fila.tes

Filip Tesař

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3
    • 12.5.2015  19:55

S velikou lítostí dávám pouze jednu hvězdičku, pokud mám film hodnotit jako celek. Začátek se tváří jako velice slibný thriller s hororovými prvky, avšak scénáristé pravděpodobně potřebovali nahnat minuty, tak poslední půlhodinové finále kombinovali, kombinovali, až to totálně zprasili a z hlavního hrdiny udělali strašnýho loosera. Do 60. minuty dávám 3*, od tamtud ODPAD!!

• 4.2.2015  10:14

Jak pro malé děti, tak i pro ty dospělé děti. Film je koncipovaný tak, aby pobavil a potěšil nejširší věkové publikum. Na animovanou pohádku to má i nápadně nepředvídatelný konec.

• 19.1.2015  00:58
    Kód Enigmy (2014)

Právoplatný uchazeč o řadu Oscarů. Pro mě jedno z největších překvapení loňského roku (2014), kterému budu držet při udělování všechny palce.

• 17.1.2015  00:20

Nádherný příběh dokonalého partnerského páru, který v podstatě naslepo a do neznáma cestuje za lepším životem. A to jsem se málem nechal odradit znuděnou společností, se kterou jsem tento film rozkoukal, protože po patnácti minutách se většina rozhodla pro změnu filmu. V odstupu tří dnů jsem se k tomuto filmu vrátil, tentokrát sám. V prvé řadě jsem nadšený z režie Sama Mendese, který se ukázal být skutečně multižánrovým režisérem. Chválím rovněž krásnou hudbu.

• 15.1.2015  12:14
    Pod zemí (2014)

Ze začátku se to tvářilo jako příjemný film. Potrhlá archeoložka, která mě teda trochu lezla na nervy, uvedla příběh se zajímavou zápletkou a ze zajímavého prostředí, pak se všemi skočila do díry a tam to začalo. Příběhy jednotlivých postav, až na hlavní hrdiny, jakoby vymizeli, tajemná žena, které jsem se bál i na diskotéce se také nechtěla moc ukazovat a spousta otázek zůstala nezodpovězena. Film mě přišel zábavnější a záživnější více z prostředí nad zemí, než pod zemí.

• 12.1.2015  00:53
    Skála (1996)

Dokonalá kombinace hereckého obsazení, hereckých výkonů, příběhu, napětí, akce a pro mě jeden z mých top 10 filmů s nejlepší filmovou muzikou.

• 12.1.2015  00:45
    Annabelle (2014)

Příběh této roztomilé panenky byl částečně, a pro mě dostatečně, nastíněn ve filmu, jinak velmi povedeném horroru V zajetí démonů. Tento film je založený pouze na "lekačkách", které divák dopředu předvídá a děj rovněž tak. Nedá se vyzdvihnout hudba, efekty, příběhy postav, prostě nic, kvůli čemu byste si ten film pustili znovu.

• 11.1.2015  11:04
    Interview (2014)

Když jsem se dozvěděl, že tato komedie byla primárně umístěna na internet a zakázána v kinech z obav teroristického útoku, vůbec jsem se nedivil. Neuvěřitelně urážlivá, posměšná a luxusní podívaná :D

• 8.1.2015  23:45

Film má zřetelný a celkem průhledný obsah a průběh, hrdiny jasně stanovené, nicméně je pro svým akčním a emocionálním pojetím stejně srovnatelný s předchozím dílem. Velmi se mi líbilo ztvárnění chátrajícího světa.

• 8.1.2015  10:06

Jsem rád, že se Apocalypse vrátil do Belaguerovy režie, před jasným poklesem kvality, který přinesl díl předchozí. Ale ani tak se kvalitativně nedá srovnávat s prvním a druhým dílem, které pro mě v žánru "zombie" přinesli veliké sympatie.

• 4.1.2015  22:24
    Dárce (2014)

Vzhledem k současnému filmovému trendu Hunger games, Divergence a jiným obdobným nápadům se zjevil další, s podobnou tématikou, s podobným světem a se stejně zavrženým hlavním hrdinou. Pro fanoušky tohoto typu, to jistě bude veliký zážitek, pro mě sympatické sci-fi, které si mě na hodinku a půl získalo a odvedlo mě do zcela jiného, nápaditého a jednoznačně smutnějšího světa.

• 4.1.2015  00:35

Celkem průhledná a předvídatelná akční klasika, kterou nelze hodnotit jinak než běžnou filmovou rutinu.

• 29.12.2014  23:19
    Vejška (2014)

Gympl i Vejška. Všechno bych to hodil do jednoho pytle. (do pytle na vyhození). Ty herecké výkony (hl. role - katastrofa), ten děj (žádný), ta hudba (hudba?), ten scénář (umím také takový :D). Prostě nejsem jeden z těch lidí, který by tento film uznávali jen proto, že se dokázali ztotožnit s hlavním hrdinou. Až jednou Vorel natočí pokračování Vejšky, Práce, nebo Zaměstnání, tak se po tom lidi utlučou. To snad trumfne i ty rekordní návštěvnosti na Babovřeskách.

• 29.12.2014  23:06

Veliký pětihvězdičkový kandidát. Ovšem klidná profesionálka za telefonem se ukázala na konci býti zcela nerozvážná a přišlo mi, že její profesionální přístup, nahradilo "co by krásnou ženu, jinak ve všem prakticky dokonalou napadlo jako první?". Skočit za vrahem do hobití nory, bez podpory policie a když už je celý film v podstatě o ní, tak aby to dotáhla až do konce. Ne, že by mě to film zkazilo, spíš jsem se nad tím pousmál a o jednu hvězdu strhl hodnocení dolů.

• 29.12.2014  22:59

Scorseseho filmy bývají na můj vkus často dost dlouhé a dějově ploché. Tento film však veškeré jeho standarty potlačuje a nastupuje strhující dvouhodinová dějová akce, která vám uteče tak rychle, že na konci ani nevíte co si o tom všem myslet. S mým kolegou, rovněž fanouškem tohoto snímku jsme se ještě nesjednotili v názoru na závěr filmu, který jsme viděli už v roce 2010, a to několikrát.

• 29.12.2014  22:45

Tento film přirovnávám k jednomu z mých top 10, a to k Velké rybě. Nejspíš asi kvůli originalitě, ale opravdový důvod srovnání nemůžu nijak vystihnout. Po shlédnutí těchto filmů jsem měl totiž hrozně zvláštně krásný vnitřní pocit, jako kdyby všechny věci na světě byly tak jak mají.

• 29.12.2014  22:38
    Interstellar (2014)

Moje hodnocení se může zdát býti velice neobjektivní, neboť Nolana jsem si už zamiloval natolik, že i kdyby natočil kdejakou volovinu, tak se budu snažit na tom v každém případě najít jen to pozitivní a hodnotit jenom to hezké a věřím, že bych si nakonec něco namluvil. Zdejší hodnocení napovídá, že se skutečně film podařil a já mohu jen souhlasit. Nolanovy velmi dramatická a efektivní finále zde přesáhnou všechny jeho hranice. Naprosto strhujících 45 minut před závěrem filmu, před kterými se vřele doporučuji co nejvíce nadechnout, protože do konce filmu už to nestihnete.

• 29.12.2014  18:48
    Gothika (2003)

Klasický námět, ovšem s velmi sympatickým hereckým obsazením. Za sebe ale musím bohužel říci, že v tomto typu horrorů už mám přehorrorováno.

• 29.12.2014  18:45

Hodně, hodně zvláštní pojetí sci-fi a "mimozenské tenchnologie?", ale poměrně sympatické. Zdlouhavý start si film kompenzuje neupadajícím stupňování napětí, děje a akce až do úplného finále.

• 29.12.2014  13:31
    Kolja (1996)

Musím se přiznat, že se trochu stydím, když jsem netušil jaký poklad český film má a tento snímek jsem shlédnul až v roce 2014. Společně s Pelíšky ho stavím do první pozice největšího českého kinematografického umění.

• 28.12.2014  23:57
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Zase jednou příjemná česká pohádka. Jen ten Klus mi jako herec opravdu nesedí.

• 28.12.2014  23:54

Největší vliv na pozitivní hodnocení má originalita. Santa, Velikonoční zajíček, Sandman a Zuběnka, bok po boku bojující za dětské sny a kouzla. Opravdu moc hezky vymyšlené. Velmi nápadité, vtipné, možná až trochu k zamyšlení, jsou ovšem povahy jednotlivých nadpřirozených bytostí, které absolutně nekorespondovali s mými dosavadními představami.

• 24.12.2014  13:41
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Tohle je přesně ten typ humoru, kdy se diváci musí smát jen protože, že řekli sprosté slovo. Jinak si neumím vysvětlit proč by to mělo takový funclub. Na druhou stranu se musím přiznat, jsem velikým fanouškem černého, morbidního a fekálního humoru, ale jen v jakési rozumné míře a inteligentním podání. V tom mi dokonale vyhovuje pak MacFarlane.

• 24.12.2014  13:21
    Tři bratři (2014)

Jedna z nejhezčích pohádek za poslední dloooouhou dobu. Musím se přiznat, že jsem jí od začátku fandil a snažil se všemi možnými způsoby najít důvod k páté hvězdě. Nebudu hodnotit jednotlivé pohádky, ale film jako celek. Především jako hudební film. Velikou zásluhu nad mým uznáním pochopitelně připisuji dílně Uhlíře a Svěráka, neboť toto "hudební" dílo je v složeninou jejich operek s krásnými hudebními tématy. V tomto filmu je hudba z operek značně zaranžovaná a upravená autory do celého soundtracku, a to velmi působivě, až mi kolikrát nahnala pořádnou husí kůži.

• 11.12.2014  11:59

Prvních patnáct minut, naprostá pecka. Drak demolující Jezerní město byla prostě nádherná akce. Pochyby jsem začal vnímat ve chvíli, kdy si Bard udělal mířidlo na podomácku vyrobený samostříl ze svého syna. Jako veliký fanoušek celé Středozemě však musím říci, že od této chvíle se mi původní nadšení už nevrátilo. Ať už děj sledoval, pošahaného starostova poskoka, který by podle toho, jak přišel režisérovi zajímavý, mohl mít samostatný díl, emočně nevypjaté smrti některých důležitých postav, bitvu, u které jsem ani nepostřehl, že už vlastně skončila, nebo elfa běhajícího po padající stěně, musím upřímně říci, že jsem se nudil.

• 7.12.2014  10:20

Přesně ten typ filmu, který má rád. Rozjede se děj, máte nějakou představu, pak zjistíte, že je to vlastně úplně jinak, tím pádem se podstata děje o 360 stupňů změní a váš pohled na film dostává jiné obrátky a když už se to blíží do finále a čekáte největší rozuzlení, tak........

• 2.12.2014  23:14
    Zombeavers (2014)

Na horor hrozně nesmyslné, na komedii příliš trapné. Největší pozitivum celého filmu jsou hlavní hrdinky, tedy jejich lidské podoby. Film se u mě zachránil před odpadem poslední scénou: Vidíš tu holku??? :D :D

• 27.11.2014  22:10

Od začátku jsem filmu hrozně fandil. Poutavé prostředí labyrintu, skupinka lidí se dostává ven, neví co sedě, nejasný nepřítel....na první pohled to hned upoutá pozornost svojí tajemností, i přes současný trend filmu s podobným nádechem. A čím děle jsme se prokousávali dějem, tím byl příběh i napětí stupňované, až do totálního poklesu a pádu, který byl na konci. Tolik podívané zaobalené do tak blbé pointy.....

• 22.11.2014  23:36

Na první pohled bych řekl, že to s Marvelem nemá nic společného. Až na prostředí a nadpřirozené bytosti, se to zásadně mění v charakteristice hlavních postav a co mi asi nejvíce vadilo, tak v přehnaně neustálé "akčnosti" motání se pořád kolem jedné koule, což byla nuda. Na tak snadný a obyčejný příběh, příliš akce v mnoha minutách... Kdybych to měl hodnotit, jako tu pecku, na kterou jsem se od Marvelu těšil a o které se nesli tak pozitivní ohlasy, tak bych dal 2*, nicméně nehledě na předsudky a s přihlédnutím na mívalovy super hlášky dávám 2 a půl, což se zaokrouhluje nahoru...

• 21.10.2014  22:25

Osobně nemůžu pochopit tak vysoké hodnocení. V čem se to od jedničky liší? Hlavní hrdinové si v podstatě vyměnili role, z outsidera z jedničky se rázem stal hrdina, kterého mají všichni rádi a z hrdiny nečekaně outsider. K tomu když přihodí podruhé ty samé fórky, prostředí a příběh, tak to všichni s nadšením hodnotíme lépe než díl předešlý :)

<< předchozí 1 2 3