CaptNemo

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 25.5.2018  20:55

Pokud se tohle někomu líbí, neberu mu to, ale pro srovnání mrkněte na seriál Grace a Frankie. Po prvních třech pomalejších dílech se to rozjede do scénáristické i herecké parády. Jane Fonda a Lily Tomlin jako neodolatelné sedmdesátnice jsou vtipné, někdy dost bláznivé, ale hlavně uvěřitelné. V Dámském klubu je všichno toporné, ospalé, ploché, předvídatelné a hlavně zbytečné. Škoda.

• 25.4.2018  22:45

Asi to mělo nějak navázat na příjemně ospalou komedii "Pod toskánským sluncem" plnou letního klišé, která navzdory své naivitě a předvídatelnosti držela hezky pohromadě a dávala smysl. Nezdařilo se. Tvůrci jen vzali hlavní hrdinku a natočili s ní jeden díl Cestománie,

• 20.2.2018  12:07
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Po pomalejším startu je to s každým dílem lepší a lepší. Vyzdvihovat výkony obou představitelek není třeba, co je ale třeba zmínit, je český dabing. Troufnu si říct, že Eliška Balzerová a Tatiana Medvecká trumfly originální znění a právě jejich geniální pojetí dělá ze seriálu pětihvězdičkovou záležitost. I ostatní herci jsou dabováni hlasy, které jsou s nimi v našem prostředí spjaty. Skvělá práce všech. Paradoxem je, že seriál se odehrává v době, kdy se velké hvězdy ušklíbají nad účinkováním v televizi. Dnes už je jasné, že produkce stanic jako FX, Netflix či HBO je mnohem zajímavější než 90 % toho, co produkují filmová studia, a hvězdy se ve velkém přesunují na obrazovky. Na závěr mě napadá - na které straně hysterické kampaně #MeToo by dnes stála Joan Crawfordová? :-)

• 31.1.2018  22:22
    7 životů (2017)

Ano, dalo se... ALE místo oddechové sci-fi podívané, kde to sedm identických holek nandá prohnilému systému, přišla brutální a nelítostná variace na 10 malých černoušků Agathy Christie, na závěr šmrncnutá Sexmisí. Z nápadu se mohlo vytěžit víc - lépe využít načrtnuté charaktery, více propracovat zápletku a být trochu velkorysejší k osudům těch chuděr.

• 15.1.2018  23:17

Naprostý nesouhlas s většinou recenzí. Sedmička byla vítaným zpestřením, které 2. sérii jen prospělo. Mám problém s díly 1 - 4, tenhle je super.

• 11.1.2018  14:15

Tentokrát to vypadá na velký špatný. Cameo Jiřího Bartošky připomínalo koktavé silvestrovské monology Luďka Soboty s tím rozdílem, že ty byly napsané líp. Uvidíme dál.

• 28.12.2017  22:28
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Nemělo by se hodnotit způsobem "ve své kategorii", já vím, ale česká filmová/televizní pohádka je na tom už řadu let tak bídně, že tady prostě musím dát bod navíc. Narozdíl od reklamou hojně podporovaných a diváky do nebes vynášených titulů Tři bratři či Anděl páně 2, při kterých jsem se buď nudil, nebo ošíval při pohledu na zástup prázdných pitvořivých figur v parukách, u Nejlepšího přítele mě nic nerušilo, ba co víc, slušně jsem se bavil. Takže - u mě dobrý - 70 %.

• 28.12.2017  22:15
    Rozpolcený (2016)

Téma originální, ale od Shyamalana bych čekal větší vynalézavost a menší předvídatelnost. U české verze oceňuji výtečný dabing Dany Syslové. Její postava je zajímavější, než všech 23 osob v Kevinovi.

• 22.12.2017  23:44
    La La Land (2016)

Muzikály mám rád a možná právě proto jsem se tady nudil. Celou dobu. Pokud mám zhodnotit jedním slovem - sterilní.

• 22.9.2017  22:50
    Blade Runner (1982)

Poněkolikáté se to snažím dokoukat, ale nejde to. Prostě ne, přestože dobré sci-fi mám rád. Že by tohle nebylo tak dobré?

• 9.9.2017  09:09

To je naše televizní tvorba opravdu v takové krizi, že nedokážeme vykřesat sebemenší náznak atmosféry, napětí, uvěřitelnosti? Příjemná je tu akorát hudba, která se snaží popohnat líné soukolí upoceného děje, ve kterém hraje hlavní roli špatně padnoucí sako a zneužitý hroch. Zatímco herci se k tomu upsali dobrovolně, jak k tomu ten chudák, přijde? Jediná zábavná figura tu byl Petr Nárožný, jehož "Pepan" se ale ocitl v úplně jiném seriálu, člověk doufal, že se někde vynoří Naďa Konvalinková s Karlem Heřmánkem a celá parta bude zase pohromadě. Nestalo se, tak jsem druhou půlku už raději vzdal.

• 6.8.2017  22:44

Hodně, hodně povedené. Kdo se nechytá, má smůlu, kdo se chytne, ten si to užije...

• 15.7.2017  22:31

Asi takhle - jednou vidět to bohatě stačilo.

• 25.6.2017  22:18

Nesleduju bulvár, nehodnotím podle druhých. Dojem z pořadu prostý - krásná žena, krásný zpěv. To je celé.

• 9.4.2017  21:56
    Tommy a Pentlička (TV seriál) (2015)

Neuvěřitelná slabota. Tohle nemá s Agathou Christie, ani s anglickými detektivními seriály nic společného. David Walliams možná kraloval Malé Velké Británii, okouzloval v Come Fly With Me a občas pobavil v Big School, tady je ale úplně mimo. Žádný příběh, napětí, vývoj, spíš náhodný generátor jednotlivých scén. Divák jen čeká, kdy ho těch neskutečně pitomých detektivů někdo zbaví, ať už je padouchem kdokoliv.

• 29.12.2016  13:35

Je mi to líto, chtěl bych vidět dobrý český film, ale takhle dobrý film nevypadá. Nebýt zajímavé kamery a výrazného Bolka Polívky, zůstala by zde jen přehlídka klišovitých figurek, které ničím nepřekvapí. Je jedno, zda je to anděl, čert, Bůh, švadlena, párkař či falešný Mikuláš, všichni jsou tu hlavně proto, aby svou přítomností zaplnili v podstatě prázdný scénář sestavený po vzoru Kameňáků Zdeňka Trošky. Ten za sebou poskládal sérii vtipů, tady za sebou poskládali sérii více či méně banálních lidových hlášek a odkazů na katechismus. Příběh, emoce, hloubka, uvěřitelnost? Bohužel, ani jedno. Je to povrchní, občas pitvořivé (dva padesátníci se častují hláškami typu "ty matlo", přičemž jeden z nich upouští do diváků své "hi, hi"), duchovno spíše pouťové. Závěrečný dovětek "párkař ex machina" ve stylu "které dvě postavy můžeme dát dohromady" je už ve stylu dadaismu. Opravdu je to škoda a opět důkaz toho, že bez dobrého scénáře je každá snaha marná.

• 25.12.2016  23:43
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Jako blbost to byla nebetyčná, na druhou stranu, člověk se nenudil, k čemuž přispěla skvělá hudba, dobře vybrané lokace a občas hodně zajímavá kamera. A samozřejmě zvířata. Asi raděj takovýhle úlet než sterilní prázdno ze Štědrého dne.

• 8.12.2016  19:30
    Westworld (TV seriál) (2016)

I přes některé pomalejší momenty musím dát plný počet. Jasným tahounem celého příběhu je Maeve - Thandie Newton si zaslouží Emmy víc než kterákoliv herečka za posledních 10 let. Tak má vypadat hraní. Je proč se těšit na rok 2018 a druhou sérii.

• 8.9.2016  09:19
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

Možná by se části daly použít do cimrmanovské hry: Otec dvou téměř dospělých chlapců, kteří odmala vyrůstají v Karlových Varech, se jim po dvaceti letech rozhodne představit význačné osobnosti města - vyjde před dům a deklamuje: Támhle jede pan Becher, ten vyrábí kořalku, ááá za ním jede pan Pupp, majitel hotelu... To je přece bomba! A ještě větší pecka je, když se ta samá scéna opakuje za 10 minut znovu. Zbytek není použitelný nikam. Herci nemají co hrát a u neherců to je jedno. Dialogy tak ploché, že už by byla lepší metoda improvizace na místě. O pazvucích místo hudby už se tu někdo zmínil. Po 40 minutách jsme to vypnuli. P. S. Zajímavé je, že špatná věc se často pozná už od prvního okamžiku. Tady dlouhý tmavý pokřivený záběr na dům. Myslím, že značka Mattoni by se měla proti tomu bránit. Když jistá paní Filipová dosáhla toho, že postava v seriálu Návštěvníci, která připomínala jejího manžela "akademika Filipa", se musela přejmenovat a herci pak dodabovávali jiné jméno, tady by měla slavná minerálka požadovat něco podobného. Hlavní postava by se tu mohla jmenovat třeba Najbrt :-)

• 3.7.2016  22:08
    Spojenec (2006)

Denzel Washington jako polda bývá většinou sázka na jistotu. Tohle jsem však nepobral. Od začátku se vše tváří, že věci budou jiné, než se zdají. Plejáda známých tváří slibuje mnohé. Nakonec to bylo jalové, nedotažené, bez napětí. Prostě film, který jsem zapomněl, ještě než skončily titulky.

• 9.4.2016  19:38

Britský humor - tentokrát méně korektní, ale stále neodolatelný.

• 2.4.2016  18:49

Oproti verzi s Petrem Ustinovem a Jane Birkin hodně chudý příbuzný. Napětí od jedné do deseti - 3, pokud jste neviděli americkou verzi, nula, pokud ano.

• 2.4.2016  18:45

U Hercula Poirota dávám přednost filmům z přelomu 70. a 80. let - Smrt na Nilu a Zlo pod sluncem jsou klasika. Taky mám asi o něco raději Petra Ustinova než Davida Sucheta. Britská série s ním je příjemná, ale je na ní znát omezený rozpočet, a to jak v lokacích, tak často v zapojení scénáristů. U většiny dílů se moc příjemně usíná... Tento film je však výjimkou. Dobrý výběr herců a jistý neklid od začátku udrží diváka v příjemném napětí a tipovačka vraha není vůbec snadná. Povedlo se!

• 29.2.2016  13:38
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Pokud se 20 minut dívám na neostré záběry s roztřesenou kamerou, která snímá herce zpravidla proti oknu a místo dialogů slyším jen nesmyslné plácání a jednu hysterickou uklízečku, nemůžu než to přepnout a dát odpad. Nemyslím, že bych byl v tomto případě jakkoli ukvapený. Škoda, Případ pro exorcistu se mi líbil.

• 21.2.2016  21:51

Předchozí díly jsem neviděl, ale tahle slabota by možná fungovala někdy na začátku 90. let., kde by šlo o průměr. Dneska už je to jen úsměvně trapný.

• 14.2.2016  19:33
    Podfukáři (2013)

První třetina filmu - padá čelist, vypadá to na pecku, druhá třetina se trochu zamotá a znepřehlední a pak už jen divné honičky, hloupý závěr a poslední scéna jako německého televizního filmu (jen samozřejmě s hezčími herci). Škoda, potenciál byl velkej.

• 31.1.2016  16:37
    Dárek (2015)

Červená čísla? Ani náhodou. Překombinované, nepravděpodobné, těžko proveditelné. Hřebejkovy Líbánky rozhodně nebyly žádný zázrak, ale v tomhle směru fungovaly přece jen o něco líp.

• 18.1.2016  22:07
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Po prvním díle první série marně přemýšlím, co z toho, co jsem viděl, mě má přesvědčit, abych se podíval na druhý. Kožené obličeje jindy zábavných herců, nebo nezáživné dialogy? Možná to bude divoká zápletka s ukradeným školským zákonem. Pardon, ale přes všechnu slávu a vysoká hodnocení jsem se hodinu koukal jen na nudnou americkou pózu. A jestli se to v dalších dílech rozehraje - moje chyba, ale mrzet mě to nemusí, protože u toho nebudu.

• 28.12.2015  12:42

V záplavě blbostí ve vánoční nabídce všech možných tuzemských televizí něco, co dávalo smysl, a dalo se s důstojným pocitem dokoukat do konce. Vlastně to bylo moc příjemný. Jen jsem moc nepobral ten český název.

• 28.12.2015  12:33
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Druhou hvězdičku dávám za kameru a na současné české / slovenské poměry zajímavě udělané triky. Jinak marnost nad marnost. Česko-slovenské kompiláty dopadají divně, a to nejen vinou příšerného dabingu, kdy i u sama sebe dabujících herců máte pocit, že jsou ty hlasy úplně mimo. Trvalo to jen 85 minut, ale člověk má pocit, že mu to zabralo 3 hodiny.

<< předchozí 1 2 3