CaptNemo

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 1.10.2019  14:47
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Tady samá chvála a já se u toho nudím :-( To, co dokázali Švédi s Mostem - skvěle propojit severskou zasmušilost s mainstreamovým pojetím televizní zábavy - se Norům nedaří.

• 23.9.2019  20:25
    Teroristka (2019)

1. pokus: To se prostě nedalo vydržet. Leckterý studentský film má víc invence a tahu na branku, než tahle oblastní předváděčka plná plochých figurek vršících za sebe banalitu za banalitou. O to horší to je v případě, když ani dobří (a v případě paní Janžurové nejlepší) herci nedostanou pořádný text. Zatímco u seriálu Neviditelní se těším na každou hlášku a panu Bajgarovi tleskám, tady jsem to s pocitem trapna za všechny zúčastněné po 30 minutách vzdal. 2. pokus: Tak nějak jsem to dokoukal a pousmál se asi dvěma hláškám Pavla Lišky, tak z odpadu měním na jednu hvězdu. Víc už ale ani ťuk.

• 7.9.2019  10:52
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

Meryyyyl! Byla na zabití, ale ruku na srdce - neměla vlastně ve většině věcí pravdu?

• 3.9.2019  11:29

Že současná (měřeno v kontextu doby po roce 1989) česká televizní tvorba až na pár výjimek, které však většinou zaštítil někdo ze zahraničí (Hořící keř), nedosahuje ani evropského průměru, jsme si už tak nějak zvykli. Takové to "malé, ale naše" v řadě případů funguje. Buď tam máme trochu toho našeho humoru, nebo to táhnou schopní herci, prostě to bývá nějak tak koukatelné. Co na tom, že občasné ukázky seriálů z Polska, Maďarska, Ruska a nedávno dokonce i z Rumunska mají lepší kameru, lokace, scénář a hlavně atmosféru? Tohle my neumíme, a protože ani nemáme ambici dělat v tomhle směru díru do světa, tak to ani umět nepotřebujeme. Nová série s názvem Sever bude však podle prvního dílu mizerná i na český průměr. A to si dovolím tvrdit i po tom, co jsem to po 20 minutách přepnul. Nefungovalo tam vůbec nic - od nalezení mrtvoly a přes scénu v manželském loži nasnímanou stylem, o které jsem myslel, že u nás skončil v 90. letech, až po amatérský výstup herců/neherců ve výslechové místnosti. Tam by se měli ocitnout jak tvůrci, tak vedení ČT a zpovídat se z toho, jak je možné, že se něco takového za veřejné peníze natočí a navíc pak překládá divákovi v hlavním vysílacím čase. Zatímco prvotřídní světově uznávaná série Panství Downton putovala během let ve vysílání premiérových řad v ČT z místa na místo, tahle bizarnost opsaná ze všeho možného, co u nás v posledních letech vzniklo, má k dispozici primetime. Ona fleecová mikina vypadá možná zajímavě jako gesto na Hradě, ale když stejným způsobem prezentujete divákovi detektivní příběh, je to ostuda.

• 20.8.2019  20:14

Tak zprvu to skutečně vypadá, že si divák bude pamatovat hlavně Brada Pitta, který si i v 55 může sundat tričko a pořád je to tam, nebo nebesky sladký úsměv Margot Robbie. Na všechno je tady dost času, ale je to proto, aby překvapivé finále bylo ještě překvapivější. Kromě zmíněných odkazů pro nejzanícenější filmové fandy si Tarantino tentokrát užívá i boření nejrůznějších scénáristických klišé, to všechno zabalené do krásně koutatelného retra. Vlastně by se dalo říct, že Quentin tentokrát dělá všechno pro to, aby diváka potěšil. Já jsem spokojen.

• 3.8.2019  10:22

Spíše zklamání. Velké načančané nic, jehož únosná stopáž by byla tak hodinu a půl. Atmosféra klasické Agathy se ztratila někde mezi barevně přehnaným ateliérovým schodištěm a "komorou hrůzy", kterou si tvůrci vypůjčili z American Horror Story - Asylum. Nic proti flashbackům, ale pokud se opakuje stále to samé, nastupuje nuda. V panoptiku bezkrevných postav zcela si sympatie diváka měla šanci získat skutečně jen matka Rachel. Mám však pocit, že Agatha to napsala trochu jinak…

• 29.7.2019  15:08
    Gentleman Jack (TV seriál) (2019)

Přes počáteční nedůvěru jsem všech 8 dílů zhlédl na jeden zátah - a velká spokojenost. Žádné dějové exhibice, přesto si série umí udržet pozornost a ve finále je úplně jedno, jestli je láska hlavní hrdinky muž, nebo žena. Prostě fungující příběh se vším všudy, ze kterého je cítit, že jde o "real story". Pro fajnšmekry - v malé roli dánské královny se zde objeví vyšetřovatelka Sarah Lundová z dánské série "Zločin". Herečka Sofie Gråbøl sice "Jacka" ve své filmografii uvedeného nemá, ale je to ona :-)

• 22.6.2019  04:32
    Milenky (TV seriál) (2018)

Už dlouho jsem s takovou chutí nedal "odpad". Ano, vyhodit do odpadků a hned vynést, ať to doma nezasmrádá. Televizní šmíra a dabingové peklo nejtěžšího kalibru, kterému se vyrovnají snad jen podomácku dabované VHS 80. let. Nechápu Táňu Pauhofovou - z Hořícího keře sem? Má štěstí, že se u nás neuděluje nic typu "Zlatá malina". Prosím nesrovnávat s povedeným britským originálem, a už vůbec ne se Zoufalými manželkami či Sexem ve městě. Tady je špatně úplně všechno.

• 12.5.2019  22:52

První půlka parádní - vymazlená stylizace, nadhled, spád. Pak se to lehce zaseklo a finální megadlouhá scéna doplněná válečným traumatem se táhla jak pracovní tejden. Herci slušní, výrazný objev - Cynthia Erivo. Za její zpěv dávám hvězdičku navíc.

• 29.4.2019  21:22

Zajímá mě jediné - prochází tyhle scénáře nějakým schvalovacím procesem? Jestli ne, hlásím se - do zítřka napíšu dva a horší určitě nebudou.

• 20.4.2019  22:27
    O Honzovi a Barušce (TV film) (1977)

Viděl jsem po X letech a vše funguje, jak má. Dědka se bojím, Honzovi fandím a Barušku bych si vzal za ženu. Skvělá pohádka, které roky neubraly vůbec nic na jejím kouzlu a vtipu. Písničky mi budou znít v hlavě zase pěkně dlouho. Mimochodem, ten polknutej klíč je fakt "ekl".

• 1.4.2019  14:28
    Vodník (TV seriál) (2019)

Herce mám rád, ale zasloužili by si lepší příběh i zpracování. Je to celé takové "česky upatlané". Pocitově úchylné, obrazově zmatené. Všemu nasadila paruku maska Václava Neužila. Začali jakoby nahoře a jak pokračovali, zjistili, že došel latex. Stejně hlavně hrajou hlavně oči, ne? Tak ho nechali, jak byl. Takhle stárnout, to musí být očistec. A takové mi to přijde celé. Další díly vzdávám,.

• 29.3.2019  18:57

Ne špatné, ale zdaleka ne tak dobré, jak by se čekalo.

• 28.3.2019  20:00
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Po 10 epizodách: Jednoduše načrtnuté povrchní charaktery, situace střídá situaci, přičemž tu předchozí okamžitě zapomenete. Žádný vývoj, nulová chemie mezi postavami. Al Bunda byl proti tomu psychologická sonda do nitra americké rodiny. A přesto v něm bylo o nesrovnatelně víc humoru. Jako pozitivum vnímám absenci přidaného smíchu, na druhou stranu fakt nevím, kam by ho dávali.

• 24.3.2019  22:43
    Grand Hotel (TV seriál) (2011)

Překvapivě chytlavé a návykové. Skvěle namíchaný koktejl napětí, romantiky a postupem času stále výraznějšího humoru. To vše v nákladné a štědré produkci. Žádná z postav není černobílá, i ti největší padouši (a že jich tam je) ukazují své "lepší já" a ti největší klaďasové se občas chovají jako tupci. Některé momenty mají tendenci zklouzávat do žánru telenovely, hned na to však je vystřídá výborně budované napětí a uvěřitelné emoce. Španělé zkrátka dali svému velkému seriálu šmrnc, který v produkcích velkých televizních gigantů nevidíme. O nás nemluvím vůbec – v jedné epizodě Grand Hotelu se toho stalo víc než ve čtyřech dílech seriálu Mattoni, nebo v první sérii První republiky (víc jsem ani z jednoho českého dílka neviděl). A za tu geniální dotáčku nakonec mají u mě Španělé plných 100 %.

• 4.3.2019  09:59
    Poprvé vdaná (divadelní záznam) (2013)

Měl jsem štěstí, že jsem představení viděl naživo - navíc v komorním prostředí kavárny Černá labuť, kde jsme seděli v kruhu a uprostřed hrála paní Medvecká. Dodnes tuto hru používám jako příklad toho, jak má vypadat divadlo, nebo ještě lépe - umělecký zážitek. Většina her, které jsem viděl potom, se mi zdála už prostě "málo".

• 6.1.2019  10:14

S lepším scénářem a lepším vedením dětských herců by to mohla být origiální a svěží podívaná. Váznou základní věci - logičnost příběhu, motivace postav, především u dětí. Jejich dialogy jsou překombinované a pro děti těžko uhratelné. Režisér se soustředí hlavně na vizuál, ostatní se mu poněkud rozpadá pod rukama. Hvězdička navíc za scény s Jitkou Čvančarovou. Ta je tu vynikající.

• 5.8.2018  22:31
    Sezn@mka (2016)

Chápu, že herců je hodně a točí se málo, ale stejně... Propůjčit se takovému scenáristickému průjmu, to hlava nebere.. Špatný, špatný.

• 21.7.2018  14:53

Tohle bylo za mě ještě lepší než "Naprostí cizinci", naprosto skvělá atmosféra a geniální pomalá gradace. Za mě byla výborně vybraná i hudba Jen si říkám, co by se muselo stát, aby takový film vznikl v našich podmínkách. A to si nepředstavuju, že bude za stolem sedět unavený Karel Roden a přijde k němu Tereza Voříšková. Myslím, skutečně dobrý film, který obstojí i v takovéhle kokurenci...

• 14.7.2018  08:08

Nehraju počítačové hry, knihu jsem nečetl, takže asi nejsem správný adresát. Nicméně prvních 30 minut jsem doufal, že to celé je pouze jakýsi prolog k filmu, který se rozvine v důstojné scifi se vším, co pan Spielberg umí. Po dalších 30 minutách jsem to vzdal a považuji to za nejvíc promarněný čas za hodně dlouhou dobu. Opravdu nechápu...

• 11.7.2018  12:00
    Westworld - Dveře (série) (2018)

To, co v první sérii fungovalo - pomalé tempo, přeskakování časových rovin, dočasné zmatení diváka, se v druhé sérii proměnilo v totální chaos. Kromě 8. dílu, který byl v podstatě samostatný příběh, se dějové linky druhé série dostaly do slepých uliček, ze kterých sice je cesta ven, ale otázkou zůstává, zda to bude ještě miliony diváků zajímat. Já samozřejmě chci vidět, jak Meave ve třetí sérii ožije, ale očekávání kvalitní podívané už nejsou zdaleka tak velká.

• 11.7.2018  11:48

Příběh plytký, Hugh se snaží, ale kde není co hrát, tam nepomůže ani slušná kamera a poctivá výprava. Kde mají na diváka ťukat emoce, ťuká nuda. Film je o pozlátku, přitom sám je natočen tak, aby nešokoval, neurazil a nebyl v něm ani náznak ošklivosti. Největšími "exoty" v cirkusovém panoptiku je silná paní s plnovousem, který šlo už před sto lety s přehledem oholit, muž malého vzrůstu bez dalších výrazných postižení, muž velkého vzrůstu, velice pohledný afroameričan a jeho krásná sestra - mulatka. Pro srovnání - American Horror Story - Freak Show působí v tomto směru mnohem věrohodněji. Zachraňují to asi 3 písničky.

• 26.6.2018  19:04

Jediná epizoda 2. řady, kterou chci vidět znova. Maeve je moje favoritka od začátku. Nedej se!!!

• 25.5.2018  20:55

Pokud se tohle někomu líbí, neberu mu to, ale pro srovnání mrkněte na seriál Grace a Frankie. Po prvních třech pomalejších dílech se to rozjede do scénáristické i herecké parády. Jane Fonda a Lily Tomlin jako neodolatelné sedmdesátnice jsou vtipné, někdy dost bláznivé, ale hlavně uvěřitelné. V Dámském klubu je všichno toporné, ospalé, ploché, předvídatelné a hlavně zbytečné. Škoda.

• 25.4.2018  22:45

Asi to mělo nějak navázat na příjemně ospalou komedii "Pod toskánským sluncem" plnou letního klišé, která navzdory své naivitě a předvídatelnosti držela hezky pohromadě a dávala smysl. Nezdařilo se. Tvůrci jen vzali hlavní hrdinku a natočili s ní jeden díl Cestománie,

• 20.2.2018  12:07
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Po pomalejším startu je to s každým dílem lepší a lepší. Vyzdvihovat výkony obou představitelek není třeba, co je ale třeba zmínit, je český dabing. Troufnu si říct, že Eliška Balzerová a Tatiana Medvecká trumfly originální znění a právě jejich geniální pojetí dělá ze seriálu pětihvězdičkovou záležitost. I ostatní herci jsou dabováni hlasy, které jsou s nimi v našem prostředí spjaty. Skvělá práce všech. Paradoxem je, že seriál se odehrává v době, kdy se velké hvězdy ušklíbají nad účinkováním v televizi. Dnes už je jasné, že produkce stanic jako FX, Netflix či HBO je mnohem zajímavější než 90 % toho, co produkují filmová studia, a hvězdy se ve velkém přesunují na obrazovky. Na závěr mě napadá - na které straně hysterické kampaně #MeToo by dnes stála Joan Crawfordová? :-)

• 31.1.2018  22:22
    7 životů (2017)

Ano, dalo se... ALE místo oddechové sci-fi podívané, kde to sedm identických holek nandá prohnilému systému, přišla brutální a nelítostná variace na 10 malých černoušků Agathy Christie, na závěr šmrncnutá Sexmisí. Z nápadu se mohlo vytěžit víc - lépe využít načrtnuté charaktery, více propracovat zápletku a být trochu velkorysejší k osudům těch chuděr.

• 15.1.2018  23:17

Naprostý nesouhlas s většinou recenzí. Sedmička byla vítaným zpestřením, které 2. sérii jen prospělo. Mám problém s díly 1 - 4, tenhle je super.

• 11.1.2018  14:15

Tentokrát to vypadá na velký špatný. Cameo Jiřího Bartošky připomínalo koktavé silvestrovské monology Luďka Soboty s tím rozdílem, že ty byly napsané líp. Uvidíme dál. Tak po dalších dílech přidávám hvězdičku. Chytlo se to. Mít tam Vilma Cibulková větší prostor, přidám klidně i dvě!

• 28.12.2017  22:28
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Rok 2017: Nemělo by se hodnotit způsobem "ve své kategorii", já vím, ale česká filmová/televizní pohádka je na tom už řadu let tak bídně, že tady prostě musím dát bod navíc. Narozdíl od reklamou hojně podporovaných a diváky do nebes vynášených titulů Tři bratři či Anděl páně 2, při kterých jsem se buď nudil, nebo ošíval při pohledu na zástup prázdných pitvořivých figur v parukách, u Nejlepšího přítele mě nic nerušilo, ba co víc, slušně jsem se bavil. Takže - u mě dobrý - 70 %. Rok 2018: Po roce a šoku z letošní štědrovečerní pohádky s potěšením konstatuji, že Nejlepší přítel pořád skvěle funguje. Hlášky typu "Víte o tom, že od letošního roku si člověk může vzít peníze i do hrobu?" mají zaděláno na přívlastek legendární. Jiří Lábus je geniální, Jiří Langmajer uměřeně ďábelský, na peklu se nešetřilo. Ondřej Sokol přehání a tentokrát je to vtipné - hraje něco mezi Brunem Ferrarim a stárnoucím diblíkem, což je herecká poloha, kterou mu věříte. Jediné, co bych vytknul, je častý nešvar českých režisérů obsazovat neokoukané slovenské herečky. Tohle většinou nefunguje. Přitažlivost mezi chasníkem a princeznou je tady nulová, naopak chemie mezi Ondrou a čertem Matějem prostupuje celým příběhem tak silně, že si člověk říká, jestli náhodou nesleduje českou vánoční Zkrocenou horu. Tak daleko však zatím nejsme, rozpárování je nakonec spíše tradiční. Ženský prvek v pohádce naštěstí zastupuje také sympatická kuchařka Hany Vagnerové, která svou urozenou kamarádku zastiňuje nejen půvabem, ale hlavně energií. Na přes rok se zase rád kouknu – 80 %

<< předchozí 1 2 3 4