Aladin (1992)

Myslím, že Aladin rozhodně patří k nejlepším Disneyovkám. Je to originální, chytlavý, vtipný a hlavně "chytře romantický" ;-) Líbí se mi, že inteligence obou hlavních postav je vyvážená a ani jeden z nich není naivní. Prostě se o sebe umí postarat i sami. Hudba i animace jsou skvělé. Džin, koberec a opička se navzájem doplňují. Myslím, že tato pohádka by měla patřit mezi filmy, které rodiče dětem musí pustit!

Avengers (2012)

Výborný! Iron Man a Hulk, to jsou prostě páni. Jeden génius celý v kovovém super brnění s přítelem na telefonu a kočkou v mrakodrapu a druhý génius měnící se v zelené monstrum, který přeci jen nemá srdce z kamene, naprosto převálcovali ostatní hrdiny. Jo Renner je sympaťák s fajn lukem a Scarlett je prostě kočka, takže ti tomu taky dodali šmrnc. Bratrský souboj? No ten tam přeci nesměl chybět, obzvlášť uprostřed boje s příšerami z vesmíru. Akorát Captain America, který má ve vlasech tolik gelu, že vypadá, jakoby utekl z Pomády, mi tam prostě vadil. Pokud budu chtít vidět hezouna hrajícího si na zachránce světa, kouknu se na Supermana .. Hrdinové jsou prostě fajn, mě se tenhle film líbil a taky bych chtěla umět lítat!

Bez kalhot (2012)

S odstupem času vážně musím dát dvě hvězdy. Nečekala jsem žádný zázrak, ale tohle? Těla mají hezký, ale celému filmu chyběla jiskra. Alespoň toho tance tam mohlo být víc. Ale možná je dobře, že nebylo, Channing Tatum by nemohl v tomhle filmu předvést více než otírání rozkroku o podlahu, to už by asi nebylo tak strašně sexy.

Bídníci (2012)

Musím přiznat, že mi prvních pár písniček trvalo zvyknout si na zpívajícího Jackmana a Crowea. Zlom přišel, když Anne Hathaway zazpívala I dreamed a dream. Myslela jsem, že padnu na kolena a začnu brečet s ní. Další tíha na srdci přišla s písničkou On my own, kde tří hodinový déšť měl největší efekt. Při Do you hear the people sing? jsem si chtěla přes ramena přehodit červenou vlajku a hrdě se postavit vedle povstalců. A vše skončilo se srdce bolem trvajícím od Javertovi smrti po smrt Valjeana, kdy mi věta I'am ready Fantine totálně položila. Je to po dlouhé době, co mi žádný z hlavním herců nepřekážel a každý do toho dal celé své srdce. Jackman a Crowe jsou Páni herci a Anne Hathaway Paní herečka... A myslím, že malý Gavroche si musel svou roli neuvěřitelně užívat, protože i on určitě má srdce rebela :-)

Broučci (1966) (seriál)

Jako malá jsem viděla Broučky nesčetněkrát. Jednou jsem prý brečela, když jsem na zahradě viděla mnoho sedmikrásek. Nikdo nevěděl proč, dokud nezjistili, že to mám z Broučků. Když totiž v zimě umře brouček, na jaře za něj vyroste sedmikráska :-)

Casino (1995)

Casino je výborný film, kterému se dá vytknout jedině délka. Bohužel to (z mého pohledu) filmu akorát uškodilo, protože jsem si musela dávat přestávky a přistihla jsem se, jak mu chvílemi nevěnuji pozornost. Jinak příběh je tak dokonalý, že v první hodině máte pouze chuť nasednout do letadla a vydat se směr Las Vegas. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout. De Niro je vážně boss a myslím, že takhle by měl vypadat každý šéf. Pohled, kterému nedokážete uhnout a který vás přečte během vteřiny. Navíc ta lehkost, s jakou ztvárnil veškerý hněv, je dech vyrážející. Nedivím se, že Sharon byla nominovaná na Oscara, protože během tří hodin dokázala zahrát bohyni ovládající Las Vegas i trosku, která se nebojí přivázat své dítě k posteli. A Joe Pesci? Role této malé krysy se ujal se ctí :-) Možná že scéna s baseballovou pálkou byla trochu přepálená a méně ran by neuškodilo.

Čtyři pokoje (1995)

Pokud hledáte inspiraci pro nějaký nový druh tance, smrtelně vážně vám doporučuji postavu poskoka ztvárněnou Timem Rothem. Vlastně velkou část filmu jsem strávila s pusou dokořán a občasnými výkřiky "no sakra, jak se takhle může vůbec hejbat". Ale ty povídky... au to bolelo. Ještěže to Tarantino zachránil, jen je škoda, že kvůli těm prvním dvěma nemůžu udělit vyšší hodnocení. Jednotlivé povídky mají až příliš rozdílnou úroveň kvality...

Dobrý ročník (2006)

Tenhle film mi vždy zahřeje u srdce. Nejradši bych se odstěhovala do Francie a a proměnila se v nádhernou Marion Cotillard, procházela se po vinici, užívala si sluníčka a ochutnávala víno se sýry.... Naprosto skvělý film se skvělým hereckým obsazením.

Dobrý synek (1993)

Přestože je příběh vcelku předvídatelný, bylo to dobře strávených 80 minut. Culkin i Wood předvedli výborné herecké výkony a určitě stojí za to vidět jejich začátky :-)