Teroristka (2019)

Síce je to komédia, ale človeka núti zamyslieť sa nad otázkou, čo všetko je ešte dovolené (morálne), ak sa chce niekto postaviť proti zlu. Vlastne, ako čítam iné komentáre, tak nie všetci sa zamýšľajú. Alebo im to zamyslenie prekáža? Nevadí. Tie dialógy v situáciách, keď mieri zbraň proti zbrani, sú ako od Tarantina, ale nemal som pocit, že by to bolo ukradnuté. Krásny film. Zasmial som sa, aj ma zahrialo pri srdci.

Audience (1990) (divadelní záznam)

Formálne je to veľmi presný opis opileckých táranín herecky bravúrne stvárnených. Obsahovo sú to však hlavne a predovšetkým len tie opilecké táraniny. Počúvať to triezvy bolo utrpenie.

Žena ve vodě (2006)

Tomuto filmu chýba logika a je úplne jedno, že je to rozprávka, bez logiky to nefunguje. Dej sa posúva podľa toho, čo narozpráva jedna postaršia pani a keď to už nie je únosné, prevezme jej rolu deux ex machina malý chlapec, ktorý si všetko vycucáva z prsta (číta z krabíc). Hudba, kamera aj herci, všetci sa snažili, ale ten slabý scenár sa im nepodarilo zamaskovať.

Jack staví dům (2018)

Mám dojem, že Jack je Larsovo alter ego. Tak, ako Jack skúša, koľko vrážd mu ešte prejde, kým ho chytia, tak aj Lars skúša, koľko hnusných filmov dokáže natočiť, kým mu to niekto zatrhne.

Bůh žehnej Americe (2011)

Rozmýšľam, koho by si asi tak ústredná dvojica vybrala, keby sa dej odohrával na Slovensku. Mojsejovú a Rozborila? Asi áno. Harabina a Kočnera? Asi tiež. Zrazu začína byť jasné, prečo Fico ako jediný poslanec potrebuje ochranku.

Příběh jeptišky (1959)

Niekoľkokrát počas filmu ma svrbel jazyk povedať matke predstavenej, že poslušnosť a pokora nie sú cieľom, ale len prostriedkami na dosiahnutie vyššieho cieľa, napr. pomoci iným ľuďom.

Ona (2013)

Sklamalo ma, ako slabo bol využitý potenciál danej témy. Alebo by sa dalo napísať, že bol rovno zneužitý ako kulisa pre takmer tuctovú romantiku.Vadilo mi, že Samantha má ľudské pocity, hoci tie sú biologicky podmienené a vznikali a menili sa dlhým vývojom v rámci evolúcie, ktorú Samantha preskočila. Napríklad láska je naviazaná na sexualitu, tak kde sa mohla vziať u Samanthy, ktorej "pohlavie" určil Theodor pri prvom rozhovore? Jedine že by jej správanie bolo cielene prispôsobené Theodorovým očakávaniam. Na to by však Samantha nemusela mať vedomie, to by jej naopak skôr prekážalo v dokonalom podlizovaní sa. Zdá sa, že tak ako si ľudia antropomorfizujú zvieratá, rovnako antropomorfizujú aj stroje. Škoda, mohol to byť oveľa zaujímavejší film.

Ovládací panel
2 body