Adam_Musil

Adam_Musil

Česko

10 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Jako do všech špičkových sérií se člověk nejprve musí zcela ponořit, aby si uvědomil jejich pravou kvalitu, a je tedy zřejmé, že takovým fanouškem bude divák například Pána prstenů, který má jistý smysl pro hloubku. Nejedná se o takový fantasy subžánr, jaký jsem si původně představoval, a tedy mé prvotní zklamání z historicky-válečného seriálu obohaceného o erotické scény bylo, si myslím, oprávněné. Když jsem zhlédnul prvních pár epizod, položil jsem si otázku, jak se vůbec může "Game of Thrones" líbit tak početné skupině fanoušků napříč věkem, vždyť se jedná o docela okrajový žánr? Otázka stále trvá, ale vykládám si to tak, že vkus současných diváků ještě není tak zkažený, jak jsem se domníval. Co bych rozhodně vyzdvihl do popředí a co je podle mého názoru základním stavebním kamenem seriálu, jsou jednak náhlá úmrtí hlavních i vedlejších postav, tedy nečekané dějové zvraty v rámci tří dějových linií, které se postupně prolínají, a především dialogy, přičemž ta největší moudra zaznívají většinou z úst Varyse a Tyriona. Právě tento krátký dialog z druhé řady pokládám za nejlepší a nejhlubší ze všech. "V: Moc je podivuhodná věc, můj lorde, máš rád hádanky? T: Proč, to teď jednu uslyším? V: V místnosti sedí tři významní muži. Král, kněz a bohatý muž. Mezi nimi stojí obyčejný žoldnéř. Každý z těch významných mužů mu nařizuje, aby ty druhé dva zabil. Kdo přežije? Kdo zemře? T: To záleží na žoldnéřovi. V: Ano? Nemá ani korunu, ani zlato, dokonce ani přízeň bohů. T: Ale má meč, rozhoduje o životě a smrti. V: Ale kdyby nám vládli žoldnéři, proč bychom předstírali, že všechnu moc mají králové? T: Vlastně nemám rád hádanky. V: Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. Je to trik. Je to stín na zdi. A i velmi malý člověk dokáže vrhat hodně velký stín." Seriálu vytýkám jen jednu velkou chybu, které se možná nevědomky dopustil, a to tu, že hned v první sérii nám předkládá rod Starků jako kladný, a přitom skrytě ukazuje, jak jsou zlo a dobro během válčení velmi relativními pojmy, dále potom jen menší obvyklé chybky, které ale přehlížím, protože bych je byl nucen vytknout i v případě velkolepého Pána prstenů. Mezi mé kladné postavy se pochopitelně dostal kdo jiný než Tyrion Lannister, mezi záporné pak jeho otec Tywin, a mou komplexně nejoblíbenější postavou se stala Daenerys Targaryen za bouře zrozená, přičemž na tu jsem si ale musil nejprve zvyknout, než jsem ji zcela přišel na chuť, ale postupem času se neuvěřitelně proměňuje a stává se sebevědomější a silnější, což se mi zamlouvá. Nevím, zda si seriál skutečně zaslouží hodnocení, jaké jsem mu udělil, ale momentálně patří mezi mé oblíbené a já k jeho fanouškům.

 • poster

  The Good Place (TV seriál) (2016)

  Já nevím, jak "The Good Place" hodnotit. Seriál mě velmi bavil, ale vždy jsem měl pocit, že se často příběh zbytečně natahuje do čtyř epizod, a poté přijde jedna epizoda, která je naprosto nabitá zvraty a silnými momenty. Zvrat na konci první série například posunul tu druhou někam zcela úplně jinam, což je podle mě známkou kvalitního seriálu. Totéž vlastně tvůrci zopakovali i v sérii druhé, což ale pro diváka už logicky není žádným překvapením. Kdybych tedy musel udělit spravedlivé hodnocení, byly by to patrně ****, ale nutno říci, že se úplně neztotožňuji s myšlenkou, že lidé odcházejí po smrti na "The Good Place", nebo "The Bad Place", a musel jsem tak brát seriál z velkou rezervou a vnímat ho opravdu jen jako komedii. Každopádně komentuji vlastně jen první dvě řady, které jsem doposud zhlédnul a možná, že mě tvůrci tou třetí přesvědčí. Poslední věc, Kristen Bell mi prostřednictvím seriálu dokázala, že je naprosto vynikající herečka. Přidávám si ji do oblíbených.

 • poster

  The Originals (TV seriál) (2013)

  Tato, nakonec musím říci, že celkem vydařená, upírská série má pochopitelně své chyby, ale i svoje kouzlo, které spočívá v tom, že vyzdvihuje onu nejdůležitější lidskou hodnotu, totiž rodinu, ukazuje její význam a jak je správné za ni bojovat, v případě tohoto seriálu i zrazovat svoje blízké a přátele, a objevuje se zde mnoho velice dojemných momentů, jimiž si vás získá. Všechny čtyři série, které jsem dosud zhlédl, mají, řekl bych, pěknou, poutavou dějovou linii, i navzdory její překombinovanosti. I veškeré postavy jsou vcelku sympatické, zvlášť dvě hlavní herečky, Phoebe Tonkin a Claire Holt, které mi byly dosud známy jen ze seriálu "H2O: Just Add Water", zde již působí daleko atraktivněji a společně s Danielle Campbell doslova vládnou celým seriálem. Z mužských charakterů mě pak zaujala nejvíce postava Elijaha Mikaelsona (Daniel Gillies), a to proto, že právě on vždy kladl rodinu na první místo. Nadpřirozený svět však tvůrci zůstal poněkud nedomyšlený, stejně tak fakt, že nikdy nevíte, kdo stojí na čí straně, by mohlo být negativem seriálu (o vždy jistém spojenectví by se dalo hovořit snad jen mezi Elijahem a Rebekou), za další lze pokládat i to, že upír jako nadpřirozená postava je zde pojat zcela originálně, např. může normálně jíst a pít, nad čímž se divák pochopitelně v první řadě pozastaví. Ze všech těchto důvodů by si tedy seriál zasloužil horší hodnocení, ale přesto se mi neskutečně zalíbil a již za měsíc jsem stihl zhlédnout všechny čtyři série včetně "The Originals: Awakening" a budu i nadále sledovat nově vznikající epizody.

 • poster

  Upíří deníky (TV seriál) (2009)

  Všech osm sérií "TVD" bylo naprosto žánrově odlišných a něčím mě každá z nich dokázala zaujmout (např. epizodu s názvem "Hell Is Other People" pokládám za nejzajímavější), tak, že jsem měl chuť celý seriál dokoukat až do konce, to pokládám za jeho klíčové pozitivum, vedle toho, že vyzdvihuje přátelství a rodinu. Přesto první polovinu páté série shledávám jako nejlepší. Záležitost s dvojníky je nám sice nastíněna už v sérii první, ale celá problematika, která mě také v seriálu bavila nejvíce, se plně rozvine až zde. S tím souvisí i zhodnocení hereckých výkonů dvou hlavních herců, jež dvojníky představovali. Nina Dobrev si vedla až neuvěřitelně skvěle, neboť dokázala zahrát čtyři různé ženské charaktery (Amara, Tatia, Katherine, Elena) tak, že divák vždy věděl, o jakou z nich se jedná (převážně tedy rozdíl mezi Elenou a Katherine). Bohužel u Paula Wesleyho se totéž říci nedá, ten měl na starost ztělesnit pouze tři dvojníky (Silas, Stefan, Tom), přičemž já osobně jsem vždy měl pocit, že ztvárňuje stále jednoho. Co se hrdinů týče, tentokrát mě překvapivě zaujaly, když to zobecním, postavy hlavní. Mezi moje nejoblíbenější patřili Katherine, Nadia, Damon, Stefan, Elena, Kai a samozřejmě Hayley se třemi hlavními původními upíry (Elijah, Niklaus a Rebekah). Naopak po celou dobu sledování mě neskutečně rozčilovalo těchto pět "vedlejších hlavních" postav - Tyler, Caroline, Bonnie, Matt a Jeremy, ostatní nebudu komentovat, protože mě ani nedráždily, ani nijak neuchvátily. Pochopitelně se v seriálu objevovaly i předvidatelné, nejvíce lekavé, momenty, ale některými zápletkami, zvraty a nečekanými vyvrcholeními mnohdy "TVD" předčily i svůj spin-off "The Originals".

 • poster

  Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

  Prolhané krásky ukazují dospívajícím divákům reálný svět, ve kterém si přátelé neustále lžou navzájem, rodiče lžou svým dětem a ty zase svým rodičům. Seriál se malinko táhne, myslím, že se čtyřmi řadami by si bohatě vystačil, ale jedná se celkem o příjemnou oddechovou podívanou se sympatickými herečkami, přičemž jsem si nakonec nejvíce oblíbil Ashley Benson v roli Hanny Marin. (80%)

 • poster

  Co je Andy? (TV seriál) (2001)

  What's with Andy? podle mého názoru nelze hodnotit objektivně. Všichni hodnotící byli totiž zcela jistě, jako já, diváci dnes již neexistujícího Jetixu a seriál sledovali jako děti. Z mého pohledu patřil What's with Andy? k nejlepším na této stanici, a samozřejmě k mým nejoblíbenějším, a proto se k němu vracím i dnes. Pokud totiž například nemám náladu na sledování Simpsonových, což se nestává příliš často, Andy je velmi vhodnou alternativou oddechového seriálu. Vždy jsem ho pochopitelně sledoval s českým dabingem, ale až dnes mi připadá úsměvné, že celý seriál zvládne dohromady nadabovat asi jen pět herců.

 • poster

  W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)

 • poster

  H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)

 • poster

  Dabing Street (TV seriál) (2018)

  V tomhle případě vlastně není co řešit. Zjistil jsem totiž, že mám rád sebeparodii. Dabing street je nepochybně originální počin, natočit seriál z prostředí dabingového studia je báječný nápad a mě jako fanouška českého dabingu a dabingových herců zkrátka musel zaujmout. Ukazuje jednak, jak taková práce ve studiu vůbec vypadá, jaké jsou kolem toho starosti, problémy apod., a vůbec vyzdvihuje hodnotu dabingu a v poslední řadě český jazyk. Já jsem rád, že kvalitní český humor ještě nezemřel a před Petrem Zelenkou smekám, protože jako režisér mě v hodně pozitivním slova smyslu překvapil. Rozhodně jsem nezhodnotil všechna pozitiva, ale negativa ano, žádná totiž nejsou. (100%)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace