Adam_Musil

Adam_Musil

Česko

10 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  The Originals (TV seriál) (2013)

  Tato, nakonec musím říci, že celkem vydařená, upírská série má pochopitelně své chyby, ale i svoje kouzlo, které spočívá v tom, že vyzdvihuje onu nejdůležitější lidskou hodnotu, totiž rodinu, ukazuje její význam a jak je správné za ni bojovat, v případě tohoto seriálu i zrazovat svoje blízké a přátele, a objevuje se zde mnoho velice dojemných momentů, jimiž si vás získá. Všechny čtyři série, které jsem dosud zhlédl, mají, řekl bych, pěknou, poutavou dějovou linii, i navzdory její překombinovanosti. I veškeré postavy jsou vcelku sympatické, zvlášť dvě hlavní herečky, Phoebe Tonkin a Claire Holt, které mi byly dosud známy jen ze seriálu "H2O: Just Add Water", zde již působí daleko atraktivněji a společně s Danielle Campbell doslova vládnou celým seriálem. Z mužských charakterů mě pak zaujala nejvíce postava Elijaha Mikaelsona (Daniel Gillies), a to proto, že právě on vždy kladl rodinu na první místo. Nadpřirozený svět však tvůrci zůstal poněkud nedomyšlený, stejně tak fakt, že nikdy nevíte, kdo stojí na čí straně, by mohlo být negativem seriálu (o vždy jistém spojenectví by se dalo hovořit snad jen mezi Elijahem a Rebekou), za další lze pokládat i to, že upír jako nadpřirozená postava je zde pojat zcela originálně, např. může normálně jíst a pít, nad čímž se divák pochopitelně v první řadě pozastaví. Ze všech těchto důvodů by si tedy seriál zasloužil horší hodnocení, ale přesto se mi neskutečně zalíbil a již za měsíc jsem stihl zhlédnout všechny čtyři série včetně "The Originals: Awakening" a budu i nadále sledovat nově vznikající epizody.

 • poster

  Upíří deníky (TV seriál) (2009)

  Všech osm sérií "TVD" bylo naprosto žánrově odlišných a něčím mě každá z nich dokázala zaujmout (např. epizodu s názvem "Hell Is Other People" pokládám za nejzajímavější), tak, že jsem měl chuť celý seriál dokoukat až do konce, to pokládám za jeho klíčové pozitivum, vedle toho, že vyzdvihuje přátelství a rodinu. Přesto první polovinu páté série shledávám jako nejlepší. Záležitost s dvojníky je nám sice nastíněna už v sérii první, ale celá problematika, která mě také v seriálu bavila nejvíce, se plně rozvine až zde. S tím souvisí i zhodnocení hereckých výkonů dvou hlavních herců, jež dvojníky představovali. Nina Dobrev si vedla až neuvěřitelně skvěle, neboť dokázala zahrát čtyři různé ženské charaktery (Amara, Tatia, Katherine, Elena) tak, že divák vždy věděl, o jakou z nich se jedná (převážně tedy rozdíl mezi Elenou a Katherine). Bohužel u Paula Wesleyho se totéž říci nedá, ten měl na starost ztělesnit pouze tři dvojníky (Silas, Stefan, Tom), přičemž já osobně jsem vždy měl pocit, že ztvárňuje stále jednoho. Co se hrdinů týče, tentokrát mě překvapivě zaujaly, když to zobecním, postavy hlavní. Mezi moje nejoblíbenější patřili Katherine, Nadia, Damon, Stefan, Elena, Kai a samozřejmě Hayley se třemi hlavními původními upíry (Elijah, Niklaus a Rebekah). Naopak po celou dobu sledování mě neskutečně rozčilovalo těchto pět "vedlejších hlavních" postav - Tyler, Caroline, Bonnie, Matt a Jeremy, ostatní nebudu komentovat, protože mě ani nedráždily, ani nijak neuchvátily. Pochopitelně se v seriálu objevovaly i předvidatelné, nejvíce lekavé, momenty, ale některými zápletkami, zvraty a nečekanými vyvrcholeními mnohdy "TVD" předčily i svůj spin-off "The Originals".

 • poster

  Co je Andy? (TV seriál) (2001)

 • poster

  W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)

 • poster

  Lilo a Stitch (TV seriál) (2003)

 • poster

  H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace