Allien.9

Allien.9

Tereza Kašpárková

okres Praha
Filmový maniak, geek, conař, "cosplayer", Whovian, Torchwooďák, samozvaná hlava neexistujícího CZ fanklubu Garetha Davida-Lloyda.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 13.5.2020  00:59
    Já, pomsta (2016)

Proč se to nejmenuje "Jsem hněv"? Neurazí, nenadchne, na scénáři se ale mohlo trochu zapracovat, protože to lovení padouchů bylo hooodně deusexmachinovské. Travolta OK, ale v dabované verzi jsem postrádala Trávníčka.

• 10.5.2020  01:06
    Anthropoid (2016)

Nemůžu si pomoct, ale s filmy točenými v koprodukci mám prostě problém. Ať už se jedná o Čechy hrající cizince (častější případ), nebo o cizince hrající Čechy (viz "Anthropoid"), nedokážu se posunout od "sleduji film" k "prožívám příběh" a přes to vlak nejede. A masakr v kostele C&M samozřejmě přitažený za vlasy. Trochu slabší 3*.

• 2.5.2020  15:24

Příjemné a milé, jen v tom závěru mohla být větší "pomsta".;-)

• 2.5.2020  01:15
    Super Cyklón (2012)

Existují céčka, která vypadají obstojně, existují céčka, která jsou strašná, a pak existují céčka jako "Super Cyklón", kdy pátráte v paměti, jestli jste náhodou neumřeli a neskončili v pekle. Teatrální pohyby NEherců v očividné maketě vrtulníku bych ještě zvládla, ale výkřiky typu "Jsme v epicentru bouře!" (s údajným větrem o rychlosti přes 1000 km/h) následované záběrem na oblačné nebe s prosvítajícím sluncem nebo "Vidíte ty vlny?! Jet tam, tak je po nás!" následované digi záběrem z vrchu z dálky, kde loď drandí po zrcadlově klidné hladině... To už je na můj mozek vážně příliš. NE(DO)KOUKATELNÉ.

• 22.4.2020  14:49

Souhlasím se strojeností, kýčovitostí i přímočarostí. Pro naivní dětský pohled na 2. světovou válku (viz "Život je krásný", "Faunův labyrint", "Zlodějka knih" apod.) mám nicméně slabost a ten konec je prostě hnus.

• 22.4.2020  00:42

Výborný příklad toho, jak se to nemá dělat. Pokud chcete točit brutální thriller inspirovaný Zjevením (což zní dobře už samo o sobě), nemíchejte do toho sentiment! Quaidův detektiv se mi fakt líbil (tak trochu Carl Morck), ale ač k jeho postavě tohle rozuzlení docela sedlo, bylo pojaté úplně špatně a celý film tak akorát zabilo. (Nehledě na nezodpovězené otázky.)

• 19.4.2020  10:50
    Tlouštíci Extra (TV pořad) (2020)

Možná trochu zbytečný doplněk, tipy všeho druhu nabízejí už samotní "Tlouštíci".

• 19.4.2020  10:32
    Tlouštíci (TV pořad) (2020)

Nic pro hubené lidi. (Jen hubený nebo nezdravě sebevědomý kokot může říct, že holka, která zhubla 20 kg, je k smíchu, viz MajkHany) Na základě trailerů jsem čekala dehonestaci obézních lidí, díky bohu se ale jedná spíš o informativní záležitost (tipy na jídlo, cviky, motivaci apod.). Pro někoho, kdo zrovna hubne, ideální program.

• 15.4.2020  00:13

"Insidious" počtvrté a naposledy (snad!!!). Za volume, které je během lekaček vytočené na maximum, bych je nakopala do p*dele, jinak jsem ale celkem spokojená. Ubylo plácání se v Zásvětí, Pán klíčů vypadal slibně (bohužel jen vypadal, oddělá ho pitomá píšťalka xD), zaměření se na Elise a její minulost byl podle mě dobrý tah a propojení s předchozími díly proběhlo uspokojivě (zdálo se mi to nebo ty dveře nezavřela?!?). Finální pořadí dílů: 1-4-3-2. (Komický poznatek k dabingu: Elise několikrát zmíní pomoc "Quinnovi". Quinn je ze třetího dílu a je to TA Quinn, ne TEN Quinn.)

• 14.4.2020  02:03
    Gambit (2012)

Přiznám se, že jsem originál s Michaelem a Shirley neviděla a nemůžu tedy porovnávat. Pro Coeny mám ale slabost, a i když je "Gambit" poměrně málo Coenovský, bavila jsem se královsky. A to mňamózní obsazení.:-))

• 10.4.2020  21:14
    Pasažéři (2016)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale ač mě to mrzí, asi tentokrát zaokrouhlím dolů. "Pasažéři" přitom nejsou vůbec špatný film. Vizuálně nemám, co vytknout, příběh i prostředí se mi líbí. Herecky jsem spokojená, Chrise, Jennifer i Michaela (OMG, já ho chci domů) mám moc ráda. Postavy se chovají zcela racionálně, emoce ani chemie nedrhnou. Ač je film spíše o záběrech a dialozích, absence akce mi nevadí (to mi víc vadí přehršle akce v závěru). A ač nejsem zrovna 2x romantický typ, vytvořený pár mi sedí a vše bylo decentní a uvěřitelné. Tak proč jen 3*? Přiznám se, že na tuhle otázku nedokážu úplně odpovědět, ale něco mi tam prostě chybělo. Ne nesedlo, ale chybělo. 3,5*. P.S.: K čemu tam byl ten Garcia?xD

• 7.4.2020  23:28

Člověk by řekl, že série o tolika dílech a s tak vysokým hodnocením bude za něco stát. S každým dalším dílem se mi ale potvrzuje, že opak je pravdou. První "Insidious" mělo alespoň náznaky tvůrčího nápadu a atmosféry, u "Insidious 2" jsem se nudila natolik, že jsem měla problém ho dokoukat a co se týče "Insidious 3", jedná se sice více o rodinné drama než o horor, ale minimálně konec mě zajímal. Whannellovo "To další" mě nicméně nebaví (zažít bych to ale nechtěla xD) a nevěřím, že na tom čtyřka něco změní. A ta škrtící bába v černém už mě taky irituje... 2,5*. Trojka není úplně špatná, ale je o ničem.

• 5.4.2020  22:34
    Teroristka (2019)

Jsem ráda, že jsem to po rozpačitém úvodu nevzdala, protože jako celek se tarantinovská "Teroristka" vážně povedla. I když by si některé postavy zasloužily více scénáristického umu (hlavně Holubová), trio Janžurka-Hofmann-Liška (+ Vilhelmová) je naprosto výborné a upřímně jsem se pobavila. Scéna s cyklisty naprosto bezkonkurenční.;-)

• 4.4.2020  00:36

Tuctové srvájvl béčko, ale když vypnete mozek, tak je docela zábavné. Tedy až na ty herecké (ne)výkony, protože jediný, na koho se dá jakž takž dívat, je lovený (a později samozřejmě lovící) Ice-T.

• 3.4.2020  02:09
    Insidious 2 (2013)

Něco mi říká, že je James fanda "Beetlejuice" a "Koralíny", protože světy duchů (nebo jak to nazvat) se chvílemi podobají tak, až to není hezké. Na rozdíl od obou zmiňovaných je ale Wanův svět bolestivě nedomyšlený a jeho obyvatelé jsou tak degradováni na (v lepším případě) nezajímavé a (v horším případě) otravné loutky, které sice štěkají, ale nekoušou. Kde je Rudý Ďáblík? Kterého trotla napadlo vracet se k výborným scénám z jedničky (viz bouchání na dveře) a zničit je? A proč je příběh téhle rodiny dál natahován? Jsem k smrti znuděná, a to mám za sebou teprve Druhou kapitolu... 1,5*.

• 2.4.2020  01:54
    Insidious (2010)

Jeden z nejlepších hororů posledních let, konečně děsivá záležitost, podobně kvalitní jako "Sinister" a další nadšené ohlasy se opět ukazují jako liché. "Insidious" nevybočuje příběhově, nevybočuje umělecky (na to má Wan "The Conjuring"), s atmosférou je to jako na houpačce a dokonce i ten Rudý Čertík se po chvíli omrzí, protože se s ním vůbec nepracuje. Ale přeci jen existuje jedna věc, kterou mají "Sinister" a "Insidious" společnou, a to stočení slibně nastartovaného příběhu do velmi podivných vod, které mi ani trochu nesedí. 3,5*.

• 31.3.2020  12:12
    UčíTelka (TV pořad) (2020)

Hodnotím pohotovost a kreativitu ČT (viz název), snahu ulevit zahlceným učitelům, kvalitu "výuky", výběr dětí a celkový koncept pořadu. Až po snahu ulevit učitelům nemám problém. "Výuka" je ale opravdu na nízké úrovni, děti jsou tam očividně za trest, nehledě na jejich slabé znalosti (páťáci nejsou schopni odpovědět na základní otázku, k čemu slouží zlomky apod.) a průběh pořadu, kdy děti napíší na tabuli tři příklady (nebo udělají tři cviky) a přiběhne další osoba s tím, že nestíhají a musí se pustit nějaký ošklivě kreslený nesmysl... 50:50, ale já bych (jakožto ex-šprtka) spokojená nebyla, takže dolů.

• 28.3.2020  23:08

Nikdy bych nevěřila, že po takové době (a po tak špatné čtyřce) mohou být noví "Piráti" něčím jiným než finální dírou do už tak potápějící se lodi. No, spletla jsem se. "Salazarova pomsta" je svižná, nápaditá, ale přesto nostalgická, vizuálně výborná a Jack je zase Jack. Takhle jsem poprvé a naposledy brečela u trojky. P.S.: Jednu věc zvládají "Piráti" naprosto bezkonkurenčně, a to epické odchody postav. Guvernér Swann, Lord Beckett, Will Turner, osoba zde... Geniální.

• 15.3.2020  17:13
    Auta 2 (2011)

Rozčarování. Absolutně nedětský film. Z ekologické zápletky nebudou mít dečka lautr nic, z dospělácké terminologie taky ne a nevím, jestli bylo úplně nutné animovaná auta mučit a zabíjet... Fanoušci Bonda a znalci měst, ve kterých se závodí, budou nadšeni všemi těmi úchvatnými detaily, ale to je asi tak všechno. Nejlepší vtip: wasabi.

• 4.3.2020  21:59
    V síti (2020)

Těch 5* nedávám ani za atraktivní téma, ani za znepokojivou myšlenku, ale především za profi zpracování. Celý projekt je vymyšlený, připravený i zrealizovaný do nejmenších detailů, ale přesto jsou z něj sem tam cítit i "tak to zkusíme takhle a uvidíme, co z toho vznikne" momenty, což je super. Vytkla bych možná až příliš naivní dotazy Zrzky a Blondýnky, ale jinak klobouk dolů... Po "Českém snu", ze kterého je mi upřímně zle (není nic horšího než nadšení ze zklamání druhého), je "V síti" alespoň částečnou dokumentární (a pro mě i emoční a smysluplnou) kompenzací.

• 15.2.2020  13:16

"Fifty Shades of Grey: Teen Version". Blbky, macha a slepice řeší až komicky banální věci a tváří se, jakoby na tom závisel osud světa. Cute. A teď mě omluvte, musím najít Savo a vypláchnout si oči. P.S.: Další Langfordovic holka?!? Nééé...

• 13.2.2020  13:10
    1917 (2019)

Výjimečně souhlasím s verbalem, protože hodnotit "1917" jako celek je neskutečně těžké. Na jednu stranu tu máme tuctový příběh "doručte zprávu nebo dojde k masakru", který sem tam okoření ne úplně nutná scéna (letadlo, vodopád apod.), na stranu druhou tu máme naprosto geniálně zvolenou formu, kdy sledujeme přechod přes frontu prakticky bez střihu. Geniální. S rostoucí otupělostí hlavního hrdiny nicméně roste také otupělost diváka, a tak i závěrečná konverzace s generálem (která naprosto bravurně poukazuje na potenciální zbytečnost cesty), vyvane kamsi do ztracena. Další trojka pro Mendese, který mě poprvé a naposledy dostal "Americkou krásou" (*****) a už to tak nejspíš i zůstane. 3,5*.

• 2.2.2020  00:25

Lokality pěkné, ocasatá mrcha vypadá taky celkem obstojně, jinak je ale "Mamula" ochotnický nízkorozpočťák, co se v poslední třetině začne brát až nezdravě vážně a přemění se ve filosofující cosi. Franco Nero ale potěšil.;-)

• 28.1.2020  10:23

Epizoda nelogicky přepisující canon, 92 % pouze za přehrávajícího Jacka. Toliko k (již neexistujícímu) fandomu.

• 27.1.2020  00:32

Nebudu lhát, od trojky jsem (i přes absenci Baye, který si ve filmu střihl alespoň symbolické cameo :-)) čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě mnohem více. Má to k0ule, má to šťávu, tvůrci se možná změnili, ale nevyměkli, nep0srali se ze všudypřítomné korektnosti (čti: debility) a naservírovali nám tytéž "Bad Boys" jako před sedmnácti a patadvaceti lety. Chemie mezi oběma herci / postavami je i po té době naprosto jedinečná, Mike vypadá pořád skvěle a ani Marcus není tak strašný, jak tu někteří píší. Ač je to v podstatě telenovela, tak jsem se smála, brečela (tu jednu věc fakt p0srali...), užívala si akci a napětí a nejednou si posteskla, jak strašně mi ty devadesátky chybí. Objektivně 4*, protože minimálně jednička je pořád top, ale jebat na to.;-)

• 15.1.2020  14:11

Velmi příjemná exhibice dvou filmových boxerských legend. A pozor, mlátit do masa je nehygienické! ;-)

• 14.1.2020  23:21

Jojo výborný, tlouštík výborný, Rockwell výborný. Zasmála jsem se, rozesmutnila, na můj vkus to ale bylo až příliš divné a tak nějak špatně divné. Takový "Faunův labyrint" (*****) ad absurdum. (Asi nejvíce mi vadilo, že to chvílemi z parodie na nacismus sklouzávalo spíše ke zlehčování a veškerý humor dané scény byl v ten moment ta tam.)

• 8.1.2020  21:08
    Cats (2019)

Při sledování divadelního záznamu POPULÁRNÍCH A OCEŇOVANÝCH (eh?!?) "Cats" jsem měla pocit, jako bych sledovala furry fetish porn. Na film jsem šla s tím, že mi tenhle otřesný zážitek (snad) přebije, což se nakonec stalo, ale to je asi tak jeho jediné opravdové plus. Komentáře typu "Co jsem to právě viděl/a?" jsou naprosto trefné, marně pátrám nad nějakým výstižnějším popisem. Největší ironií je, že samotné - tolik kritizované - CGI kočky nejsou nijak hrozné, třeba myši, švábi a špatné efekty všude kolem jsou daleko daleko horší. Nejhorší ze všeho je ale NESKUTEČNÁ NUDA, která film provází od začátku do konce. Příběh? Nuda. (Oponovat haterům tím, že měl režisér k dispozici pouze zdrojový muzikál a neměl tudíž, kde brát, je totální shit. "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank" je povídka na pár stránek a film je přitom považován za absolutní top.;-)) Písničky? Až na pár pěkných tónů nuda. Choreografie? Ta si vůbec nezaslouží zmiňovat. Vtipy? Nuda. Herci? Nuda. Původně jsem chtěla dát 2* (znám ostatně i horší filmy), ale nakonec jsem odešla cca. 5 minut před koncem kvůli autobusu a nijak mě to netrápí, takže 1,5*.

• 8.1.2020  00:29
    Na nože (2019)

Nemůžu říct, že bych se nebavila (poirotovských detektivek s výbornými herci, kteří si své role vyditelně užívají, není nikdy dost), problém ovšem je, že mi bylo vše jasné dávno před Blancem; identita vraha, středový zvrat a pomalu i každý drobný hint (převlekem počínaje a nožem konče). Víc jak 3,5* dát nemůžu, protože moment překvapení je pro daný žánr klíčový, zhlédnutí ale přesto doporučuji. P.S.: Unikl mi autor titulků, ale překlad některých výrazů byl vážně tragický...

• 4.1.2020  19:20

Jiné než jednička (méně vtipné, více příběhové), ale stále úžasné. Nechápu, jak může někdo napsat, že dvojka neposouvá děj, větší kravinu jsem snad v životě neslyšela. Zvedli jste vůbec hlavu od mobilů? Místy předvídatelné (nečekala jsem všechno, ale většinu jo), ale jinak je "Frozen II" překrásná a dojemná pouť za dokončením započaté proměny. Hvězda dolů za Annu, kterou jsem měla v prvním díle mnohem raději než Elsu, nicméně její přehnaná a chvílemi až otravná starostlivost (+ kvalitní dokreslení Elsina charakteru) otočily kartu oblíbenosti o 180°. Edit: Jelikož na film ani po několika dnech nepřestávám myslet, tak i přes ne-úplně-povedenou Annu zvedám na 5*. "Show Yourself"!!! ♥♥♥

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58