The Masked Singer (2019) (pořad) odpad!

Oproti australské verzi zde najdeme o dost horší kostýmy (s hrstkou výjimek jako psychokrálík); nižší kvalitu má i choreografie účinkujících - v Austrálii ten manérismus zahráli účinkující lépe. Až je to divný, že i sportovci a podobná potenciální netáhla z Austrálie dokázali předvádět lepší herecké výkony než americké celebrity... Tam předpokládám musel být obrovský rozdíl v přípravě a tréninku jednotlivých představení. V US verzi dále najdeme otřesnou porotu, vyjma Kena Jeonga, ale i ten tedy zůstal dalece za mým očekáváním. Moderátor Nick Cannon je nesympatické, toporné dřevo a celý průběh show působí sterilně, uměle a obecně nezáživně... Australská verze mě zaujala, americkou bylo nemožné sledovat a po třech dílech jsem pár dalších proklikal zrychleně na internetu a nevšiml jsem si, že by se něco změnilo.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

1.série 5*; 2.série 2*; 3.série 4*.

Vynález (2004)

jsem zmatený (po 1. zhlédnutí v 2020) || stále zmatený (po 2. zhlédnutí v 2022)

Hellboy: Královna krve (2019)

Kýčovitý kousek, inteligenčně odpovídající úrovni dvanáctiletým pre-teen chlapců, říznutý extra dávkou brutality. O tom ani nemá cenu se více rozepisovat. Už se těším na zítřek, až si na nic z tohoto veledíla nevzpomenu. 1*

Furie (2019)

Začátek docela utahaný až jsem to chtěl vypnout. Nakonec jsem ale rád, že jsem to neudělal, protože ono se to časem rozjede. Film obsahuje spoustu akční choreografie, která zůstala stále relativně přehledná a velice dobře se na ní koukalo. Příběh je blbý, ale člověk na tenhle typ filmů nekouká kvůli příběhu, že? Pro mě se jedná o příjemné překvapení. Podobné (ale lepší) korejskému Aknyeo. 3***

The Grand Tour (2016) (pořad)

První díl byl napumpovaný penězi, ale obecně první sezóna měla spoustu otravných momentů jako Američan nebo "umírající" celebrity. Druhá se už těchto segmentů zbavila, ale stále měla spoustu otravných momentů (závodící celebrity) a k tomu hned několik mizerných epizod (Chorvatsko, hlavně poslední Mozambik wtf?). Třetí odstranila i závodící celebrity a celkově kvalita šla nahoru. Plus zdá se, že vystříhnuté segmenty nahradily úseky z historie, které jsou naprosto úžasné. Části o Jimu Clarkovi, Porsche 917, Corvetě Neila Armstronga byly výborné. A mongolský speciál S03E13 je asi jedna z nejlepších epizod, které jsem od místního tria viděl a to počítám i starší Top Geary. Není náhoda, že zrovna tato epizoda má na IMDB epické hodnocení 9,8. Epizody jsou samostatné, takže pokud se chcete na nějakou epizodu podívat a nechcete sledovat celé série, tak bych doporučil právě S03E13.

Life Sentence (2018) (seriál)

Začátek není špatný, ale každý následující díl má sestupnou tendenci. Poslední dva byly naprosto nekoukatelné. Seriál se příliš upnul na "laní pohled" Lucy Hale, trochu připomínající Alexis Bledel z Gilmorek. Zrušeno po právu.

Když Harry potkal Sally (1989)

Za poslední rok 2018 jsem udělil maximum hvězdiček jen třikrát, přičemž v roce 2017 dokonce jen jednou. Už jsem si začínal myslet, že jsem starý morous, který setře každý film nehledě jeho kvality. Není to pravda - současné filmy akorát stojí za číču. A filmy jako When Harry Met Sally to jasně ukazují. Dnešní romantické komedie ve srovnání s ním vypadají, jak kdyby jejich scénáře psali lidé po lobotomii. Tuctové, často fekální, trapné, kýčovité. Tento film je přesný opak - ty rozhovory jsou tady perfektní. Jsou inteligentní, uvěřitelné, hravé, ale zároveň hluboké a to vše bez pseudo trapné omáčky, ve které se topí současné moderní filmy... navíc ve člověku ty texty a myšlenky chvíli drží a rezonují i po skončení závěrečných titulků. Jo, konec typicky devadesátkově naivní, ale to je něco s čím se počítá. Jasných pět hvězdiček.

The Merger (2018) odpad!

Komentář obsahuje spoilery! Pokud vás film zajímá, tak nečíst před jeho zhlédnutím. Ale upřímně - film je mizerný. ||| The Merger se odehrává v malém australském městečku, kam vláda přesunula skupinu imigrantů. To se půlce města nelíbí. Za imigranty bojuje mladá žena, naopak její starý otec (mrzout) organizuje skupinu občanů, která se uprchlíky snaží z městečka vyštípat. Zároveň místní ragby tým (i když dost možná jde o nějaký ten lokální australský sport a ne rugby; tyhle sporty jdou mimo mě) nemá dost hráčů. Aby se tým zachránil musí za něj začít hrát právě imigranti. Tým je naprosto tragický, ale odehraje se tu typický průběh from zero to hero. Hráči se stanou týmem a začnou vítězit. Úspěch zkonvertuje většinu vesnických balíků a rasistů, že se začnou za své předešlé chování kát a zcela změní svůj přístup k imigrantům. Před posledním, nejdůležitějším zápasem trenér vyhodí z týmu posledního rasistu/balíka, jenž je zároveň nejlepší hráč. Nahradí ho naopak velmi špatný hráč, ale disponující "dobrým srdcem". Poslední zápas je u konce a rozhodnout v posledních vteřinách může jen zmíněný underdog... No, jak to asi může dopadnout? Kdyby ten film měl nějakou vyšší nadsázku, tak prosím. Ale to zpracování takového podprůměrného filmu, který běží ve čtvrtek dopoledne na pátém kanálu Novy nebo Primy to prostě zabíjí. Pokud hledáte sportovní komedii, tak jste tu vedle, protože komedických prvků tu je minimum. Vesměs jsou omezeny jen do podoby drobné kulisy např. vegan je dvoumetrový osvalený hovado, uprchlík z Burundi je špičkový chemik atd. Ohledně popisku sportovní - rugby tu dejme tomu najdete, ale vesměs jde taky jen o křoví - prim tu prostě hrají imigranti a jejich začlenění do společnosti v malém australském městečku. To je pro mě prostě málo. PS: Stopáž taky přepaluje, i 80 minut by bylo příliš.

Operace Gold (2018)

Jde o o zmatené asijské Da Ny Ho parťáky, ale místo finálního mindfucku všichni najednou vytáhnou bouchačky a rozdají si to s armádou žoldáků v Černé Hoře ve stylu akčních devadesátých let. Scénář je průhledný, pitomý a hrozně kýčovitý. Postavy jsou zaměnitelné a člověk si je celou dobu akorát plete. Asijské akční komedie mám docela rád, ale Golden job se příliš nevydařil. Komedických prvků je zde minimum a jde hlavně o tu závěrečnou béčkovou týmovou akci na konci.