thorewi

movies fan, programmer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.2.2014  21:03

Chapu, ze se kazdy na tento film muze divat jinak, ale jedna hvezda? Proc? Protoze to nedavalo smysl? No, nedavalo... Bohudik... Jedine co mi vadilo byly dialogy Russela a Willa a vlastne vyobrazeni andelu a demonu celkove. A vubec - opravdu Will Smith padl na takove dno, ze musi ve filmu hrat takove steky? Vim, ze je nejspise s Goldsmanem poji pratelstvi, ale toto neeee . Zpet k filmu - mozna by v tomto pripade pomohla delsi stopaz, aby se nam dostaly tyto bytosti trochu pod kuzi, ale i tak skvely zazitek - dostal jsem presne to, co jsem cekal (mozna i proto, ze jsem si pred tim precetl par negativnich nazoru a dokazal jsem se od nich oprostit). Jako uplny vrchol filmu beru hudbu - nic jineho jsem ale od Hanse Zimmera necekal. A samozřejmě Jessica Brown Findlay - tezke hodnotit, ostatni ji opravdu jen (ac zdatne) doplnovali.

• 22.12.2013  11:32

Hodnotím v rámci žánru, jinak nemám jakoukoliv formu exploitation horrorů rád. Zde ale musím podotknout, že až na klišé se startováním auta se autorům podařilo vyhnout těm totálním stereotypům, které vidíme v jiných filmech jak přes kopírák. Jak podotkl JASM, přibyl navíc originální prvek kdy padouchů je nakonec zabito více než kladných hrdinů. Co se ale týče kravavých scén, tak byly narozdíl od několika názorů velmi dobře koukatelné a rozhodně znám filmy s daleko nechutnějšíma scénama.

• 18.12.2013  12:12
    Argo (2012)

Nevím, zda je to tím, že jsem podobný film již dlouho neviděl, nebo tím, že po cestě z Prahy do Brna není v SA co dělat a lepší film tam nebyl, ale mně se to líbilo. Ačkoliv můžeme poslední třetinu označit za typicky hollywoodskou, já jsem občas musel odvracet zrak, jak jsem byl napjatý (ano, v dobrém slova smyslu), i když mi bylo jasné, jak to skončí. Ben Affleck opravdu zraje, jak herecky, tak především režisérsky. Vyzdvihnout chci především výběr herců - podoba filmových postav s těmi reálnými je opravdu neuvěřitelná (skvělá práce kostymérů), co je ale naprosto uvěřitelné jsou herecké výkony.

• 16.6.2013  09:56
    Stoker (2013)

Zamrzí, že posledni dobou mě více filmu zklame než překvapí. Nejinak je tomu se Stoker. Člověk pořád čeká, co z toho bude, když to má tak velké hodnocení, a ona je to ve výsledku jen rodina magorů s trochou nadpřirozených schopností, nic zajimavého. Nevím jestli mi něco uniklo, ale jediné, co mohu ocenit, je výkon Matthew Goode.

• 8.4.2013  01:18
    Atlas mraků (2012)

Poslední dobou je tak málo dobrých filmů. Filmů, co ve vás zustanou i nějakou dobu po svém zhlédnutí. Je to jako hledat kapku v širém moři. Musí být něčím výjimečná, aby ji člověk našel. Ale právě takovou kapkou je Atlas mraků. A proč by také nebyl? Plejáda těch nejlepších hollywoodských herců současné i nastupjící generace, okouzlující soundtrack od skutečných mistrů ve svém oboru a 1-2 příběhy, které Vám doslova vezmou dech. Ani ty ostatní neurazí. Maskéři se také pořádně vyřádili, jak člověk může vidět v epilogu, bude-li trpělivý :) A délka tři hodiny? Klidně bych se na to mohl dívat další hodinu. Plně docenit lze až po druhém či třetím zhlednutím, s náležitým odstupem. Pak už na něj ale nezapomenete. Chtěl bych především vyzdvihnout Bena Whishawa a Jima Sturgesse, zde je opravdu kde brát.

• 1.3.2013  23:33

Ač prý podle skutečného příběhu, já to považuji spíše za pohádku. Pohádku s hodně dobrým koncem. A nevím, jestli na takové pohádky už nejsem příliš starý. Dle mého názoru není tento film odrazem reality - věřím, že ta byla ještě daleko daleko krutější.

• 10.2.2013  23:51

Jen víc takových filmu, ať nám stará garda může ukázat, že ještě nepatří do starého železa. Chápu, že spousta lidí tento film nepochopí, neboť jejich názor nemá na čem stavět (neboť, ač je to k nevíře, znájí ramba, rockyho, terminátora, smrtonosnou past, kurýra, kickboxera či peklo atd. jen z doslechu) ale já se náramně bavil a klidně bych i hodinku přidal. Popravdě se ani nedivím, že tam všichni chtějí hrát, protože při natáčení musí být neskutečná prdel.

• 22.1.2013  00:17
    Stud (2011)

Nenudil jsem se, ale zároveň mi film nic neřekl. Pokud jsem se měl zhrozit, tak to se nestalo - hlavní hrdina se na mé poměry choval celkem normálně a pokud to vyděsilo někoho v puritanské Americe, tak je to jeho boj. Pokud jsem se měl poučit z nápravy hlavního hrdiny (došlo vůbec k nápravě?) tak to se taky nestalo - na to jsou tu jiné filmy. A na další možné poselství jsem jednoduše nepřišel.

• 19.1.2013  00:07

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byl unavený nebo snad tím, že jsem byl hrozně přejezený a mozek se přesunul do žaludku nebo jestli jsem měl prostě náladu na jiný film, ale mám-li být upřímný - přišlo mi to celé k posraní nudné a zdlouhavé. Spojení Joe Wright a Keira Knightley bohužel tentokrát, alespoň pro mě, nevyšlo. Hlavní problém byl asi v tom, že se mi nelíbilo ono revoluční a odvážné divadelní pojetí, a pak také výkon Aarona Taylor-Johnsona - nedokázal mě přesvědčit, že právě on je ten muž, po kterém každá žena sní a díky němuž je celé rusko na nohou. Chybělo mu charisma a to mládí bylo spíše na škodu. 2 hvězdičky dávám za kostýmy, výkona Jude Law a pár scén, při kterých jsem alespoň na chvíli mohl přestat poposedávat na židli.

• 27.11.2012  01:41
    Looper (2012)

Na některé scény jsem obdivně hleděl a nikdy bych si nepomyslel, že se jedná o low cost - vše dotažené do detailu, napětí vrcholí ve správnou chvíli, herecké výkony skvělé. Jindy mi ale připadalo, že se divám na studentnský film nebo se mi režisér snaží vnutit hodně komiksové podání, kde musíme použít znáčnou dávku nadhledu. Celkově velmi rozpačitý zážitek :/

• 27.11.2012  01:33

Po zhlédnutí tohoto snímu jsem nijak nadšený nebyl a i přes všechny poklony, které tady byly složeny a které mě při sledování napadaly, jsem neustále něco postrádal. Cca po roce však musím zvýšit hodnocení, neboť mám ten film v hlávě jak kdybych ho viděl včera, což o něčem vypovídá. Ale Carlitova cesta je stále srdcovka...

• 13.11.2012  09:23
    Skyfall (2012)

Pár věcí se mi zdálo přitažené za vlasy, při jiných mi zase připadalo, že se Sam Mendes nechal až příliš unést svou fantazií, ale jednu věc vím zcela jistě - Javier Bardem byl neskutečný a nepamatuju si v poslední době výkon, který by si více zasloužil získat oskara (nebo i jiné ocenění). Jinak musím souhlasit s tím, že je to opět tak trochu jiná bondovka, ale tím lépe.

• 24.10.2012  12:32
    Bez kalhot (2012)

Chatum a McConaughey dobrý, ale ostatní chvílemi přehrávali jak sviň (včetně Pettyfera). I tak se jedná o celkem pohodový snímek.

• 23.9.2012  14:28
    Perfect Days (2011)

Ani nevím, co bych filmu vytknu... kromě toho, že jsem se hrozně nudil a musel jsem to vidět natřikrát.

• 17.9.2012  01:20
    Prometheus (2012)

Na to, že to měl byt jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, jsem poměrně zklamaný a jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Absolutně nevyužitý potenciál v oblasti scénáře. Osobně bych si myslel, že režisér kalibru Ridleyho Scotta už ví, že jen krasné efekty, dokonalé kostýmy (Guye Pearce bych tedy opravdu nepoznal) a pár dechberoucích scén netvoří celý film a musí přece poznat scénáristický blábol. Celému snímku totiž neuvěřitelně rychle dochází dech a ve výsledků můžeme být rádi, že to má jen 2 hodiny (pokud by tedy půlhodinka navíc měla být v režii poslední třetiny). Se slušným scénářem by naopak byly 2 hodiny zatracené málo, ale bohužel... Pro mě jako milovníka scifi, fantasy a mystery (kterých je tak zatraceně málo) opravdu velké zklamání a netřeba dodávat nic dalšího, neboť vše již bylo řečeno v ostatních komentářích :(

• 21.7.2012  23:58

Skvely travolta jinak ale celkem pakarna.

• 13.5.2012  22:31

Zde se také přikloním k vyššímu hodnocení - netušil jsem, že je možné, aby z německé produkce vzniklo něco takového. O to větší bylo překvapení. Výborná dvojice ústředních hrdinů a také dobře zvolená stopáž. No a na zbytek se podívejte sami :)

• 13.5.2012  22:26

Pro mě to snad vždy bude nejlepší western a především film s nejlepším soundtrackem. O skvělých hereckých výkonech snad ani mluvit nemusím. Jeden z mála filmu, které vlastním na DVD (což v mém měřítku značí hodně). A velmi mě mrzí vypadnutí z TOP10 tady na ČSFD.

• 13.5.2012  21:36
    Avengers (2012)

Čím dál častěji mám problémy s hodnocením filmů, především proto, že 6 bodová stupnice prostě nestačí. Velmi často mám filmy na rozmezí a toto je jeden z těch připadů. Avengers je skvělý letní popcornový blockbuster se spoustou efektní akce a drsných a vtipných dialogů (které jsou dle mého názoru to nejlepší na celém filmu), ale postrádá jakýkoliv silnější příběh, hlubší myšlenku, okamžik zlomu. Nejlepší (nejvtipnější) z celého filmu je Hulk a IronMan, naopak Hawkey a Black Widow mi tam příjdou jen do počtu (možná tím, že nemají vlastní film). A Tom Hiddleston dostal hrozně málo prostoru a občas tak jako hlavní záporak působil spíše směšně, což mě mrzí. A ta poslední scéna, kdy se ukazuje, že Loki byl vlastně jen pěšák a že za vším hledej ještě větší monstrum (taková ta typická scénka slibující sequel), to už bylo jak z čítanky. Přesto se přikloním k vyššímu hodnocení, neboť nemoh říct, že bych se nudil. 90%

• 13.5.2012  21:22
    Thor (2011)

Na tomto filmu především oceňuji to, že je tam velmi málo takové té nudné výplně (např. seznamování Thora s tím, jak to funguje na zemi, seznamování pozemšťanů s tím, jak to funguje na Asgardu, zachraňování Thora ze spáru SHIELDu apod.), takže film celkem rychle odsýpá a nenudí, navíc celkem zajímavé herecké obsazení - na Natalii bych mohl koukat pořád a Tom Hiddleston je dobrý a neokoukaný záporák, ale mohlo mu být dáno více prostoru (stejně tak i v Avengers). 70%

• 22.4.2012  21:57

Naprosto se ztotožňuji s názorem golfisty - tenhle film je audiovizuálně dokonalý a jako fanoušek scifi a efektů to pro mě byla slast, ale jako fanoušek propracovaných příběhů jsem trpěl - ten film je totiž opravdu myšlenkově až neuvěřitelně prázdný a chladný a určité úseky naprosto kazí jakoukoliv atmosféru. Tady se zase musím obrátit na komentář od POMO - byla by opravdu krásné představit si spojení dokonalého příběhu a dokonalé audiovizualizace. Velká škoda.

• 18.3.2012  22:29

Zajímavý nápad, ale nic revolučního. Nicméně se jedná o další skvělou akci na pohodový večer, jinými slovy, nudit se nebudete. Co bych především vyzdvihl, jsou herecké výkony a Justin Timberlake si rozhodně vybral mezi zpěvem a hraním to správné řemeslo. Amanda Seyfried zdatně sekunduje a novou krev mezi hollywoodskými hvězdami jedině vítám. Cillian Murphy též neztrácí dech, ale do toho opravdového záporaka mi trochu chybělo. Co bych na druhou stranu trochu zkritizoval jsou některé scény, které mi přišli až moc nastrčené do celého dějství fillmu (např. ta s kradením času ve vybouraném autě). Ve výsledku však skvělá podívaná a jen víc takových filmů, protože poslední dobou je kvalitního scifi jak šafránu. P.S. Rozhodně bych nebral úryvek z POMOva komentáře "Typické Niccolove sci-fi" jako negativum, Andrew Niccol má zajímavé nápady a dokáže je přetavit v kvalitní díla.

• 5.3.2012  21:49

Hmm, tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. Komedie a horor dohromady? To asi nebude můj šálek kávy. Ale chyba lávky. Parádní parodie na exploitační horory. Je pravda, že to ke konci trochu ztrácelo šťávu, nicméně ve výsledku skvělý film na pohodový večer s přáteli. Kdybych se díval sám, tak to asi nemá takovou šťávu, ale za těchto okolností můžu dát s klidným srdcem 4 hvězdičky.

• 13.2.2012  00:29
    Drive (2011)

K tomuto filmu můžu říct jen 2 věci. Skvělé herecké obsazení a neuvěřitelný soundtrack.

• 18.1.2012  11:31

Poměrně zklamání. Už to není o příběhu a hloubce, ale o tom vymyslet co nejsilnějšího mutanta s co nejděsivějšími schopnostmi a narvat tam co nejvíce efektů, aby to nějak vyznělo. Od dvojky je to tak hodně vzdálené. Člověk se sice díky veškeré te akci nenudí, několik scén je vážně povedených, ale pod kůži se mu to nedostane. PS: Některé dialogy se tam snad dostaly omylem :)

• 14.12.2011  22:12
    Všemocný (2011)

V rámci žánru zklamání, na druhou stranu jsem se i díky kratší stopáži nezačal při sledování nudit. Především konec byl ale hodně odbitý a některé scény v průběhu filmu mi připomínaly spíše nějakou bláznivou komedii než mysteriózni scifi thriller, ale co už. Bradley Cooper nebyl špatný, ale nejsilnější mi připadal právě v té komické rovině než že by z něho číšila bezmoc a strach. Charisma se mu ale upřít nemůže. Pokud to shrnu - nápad se zázračnou pilulkou dobrý, ale bohužel scénáristi promrhali většinu potenciál, zvláště pak závěr filmu (sama by se jim jedna či dvě pilulky hodily). 70%

• 11.12.2011  00:35

Robin Williams je nesmírně charismatický herec (naprosto zasloužený oskar) a Matt Damon měl herecký talent již od mládí. Dal bych 5 hvězdiček i bez toho, aniž bych věděl, kdo psal scénář. A když to vím, říkám si wow. Až na pár slabších scén téměř dokonalé, a popravdě musím přiznat, že Minnie Driver mě okouzlila (nejen svým hereckým výkonem, ale i krásou). 90%

• 10.12.2011  13:49

Ač se jedná o můj první film od Davida Lynche, díky čtení popisů a komentařů u ostatních jeho filmů jsem věděl celkem dobře, do čeho jdu. A zklamaný jsem nebyl. David Lynch tvoří filmy, na jejichž konci je více otázek než odpovědí (a poměr nezodpovězených otázek alternativ určuje koeficient lynchovosti). Nejinak je tomu v Mullholand Drive. Narozdíl od Mazací hlavy ale tento film s trochou fantazie má pomyslnou hlavu a patu. Dokonce jsem při porovnávaní s bakalářkou (odkaz na ní naleznete v Zajímavostech) zjistil, že jsem příběh i jakž takž pochopil (otázkou je, jestli to správně pochopil autor bakalářky :)). Několik scén sice nebylo uplně podle mého gusta, ale ve výsledku jsem se 2 a půl hodiny docela dobře bavil.

• 6.12.2011  22:50
    Plastic Bag (2009)

Poetické, krásné záběry naší planety, skvělý hudební podtext, láska mezi pytlíky a životní hledání velkého Víru, ale mě prostě nebyl sympatický hlas Wernera Herzoga (i když měl něco do sebe) a hlavně délka celého snímku. Několikrát jsem se přistihl jak počítám vteřiny do konce a mám chuť minutku přeskočit. Ale celkově velmi pěkná myšlenka, i když snímky s ekologickým podtextem moc nemusím. S českými titulky zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/plastovy-sacek

• 6.12.2011  13:08
    Misery Bear (TV seriál) (2009)

Povedený seriál, některé díly lepší než jiné, ale ve výsledku milé pokoukání. Hudební doprovod snad ještě lepší než samotný seriál. Ke zhlédnutí: http://www.videacesky.cz/skece/novy-kamarad-medi-chudacka, http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/meda-chudacek-jede-k-mori, http://www.youtube.com/show/miserybear

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9