bublajsa

bublajsa

okres Praha
"posedlá"

40 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 26.2.2018  18:49

  Už chápu, co chtěl Douglas tímhle komentářem říct. Wow...

  • 4.8.2017  20:14
  Život (2017)
  ****

  Čtvrtá hvězda za konec. Ten opravdu příjemně překvapil.

  • 19.11.2015  17:06
  Pixely (2015)
  **

  "Zahrajme si po boku několika známějších a slavnějších ksichtů, než jsme my sami, a nikdo si ani nevšimne, že všichni hrajeme v totální kravině, která je parodií, aniž by to sama chtěla."

  • 16.6.2015  19:44
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  ****

  První série: 5*, druhá série bohužel 3*.

  • 17.2.2014  22:30

  HOUSE ***** ... ASYLUM **** ... COVEN ***

  • 17.2.2014  22:29
  San geng 2 (2004)
  ****

  'Dumplings' **** ... 'Cut' **** ... 'Box' *****

  • 30.1.2014  23:26

  Bohužel jsem nebyla šokována ani znechucena. Byla jsem znuděna. Škoda... Dvě hěvzdy za posledních dvacet mučivých minut.

  • 6.4.2013  17:28
  Hannibal (TV seriál) (2013)
  *****

  Hodnocení po prvním díle: temné (přesně dle mého gusta), stylové, velmi dobře natočené, zajímavá psychologie hlavních postav. Rozhodně jsem příjemně překvapena a mé nejhorší obavy se zatím nenaplnily. (I když uznávám, že jako letitá obdivovatelka Dr. Lectera mám stále problém si jeho jméno spojovat s tváří kohokoliv jiného než sira Hopkinse. Ale Mads je rozhodně skvělá volba.) Vlastně mi to zatím přijde spíš jako seriál o jiném geniálním vrahovi se skvělým vkusem. Tak trochu napodobenina, i když výborná. Ale to je asi můj problém, protože nejsem objektivní.

  • 5.12.2012  01:13
  Vlkodlak (2010)
  ***

  Béčkový film s áčkovými herci. Pobavila jsem se : )

  • 3.7.2012  18:32

  Pro mě poněkud schizofrenní zážitek: na jednu stranu jsem měla co dělat, abych přes hodinu a půl přetrpěla mně krajně nesympatickou Jennifer Garner, na druhé straně jsem si užívala každou vteřinu krajně sympatického Marka Ruffala. Další plusové body, které mi pomohly se dodívat do konce, byly Andy Serkis a "Thriller dance". Jinak se tenhle film už po prvních minutách zařadil mezi ty, na které jsem se podívala jen a pouze kvůli jedné ze svých hereckých lásek (Mark), nehledě na svůj filmový vkus. My fanynky to máme někdy zatraceně těžké ...

  • 9.5.2012  17:17
  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)
  ****

  První řada - *****, druá řada ****, třetí řada ***.

  • 13.7.2011  16:08
  Megapiraňa (TV film) (2010)
  *

  Viděla jsem desítky nízkorozpočtových, trapných a jinak pokleslých filmů, ale tohle je opravdu megastupidnost. V prvních minutách jsem se touhle stupiditou bavila, ale později mi bylo spíš ouzko - za lidi, kteří téhle sračce věnovali svůj čas, energii, peníze, snahu, mozkovou aktivitu, kteří tohle vymysleli, napsali, hráli v tom, i sebeméně se na tom podíleli ... a všechno to mysleli smrtelně vážně. A ještě později jsem pocítila příznaky vzteku - protože kdyby se peníze a energie vložené do takových filmů použily na dobročinné účely, bylo by na světě lépe! A nakonec pocity frustrace - proboha, kolik takových ještě existuje a nevíme o nich?! Kdykoliv si ale vzpomenu na explodující rybičky, nesmyslně zpomalené záběry, počítačové efekty, na macho-mana vleže odkopávajícího rybky jako fotbalové míče ... musím se pobaveně uchechtnout. A proto symbolická jedna hvězda za to, že se po delší době podařilo nějakému "filmu" mě fascinovat.

  • 4.11.2010  06:42
  Osbournovi (TV pořad) (2002)
  *

  Buď anebo. Buď dám plnej počet hvězd, protože je to recese, která mě stoprocentně baví a fascinuje, nebo dám odpad, protože je to "recese", která nemá smysl, neměla nikdy vzniknout a tohle Ozzy neměl zapotřebí ... Dám jednu hvězdu ze soucitu a úcty. Protože je to tragikomická ostuda, ale baví mě to a je to Ozzy.

  • 13.10.2010  06:30

  Scorsese: **** / Coppola: ** / Allen: ***

  • 5.7.2010  20:12

  Pro nezaujatýho diváka slušej dokument obsahující zásadní, zajímavý a neznámý fakta. Pro zaujatýho diváka (znalýho Michaela z bulváru jen jako pedofila s vybělenou kůží) dokument, který mohl v pár věcech otevřít oči a dát pomyslnou facku. Pro fanouška je to průměrnej dokument sice obsahující vesměs pravdivý fakta, ale taky několik zásadních bulvárních nesmyslů stále přetrvávajících v obecným povědomí. Není divu, když ho natočil bulvární novinář. Nutno ale uznat, že je to jeden z těch slušnějších a objektivnějších dokumentárních počinů a mohlo to dopadnout hůř.

  • 10.12.2009  04:11
  Chromofobie (2005)
  ****

  Můj první dojem byl rozpačitej, nejistej a první půle filmu zapůsobila neosobně, odtažitě, chladně. A to i přes to, že jsem měla v obsazení dva své koně (Ralph Fiennes!, Kristin Scott Thomas). Druhá půlka si to podstatně vyžehlila, když si dovolila být trochu víc hlubší a dokonce vypustit nějakou tu emoci. Kdybych ořezala působivej konec, skladbu Heroes a režisérčin cit pro obraz, byl by to průměr a ani Ralph by to nezachránil.

  • 7.12.2009  01:49

  Jistě, srovnávání se Záhadou Blair Witch se zde přímo nabízí a tvůrci si za to můžou sami. Já měla navíc tu smůlu (nebo štěstí?), že jsem napoprvé viděla starší verzi. Což mě přivádí k tomu, že pokud musel tvůrcům poradit změnu konce sám Spielberg, moc smyslu pro hororovou krásu v nich asi není. Když sami neviděli, jak stupidní je konec první verze. Škoda nafouknuté bubliny a skutek utek'. Protože jsem ale povaha labilní, bála jsem se obstojně. Což se u mě rovná průměrné zábavě.

  • 21.11.2009  08:12

  Nejsem kdoví jakej fanoušek Tarantina, ale jeho styl se mi líbí. Tady víc než v jiných jeho filmech. Rozhodně nenudná (vzhledem ke stopáži), příjemná a správně "tak-akorát" Tarantinovská podívaná. S mnoha skvělými charaktery postav (a to nejsem ani kdoví jakej fanoušek Pitta), perfektním příběhem a navíc s výborným soundtrackem - tomu (a zvláště Bowiemu) patří má pátá hvězdička.

  • 10.5.2009  18:53
  Pasťák (1968)
  ****

  Jako člověk, kterej pracuje ve stejném oboru a prostředí, můžu jen tiše hlesnout: "Bravo." Realistický snímek s realistickým koncem (ač se to mnohým může zdát neuvěřitelný a přehnaný). Naštěstí to v realitě nevypadá až tak syrově a strašidelně, jinak bych asi dala výpověď. I když jsem si to v tomto případě užila.

  • 14.3.2009  16:01
  Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál) (1965)
  ****

  Dnes již klasickej pohádkovej počin. Nutno ale dodat, že jsem se těchto dvou medvědích kolegů jako malá spíš děsila a ani dnes to není lepší ...

  • 23.1.2009  06:10

  Dvě verze. Jedna bez Benicia(!), druhá s ním. Kterápak se mi asi líbí víc? Nutno podotknout, že mu to tady (slušně řečeno) maximálně sekne. A teď vážně ... kdyby se tahle perverzní show opravdu natočila, má zkažená duše by se tetelila blahem. Fajn úlet, potěšil.

  • 20.1.2009  16:41
  Ticho (1969)
  *****

  Hodnotím ne za provedení "filmu", ale pro odvahu, připomínku a poctu.

  • 15.1.2009  20:02

  Tenhle film je jedním z těch, který buď milujete nebo jimi opovrhujete. Kompromis je možný málokdy. A v tom je jeho kouzlo ... a taky v geniálním Beniciovi (kterýmu udělala tahle role v profesním životě peklo), skvělém Deppovi (na první pohled těžce přehrávajícím, ale on moc dobře ví, co, jak a proč dělá a hlavně koho hraje), úžasným soundtracku, nezapomenutelných hláškách a perfektních scénách. A pokud jste jedním z "vyvolených", dojde vám, že ono to tak opravdu funguje, všechno je tak, jak má být a jinak se to ani stát nemohlo. A mě tenhle výlet neomrzí. Navíc je tohle jeden z mála případů, kdy film předčil svou knižní předlohu. "I just wanted to carve a little Z on your forehead."

  • 10.1.2009  18:28

  Geniální. Opravdu geniální. Ve svý jednoduchosti i vychytralosti. Kdysi jsem viděla v televizi, o pár let později na dvd a konečně si vše náležitě vychutnala. Mám ráda filmy, kde vám poslední vteřiny udělají chaos v tom, co jste si mysleli, že víte. Protože jste si to většinou mysleli špatně ... Kromě geniálního Spaceyho tady pro mě byli jako třešnička na dortu charismatický Byrne a mumlající Benicio (kterýmu tahle role neudělala nejlepší image).

  • 10.1.2009  13:31

  Těšila jsem se a očekávala víc, což byla chyba. Ale i přes to je výslednej dojem skvělej. Příjemnej, lehkej snímek, kterej se ovšem jako lehkej a povrchní jen tváří - pokud v něm chcete cítit víc. A já chtěla. Cítím v něm vášeň, opravdovost, upřímnost i destrukci. Nejen proto, že do takovýho bohéma jsem se vždy toužila bezhlavě a destruktivně zamilovat ... Subjektivně hluchá místa mi vynahradili Javier(!), Scarlett a Penélope, kteří své role snad hrát ani nemuseli. Přiznám se ale, že ve Woodyho stylu pořád trochu tápu.

  • 10.1.2009  13:28
  Únosci (2000)
  ****

  Nebýt Benicia(!), dala bych o hvězdičku méně. Až tak jsem opět neobjektivní. Protože v týhle roli mě potěšil, sedla mu přímo na tělo a já si užívala každej jeho záběr - tudíž pro mě ve filmu skoro nebylo hluchý místo. Pravda ale je, že v rámci možností se mi líbilo víc aspektů: hudba, tempo, idea, charaktery a vztah obou parťáků, pointa a hlavně skvělá závěrečná přestřelka, která se mi líbí moc, jak jen se může ženský líbit. Pravda, Ryan Phillippe mi zpočátku nesedl, ale to je můj problém. Škoda, že se film sám trochu přeceňuje a snaží až moc, přesto je pro mě příjemným snímkem. (Pánům číst zakázáno - Longbaughovi nemohli vybrat kalhoty, který by mu padly víc.)

  • 5.1.2009  01:03
  Vévodkyně (2008)
  ***

  S politováním musím napsat, že jsem ... zklamaná. Což by mě tolik nemrzelo, kdyby tady nehrál Ralph(!) a já se proto netěšila dvojnásob. Trailer mě nalákal, ovšem film uzemnil. Ne že bych se nudila po celou dobu - to bych křivdila - výprava a kostýmy jsou užasné a historický kontext taktéž. Ale prostě mi tady něco chybí. Onen faktorX. Atmosféra. Plus nesympatická Keira a role vévody, která podle mě Ralphovi vůbec nesedla a nedostal v ní dostatečný prostor ... ano, nejsem objektivní. A subjektivně dodávám, že mě to mrzí.

  • 3.1.2009  13:43

  Ano, možná je to patetický, nudný, zženštilý, nemastný a neslaný a zdlouhavý ... ale ne pro mě! Třeba jsem přecitlivělá a neobjektivní, ale od první minuty jsem se do něj zamilovala. Do koho? Správná otázka. Do filmu i do Jerryho. Ženská ruka režisérčina je tu cítit každou vteřinou. Situace, dotyky a emoce jsou hmatatelný, realistický, přirozený. Příjemně překvapili Duchovny i Halle Berry, na který jsem zírala skepticky. U Benicia(!) jsem šla najisto, ale způsob, jak podal a empaticky zahrál svou postavu mi málem (doslova) zastavil dech. Popravdě moc nechápu jeho nenominaci, protože tady podává jeden ze svých nejlepších dosavadních výkonů. Tenhle film se okamžitě zařadil mezi ty, který ve mně zas a znovu zanechají ... TY pocity.

  • 2.1.2009  11:48

  Nemám ráda Pitta. Mám ráda Malkoviche. Nesedí mi Frances McDormand, ráda se dívám na Tildu Swinton. Na tuhle podívanou jsem se těšila, postupně objevuji bratry Coenový. Bavila jsem se a čekala, co přijde. A ono přišlo. Mírný rozčarování. Pořád to má šmak a jednoduše se bavím, ale něco tomu chybí, nemá to očekávaný "grády" a chaoticky matoucí konec tomu taky nedodá. Nebýt skvělýho Johna Malkoviche ... Ale to asi křivdím.

  • 11.12.2008  19:14
  Jídlo (1992)
  *****

  Už víte, proč je lepší snídat doma? Co se může stát, když číšník včas neobslouží hosty? Co do úst, když je lednice prázdná? Snídaně je pohodově vtipná a napínavá. Oběd pobavil nejen skvělou pintou. A večeře potěšila ten zvrácenej kousek mý duše ... Teď už vím, že mým oblíbeným hrdinou ve Švankmajerových dílech je Jazyk.

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace