Dvojník (2013)

Dobrý film, ktorého nižšie hodnotenie ma vôbec neprekvapuje. Čisto artová dráma v ktorej vidieť britskú tvorbu. Skvelý zvuk vygradoval už tak výbornú prácu s kamerou a vznikol tak pochmúrny film v ktorom som sa niekoľko krát pýtal o čo vlastne ide? Výborný spoločník k Stoker a Borgman z rovnakého roku. Richard Ayoade svoj režisérsky talent ukázal už v skvelom filme Oliver Tate a teraz ho len jednoznačne potvrdil. Super atmosféra a veľmi pekná kamera.

Adoration (2013)

Až výnimočne blbý začiatok filmu, vyspíš sa s mojou mamou tak sa ja hneď pôjdem vyspať s tou tvojou. Toto scenárista respektíve zrejme autor knižnej predlohy trochu odflákol, škoda, pretože ide o veľmi príjemný film ktorý ma svojou atmosférou milo prekvapil. Naomi Watts opäť výborná.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ľudia pravdepodobne potrebujú počúvať motivačné reči a životné múdrosti aby sa cítili že sa ich život teraz zmení vďaka nim k lepšiemu. Neviem si inak vysvetliť to brutálne vysoké hodnotenie na csfd. Spracovanie nieje zlé, Stillera poteší vidieť aj v niečom normálnejšom kde môže dokázať že nieje úplne zlý. Niektoré scény boli fajn ale celkovo ma to nebavilo a nespravilo na mna dojem aký som čakal.

Fruitvale (2013)

Trochu zbytočne dlhý rozbeh filmu pri už tak krátkej stopáži. Dobrý príbeh, ktorý je však zrejme problém sfilmovať ako celovečerný film, aj napriek tomu však výborné spracovanie, dobrý Jordan a celkovo zaujímavý skutočný príbeh kde prišiel o život kriminálnik, no nie jeho zásluhou a skutočne o neprimeranom treste pre policajta.

Kandidát (2013)

Veľké prekvapenie a konečne film, ktorý posúva slovenskú kinematografiu vyššie a nastavuje veľkú latku ostatným slovenským filmom. Najlepšia kamera aká kedy v slovenskom filme bola a myslím že aj z českých kruhov sa chytá málo filmov. Dosť zaskočený som však ostal keď som zistil že sa nakrúcalo okrem /Canon 4D/ na kamery RED o ktorých použití v SR/ČR som vôbec netušil a neviem či sa používali na nejaký iný film /Možno v Tieni?/. Celkovo je film technicky vynikajúce zvládnutý. Skryté reklamy sú v niektorých momentoch fajn a dodávajú možno na pocite skutočnosti, niektoré sú ale až príliš do očí bijúce, za veľký mínus to však nepokladám. Herecké výkony boli mierne nevyvážené, herci hrajú dobre ale niektoré vety sú príliš umelé, viac však zamrzia úplne umelé scény ako napríklad prezentácia Moniky Hilmerovej o Štúrovcoch. Celkovo ale film hodnotím výborne a som veľmi rád že takýto film u nás konečne vznikol. Dúfam že sa slovenská kinematografia poučí a bude kvalitu zvyšovať tak ako Kandidát.

jOBS (2013)

Veľmi príjemný film, Ashton Kutcher úplne v pohode zvládol svoju rolu. Keďže sa ale film volá Jobs a nie Apple, čakal by som oveľa viac neskutočne dôležitých udalostí v jeho a koniec koncov aj v naších životoch. Film podrobnejšie ukáže Apple od jeho zrodu až po prvý odchod Jobsa, no aj v tomto úseku vynecháva dôležité udalosti, točiace sa hlavne okolo Macintoshu a okolnostiach, ktoré stáli za vývojom prvého prívetivého používateľského prostredia a podobne. Súkromnému životu sa film taktiež venuje minimálne. Najviac ma ale mrzelo úplné vynechanie Nextu (2 vety vo filme) a Pixaru, kde bol takisto nesmierne dôležitým človekom. Film ako taký je dobrý, má príjemný soundtrack a ide z neho dobrá atmosféra, na Sociálnu Sieť to ani z ďaleka nemá, aj tak je to však dobrý kúsok.

Hon (2012)

Úžasný film. Aj keď tu dogma dlho nepobudla, jej režiséri a to čo z nej ostalo je úplne podla mojej chuti. Severský, chladný, depresívny, to sú hlavné a úžasné prvky Honu, navyše natočený za málo. Mikkelsen vynikajúci. Úžasná atmosféra a napätie počas celého filmu. Po druhom zhliadnutí /1x v kine/, som si iba utvrdil názor v tom aké je to vynikajúce.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Naozaj príjemný film. veľmi dobre a príjemne sa mi naň pozeralo. Hlavná štvorka veľmi príjemne vybraná, Annu Kendrick mám proste rád a dobre sa naňu pozerá. Film určite prekvapý /aspoň teda mňa dosť prekvapil/ vývojom a hlavne svojím koncom. Pre mňa veľmi silné 3 hviezdičky.

Alcatraz (2012) (seriál)

Zaujímavý námet, ktorý ale trpí v jeho spracovaní množstvom chýb a nelogickými činmi. Diely sú strašne nevyrovnané, niektoré ma naozaj bavili, no väčšina bola len nudná rutina. Nepoteší tiež fakt že hlavné postavy síce riešia prípady väzňou z alcatrazu, ale vždy sú hneď na prvý pohľad obyčajnom mieste činu, a do pár filmových minút /rozumej 1-3/ vedia presne kto je vrah, a že je to 100% väzeň práve z alcatrazu. Tento fakt ma rozčuloval najviac. Škoda, mám rád podobne ladené seriály a filmy, mohlo z toho byť viac.

Melancholie (2011)

Úžasný film. Štýl Larsa von Triera je neskutočne dobrý. Vo svojich posledných filmoch berie to najlepšie z manifestu Dogma 95 a tak vznikajú takéto výnimočné diela. Trierova kamera je neskutočne dobrá a neprestane ma baviť asi nikdy. Film má po vzore jeho iných filmov rozdelenie na kapitoly, kde sa každá polka filmu venuje jeden z dvoch sestier. Film je natočený za maličký rozpočet, napriek tomu však má efekty ktoré vôbec nevadia a nepôsobia lacno. Úvodná desaťminútovka spomalených záberov podobných Antichristovi je úplne geniálna. Kirsten Dunst vo filme veľmi poteší a príjemne ju dopĺňa Larsova obľúbená Charlotte Gainsbourg. Čo dodať? Film určite nesadne každému, možno nesadne väčšine ale to sme už pri Larsových vyhrotených filmoch zvyknutý, pokiaľ ale obľubujete podobný štýl čakájú vás úžasné 2 hodiny.