psycholog83

okres Piešťany
Jozef Rádl - předseda JZD Hoštice u Volyně

<< předchozí 1 2
    • 24.9.2017  23:44

Práve dom to dopozeral: Rozhodne má viac negatív ako pozitív. Zopár vtipných momentov, ale vážne iba zopár. Zaujal ma hravý nápad s kamerami počas súboju v Guntherovej kuchyni, ale tu to všetko končí. CGI efekty sú moc slabé, aj ten digitálny had (pre Boha veď to by lepšie zvládli aj v 90ich rokoch), ak si niekto myslí, že slabo dotiahnuté počitačové výbuchy napr. áut, alebo jachty z traileru sa do filmu dostanú v lepšej kvalite, tak ani náhodou. Otrasné photoshopové fotografie v celom filme. V podstate tak ako je slabý trailer, tak o kus slabší je celý film. Arnold tam je až v závere, ako nechcem nič prezrádzať, ale ako môže niekoho napadnúť že cca 55 kilová blondína v skutočnosti nie je blondína, ale ... (vole takú primitívnu facku pre diváka by si nedovolil ani Fantomas). Ak by tam nebol Arnold tak dám tomu 1 hviezdu. Inak dávam dve. Každopádne je to podobné kvalitatívne úrovni súčasných Seagaloviek.

• 9.4.2017  16:35
    Aftermath (2017)

Áno, je pravdou istá atmosferická podobnosť s filmom Maggie, ale rozhodne to nemožno brať ako mínus pre tento ďalší Arnoldov film. "Aftermath" je silná dráma ktorá nepopustí opraty depresívno-úzkostného nadstavenia od začiatku až k vrcholnému finále. Film stavia diváka pred akýsi zvláštny vnútorný boj s otázkou, ktorej postave "fandiť": Arnold stvárňuje postavu otca, manžela, ktorý v okamžiku tragicky stráca najhlavnejší pilier svojho života a to svoju rodinu. Na strane druhej stojí letecký dispečer, ktorý spravil fatálnu chybu a je dôvodom prečo k samotnej tragédii došlo. Otázkou ostáva, či je skutočne vinný iba on, alebo skôr spleť okolností, ktoré sa v danom okamžiku stretli. Schwarzenegger boj so svojimi vnútornými démonmi stvárňuje perfektne, táto dramatická rola mu sedí skvelo a ani na moment nepôsobí rušivo. Z počiatku som si musel zvykať na herca v koži spomenutého dispečera, ale ako film plynul, tak ma svojim výkonom vtiahol do pocitov ktoré musel zažívať i on pod tlakom pocitu viny za obete tragédie. Film má skvelú ťaživú hudbu, dokonalú kameru a samotnú atmosféru umocňuje i fakt, že sa to celé odohráva v chladnom zimnom počasí. Škoda iba toho, že tuzemský divák si tento zážitok nemohol užiť na veľkom plátne.

• 28.2.2017  19:04
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Vďaka "dokonale" spackanému záveru a tenečnému úvodu najlepší ročník čo som videl (a to ich bolo cca 18)

• 27.9.2016  16:31

Film ponúka zopár silných momentov, ktoré sú silné práve preto, že aktuálne žijeme v dobe (xenofóbnej) kedy by aj zmrd ako Hitler mohol politicky uspieť. Záver filmu krásne poukazuje na občianske nepokoje naprieč celým Nemeckom, resp. celou EU, pričom Hitler to vníma ako "materiál" s ktorým by sa dalo pracovať. A má pravdu. Film sprvu začína ako komédia, ale zvrtne sa do drámy so silným politickým odkazom. Jedno je isté, Hitler mal kamennú a nepriestrelnú charizmu, ktorá by i dnes dokázala zapôsobiť na celé davy. Film predtým akoby upozorňuje, že všetko by to mohlo začať ako nadšenie pre dobrú vec, pre ochranu národa a celé by sa to mohlo koniec koncov zvrhnúť do toho čo poznáme pod názvom "holokaust". Poučné a zaujímavé dielo.

• 24.9.2016  13:17
    Orel Eddie (2016)

Absolútna emocionálna SUPERNOVA. V tomto filme funguje všetko, naprosto všetko v dokonalej symbióze. Ak by som mohol dal by som hviezd 6. Novodobý Forrest Gump. Tlieskam !!!

• 9.7.2015  23:51

Mno, aby som to zhrnul. Terminator Genisys, nemožno označiť za najlepší diel celej série /Ním je Terminátor 2/, ALE určite mu nemožno pripisovať za hrsť negatív. Ponúka perfektnú akciu, dokonalé CGI efekty, komické hlášky od Arnolda /pre nezasvätených kus zložitejšej zápletky/ a zopár nostalgických spomienok k prvým dvom dielom. Terminator Genisys nemožno chápať ako samostatný film /ktorý bude divákom podrobne rozoberať čo sa odohralo v dieloch minulých/. napr. ak sa teraz nejaký človiečik z Hornej Dolnej vyberie prvý krát do kina a zrovna si vyberie sálu s týmto filmom, tak nadobudne pocit, že nevie koľká udrela. Genisys je stavaný pre diváka ktorý má aspoň základné informácie /a to hlavne z dielu prvého/. Arnold /aj navzdory veku/ vo filme stvárňuje 3 vekové kategórie samého seba, nepôsobí ako zostarnutá legenda, ale skôr ako "ťahač" celého filmu /sám som bol milo prekvapený/. IMAX plátno maximálne gigantické, to si človek pripadá ako niekde v NASA. Tak či onak spokojnosť veľká a teraz hor sa nakrúcať nového Predátora a Conana.

• 6.3.2015  22:39

Pod toto by sa snáď podpísal aj sám Quentin Tarantino. Palec hore !!!

• 24.8.2014  19:23
    Tanec s vlky (1990)

Emocionálne veľmi silný a dojemný príbeh o mužovi (Kevin Costner), ktorý sa dobrovoľne stáva samotárom uprostred prérií, kde sa pokúša strastiplnou cestou naviazať priateľský kontakt s domorodými indiánmi. Príbeh opäť poukazuje na hlúposť "bielych civilizovaných" ľudí, ktorým sú skutočné životné hodnoty ľahostajné. Kevin Costner nielenže stvárňuje hlavnú postavu /doslova predvádza herecký koncert/, ale na moje prekvapenie je i samotným režisérom tohto filmového pokladu. Film pri svojej 3 hodinovej stopáži vôbec nenudí, práve naopak, dlhá minutáž dovoľuje vytvárať si u diváka silnejší vzťah k jednotlivým postavám (najmä z radou indiánov), čo v konečnom dôsledku umocňuje emocionálny zážitok pri nejednom dramatickom vrchole filmu. Zábery z divokej prírody sú dychberúce, pričom za vrchol považujem zjavenie sa obrovského stáda bizónov. Oceňujem Costnerovu režisérsku schopnosť, takto pekne skĺbiť v jeden filmový celok prvky vojnovej drámy, westernu, romantickej lásky, ale hlavne zakomponovať do príbehu odkaz na zachovanie si "ľudskej tváre". Dávam nekompromisných 100% a teda 5*

• 16.8.2014  23:08

Takže páni /prípadne dámy/, dnes som si s mojou polovičkou konečne vychutnal Expendables 3. Sprvu chcem napísať pár viet k ohlasom na uniknutý DVD rip na net /ešte pred premiérou/. Ľudia čo nevydržali do premiéry a pozreli uniknutú "nelegálnu" verziu písali, že film obsahuje pomerne slabšie špeciálne počitačové /CGI/ efekty a zároveň, že film postráda dlhší a kvalitnejší hudobný doprovod /soundtrack/. KINO VERZIA sa musela rozhodne dorábať a zdokonalovať jednak efekty a jednak soundtrack, lebo kino ozvučenie dokazovalo kvalitný soundtrack a nadštandardné špeciálne efekty (v podobe rôznych výbuchov, explózií, spracovanie CGI vrtuľníkov, tankov atď.) Čiže aby som túto časť uzavrel, film sa musel kvalitatívne dorábať a preto sa oplatí zájsť do kina a vykašľať sa na nejaké uniknuté DVD ripy. A teraz pár slov k deju filmu /nebudem spoilerovať/: V kine nás bolo cca 50-60 ľudí, ale kedže film ponúka tučnú dávku humoru /v podobe vzájomného doberania sa akčných ikonických hviezd, pričom ťahačom humoru je Wesley Snipes a jeho odkazy na zážitky z basy, kde donedávna aj reálne pár rokov sedel. ALE hlavným ťahačom humoru je extrémne ukecaný Antonio Banderas, ktorého by pre jeho večne nezavretú klapačku najdradšej ostatní členovania týmu vyhodili bez padáku z lietadla. Ale úlohu zvládol na výbornú, lebo ako píšem, v kine neraz prichádzalo k výbuchom smiechu :D Hlavnú rolu štandardne zastáva Sylvester Stallone /otec celého projektu/, šikovne mu sekunduje Jason Statham. ARNOLD SCHWARZENEGGER opäť poteší fanúšikov svojim už legendárnym pálením olova z najväčšieho kanónu aký snáď možno na tejto planéte vyrobiť /a to rovno z vrtuľníka s úžgrnom na tvári :D Dolp Lundgren, Jet Li, sú v Expendables 3 skôr iba do počtu, majú pomerne málo priestoru a hlavne Dolph Lundgren už nemá tú vtipnú polohu ako tomu bolo u Expendables 2 /čo chápem ako škodu - lebo potenciál má/. A teraz to hlavné: MEL GIBSON ako hlavná záporná postava, odohral fajn, ale v porovnaní s Van Dammom z Expendables 2, musím uznať, že Van Damme mi zapasoval ako záporná postava viac. A ešte jedna vec Expendables 3 ponúka omnoho veľkolepejšiu akciu ako predošlé diely, je to skrátka BIGGEST !!! Netvrdím, že tento druh filmu zaujme každého, ale ponúka vydarené prvky humoru, nadhľadu a ak niekto na hercoch tohto druhu vyrastal v detstve, tak je hriech ho odignorovať :)

• 18.5.2014  17:24

Dávam palec hore !!! Ten kto má napozeranú sériu "ROCKY" so Stallonem a zároveň pozná boxer film "ZÚRIACI BÝK" s DeNirom, musí u "Zpátky do ringu" plesať blahom. Film začína ako svižná komédia o dvoch postarších boxeroch (Stallone, DeNiro), ktorý sa po 30 rokoch opäť vracajú do ringu aby konečne uzavreli večný spor o to, kto z nich je lepší. Nechýbajú vtipné doberačky na adresu vyššieho veku, problémy s nadobúdaním 30 rokov zašlej kondície, ale ani mnoho nostalgických odkazov na notoricky známe scény z filmov Rocky (Stallone) a Zúriaci býk (DeNiro). Film je síce v prvom rade určený skôr pre zábavu, ale zároveň obsahuje aj výrazné romantické a dramatické prvky, čím si nesie celkovo podobný feeling ako posledný film o Rockym (Rocky Balboa). Páčila sa mi aj účasť Kim Basinger a záverečný vtip s "konským močem" celý film ukážkovo uzavrel :) Dávam 4*

• 4.5.2014  18:42

Nymfomanka I.,II. je dôkazom toho, že k tomu aby film s poburujúcou tématikou bol považovaný za viac ako dobrý, nestačí natočiť a do jeho obsahu natlačiť každú zvrátenú predstavu jeho tvorcov. Obzvlášť Nymfomanka II. je mnohými scénami síce šokujúca, ale obsahovo chabá. Pozerať sa na sado-maso praktiky, úchylné sexuálne zážitky jednej trvalo neukojenej (a zjavne psychicky narušenej) osoby môže byť pre “neotrlého“ diváka silným emocionálnym zážitkom, ale z môjho uhla pohľadu sa jedná iba o povrchnú sondu do životopisu radodajnej prostitútky (ktorá ak by si za svoje služby nechala platiť, nemusela chodiť do práce). Film (resp. oba filmy) postrádajú hlbšiu myšlienku vďaka ktorej by si divák vytvoril určitý vzťah k hlavnej postave. Je smutné že pri stopáži oboch filmov cca 4 hodín som k ústrednej postave necítil žiadnu emóciu (ako by si to zrejme tvorcovia želali). Možno ak by to bolo celé inak poňaté, tak by sa dostavil aj súcit, ale v tomto prípade sa jedná iba “ľahké“ porno zabalené do nóbl festivalového šatu. Nymfomanka I. (3*), Nymfomanka II. (2*).

• 4.5.2014  18:40

• 9.4.2014  09:53
    Diana (2013)

Diana dopozeraná. Čo napísať!? Anglickú kráľovskú rodinu som nikdy nemal v láske (považujem ich za prežitok, vhodný iba ako diplomatický prvok reprezentujúci UK, ktorý si žije v dokonalom luxuse živenom ani neviem z koho financií (zrejme z daní)) a film "Diana" moj odpor iba utvrdil. Diana je vykreslená ako udeptaná, znudená, systémom znechutená osoba ktorú na každom kroku prenasleduje húf fotografov. Popri tejto (pre bežného človeka nepoznanej nudy) si nájde čas na akumunkturne relaxačné masáže, hru na piáno a nespočet návštev reštaurácii, kde v zásade ani nechce byť (ale smola, že sa nenaučila variť), lebo z každého vedlajšieho stola ju buď fotia, alebo v lepšom prípade iba očumujú.Celý dej je jedna nuda a v základe sa točí okolo tohto: Diana má tesne pred rozvodom s Charlesom a teda je "vyhostená" na osamelé sídlo, jej osamelosť si zaháňa románikom s kardiochirurgom, ktorý jej nakoniec dáva kopačky. Rozchodom zdrvená Diana si "nakopne" miliardára (a teraz sa podržte, že aký mala dovod :D, aby svojho ex-kardiochirurga donútila žiarliť. Pre tento nedospelého človeka hoden zámer si neváha najať paparazzi fotografa, sem-tam záber na návštevu Somálska, mínové pole, ale inak sa to celé točí okolo toho ako sa Diana snaží vypĺňať svoj volný čas priameniaci z toho, že je nezamestnaná a defacto nemusí po sebe upratať ani papuče spred postele. Som sa tešil, že uvidím aspoň dramaticky spracovanú záverečnú smrteľnú haváriu, ale pravda je tá, že film pred jej nástupom do osudného auta skončil :/ Naomi Watts zahrala dobre, film ponúka niekoľko až katalógovo dokonalých záberov na stojacu Dianu pred stovkou fotografov, či na červenom koberci, ale dejovo ide o hlboký podpriemer.

• 19.10.2013  22:05

Tak už to mám za sebou. V skratke by som povedal, že som spokojný. Hlavné pozitíva boli, že som konečne videl v hlavných úlohách najkultovejšie mega hviezdy môjho detstva (neskutočný zážitok) pričom mi ich vek vonkoncom neprekážal, záverečná akčná pasáž pri ktorej Arnold (so svojim typickým "úšklebom") v spomalenom zábere uchopí do rúk kanón z vrtuľníka vstúpi do dejín. Soundtrack bol nadupaný dodával filmu svižnejšiu atmosféru. V rámci mínusov by som možno pozmenil zoznámenie Arnieho a Slya, nejak mi nesedelo to ich okamžité skamarátenie. Mohla tam byť vykreslená viac ich vzájomná rivalita a postupne budovaná vzájomná sympatia, ale to je možno len vec názoru. James Caviezel v úlohe správcu väzenia sedel ako riť na šerbel, fakt nechápem prečo tento herec bol vždy tak nejak na druhej koľaji. Dávam 4*, bez Arnieho a Sylva by to bolo na slabšie 3*.

• 21.7.2013  12:58

Nebolo to až tak strašne zlé ako tu podaktorí píšu, ale je pravdou že v rámci Die Hard ságy sa jedná o najslabší diel. Willis je dosť nevýrazný, snaží sa hláškovať, ale už už to nie je ten McClane ako ho poznám. Akcia je úderná, hlavne úvodná cestná naháňačka mi svojou deštrukciou pripomínala scénu s pojazdným žeriavom z Terminátora 3. McClane junior je iba do počtu, absolútne si nedokážem predstaviť že by reálne prevzal od Willisa štafetu a rozbehol svoju úspešnú vlastnú Smrtonosnú pascu (ako sa vraj plánovalo). Na filme je vidieť, že mal obstojný rozpočet a preto je akcia vierohodná i keď u niektorých záverečných záberov s vrtulníkom je viditeľné, že sa jedná o CGI. Willis rozhodne nestratil nič zo svojej charizmy a preto dúfam, že šiesty diel v roku 2015 bude o pár krokov lepším ako je tento piaty. Dávam 3*.

• 20.7.2013  23:40

Na Stalloneho novinku "Bullet to the Head" som sa tešil z viacerých dôvodov, pričom najväčším dôvodom bolo to, že som mal chuť porovnať túto Stalloneho filmovú novinku so Schwarzeneggerovou novinkou "Last Stand". Videl som oboje a s radosťou môžem skonštatovať, že Sly prehral. "Bullet to the Head" má síce lepšie pästné súboje (obzvlášť záverečný fight so sekerami sa vydaril), Stallone má očividne v tomto čase viac namakanú svalovú hmotu ako Arnold, ale celkový vizuál filmu je oproti Schwarzeneggerovmu "Last Stand" priam žalostný. "Last Stand" oproti "Bullet to the Head" pôsobí ako veľkorozpočtový veľkofilm. Pri pozeraní tohto filmu ma neustále mátala otázka, ako mohol niekto vôbec očakávať že to v kinách zárobkovo úplne neprepadne. Nič novátorského film neponúka (okrem sentimentálneho pocitu z účasti hlavného hrdinu), lacný kamerový filter a badateľné filmové kulisy ešte umocňujú vedomie toho, že u tohto projektu sa veľa peňazí nezainvestovalo. Pri niekoľkých scénach odohrávajúcich sa v aute (rozhovor šoférujúceho Sylvestra a korejského policajta) som mal pocit, že sledujem súčasnú Seagalovku (otrasné pozadie - určite sa to nakrúcalo v ateliéroch pred plátnom). To by mi ani tak nevadilo, ale prečo to muselo tak strašne byť do očí?! Stallone počas celého filmu strúha čoraz drsnejšiu grimasu až skĺzne do výrazového prejavu udeptaného starca. Žiaden náznak zdravého humoru pre odľahčenie atmosféry, iba drsnosť, nasratosť a depka. Viem, že to malo malý rozpočet, ale aj tak. V dnešnej dobe takto nevýrazný oldschool akčák nemá šancu uspieť v kinách. Ak by to prišlo v rokoch 80-90ich, tak by sme to dnes považovali za kultový film, ale v súčasnosti to je iba nevýrazná spomienka na časy minulé. Dávam 2*, za záverečný fight a za Stalloneho účasť.

• 31.5.2013  22:19

"Ďalší Avatar, vizuálny zázrak"

• 29.4.2013  21:57
    Argo (2012)

Ja ti vám neviem, posledné dva ročníky Oscarov majú filmového víťaza u ktorého je kvalita na stupni lepšieho (možno aj horšieho) priemeru. Vážne musím uvažovať čím to pre Boha členov akadémie tak zaujalo, že v konkurencii nenašli niečo lepšie. Argo je značne nudný film, kt. znovu a znovu poukazuje na nudnú rozdielnosť medzi Iránom a USA. Ja mám pocit, že američania pri sledovaní takéhoto filmu vážne veria tomu, že každá ich zahraničná (či už vojenská, alebo špionážna) akcia sa vykonáva len z dôvodu toho aby nastal celosvetový mier. Príbeh je tak jednoduchý, že nechápem prečo sa to tvárilo tak politicky zložito až to bolo v zásade neprehladné. Ben Affleck a jeho toporný herecký výraz (neviem či to bolo tou jeho bradou, ale počas celého filmu zmenil mimiku snáď jeden možno dva krát). Argo je zaujímavé, iba z toho pohľadu, že človek sa pozastaví nad faktom, že takáto udalosť sa stala v reálnom živote, ale ak by tento príbeh pochádzal iba z pera a fantázie scenáristu tak márne by som hladal pochvalné slová. Dávam 2*

• 23.4.2013  23:52
    Konečná (2013)

Tak Arnoldov sólový návrat som si užil :) Ten chlap je stále chodiaci kolos i keď tie pohyby už nie sú také svižné ako za mlada. Vo filme sa absolútne nehrá na nestarnúceho supermana, ale s humornými narážkami na vlastnú adresu si zo svojho pokročilého veku neraz uťahuje. Tým viac mi je sympatická jeho snaha o návrat k filmovaniu. Celý ten nápad ohľadom gaunerov ktorí prepadnú opustené púštne mestečke s postarším šerifom, ktorý sa na tomto mieste chcel v pokoji dožiť svojho dôchodku sa mi veru pozdával už dávno. Ten námet vyznie akoby tu bol už nespočet krát, ale aj tak Last Stand nepôsobí ako zbytočný film. Práve to, že srší humorom, množstvom hlášok, fajn obsadením a celkovo svižne kombinuje život v Bohom zabudnutom kraji s modernými akčnými naháňačkami dodáva filmu na kvalite. Celé to bolo dobre natočené, zostrihané a podfarbené fajn hudbou. Skrátka, vôbec som sa nenudil. Dávam 5*

• 24.3.2013  17:17
    Skyfall (2012)

Normálne mi je proti srsti čítať tie múdre reči okolo toho, že Daniel Craig zabil ducha gentlemanského Bonda a čaptavý Pierce Brosnan sa na Bonda hodil viac. Skyfall je bezkonkurenčne najlepšia Bondovka z Bondoviek v celej ich 50 ročnej histórii. Skyfall pridal na temnosti, ponurosti a reálnosti (obzvlášť ked mám ešte v čerstvej pamäti, ako digitálny panák stvárňujúci Brosnana 007 surfuje na rozbúrenom mori). Príbeh a celá dejová linka Skyfall sú prehľadné a nepôsobia prekombinovane (ako tomu bolo z môjho pohľadu u Quantum of Solace). Craig ako Bond pôsobí uveritelne, v akčných pästných súbojoch je to úplne iná "hudba" než akú podával spomenutý krasokorčuliar Brosnan. Hlavný záporák mi primomínal Nolanovho Jokera z Temného rytiera (čo chápem, ako veľké plus). Vadilo mi iba to, že dostal dosť málo priestoru. Svižná akcia, zopár fajn prekvapujúcich momentov, pre oko diváka úžasné exteriéri (Škótsko úplne DeLuxe) - jedným slovom SkyFall 5 hviezd a bo(n)dka. P.S.: Adele a jej Oscarovú skladbu Skyfall počas uvodných titulkov vnímam ako perfektný bonus (obával som sa, že odzneje až v záverečných titulkoch).

• 14.3.2013  09:47

Rozhodne najlepšia komédia akú kedy Arnold natočil. Som presvedčený, že ak by nebol režisérom Ivan Reitman (taktiež natočil Junior, Dvojičky), tak by tento film tak dobrý nebol. Obsadenie je fakt úžasné, som mal pocit, že každé jedno decko sa pre svoju rolu doslova narodilo :) Hlavne ten krpec od otca gynekológa ("kluci mají penis, holky zase vagínu") :D Taktiež duo parťákov Arnold a jeho vtipná "stále hladná" kolegyňa fungovalo dokonale humorne. Hlavný záporák, jeho copík a odstávajúce uši, mi už ako malému decku utkveli v pamäti ;) Nehovoriac o jeho matke, ala babička z rozprávok :)) Dávam 4*

• 29.1.2013  21:42

V porovnaní s dokonale atmosferickou a originálnou "Koralínou", je "Paranorman" sklamaním. Nechápem prečo sa u animáku takéhoto druhu plne nevyužije jeho potenciál. Už len to ako sa spracujú úvodné titulky ponúka tvorcom celé spektrum možností na uplatnenie ich šedej kôry mozgovej, žial nestalo sa, u ParaNormana žiadne titulky neboli (iba tie záverečné). Nechce sa mi ani veriť, že Koralínu natočil ten istý team ako toto. Tento film ponúka doslova otrepané dejové klišé v ktorom 300 ročná mŕtva čarodejnica ožíva, aby sa pomstila potomkom ľudí, ktorí jej pred 300 rokmi ako malej ubližovali, ale našťastie sa nájde odvážny malý chlapec (pripomenul mi Šiesty zmysel "vidím mrtvé lidi"), ktorý zistí, že babajaga vlastne nie je až taká zlá len jej to treba psychologicky vysvetliť - aby sme v závere mali Happy End. WTF?! Niekto tu píše, že film odkazuje na klasiky žánru. Mne to skôr prišlo, že miesto odkazovania, klasiky vykráda. Prestrelené zombie brucho s brokovnicou je ako prekopírovaná scéna z "Smrť jej pristane". Ak je toto odkaz, tak ďakujem pekne. Zvonenie na mobile odkazujúce na Halloween, alebo brankárska maska odkazujúca na Piatok 13teho - rozhodne nemôže stačiť na uspokojujúci zážitok z filmu, na ktorom sa vraj scenáristicky sporadicky pracovalo viac ako 16 rokov. Dávam 2 hviezdy, len preto že mám slabosť na STOP-motion animáciu a lebo to zastrežila Laika, snáď nabudúce prinesú niečo obstojnejšie.

• 27.1.2013  22:39
    The Artist (2011)

The Artist je smutný príbeh (s veselým koncom i začiatkom) o úpadku nemého filmu. Viem, že Hollywood má slabosť na tématiku okolo jeho vlastnej histórie, ale "najlepší film roku" ??? Hugo a aj Vojnový kôň boli o level lepší (ak nie rovno o dva).

• 27.1.2013  18:19
    Bídníci (2012)

"Bedári" ponúkli veľkolepú výpravu, veľkolepú (úspešnú) snahu hercov o monumentálny výkon, ale i veľkolepú minutáž (ktorá je prehnaná). 157 minút je až nad-mieru veľa, ale i tak radšej spomeniem prv pozitíva. Anne Hathaway zahrala bravúrne, ale Amanda Seyfried odpievala lepšie (no len o pomyselný chlp). Film ponúka pocit toho, že divák pozerá na niečo "nadštandardné", niečo "Oscarové", od samého začiatku je skutočne cítiť, že tvorcovia to poňali s úplnou vážnosťou a so snahou o dosiahnutie nejedneho váženého filmového ocenenia. Vážnosť tomu dodáva i fakt, že knižný Bedári sú veľdielo v knižnom svete, ALE filmu chýbá (v mojich očiach) jeden zásadný element a to sú -EMÓCIE-. Keď to tak porovnám s film-muzikálom Moulin Rouge, tak Bedári ho po emocionálnej stránke len ťažko doženú. Zopár skladieb je úchvatných, dychberúcich, ale v zásade sa jedná len o zlomok skladieb z celého repertoáru ktorý Bedári ponúkajú. Zbytok skladieb i napriek hereckej snahe ponúka tak povediac monotónnu a jednotvárnu tóninu, ktorá vás donúti zamýšľať sa nad tým, koľko minút chýba do konca. Nerád by som tento film očierňoval, hlavne preto, že ponúka skutočné filmové umenie, ale film bez riadneho emocionálneho zásahu skrátka nemôže umňa bodovať v plnej výške a preto dávam 3 ***.

• 21.1.2013  22:33
    Total Recall (2012)

Nevyhnem sa porovnávaniu s originálom z roku 1990. Arnold mi musí odpustiť (nostalgia k originálu je nostalgia), ale tento remake je o chlp lepší (nevadila mi dokonca ani absencia Marsu), akcia je omnoho viac nadupaná a ten nápad ponechať zlomyselnú (ex)manželku Kate Beckinsale až do samotného konca sa mi tiež páčil. Ona Kate Beckinsale sa vôbec nenechala zahanbiť a perfektne konkurovala výkonu Sharone Stone z pôvodného Total Recall - mal som pocit, že hlavný herecký ťahač celého filmu nie je ani tak Colin Farrell, ale skôr ona. Ten jej nasratý face "ala cyborg" by sa kludne mohol použiť v budúcich Terminátoroch :P Vydarené boli aj zvukové efekty (v kine to mohol byť oto väčší zážitok). Páčilo sa mi, že notoricky známy dej z čias Schwarzeneggera bol v tomto filme prerobený do podoby, že nepôsobil ako čistá kópia, ale skôr iba odkazoval na známe scény. Myslel som si, že to bude omnoho väčší prúser, než ako to v konečnom dôsledku vypálilo. Dávam 4 ****

• 15.1.2013  22:42

Ani vo sne by ma nenapadlo, že to bude také zábavné :) Tento film sršal vtipom (a vôbec to nepôsobilo nejak umelo), ponúkol fajn scenár, niekoľko zvratov, ktoré boli viac úderné než tomu je u súčasných psycho-thrillerov (a to sa jedná o komédiu). To nízke csfd hodnotenie nechápem, lebo mne sa to páčilo od samotného začiatku ( od prvého kvetináču letiaceho vzduchom :D ), až do konca. Ani Meg Ryan nesklamala, mi pripomenula jej postavu z Francúzskeho bozku, akoby to bol Francúzsky bozk, ale bez tej cesty do Paríža :D Ono tomu pocitu dodáva i ten fakt, že v oboch filmoch hrala tá istá dvojica pár v podobnej manžeskej kríze (Meg Ryan a Timothy Hutton) Dávam 4 hviezdy ;)

• 16.12.2012  13:13

Videné v 3D HFR (48fps) slovenské titulky: Moje očakávania boli obrovské, po veľdokonalom diele ako je trilógia Pána prsteňov som sa nemohol dočkať návratu do Tolkienovej fantázie. Nakoniec sa stretol deň s dňom a nastal onen osudný deň premietania Hobbita. Ako prvé rozoberiem technickú stránku, lebo tá ma lákala v tomto prípade najviac. Snímkovanie v 48fps je extrémny zážitok, diamantová čírosť obrazu je skutočne prelomová a budem nesmierne rád ak sa táto revolučná technológia začne používať masovo. Ja osobne sa nebránim ani tomu, že Cameron chce Avatara 2 natočiť rovno v 55-60fps. Niekto tu tvrdil, že mal dojem u 48fps akoby bol film kúsočok zrýchlený , akoby sa postavy tak nejak rýchlejšie pohybovali. Sám za seba môžem povedať, že tento dojem som pobadal iba v tak 1 - 2% z celej stopáže filmu. Božinku, ale tá príroda, sledovať Novo Zélandské pláne, lesy, kopce, hory v tomto formáte je doslova akoby som i z 10 metrovej výšky videl každé steblo trávy. CGI digitálne spracovanie Gluma ("Smígla") je lepšie než by to zahral sám živý herec. Hlavne oči, oči doslova žijú a jeho gestá, grimasy ... proste zhruba v jeho 15 minutovej prítomnosti vo filme predviedol snáď každú možnú emóciu a neskutočne uveriteľne. Hudobný doprovod sa mi zdal kúsok slabší než tomu bolo u Pána Prsteňov, nebol až tak výrazný, ale to je len detail ktorého si možno niekto iný ani nevšimne. Prvá polka filmu sa nesie skôr v duchu dialógov, krásnych záberov, sem-tam nejaká akcia. Rozhodne ale nemôžem povedať, že by Hobbit bol rozprávkou, on sa skutočne nesie v podobne temnom duchu ako i Pán Prsteňov, len ponúka navrch trošku viac humoru. No a teraz to hlavné: Druhá polka filmu naservíruje taký akčný mega nášup, že niečo podobné som vážne snáď 10 rokov nevidel. Chápem, že v tom hrali rolu mnohé premenné ako je obrovské kino plátno, 48fps, 3D, kvalitné ozvučenie, ale i tak som čumel ako ovca na nové vráta. Aj napriek trochu viac nudnejšiemu začiatku, musím za excelentnú druhú polovicu filmu dať 5 hviezd ;)

• 23.11.2012  22:03
    Clementine (2004)

Takže takto: nechcem tento film vnímať ako Seagalovku, lebo Seagal má od tohoto snímku tak ďaleko ako Schwarzenegger od "Cesta okolo sveta za 80 dní" (a taktiež tam hral, ale krátko). Film Clementine vznikol v úplne inej kultúre, než je tá naša konzumná akože "dokonale európska". Tento film skutočne neponúka filmové majstrovstvo, ale ponúka celkom milú ľudskú stránku. Ak zoberiem v úvahu celú Seagalovu filmografiu (i obdobie kedy bol uznávaný akčný borec), tak ťažko by som hladal film z ktorého je cítiť tú "človečinu", ako práve z Clementine. A i (a hlavne IBA) preto dávam jednu hviezdu ;)

• 25.10.2012  22:47
    Safe (2012)

Akčná BOMBA !!! Počas sledovania filmu mi to pripomenulo hlavnú dvojicu z "Leona" (jeden drsňák s dobrým srdcom a nevinná mladá dievčina), len tá akcia bola vo filme "Safe" o kus cesty lepšia. Keď tak uvážim, tak každá veľká akčná hviezda má svoj určitý štýl boja a teda sú 3 kategórie hercov: Prvá kategória sú herci ako je napr. Jean Claude Van Damme, Steven Seagal, Jet Li, Scott Adkins, ktorí majú vo filmových súbojoch zakomponované prvky z určitého bojového umenia. Druhá sorta hercov sú borci ak Schwarzenegger, Stallone, Willis, ktorí sa viac-menej spoliahajú na poriadny "kvér" v rukách (čím väčší kanón a razancia olova oto lepšie). No a tretiu skupinu tvorí napr. Daniel Craig a Jason Statham, ... že prečo? No lebo, presne ten barbarský buldog spôsob boja aký predvádzal Craig v podobe Bonda 007, tak tak nejak obdobne to masakruje Statham v tomto filme. Je to taký ten pouličný likvidačný sado-maso eliminačný drsný boj, ktorý dokazuje, že Statham patrí k špičke akčného žánru (podla mňa mu kraľuje, tak ako istého času kraľoval Arnie). Filmu "Safe" dávam 4 hviezdičky za ten znovunavrátený pocit, ktorý som mal pri sledovaní akčňákov z rokov 80ich a 90ich.

• 23.10.2012  12:04

Tak toto bol vážne plnohodnotný soumrak, alebo skôr úplne zatmenie mozgu. Tento film je "pozeratelný" len vďaka účasti kudrnatého hláškujúceho pseudo Íra, ktorý mal bokom-brady takmer až k bradavkám (úplne úžasné bolo keď zomieral pod haldou Zombiekov a ešte dostal od parťáka zjebané, že nech nezdržuje :DDD ). Inak naprostá blbosť, ktorá neponúka ani štipku filmového talentu. Behom 24 hodín, sa vystrieda deň a noc zhruba 10 krát, pričom nočné scény sú často vyrobené spôsobom zatmavenia slnečného dňa cez filter na kamere. Okrem iného sa dozvedáme, že šikmooký korejský chlapec môže mať za otca plnohodnotne nešikmookého belocha a že .... skrátka je to bullshit najhrubšeho zrna. Odpad ako lusk !!!

<< předchozí 1 2