Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (78)

Jack Reacher: Nevracej se

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Jack Reacher má podle předlohy u sebe vždy jen kartáček na zuby a od 11. 9. 2001 také průkaz totožnosti. Když jej na začátku filmu šerif prohledává, najde u něj právě tento kartáček a občanský průkaz, což jsou jeho jediné doklady napříč celý celým světem knižní předlohy. Tím je v podstatě podloženo, že jde o jediné věci, které má Jack u sebe (napříč knižními dobrodružstvími).

Bournův mýtus

Bournův mýtus (2004)

Když Jason (Matt Damon) přijde do hotelu a vyžádá si k telefonu Pamelu Landy (Joan Allen), recepční zmáčkne na telefonu dvakrát číslo 2, ale číslo pokoje, do kterého volá, je 235, takže neobsahuje dvě dvojky...

Strážci - Watchmen

Strážci - Watchmen (2009)

Ve filmu zazní píseň od Simona & Garfunkela – „Sound of silence“, a to během pohřbu Komedianta (Jeffrey Dean Morgan). Simon a Garfunkel nazpívali tuto píseň v potemnělé atmosféře atentátu na prezidenta Kennedyho. V úvodním intru můžeme vidět atentát na prezidenta Kennedyho v Dallasu a následně vidíme prchat Komedianta z místa činu, čímž tato píseň vytváří konundrum – tedy fakta, točící se v existenčním kruhu.

Jurský svět

Jurský svět (2015)

V původním filmu Jurský park (1993) jsme se dozvěděli, že dinosauři jsou přivedeni zpět k životu pomocí jejich krve, která se dochovala v komárech zalitých pryskyřicí. V tomto filmu ale vidíme vodní živočichy, konkrétně Mossasaura. Získání jejich krve takovýmto způsobem však není možné.

Tváří v tvář

Tváří v tvář (1997)

Když ze začátku filmu pronásleduje policie letadlo s Castorem (Nicolas Cage) a jeho bratrem na palubě, Castor zastřelí pilota a pomocí kniplu navede letadlo do kolize s hangárem. Jenomže knipl ovládá klapky na křídlech, které se používají k manévrování ve vzduchu a na zemi by s nimi směr měnit nešlo. Od toho jsou vertikální směrovky na ocase ovládané pedály.

Princ a Večernice

Princ a Večernice (1978)

Během svého putování za princeznou Večernicí zažívá princ Velen (Juraj Ďurdiak) různá příkoří, do kterých, jak později zjistíme, jej stavějí jeho švagři Měsíčník, Slunečník a Větrník v různých podobách, jenž testují jeho charakter. Jedna z těchto událostí se odehrává v hostinci „U zemské koule“. Když princ Velen z této usedlosti odchází, můžeme si všimnout, že obrázek, který symbolizuje tento hostinec, obsahuje Měsíc, Slunce a vítr. Jde tedy o nápovědu, kdo za tím doopravdy stojí.

Přátelé - Vzpomínky

Přátelé - Vzpomínky (1996) (epizoda)

Ve scénách, kdy Monika (Courteney Cox) pozvala Joeyho (Matt LeBlanc) na „trochu limonády“ a on se před ní svlékl do naha, je možné si v některých záběrech všimnout, že na sobě má prádlo.

Přátelé - Domácí video

Přátelé - Domácí video (1996) (epizoda)

Ve scéně, kdy se přátelé dívají na kazetu ze středoškolekého plesu, je po vypnutí televize v odrazu vidět, jak se Monika (Courteney Cox) zvedá. V dalším záběru však opět sedí na zemi.

Lovci zločinců - Déjà vu

Lovci zločinců - Déjà vu (2012) (epizoda)

V závěru epizody vidíme Finche (Michael Emerson) v nemocnici se složkou, ve které má fotky a čísla pojištění Reese (James Caviezel), Jessicy (Susan Misner) a Petera (Jonno Roberts). To znamená, že počítač musel vyhodit jejich čísla, vyhodnocené z dat posbírané na síti a dojít k závěru, že se z nich stanou oběti nebo viníci vraždy. Scéna je poutavá a ukazuje nám, že Finch věděl do čeho se Rees zaplete, ale nemohl s tím nic dělat. Ale podle pravidel seriálu a toho jak bylo vysvětleno fungování stroje, by se o tom dopředu nedozvěděl. Jessicu zabil její manžel náhodně v návalu vzteku a Rees se toho dovtípil a jako odplatu zabil jeho. Tyto události nemohli být předpovězeny.

Děti planety Duna - Epizoda 3

Děti planety Duna - Epizoda 3 (2003) (epizoda)

Na konci přichází Leto (James McAvoy) za Stilgarem a po krátkém rozhovoru zase odchází. Při širším záběru je vidět, že Leto po sobě zanechává stopy v písku, ale nejsou tam žádné stopy, které by zanechal při příchodu.

Dokonalý voják

Dokonalý voják (2017)

Během scény, kdy spolu Reese (Jonathan Rhys Meyers) a Gabriel (Cam Gigandet) hovoří, dopadne mezi ně omračující granát, který vzápětí exploduje. Když pomineme fakt, že tento granát je určen k vyřazení motorických funkcí a neměl žádný účinek ani v bezprostřední blízkosti, můžeme si všimnout, že tento granát má stále zastrčenou pojistku. Takže exploze není možná.

Přátelé

Přátelé (1994) (TV seriál)

Když se Ross (David Schwimmer) potřetí oženil, byla jeho ženou Rachel (Jennifer Aniston). Došlo k tomu v opilosti v Las Vegas v epizodě Stalo se v Las Vegas 2. část (1999). Důvod proč se tak opili byl ten, že Ross počmáral Rachel tvář nesmazatelným fixem a ona odmítala opustit pokoj. Proto si tvář tímto fixem počmáral i Ross, aby se necítila tak hloupě. Druhý den, v epizodě Co bylo po Las Vegas (1999), se oba vzbudili s ještě počmáranými obličeji, ale o pár minut později přicházejí za ostatními ke snídani bez pomalovaných obličejů, ačkoliv bylo několikrát zdůrazněno, že inkoust je opravdu nesmazatelný a celý předešlý den se ho nemohli zbavit.

Obvyklí podezřelí

Obvyklí podezřelí (1995)

Ještě než je v závěru filmu prozrazena identita Keysera Sözeho, vidíme Verbala (Kevin Spacey) vyzvedávat si z policejní zástavy zlatý zapalovač a zlaté hodinky, tedy v podstatě jediné dvě věci, které byly vidět u tajemného zabijáka v černém na začátku filmu.

Bez soucitu

Bez soucitu (2010)

Ve scéně na konci filmu, kdy Reece (Jonathan Rhys Meyers) míří na Carolinu (Kasia Smutniak), si při záběru z profilu můžeme všimnout, že skrze pistoli prosvítá světlo, takže jde o maketu.

Ženatý se závazky

Ženatý se závazky (1987) (TV seriál)

Přestože postava Katey Sagal má oficiální jméno Peggy Bundová, její otec ji oslovuje Margaret. Margaret je základ pro jméno Meggie a z toho vzniknuvší Peggy.

Kriminálka Anděl - Smrtelný žert

Kriminálka Anděl - Smrtelný žert (2008) (epizoda)

Na začátku epizody hraje Oliver (Marek Taclík) na počítači a vyzývá Tomáše (David Švehlík), aby se připojil k němu na server a pomohl mu proti ostatním hráčům. Jenže podle zvuků a záběrů hry se jedná o hru „Call of Duty: Modern Warfare“ – singleplayer (hru pro jednoho hráče), úvodní intro misi, kde máte za úkol jen sestřelovat terče. Takže žádné připojování ani pomoc není možná.

Ženatý se závazky

Ženatý se závazky (1987) (TV seriál)

Seriál měl na svou dobu poměrně vysoké náklady. Natáčení sice moc peněz nestálo, ale společnost Fox musela vyčlenit velké množství peněz na soudní spory s lidmi, které seriál urážel nebo pohoršoval.

Married for Life

Married for Life (1996) (TV seriál)

Seriál byl stažen z vysílání už po 7 týdnech.

Ženatý se závazky - Pilotní díl

Ženatý se závazky - Pilotní díl (1987) (epizoda)

Epizoda odvysílaná 5. dubna 1987 měla tak bouřlivý úspěch, že se ji televize Fox operativně rozhodla odvysílat tu samou noc ještě dvakrát.

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama