Tichý Don I. (1957)

Tento film naráža na problém väčšiny adaptácií rozsiahlych románových epopejí - z priestorových dôvodov môže zobraziť iba časť epizód z pôvodného diela. Darmo sú potom jednotlivé scény natočené aj s tým najväčším majstrovstvom, celkový dojem je akýsi nesúrodý, útržkovitý.

Vodní svět (1995)

Nespravodlivo podhodnotený film. Napriek menším nedostatkom sa v pohode vyrovnáva iným vysoko hodnoteným filmom svojho žánru. A konečne jeden postapokalyptický film, ktorý sa neodohráva vo vyprahnutej krajine.

Remnants (2013)

Dôkaz, že aj svetová apokalypsa sa dá zobraziť nudne, Žiadna postava, ktorej možno naozaj fandiť, všetky klišé a nelogičnosti, ktoré Vás len napadnú. A celé to pôsobí strašne lacne, akoby to natáčali z rozpočtu STV. Plus jedna hviezdička za koniec, ktorý bol dosť nečakaný.

Běžící muž (1987)

Staré dobré klasické béčko z 80-tych rokov. Nič viac, ale ani nič menej.

Cartouche (1962)

Ďalšia srdcovka môjho detstva. V žánri kostýmového dobrodružného filmu bez konkurencie (možno ešte Fanfán Tulipán). Akcia, humor, super herci - neodolateľný Belmondo, nádherná Cardinale, sympaťák Rochefort

Barb Wire (1996)

Znie to šialene. Postapokalyptický sci-fi remake Casablancy s Pamelou Anderson v úlohe Humpreyho Bogarta. Na prekvapenie je to celkom pozerateľné, Žiadny skvost, ale o nič horšie ako spústa ďalších béčok. Ja som sa celkom dobre bavil.

Sedm statečných (1960)

Pre mňa najlepší western všetkých čias, od detstva som ho videl nespočetnekrát. Niekedy to skrátka, možno aj náhodou, všetko dokonale zapadne - scenár, réžia, herci, hudba. Správny pomer akcie, napätia aj humoru, štipka romantiky a filozofie,

Valkýra (2008)

Vytáča ma, že sa robia hrdinovia z náckov, ktorí kým Hitler víťazil, tak boli jeho bezvýhradní podporovatelia a keď začal prehrávať, tak zrazu boli proti nemu. A vôbec neboli bojovníci za demokraciu, išlo im len o to, aby si Nemecko zachránilo, čo najviac vojnových ziskov.

Nepřítomnost (2011)

Príjemné prekvapenie. Za najväčší klad považujem atmosféru a nejednozačnosť príbehu. Do konca vlastne nevieme, či sa všetko udialo tak ako sme videli alebo či to boli halucinácie feťáčky a vystresovanej tehotnej, prípadne manipulácia policajtov. Naozaj nechápem to nízke hodnotenie.

Boj o Moskvu (1985)

Jedno som nepochopil. Rusi hrdinsky útočili, Nemci utekali a predsa Rusi prehrávali.