Marcoman1972

Marcoman1972

Česko

2 body

• 4.2.2016  19:31

Televizní film inspirovaný životem skutečného "krotitele duchů", badatele a autora Harryho Price. Pokud máte rádi meziválečnou Anglii, duchařské příběhy a nečekáte osmý div světa, klidně můžu doporučit.

• 10.4.2015  22:30
    Zátah 2 (2014)

Pro mě výrazně slabší než jednička. Uvěřitelný asi jako otočka s výskokem na Mars. Příště už by všechny ty lidi mohl krájet škrabkou na brambory, pěkně plátek po plátku, aby bylo víc krve, masa, obnažených kostí a tak vůbec. Tohle jsem si vážně mohl ušetřit.

• 10.4.2015  22:23

Ale jo. Za Mad Doga si to tři hvězdy zaslouží.

• 5.4.2015  09:41
    Pianista (2002)

Film zároveň krutý i krásný a dokonale neuvěřitelný - až na to, že je zcela pravdivý. Kvůli němu jsem si přečetl i Szpilmanovu autobiografickou knihu, kterou napsal hned po válce. To, nač na plátně zíráte jako na cosi strašlivého a šokujícího, v ní Szpilman popisuje jako každodenní skutečnost. Skutečnost, na niž si člověk postupně zvykne, protože nepřichází ze dne na den, ale po týdnech, po měsících. Vždycky jsem přemýšlel, jak se s tím mohli Židé jen tak smířit. Jenže když přijde zákaz chodit do nějaké kavárny, přežijete to a riskovat život protesty asi nebudete. Když musíte uhnout z chodníku před náckem, taky to ještě jde. A když vás někam mají převézt, pořád je ještě naděje. Když nemáte co jíst, stačí vám i pár fazolí na den. A když si musíte kleknout na chodník, doufáte, že vás tentokrát ještě nezastřelí.

• 5.4.2015  09:22
    Prstoklad (TV film) (2005)

Dokonalé vysvětlení toho, proč dávám přednost britskému filmu před americkým. Polopatické oskarové "poselství" v něm zřejmě budete hledat marně.

• 5.4.2015  09:15
    Paddington (2014)

Neuvěřitelně milý medvídek s hlasem Bena Whishawa a bezchybnou angličtinou musí okouzlit asi každého. Skvělí jsou i dospěláci, tatínkem počínaje a sousedem Currym (nebo Barrym?) konče. Už teď vím, že tenhle film se mi jen tak neomrzí.

• 3.4.2015  20:54
    John Wick (2014)

Nemůžu si pomoct, ale při každý další kulce do hlavy jsem si představil nějakýho toho kreténa, co už pošilhává po tátově skříni s automatickou puškou a chystá se, jak spolužákům z highschool předvede, jakej že je vlastně borec - předtím si ale rozhodně dá John Wick movie marathon. Na to je tenhle film jako stvořenej.

• 3.4.2015  20:47

Po předchozím Hobitovi jsem dlouho sbíral odvahu se podívat, ale nakonec jsem vůbec nelitoval. Asi proto, že jsem úplně pustil z hlavy Tolkienův příběh a bral to jako něco úplně jiného. Pak člověka potěší Elrond, Saruman i Gandalf coby akční hrdinové i různí ti sobi, kanci, kozlíci a jiná pakáž.

• 17.12.2014  17:25

Řeknu jen tolik, že jsem měl dva dny tak namoženou bránici, až mě bolel každej rychlejší pohyb. Paráda!

• 14.12.2014  11:09
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Asi nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Sice se tváří jako krimi, ale je v něm mnohem víc. Po takhle nezjednodušujícím pohledu se mi bude dlouho stýskat. Už teď mám abstinenční příznaky.

• 12.12.2014  21:40

Nějak si nemůžu pomoct, ale mě se tenhle film docela líbil. Sice ke konci trochu ztratil dech, ale i tak...

• 12.12.2014  21:24

Pro mě jen nepovedený Vinnetou s opicemi místo Apačů a přemírou nefungujících "silných" momentů. Filozofické zkoumání rozdílů i paralel mezi lidmi a lidoopy klouzalo po povrchu tak strašně, že se mě vůbec nedotklo. Spotřeba munice enormní. Jen by mě zajímalo, kde ti opičáci prodělali střelecký výcvik.

• 8.3.2014  17:57
    Gravitace (2013)

Prvních zhruba dvacet minut mi připadalo, že se dívám na něco úplně nového a krásného. V polovině filmu jsem už horko těžko přemáhal pocity trapnosti a rozhodoval se, zda se dodívat až do konce. A na konci jsem už jen litoval, že jsem to ze zvědavosti udělal. Sbírka trapných kliše, neuvěřitelně průhledného dojení emocí (dokonce i v kousku, ve kterém si zahrají pouze dva herci, musí zemřít dítě) a doslovnosti ve mně zanechala jediný dojem: strach pustit si další americké movie.

• 5.2.2014  19:32

Lahůdka. Když Herkule mluví o kráse venkovského sídla, na kterém se tenhle kousek odehrává, mluví mi z duše. Pro každého anglofila povinné.

• 5.2.2014  19:29

Chvíli jsem si nebyl jistý, jestli se opravdu dívám na Agathu - spíš mi to připadalo jako nějaký Edgar Wallace, jenže první dáma detektivky to rozkřísla pěkně, takže z toho byl zase starý dobrý Herkule (kéž má na obrazovce život věčný!).

• 27.1.2014  20:30

Tak tahle nějak má vypadat akční drama. Když jsem se poprvé nadechl, uvolnil napětím ztuhlé svaly za krkem a zjistil, že z více než dvouhodinové stopáže uběhlo asi dvacet minut, pochopil jsem, že jsem se dostal do rukou odborníků. Uvěřitelné od začátku do konce, špičkoví únosci i Hanks, nesentimentální obraz amerického námořnictva takového, jaké asi je - coby skutečně impozantní síly, se kterou nevyjednává a která nevzbuzuje ani tak sympatie, jako spíš strach.

• 27.1.2014  20:18

Trochu tvrdší a trochu polopatičtější návrat Clerks. Vlastně jsem si říkal, že se mi ani nelíbí, jenže za chvíli jsem už jako obvykle zjistil, že Randal a Dante jsou vlastně bezva chlapíci, po kterých se mi zase bude pár let stejskat. Nejmoudřejší postava Smithových filmů, Mlčenlivý Bob, mě opět nezklamal. Jeho proslovy (I got nothin') představují zdroj nekonečné inspirace. Těším se, až tahle parta oslaví padesátiny, a doufám, že se moc nezmění!

• 27.1.2014  20:08
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Čím víc seriálů shlédnu, tím mi Misfits připadají lepší a lepší. Delikátní a něžný britský humor, servírovaný na zlatém tácku s růžovou mašličkou a kouskem čehosi krvavého. Nebo snad rána lopatou mezi oči? Spíš intenzivní kurz inappropriate English pro pokročilé. Tenhle seriál si holt budou moje děti muset najít samy, všem ostatním ho vřele doporučuju.

• 23.12.2013  10:44

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě opravdu znechutil. Z Tolkienovy půvabné, hravé a moudré knížky zbyla jen kostra, na kterou kdosi narouboval sbírku akčních scén, prokládaných neskutečně nudnou vatou. A i ty akční scény ztrácejí podstatnou část svého kouzla, když se do boje vloží dvě elfské sekačky na skřety, které vás zbaví veškerých obav o možný výsledek střetu. A tak jsem se bavil jen při zhruba třičtvrtěhodinové pasáži se Šmakem, která ovšem hořkou pachuť téhle pilule rozhodně nepřebila. Kam se ztratil půvab mírumilovných scén z Pána prstenů, při které člověk mohl z láskou zavzpomínat na jednoho starého anglického profesora a pohádkově krásný svět, který ve své fantazii stvořil? Utopil se v akční omáčce jako Šmak v roztaveném zlatě.

• 19.12.2013  19:38

Zajímalo by mě, čím si tenhle kapitán Kirk, který byl kvůli svému "gut feeling" kdykoli ochoten riskovat loď i s celou posádkou a jehož blbost stála život osazenstvo jiné lodi Hvězdné flotily, takovou úctu a obdiv svých podřízených i mentorů. Já jsem to nějak nepochopil, páč bych se vedle něj neposadil ani do starý škodovky. Hvězdná flotila by musela být hodně amatérská organizace, aby mu svěřila velení. Ale Benedict Cumberbatch byl coby Khan opravdu krutopřísný! Vlastně mám poslední dobou takový zvláštní pocit, že americký film dokážu přežít, jen když v něm hraje nějaký Brit.

• 12.12.2013  10:02
    Insidious 2 (2013)

Kdo se chce bát, ten se bát bude. Když jsem po tomhle dílku šel v půl druhé ráno kolem pootevřených dveří pracovny a za nimi zahlédl ve tmě tmavou siluetu, měl jsem pocit, že mi někdo za krk vylil kbelík ledové vody - byl to samozřejmě jen obraz na zdi, který už ani nevnímám. Takže to asi účinkovalo tak, jak mělo. Hrací chodítko pro děti bych si po shlédnutí Insidious 2 rozhodně nekoupil!

• 5.12.2013  16:31
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Jak se dá s takovým obsazením natočit taková slátanina...? Tahle poodhrnutá opona mohla klidně zůstat viset. Dialogy šustí papírem a z moudrosti jednotlivých postav se vám rychle zatočí hlava - jak ti musí být vzdělaní!!! Takových pravd v tak malém formátu. Celé to dílko má jedinou chybu - že k němu natočili pokračování.

• 5.12.2013  16:24
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Přestože první dva díly působily poměrně svěže, seriálu brzy došel dech. Úplnou tragédii pak představovalo rozuzlení. A asi nikdy nepochopím, proč se pan Pachl rozhodl, že hlavní hrdina bude ausgerechnet psychologem - což bych mu snad prominul, kdyby Nestor alespoň jedinkrát plácl i něco hlubšího než instantní moudra jako vystřižená z americké drsné detektivka - jenže tam je trousí vyhořelá soukromá očka živící se sledováním nevěrných manželek. Celé to drží pohromadě jen díky Kunešovi a jeho khaki bundě, ve které uteče zásahovce a pod namířenými hlavněmi samopalů uplave blíže neurčený počet desítek (nebo stovek?) metrů v ledovém Labi, do kterého po zběsilém sprintu skočí (člověk by mu to ocelové a náhlým infarktem neohrozitelné srdce skoro záviděl), aby pak nasedl do otevřeného kabrioletu, což ho zřejmě ochrání před následky případného podchlazení. Prostě ňamka uhaha!

• 23.11.2013  19:47
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Sherlock v mých představách vypadá dost odlišně, nicméně Benedictu Cumberbatchovi se ho daří docela překrýt. A když uvážím téměř nezřízené nadšení, které probouzí v generaci mé dcery, asi na něm něco bude. Moriarty je tu vskutku ďábelský! A taky jsem zvědavý, jestli jsem správně vyřešil cliffhanger 2. série :-)

• 23.11.2013  19:43
    The Hour (TV seriál) (2011)

Skvělá dvojice (trojice) hlavních protagonistů, výborné dialogy a báječná BBC English. Navíc jsem netušil, že rozhodování, zda ve večerní TV show vystoupí ten, či onen může být tak napínavé. Nezbývá mi než doufat, že podobné boje bojují i ti naši "hlídací psi demokracie".

• 13.12.2012  21:34

Předvídatelný, rozvleklý, nostalgický - a přesně to se mi na něm líbilo. Navíc skvělá hudba a velmi uvěřitelní Will Smith, Rosario Dawson i Woody Harrelson. Na rozdíl od ostatních, kteří se v okamžiku, když jim došlo, co Will Smith zamýšlí, začali nudit, já už se do konce nedokázal pořádně nadechnout.

• 13.12.2012  19:45

Teprve v průběhu několika let po zhlédnutí mi zpětně docházelo, jakou má tahle výpověď o "honbě za štěstím" jednoho umanutého táty sílu. Možná je to banální příběh, jakých Američané natočili stovky, jenže uštvaná smůla Willa Smithe jej proměnila v cosi, co vám může připomenout i příběh jiný - ten váš.

• 13.12.2012  18:00
    Hledám Amy (1997)

Takhle to vypadá, když se do někoho zamilujete a ono se to kapánek zkomplikuje. Pro mě jednoznačně nejlepší a nejpřesnější film, který se kdy tuhle hořkosladkou záležitost pokusil popsat. Vyhněte se ale dabingu, nebo přijdete o Amyin sexy chrapláček :-)