Fajolo

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 22.4.2020  20:40

Nejako ma to nechytilo za srdce. Neviem uveriť tomu, že takto by sa skutočne správali nejakí chlapci. Tá posadnutosť vojenskými maniermi a dialógy plné pátosu. Celé je to len taká romantická a silne nereálna spomienka na detstvo, ktoré bolo pravdepodobne o niečom úplne inom.

• 12.4.2020  22:28
    Blok 99 (2017)

Američania majú archetyp tragického hrdinu so silným zmyslom pre rodinu. Hrdina sa dostane do problémov, resp. tým problémom je ohrozenie jeho rodiny. Hrdina statočne bojuje s svoju rodinu napokon zachráni. Koľko ľudí pritom zabije alebo aspoň zmrzačí, to je mu jedno. Oni nemali svoje rodiny?

• 22.3.2020  15:57
    Smrti král (1990)

Keď niekto natáča film fascinovaný myšlienkou na smrť, zrejme očakáva, že aj diváci budú rovnako fascinovaní. Lenže tak to nefunguje. Minimálne pokiaľ ide o tento film a o mňa ako diváka.

• 17.3.2020  18:26
    Antiporno (2016)

Občas sa mi stane, že v niektorom japonskom filme niečomu nerozumiem. V tomto prípade som však nerozumel vôbec ničomu. Ale musím uznať, že film mal aj kladné stránky. Dobrá bola hlavne kamera a jej farebná štylizácia. Dobré boli aj herečky, ktoré si dokázali v sekunde úplne vymeniť charaktery. Škoda tej nezrozumiteľnosti.

• 19.2.2020  18:06

Najlepšie bolo to malé dievčatko, ktoré sa objavilo na niekoľkých záberoch. Plne sa stotožňujem s jej názorom na Andreja Hlinku.

• 8.2.2020  12:04
    Konec velké epochy (TV film) (1965)

Američania by o tom za veľké peniaze natočili minimálne dvojhodinový film, no bol by v ňom len zlomok z toho množstva myšlienok, ktoré ponúka táto stručná jednoaktovka. Herci vynikajúci, ale najviac ma dostal Jaroslav Cmíral v roli inštalatéra.

• 8.2.2020  11:50
    Sviňa (2020)

Ten film je tak politický, že ho ani nedokážem hodnotiť bežnými filmovými kritériami. Je produktom prevládajúcich nálad v našej spoločnosti a pre Slováka je nemožné oddeliť názor na film od názoru na súčasnú slovenskú politiku. Človek musí žiť minimálne v Česku, aby sa na tento film mohol pozrieť ako na film.

• 30.1.2020  20:01

Mix uletenej fantázie a dobrého vkusu. Film o umení, ktorý je sám originálnym umeleckým dielom.

• 26.1.2020  20:30
    Dolittle (2020)

Nechápem, prečo v Hollywoode natáčajú filmy pre deti ľudia, ktorí už dávno nie sú deťmi a nepamätajú si nič z detských pocitov. Deťom potom ponúkajú infantilnú verziu filmu pre dospelých. Ak je nejaký scenár akčného trháku veľmi hlúpy, natočia ho ako film pre deti. Vynechajú explicitné násilie (no násilie tam ostane) a pridajú "vtipné" momenty, ktorých pointu deti nie sú schopné pochopiť. Sarkastické dialógové prestrelky a odkazy na iné filmy sa dospelým zdajú smiešne, ale deti sa im smejú len preto, že napodobujú správanie dospelých. Dokonca sa obávam, že za hyperaktivitu dnešných detí môže aspoň čiastočne aj rýchly strih a akčné tempo detských filmov. Teda časti detských filmov, ale tej, ktorá sa k deťom dostane najčastejšie.

• 24.1.2020  21:44

Film je postavený na absurditách, ktoré sa udiali behom vyšetrovania vrážd a ktoré spôsobili nespravodlivé odsúdenie nevinného. U Švédov naučených žiť v krajine, kde všetko funguje, musí tento príbeh vyvolávať silné emócie. Ale kto zažil socializmus a postsocialistický chaos, kto o podobných absurditách číta denne v novinách a zažíva ich v práci a bežnom živote, ten je taký zocelený (alebo zblbnutý), že sa mu to zdá byť takmer normálne. Skoro až nuda.

• 23.1.2020  20:50
    Talá (2019)

Viac než polovicu filmu sa vlastne nič nedialo, ale o to silnejší bol záver. Rozmýšľam nad jednou nepodstatnou otázkou, či v Iráne tak často prší, alebo sa to len filmári snažili navodiť dramatickú atmosféru poriadnym lejakom.

• 1.1.2020  17:52
    Ohňostroj (1997)

Kitano vytvoril zaujímavý tip hlavného hrdinu kriminálky. Nosí tmavé okuliare, na tvári má tik a chôdzu šmatlavú ako Colombo. Na rozdiel od neho však skoro vôbec nerozpráva, ale keď je treba, bleskovo koná. A mám pocit, že občas koná, aj keď nie je až tak veľmi treba, takže nie je celkom jasné, či je to ten dobrý, alebo naopak.

• 13.11.2019  22:10

Ten film je taký súčasný, až ma z toho mrazí. Akoby ho natáčali včera. U nás v práci. "My jsme všichni jenom poslíčci, nic jinýho. Jeden se jmenuje referent, druhej vedoucí, třetí náměstek, ale všichni jsou to poslíčci. Něco se dozvím dole, nesu to nahoru, co mi řeknou nahoře, já to jako slepice vykvokám dole. Chytrý hloupý, všecko jedno, hlavne že můžu dokázat, že jsem to vykvokal včas." Zdá sa, že byrokracia je večná a rovnaká v každej krajine, každej dobe a dokáže spolupracovať s každou ideológiou.

• 13.11.2019  14:31
    Touha (1958)

Útržky zo životov ľudí bez nejakej pointy, ale slušne opísané. Niečo podobné však uvidíte aj sami, stačí otvoriť oči a poobzerať sa okolo seba.

• 11.11.2019  22:23

Mal som pocit, že toho veľmi málo viem, aby som dokázal všetko pochopiť a naplno precítiť. Akoby bol ten film tvorený zámerne pre malú skupinu príbuzných a priateľov titulnej trojice. To sa napokon prejavilo aj na návštevnosti - opäť som si užil luxus jediného diváka v kine.

• 22.9.2019  10:48

Film postavený na univerzálnej ľudskej túžbe mať sa lepšie. Čo je na Sicílii s jej korupciou a mafiou nemožné. Preto ak príde niekto s ponukou lepšieho života, bude zaručene úspešný, až pokiaľ sa neukáže, že jeho ponuka je falošná.

• 18.8.2019  14:10

Okrem iného je to prehliadka úplne skvostných hlášok: "Komu dá boh úrad, tomu dá i rozum" alebo "Čert ho vie, čo pánboh chce".

• 26.7.2019  21:15

Nedá mi, aby som tento film neporovnal s iným - Ružové sny. Podobný námet, menej romantiky, ale oveľa viac naivity u hlavnej hrdinky.

• 17.7.2019  21:47
    Trafikant (2018)

Zaujímavé je, že tento film nemá žiadneho konkrétneho záporného hrdinu. Zlo predstavuje dav nacistov a ich byrokratická mašinéria. Napriek tomu sa tam zlého udeje dosť.

• 17.6.2019  22:04
    Tichá noc (2017)

Toto je realizmus. Bez prívlastkov. Takéto a podobné veci sa dejú v tisícoch poľských rodín. Ale aj v slovenských a českých. Takto si tu žijeme.

• 15.6.2019  22:04

Keby sa všetci izraelci a palestínci vedeli pozrieť na vzájomný konflikt s humorným odstupom, ako tento film, určite by sa čoskoro dohodli a zakopali vojnovú sekeru. Zatiaľ to zjavne nefunguje, ale ten film dáva nádej.

• 15.6.2019  21:54

Film plný obyčajných vecí, ktoré sa dejú obyčajným ľuďom no z uhla pohľadu trojročného chlapca. Chvíľami bol dej nezvyčajne realistický, chvíľami rozprávkovo fantastický. Poučný pre deti aj pre dospelých, ale nie didaktický. Dobre sa na to pozeralo.

• 10.4.2019  22:16

Vtipné a zároveň veľmi originálna myšlienka.

• 10.4.2019  22:13

Aký je zmysel života? Nie 42, ale čistiť bazén.

• 4.4.2019  19:46
    Teroristka (2019)

Síce je to komédia, ale človeka núti zamyslieť sa nad otázkou, čo všetko je ešte dovolené (morálne), ak sa chce niekto postaviť proti zlu. Vlastne, ako čítam iné komentáre, tak nie všetci sa zamýšľajú. Alebo im to zamyslenie prekáža? Nevadí. Tie dialógy v situáciách, keď mieri zbraň proti zbrani, sú ako od Tarantina, ale nemal som pocit, že by to bolo ukradnuté. Krásny film. Zasmial som sa, aj ma zahrialo pri srdci.

• 20.2.2019  20:39
    Audience (TV film) (1990)

Formálne je to veľmi presný opis opileckých táranín herecky bravúrne stvárnených. Obsahovo sú to však hlavne a predovšetkým len tie opilecké táraniny. Počúvať to triezvy bolo utrpenie.

• 17.2.2019  22:28

Tomuto filmu chýba logika a je úplne jedno, že je to rozprávka, bez logiky to nefunguje. Dej sa posúva podľa toho, čo narozpráva jedna postaršia pani a keď to už nie je únosné, prevezme jej rolu deux ex machina malý chlapec, ktorý si všetko vycucáva z prsta (číta z krabíc). Hudba, kamera aj herci, všetci sa snažili, ale ten slabý scenár sa im nepodarilo zamaskovať.

• 17.1.2019  21:05

Mám dojem, že Jack je Larsovo alter ego. Tak, ako Jack skúša, koľko vrážd mu ešte prejde, kým ho chytia, tak aj Lars skúša, koľko hnusných filmov dokáže natočiť, kým mu to niekto zatrhne.

• 13.1.2019  21:25

Vianoce - sviatky stresu a pokrytectva.

• 16.12.2018  11:34

Rozmýšľam, koho by si asi tak ústredná dvojica vybrala, keby sa dej odohrával na Slovensku. Mojsejovú a Rozborila? Asi áno. Harabina a Kočnera? Asi tiež. Zrazu začína byť jasné, prečo Fico ako jediný poslanec potrebuje ochranku.

<< předchozí 1 2 3 4 5