Kamarád taky rád (2011)

Oveľa vydarenejšie a zábavnejšie ako paralelne natočený Hlavne nezáväzne.

Země nomádů (2020)

Viacerí recenzenti píšu v súvislosti s týmto filmom o smútku a samote. Mne postavy z tohto filmu vôbec nepripadajú nešťastné. Nemajú toho veľa, živia sa všelijako, proste nemajú ten "šťastný" život z TV reklám, ale vedia sa tešiť z drobných radostí života a sú slobodní. A tak isto, ak aj cestujú sami, nevyzerajú byť osamelí. Mne vlastne pripadá ten film optimistický, napriek všetkým ranám osudu si človek môže nájsť svoju cestu životom.

Zakázaný svět (1982)

Ó, môj bože! To, že to bola nehanebná vykrádačka Votrelca šmrncnutá Star Wars a lacným pornom, by sa dalo vydržať. Ale tá realizácia! Nemožné postavy, nelogický dej, úbohé triky a asi najstupídnejšie dialógy, čo som v živote počul. V porovnaní s týmto filmom vyzerá Uwe Boll ako Spielberg. A prečo som dal predsa jednu hviezdičku? Lebo som počas sledovania filmu niekoľkokrát vybuchol do hlasného smiechu.

Kapsy plné dynamitu (1971)

Podľa mňa ďaleko najslabší Leoneho film. Využíva tu síce svoje charakteristické motívy, ale natoľko chaoticky a prehnane, že to chvíľami vyzeralo, ako keby niekto chcel natočiť paródiu na Leoneho filmy.

Sador, vládce vesmíru (1980)

Celé mi to pripadá, ako keby si partia 10-ročných chalanov pozrela Star Wars a rozhodla si napísať vlastný. A naivný príbeh dorazilo grafické spracovanie

Shazam! (2019)

Kým sa film nebral vážne a strieľal si z komiksoviek bol celkom zábavný. Ale keď začali mravoučné a sentimentálne reči, tak to išlo celé do hája.

Cemetery Junction (2010)

Celý čas som rozmýšľal, či to autori myslia naozaj vážne alebo sa jedná o paródiu. 100-krát videné schémy, typy, zvraty "rebelských" filmov, niekedy prechádzajúce až do extrému. Celé mi to pripadalo príliš vykonštruované, predvídateľné a sterilné a tých pár vydarených vtipov to nezachránilo.

Jiné verze tebe (2018)

Náhodou som zachytil neznámy film s pre mňa neznámymi tvorcami a bolo to nečakané príjemné prekvapenie. Vcelku originálne putovanie paralelnými svetmi bez logických zakopnutí. Trocha humoru, trocha romantiky, trocha sentimentu v správnom mixe.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Ja som sa skvele bavil, asi najlepší Ferrellov film. Vydarená, nie prehnaná paródia, jednak na kariérne filmy a jednak na celú Eurovíziu s jej bombastickými hitmi, umelými moderátormi a celkovú gýčovitosť.

Anthropoid (2016)

Bál som sa prúseru, ale bolo to celkom slušné. Musíme si uvedomiť, že to nebol dokument a hlavnou cieľovou skupinou boli diváci mimo Československa. Autori museli okrem pútavého spracovania samotného atentátu aj vysvetliť historické pozadie, zachytiť protektorátne reálie, zľudštiť hrdinov. A celkom sa im to podarilo bez väčších kopancov, realisticky a bez zbytočného pátosu. Akurát to, že 40-ročná Geislerová mala robiť s Gabčíkom mladý párik, bolo úsmevné.