4.2018  23:42
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Jediná kniha, kterou jsem musela jít dočíst mezi lidi, protože jsem byla FAKT podělaná... Parádní atmosféra, výborně zvolení herci (především Turner & Gorman & Dermody), odchylky od knihy jen minimální. Vraždy samotné probíhají off-screen, naturalistických pohledů na mrtvoly si ale divák užije až až, flashbacky mají sílu a úvodní intro krásně mrazí. Přesto musím strhnout jednu hvězdu, a to za předvídatelnost?, neboť dle mého je tu (oproti knize) mnohem snadnější uhodnout vraha, což může nepěkně zkazit celkový dojem.

• 4.4.2018  23:36
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Neskutečný hnus. Nesympatické a vulgární, nehledě na škatulkování singles do zahořklých cynických krav.

• 3.4.2018  00:11
    Násilník (1976)

Kvalitní sedmdesátkový akčňák, který strčí dnešní žánrovky do kapsy a ani se při tom nezadýchá. Připisuji si tuto brutální sérii na seznam, neboť "Vykonavatel" je první díl, který jsem viděla. Eastwood jako vždy super.;-)

• 1.4.2018  22:39
    Wonder Woman (2017)

Nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděla. Dobrá, nejlepší vážný komiksový film. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla u komiksovky brečet (ne slzet, ale doopravdy brečet), natož pak 5x. Úžasný origin. NÁD-HE-RA.

• 1.4.2018  01:00

Proč musejí Francouzi točit svou verzi amerického "Když si Chuck bral Larryho"?

• 31.3.2018  15:00
    O Ječmínkovi (TV film) (2003)

Tuctovka na jedno zhlédnutí, kterou zachraňují exteriéry. Kombinace dvora moravského markraběte a víl mi úplně nesedla, nehledě na to, že mi příběh co pár minut připomínal Troškovo "Z pekla štěstí". Slabý průměr.

• 31.3.2018  13:09

Lepší hodnocení než originál?!? No to jsme to dopracovali... Ve srovnání s jinými americkými komediemi překvapivě ucházející (i přes přítomnost Jacka Blacka film neobsahuje fekální humor), těžení z devadesátkové klasiky (*****) mě ale neskutečně irituje. Ano, pořád lepší než katastrofální "Zathura" (především díky vcelku logickému napojení na originál), znovu už to ale vidět nemusím. Nesedl se mi vnitřek hry ani demoliční závěr.

• 31.3.2018  11:51
    Záhada sfingy (TV film) (2008)

Co jsem komu udělala?! Špatně udělaná sfinga žere špatné herce ve špatném filmu se špatnými hláškami. A ten obleček ala Indiana Jones? Au, au, au.

• 29.3.2018  12:22

Polovina filmu pryč a já nemám jediný důvod nedat křišťálově čistých 5*. Je to vůbec možné?!? Už jsem chtěla začít psát ódu a zakládat filmem inspirovanou církev, když v tom klišé přeci jen dorazilo a vrátilo to geniální první polovině i s úroky. Ale světě div se, i přesto jsem takhle vnitřně fanouškovsky nadšená a uspokojená nebyla už roky, natož pak z filmu Stevena Spielberga, kterého jsem po deseti letech bez zapamatovatelnějšího filmu už dávno odepsala. Chyba! "Ready Player One" je monstrózní, kouzelná a zároveň decentní pocta klasikám a kultům všeho druhu a mé srdce se tetelí blahem, protože tolik pop-kulturních hlášek, odkazů a narážek se dá najít snad už jen v "Lego příběhu". 4,5*. ❤

• 26.3.2018  15:59

Neskutečně milý snímek, k zasmání i k zamyšlení, kterému se podařilo zachytit atmosféru dané doby tak bravurně, že se dá jen stěží uvěřit, že byl natočen až v 90. letech. Vypravěčské schopnosti Svěráka & Svěráka zkrátka nemají konkurenci.

• 24.3.2018  17:04

Herecky nic výjimečného, po obsahové stránce ale velmi kvalitní dílko, které by se mělo pouštět povinně.

• 18.3.2018  16:05

Slabá pohádka se zpívajícím zvonem. Akorát ta přehlídka lol princezen stojí za to.

• 18.3.2018  16:03

Spolu s "O Janovi a jeho podivuhodném příteli" (*****) jedna z nejvíce creepy pohádek. A součást mého dětství, samozřejmě.

• 18.3.2018  15:56
    Sofie a ukradený poklad (TV film) (2008)

Napravený loupežník + pomalu chápající král + historiií posedlý rádce + princové Bobo a Dodo v podání Rašilova a Rašilova = překvapivě vtipná NEstudiovka.;-)

• 25.2.2018  00:58
    Hydra (TV film) (2009)

Fakt jsem se snažila vyždímat z toho alespoň jednu hvězdu, ale nepodařilo se. Tohle už není ani zábavné.

• 24.2.2018  18:36

Že mě pásová výroba Marvelu a DC už několik let unavuje, není nic nového. "Black Panther" přináší díky Africe nový svěží vítr, ale jak my filmoví fanoušci říkáme, nemusí pršet, jen když kape. Zamrzely akorát ohavné efekty (zvířata, zrychlené scény) a málo prostoru pro Andyho Serkise, který byl naprosto božím záporákem + překvapilo hodně prostoru pro Martina Freemana, který byl... řekněme OK. :-D No a pak je tu ta angličtina, kterou mezi sebou domorodci hovoří, ale je to holt film pro Američany... 4*.

• 20.2.2018  23:50

Konstantní nuda. "The Post" se BOHUŽEL nese v podobném duchu jako předloňský "Spotlight" (3,5*). Působí plynuleji než hon na zhýralou církev (nenarušují ho de facto žádné časové skoky), postrádá ale jak atmosféru, tak napětí, tak emoce. Další nadějná spielbergovina, která se vůbec nepovedla, a která nemá mezi oscarovými snímky, co dělat. Nevěřím, že ještě zvládne natočit dobrý film.:-( P.S.: Rozvinutí nastoleného tématu? 0.

• 16.2.2018  23:06

Příjemná, stále fungující pohádka pro dospělé s okouzlujícím Patrickem Swayzem.

• 16.2.2018  22:36

Těžko uvěřit, že za dvojkou i trojkou stojí stejný režisér... Když porovnám všechny 3 díly mezi sebou, je VYVRCHOLENÍ této trilogie hotové veledílo. "Děj" už se nevleče tak tragicky, ubylo zastřelte-mě-prosím scén, postavy se konečně někam pohly a pojetí svatební / líbánkové části je moc pěkné (i ve srovnání s jinými, "normálními" filmy). Světe div se, nakonec si "Svoboda" udržela slabé 3*, což je oproti slabým 2* ("Šeď") a lepší 1* ("Temnota") docela úspěch.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53