Fajolo

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.6.2019  22:04

Keby sa všetci izraelci a palestínci vedeli pozrieť na vzájomný konflikt s humorným odstupom, ako tento film, určite by sa čoskoro dohodli a zakopali vojnovú sekeru. Zatiaľ to zjavne nefunguje, ale ten film dáva nádej.

• 15.6.2019  21:54

Film plný obyčajných vecí, ktoré sa dejú obyčajným ľuďom no z uhla pohľadu trojročného chlapca. Chvíľami bol dej nezvyčajne realistický, chvíľami rozprávkovo fantastický. Poučný pre deti aj pre dospelých, ale nie didaktický. Dobre sa na to pozeralo.

• 10.4.2019  22:16

Vtipné a zároveň veľmi originálna myšlienka.

• 10.4.2019  22:13

Aký je zmysel života? Nie 42, ale čistiť bazén.

• 4.4.2019  19:46
    Teroristka (2019)

Síce je to komédia, ale človeka núti zamyslieť sa nad otázkou, čo všetko je ešte dovolené (morálne), ak sa chce niekto postaviť proti zlu. Vlastne, ako čítam iné komentáre, tak nie všetci sa zamýšľajú. Alebo im to zamyslenie prekáža? Nevadí. Tie dialógy v situáciách, keď mieri zbraň proti zbrani, sú ako od Tarantina, ale nemal som pocit, že by to bolo ukradnuté. Krásny film. Zasmial som sa, aj ma zahrialo pri srdci.

• 20.2.2019  20:39
    Audience (TV film) (1990)

Formálne je to veľmi presný opis opileckých táranín herecky bravúrne stvárnených. Obsahovo sú to však hlavne a predovšetkým len tie opilecké táraniny. Počúvať to triezvy bolo utrpenie.

• 17.2.2019  22:28

Tomuto filmu chýba logika a je úplne jedno, že je to rozprávka, bez logiky to nefunguje. Dej sa posúva podľa toho, čo narozpráva jedna postaršia pani a keď to už nie je únosné, prevezme jej rolu deux ex machina malý chlapec, ktorý si všetko vycucáva z prsta (číta z krabíc). Hudba, kamera aj herci, všetci sa snažili, ale ten slabý scenár sa im nepodarilo zamaskovať.

• 17.1.2019  21:05

Mám dojem, že Jack je Larsovo alter ego. Tak, ako Jack skúša, koľko vrážd mu ešte prejde, kým ho chytia, tak aj Lars skúša, koľko hnusných filmov dokáže natočiť, kým mu to niekto zatrhne.

• 13.1.2019  21:25

Vianoce - sviatky stresu a pokrytectva.

• 16.12.2018  11:34

Rozmýšľam, koho by si asi tak ústredná dvojica vybrala, keby sa dej odohrával na Slovensku. Mojsejovú a Rozborila? Asi áno. Harabina a Kočnera? Asi tiež. Zrazu začína byť jasné, prečo Fico ako jediný poslanec potrebuje ochranku.

• 4.11.2018  09:31

Niekoľkokrát počas filmu ma svrbel jazyk povedať matke predstavenej, že poslušnosť a pokora nie sú cieľom, ale len prostriedkami na dosiahnutie vyššieho cieľa, napr. pomoci iným ľuďom.

• 21.10.2018  16:42
    Ona (2013)

Sklamalo ma, ako slabo bol využitý potenciál danej témy. Alebo by sa dalo napísať, že bol rovno zneužitý ako kulisa pre takmer tuctovú romantiku.Vadilo mi, že Samantha má ľudské pocity, hoci tie sú biologicky podmienené a vznikali a menili sa dlhým vývojom v rámci evolúcie, ktorú Samantha preskočila. Napríklad láska je naviazaná na sexualitu, tak kde sa mohla vziať u Samanthy, ktorej "pohlavie" určil Theodor pri prvom rozhovore? Jedine že by jej správanie bolo cielene prispôsobené Theodorovým očakávaniam. Na to by však Samantha nemusela mať vedomie, to by jej naopak skôr prekážalo v dokonalom podlizovaní sa. Zdá sa, že tak ako si ľudia antropomorfizujú zvieratá, rovnako antropomorfizujú aj stroje. Škoda, mohol to byť oveľa zaujímavejší film.

• 29.9.2018  10:55

Najviac sa mi páčil Martin Huba ako najväčší žijúci neznámy básnik.

• 16.9.2018  15:24
    Celebrity (1998)

Chápem, že Allen chcel poukázať na prázdnotu života hviezd a kopy ľudí, ktorí sa okolo nich točia. Aj sa mu to opakovaným použitím množstva pseudointelektuálskych žvástov v dialógoch podarilo. Akurát že mne ostanú ako spomienka na ten film len tie žvásty. Viem, že tam boli za nejakým účelom a že neboli tou prioritnou správou pre divákov, ale bolo ich toľko, že všetko prevalcovali.

• 17.8.2018  00:09

Sklamalo ma to. K otázkam, ktoré nastolila jednotka, nepridala dvojka nič nového. Len viac tlačila na city. Ak tomu si scenáristi úplne zjavne pripravovali pôdu pre tretie pokračovanie. Zvukom a vizuálom sa to podobalo na jednotku, ale mám pocit falošnosti a manipulácie, ako mal asi Deckard, keď sa ku koncu stretol s Rachael.

• 16.8.2018  17:15

Páčilo sa mi, že ľudia v dokumente sa na nič nehrali. Keď niečo nevedeli, priznali, že to nevedia. Čo najpoctivejšie sa snažia odhadnúť budúcnosť, no stále si boli vedomí toho, že to sú len odhady a špekulácie. Som rád, že aspoň vo Fínsku majú jadrový odpad na starosti triezvi ľudia.

• 25.6.2018  18:54

Bolo to veľkolepé, úžasné a fantastické. Až priveľmi. Kedysi som čítal o dvoch budhistických mníchoch, ktorí spolu putovali, až prišli k rieke. Prvý z nich sa posadil a meditáciou dospel do stavu hlbokého spirituálneho neviem čoho, čo mu umožnilo preletieť ponad rieku. Druhý mních sa posadil do loďky, ktorá tam bola a prepádloval na druhú stranu. Načo plytvať zázrakmi na obyčajné veci? Zdá sa mi, že režiséri tohto filmu sú ako ten prvý mních, ktorého cieľom nebolo prejsť cez rieku, ale ohromiť všetkých, ktorí sa na neho pri tom prechádzaní pozerali. Viem, že ten film je rozprávka a navyše animovaná, takže zázraky k tomu jednoducho patria. Ale nechápem, prečo sa museli diať každú minútu a na každom kroku. Postavy síce mali nohy, ale z jedného miesta na druhé sa presúvali zásadne inak ako pešo. Akoby animovaný film bol tým lepší, čím viac prírodných zákonov porušuje. Dúfam, že mi rozumiete.

• 22.6.2018  21:09

Neskromne si myslím, že viem čo asi chcel režisér týmto filmom povedať, len nechápem, prečo k tomu potreboval toľko mŕtvol. Aj v jeho skorších filmoch je často zobrazené explicitné násilie, ale okrem toho veľa iných vecí. Tu bolo toho násilia tak veľa, že na iné myšlienky neostal skoro žiaden priestor.

• 21.6.2018  21:44

Tomu hovorím angažované umenie v tom najlepšom zmysle slova.

• 20.6.2018  22:57
    Land (2018)

Indián sa napije piva z plechovky a potom hodnú chvíľu len tak zíza prižmúrenými očami. Potom sa znovu napije. Ďalší záber je na jeho nohy, ako sa pri nich rozlieva malá mláčka. Indián zanadáva a znovu sa napije. To je dej prvých dvoch minút filmu. Našťastie je tam toho viac, napríklad nejaký dej, zaujímavá atmosféra a pocit ukážky súčasnej indiánskej kultúry. Skrátka tých prižmúrených očí je tam plno.

• 19.6.2018  19:51

Silne naturalistický film, našťastie som nemal pocit, že by to bolo samoúčelné. Bola to súčasť pochmúrnej atmosféry filmu, ku ktorej sa hodil aj dej plný beznádeje. Jediný nedostatok filmu je to, že neukázal nič nové, len potvrdil, že ťažké časy dokážu z niektorých ľudí urobiť zločincov.

• 17.6.2018  23:20

Keby sa na Art Film Feste súťažilo o film s minimom dialógov a minimom záberov, tento film by pravdepodobne vyhral. Slová sú použité len tam, kde sú nevyhnutné. A zábery sú také dlhé, až som z toho bol chvíľami nervózny. Je to film, ktorý na mňa silne zapôsobil, aj keď sa mi vlastne nepáčil. Ale to bol zrejme režisérov zámer, popísať atmosféru miesta, kde sa ľudia cítia ako v pasci, kde život plynie od narodenia až po smrť bez nádeje na zlepšenie.

• 15.6.2018  22:09
    Kincsem (2017)

Pravdepodobne to mal byť veľkolepý film, no podľa mňa bol skôr veľkopanský. Zato remeselne takmer dokonalý. Budapest is the new Hollywood.

• 15.6.2018  18:11

Ďalší z tých ázijských filmov, u ktorých si nikdy nie som istý, či som pochopil aspoň polovicu z toho, čo chceli autori povedať, a či som to pochopil tak, ako chceli, aby to diváci pochopili. Napriek tomu sa mi to páčilo.

• 7.6.2018  22:08
    3-iron (2004)

Minimum dialógov a hlavný hrdina tam nepovie ani slovo. A predsa je to plné veľkých a krásnych myšlienok. Ale tie myšlienky nie sú explicitne povedané, tie som objavil ja sám vo svojej hlave pri pozeraní filmu. Preto som nemal problém im uveriť.

• 2.6.2018  21:56
    Parralel (2018)

Keď sa pubertiak prvý krát zaľúbi, je z toho množstva nových silných emócií taký zmätený, že nevie čo skôr robiť. Napíše báseň, alebo začne rapovať alebo stvorí iné trápne veľdielo, ktoré by svetu odhalilo tú búrku v jeho duši, čo sa musí dostať von. Nuž a podobný pocit mám z tohto filmu. Čo veta, to nejaká z tých večných právd: "Všetko so všetkým súvisí" alebo "Dôležité veci vidíme len srdcom" a k tomu patrične patetická hudba. To všetko sa opakuje dookola vyše hodiny. Strašné. Zatiaľ som žiaden film neohodnotil ako odpad, ale tu som na prvý krát neváhal. Až dodatočne som pridal hviezdičku.

• 30.5.2018  22:43
    Válek (2018)

Celú druhú polovicu filmu som rozmýšľal, čo by som asi ja robil na Valkovom mieste a stále to neviem. Chcel by som byť odvážnejší, morálnejší, ľudskejší, ale vôbec si nie som istý, či by som to dokázal. Vlastne o tom dosť pochybujem.

• 20.5.2018  12:59

Minimálne jedna hviezda je za herecký výkon, konkrétne za tú mačku, ktorá musela vydržať celé hodiny prenášania v taške. Žiadna z mačiek, ktoré poznám, by to nedokázala. Už ani tie mačky nie sú, čo bývalo.

• 12.5.2018  21:17
    Psí ostrov (2018)

Andresonove filmy sú okrem iného paródiou na rôzne filmové klišé, v tomto prípade napríklad paródiou na samurajské filmy. Ale je to taká láskavá paródia, že to miestami prerastá do vyznania obdivu.

• 12.5.2018  09:14
    Sud prachu (1998)

Pri tomto filme som mal veľký problém, že som (až na jednu výnimku) nedokázal uhádnuť logiku konania postáv. Ubližovali ľuďom okolo seba (prípadne ich vraždili), ale nechápal som prečo. Z filmu sa tak stala prehliadka násilia bez zjavnej príčiny.

<< předchozí 1 2 3 4