bublajsa

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.2.2014  22:30

HOUSE ***** ... ASYLUM **** ... COVEN ***

• 6.4.2013  17:28
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Hodnocení po prvním díle: temné (přesně dle mého gusta), stylové, velmi dobře natočené, zajímavá psychologie hlavních postav. Rozhodně jsem příjemně překvapena a mé nejhorší obavy se zatím nenaplnily. (I když uznávám, že jako letitá obdivovatelka Dr. Lectera mám stále problém si jeho jméno spojovat s tváří kohokoliv jiného než sira Hopkinse. Ale Mads je rozhodně skvělá volba.) Vlastně mi to zatím přijde spíš jako seriál o jiném geniálním vrahovi se skvělým vkusem. Tak trochu napodobenina, i když výborná. Ale to je asi můj problém, protože nejsem objektivní.

• 21.11.2009  08:12

Nejsem kdoví jakej fanoušek Tarantina, ale jeho styl se mi líbí. Tady víc než v jiných jeho filmech. Rozhodně nenudná (vzhledem ke stopáži), příjemná a správně "tak-akorát" Tarantinovská podívaná. S mnoha skvělými charaktery postav (a to nejsem ani kdoví jakej fanoušek Pitta), perfektním příběhem a navíc s výborným soundtrackem - tomu (a zvláště Bowiemu) patří má pátá hvězdička.

• 20.1.2009  16:41
    Ticho (1969)

Hodnotím ne za provedení "filmu", ale pro odvahu, připomínku a poctu.

• 15.1.2009  20:02

Tenhle film je jedním z těch, který buď milujete nebo jimi opovrhujete. Kompromis je možný málokdy. A v tom je jeho kouzlo ... a taky v geniálním Beniciovi (kterýmu udělala tahle role v profesním životě peklo), skvělém Deppovi (na první pohled těžce přehrávajícím, ale on moc dobře ví, co, jak a proč dělá a hlavně koho hraje), úžasným soundtracku, nezapomenutelných hláškách a perfektních scénách. A pokud jste jedním z "vyvolených", dojde vám, že ono to tak opravdu funguje, všechno je tak, jak má být a jinak se to ani stát nemohlo. A mě tenhle výlet neomrzí. Navíc je tohle jeden z mála případů, kdy film předčil svou knižní předlohu. "I just wanted to carve a little Z on your forehead."

• 10.1.2009  18:28

Geniální. Opravdu geniální. Ve svý jednoduchosti i vychytralosti. Kdysi jsem viděla v televizi, o pár let později na dvd a konečně si vše náležitě vychutnala. Mám ráda filmy, kde vám poslední vteřiny udělají chaos v tom, co jste si mysleli, že víte. Protože jste si to většinou mysleli špatně ... Kromě geniálního Spaceyho tady pro mě byli jako třešnička na dortu charismatický Byrne a mumlající Benicio (kterýmu tahle role neudělala nejlepší image).

• 3.1.2009  13:43

Ano, možná je to patetický, nudný, zženštilý, nemastný a neslaný a zdlouhavý ... ale ne pro mě! Třeba jsem přecitlivělá a neobjektivní, ale od první minuty jsem se do něj zamilovala. Do koho? Správná otázka. Do filmu i do Jerryho. Ženská ruka režisérčina je tu cítit každou vteřinou. Situace, dotyky a emoce jsou hmatatelný, realistický, přirozený. Příjemně překvapili Duchovny i Halle Berry, na který jsem zírala skepticky. U Benicia(!) jsem šla najisto, ale způsob, jak podal a empaticky zahrál svou postavu mi málem (doslova) zastavil dech. Popravdě moc nechápu jeho nenominaci, protože tady podává jeden ze svých nejlepších dosavadních výkonů. Tenhle film se okamžitě zařadil mezi ty, který ve mně zas a znovu zanechají ... TY pocity.

• 11.12.2008  19:14
    Jídlo (1992)

Už víte, proč je lepší snídat doma? Co se může stát, když číšník včas neobslouží hosty? Co do úst, když je lednice prázdná? Snídaně je pohodově vtipná a napínavá. Oběd pobavil nejen skvělou pintou. A večeře potěšila ten zvrácenej kousek mý duše ... Teď už vím, že mým oblíbeným hrdinou ve Švankmajerových dílech je Jazyk.

• 11.12.2008  18:46

Když se ve Švankmajerově filmu ozve zaklepání na dveře, určitě to nebude podomní prodavač ... Vtipný, kapku zvrácený, napínavý, syrový a skvělý. Moje oblíbený. Jak by to asi vypadalo, kdyby jsme se měl každej "uhňácat" sám?

• 11.12.2008  18:26

Dialog věcný mě parádně vyděsil. Chaotická změť, dokonalý zvuky a nakonec logika ... Dialog vášnivý pohltil, zhypnotizoval a nadchnul. A nakonec tvrdá realita ... Dialog vyčerpávající ze všeho nejvíce pobavil, protože přesně tak to je ... Dokonalost sama.

• 11.12.2008  17:52
    Do pivnice (1983)

Po prvním podívání bych řekla, že holčička má přinejmenším malej psychickej problém ... Tahle malá slečna má můj obdiv. A pan Švankmajer už stabilně taky. Ještě že nemám takovejhle sklep a ještě že moje kočka není černá. Tenhle sklep je zlej, temnej, zákeřnej a plnej divných lidí. Já osobně bych do něj nevkročila a poslední scéna je pro mě tou, kdy si říkáte, aby tam proboha nechodila ... Scéna s uléháním se mi líbí nejvíc, ale tady mi sedlo vlastně všechno. Krásně temně natočeno s krásně temným a otevřeným koncem.

• 11.12.2008  17:22
    Ropáci (studentský film) (1988)

Mám ráda mystifikační "dokumenty". Nadhled, humor a ironie zabalený do geniálního nápadu. Přiznejme si, vždyť v zápalu příběhu mnoho z nás chvílema těm ropákům vhodný prostředí k jejich přežití přálo ... Skvěle "autenticky" natočeno. Tak, já má dokument být.

• 6.11.2008  17:08

Ne - nejsem objektivní a ano - jsem veskrze zaujatá. Film jsem sháněla dlouho a dlouho se na něj těšila a to z jedinýho důvodu. David Bowie (toho režisér obsadil v pravý čas - sice fetoval, ale v průběhu natáčení abstinoval a nedlouho po dokončení filmu propadl drogám skoro definitivně). Nakonec jsem ale s překvapením zjistila, že kdybych objektivní byla, stejně bych dala nejvíce o jednu hvězdičku méně, protože samotnej příběh se stal mou srdcovkou okamžitě. Pravda, vyprávění je místy strnulý a některý scény zbytečně prodlužovaný, ale tenhle film prostě berete nebo ne. A ano - David Bowie(!) není filmovej herec. Ale vložil se do role tak, jak se vložit měl a na mě působil naprosto věrohodně a na "mimozemšťana", kterej se v průběhu příběhu psychologicky mění, adekvátně. Vždyť je to hlavně příběh o víře, naději, zklamání a rezignaci. A pokud si navíc užíváte každej pohyb, gesto a tón hlasu, nemůžete jinak ...

• 15.5.2008  20:24
    Big Lebowski (1998)

Přesně tohle je můj šálek kávy! Dude má skvělý vlasy a naplnil mě příjemným flegmatismem, Donny byl od začátku můj favorit a většinu času mi nestačila šířka mých rtů k úsměvu. A i když jsem si tuhle ujetinu pořádně a krásně vychutnala až napodruhý, nebylo to naposled.

• 26.4.2008  15:57
    Karamazovi (2008)

Bohužel mě nenapadá příznačný přídavný jméno, který by film vystihlo. Snad "ďábelskej" svou záludností. Jeden z nejzvláštnějších, nejatmosféričtějších a nejpocitovějších českých filmů, jaký jsem viděla. Dle mýho není na místě srovnání s divadelní hrou DD. Pocity, dojmy a emoce je to, co jsem si odnesla hlavně díky atmosféře filmu. Nejde o to, o čem příběh je, jaké jsou charaktery postav a o co vlastně jde - protože tohle všechno už víme a známe jak z předlohy, tak z různých adaptací Bratrů Karamazových. Jde o to, JAK. A mně tohle sedlo plus mínus ze všech stran. (Nejen on!, ale hlavně Ivan Trojan(!) potěšil mý karamazovský srdce, protože "všichni jsme Karamazovi" a někteří navíc i "Trojanovi" - proto ta zcela neobjektivní pátá).

• 8.4.2008  15:03
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Znáte něco lepšího, než si po náročným dni vlézt pod peřinu, zavřít všechny mozkový závity a užívat si tuhle němou, inteligentní, kvalitní, bavící a nenáročnou podívanou? Zas a znova se těším na svýho hrdinu - nejširší ovci.

• 24.2.2008  23:42
    Kancl (TV seriál) (2001)

Suchej, tvrdej a absurdní humor, trapnost okamžiků, bizarní postavy a mnoho těch chvil, kdy je mi (z nepochopitelných důvodů?) trapně za postavy. Buď anebo. To se mi líbí a moc, protože z toho (z nepochopitelných důvodů?) čiší inteligence, genialita, vychcanost.

• 19.1.2008  02:13
    Black Books (TV seriál) (2000)

Pár dílů z těch posledních je trochu vaření z vody a scénáristi si (ze stránky humoru) moc nevidí do pera. To ale nic nemění na tom, že pro mě je to jeden z nejoriginálnějších seriálů s nejoriginálnější partou charakterů postav. Sympatický prostředí knih, suchej a tvrdej humor a (nejen) Bernard udělali svý.

• 6.10.2007  18:48
    Ratatouille (2007)

Mám ráda hlodavce a potkany, mám ráda modrou barvu a jídlo a mám ráda dokonalý animáky. Co víc si přát? Remy je můj hrdina, kam se hrabe Spláchnutej.

• 12.9.2007  23:05

Nevinně, nenápadně a skoro nudně vyhlížející začátek. Netěšila jsem se na pana Douglese, kterýho jako herce i chlapa nemusím vidět. K filmu jsem se dostala kvůli/díky Robertu Downey Jr.(!) Ale to, co se po pár minutách rozjelo, jsem nečekala. Perfektní postavy, vyváženej příběh, komický situace a scény. Bavila jsem se, charakter postav Douglese a Maguirea si zamilovala a Roberta náležitě užila jako vždy. Ještě se k nim vrátím.

• 9.8.2007  14:18
    Zodiac (2007)

Čtyři a 1/2. Film mě dostal jako celek. Příjemný role a herecký výkony, stejně jako průběh, konec a autenticita. Někomu se může zdát zbytečně dlouhej a utahanej, pro mě to ale byla smršť fakt, informací a emocí. Ani chvíli jsem se nenudila, děj samotnej mě dokonale vtáhl a Roberta Downey Jr.(!) jsem si řádně užila. Postava Zodiaca fascinuje dodnes.

• 15.7.2007  20:13

Tahle role Robertovi(!) opravdu sedla, více méně hraje svůj vlastní charakter a humor. Nehledě na to, že tady si ho opravdu užívám ... Pointu příběhu jsem sice pochopila až napodruhý, ale to mi nebránilo se zas a znovu bavit nad povedenýma hláškama a skvělou souhrou těch dvou. Po každým dalším shlédnutí se bavím víc a objevuju další klady. Tenhle styl humoru je jeden z mých šálků kávy.

• 11.7.2007  22:36
    Tatínek (2004)

Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.

• 5.5.2007  23:25
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Měla jsem možnost vidět naživo s panem Svěrákem. Pro mě patří tahle hra ze všech her k těm nejlepším. Humorem a gagy prošpikováno v každým detailu, nikde není ani jedno hluchý místo (kde ostatně ano, že) a hlavně famózní výkon pana Svěráka, kterej se/to rozjel vysoko nad rámec scénáře. Neuvěřitelný ... i po tolika letech letech.

• 13.1.2007  18:44

Úžasnej Nicolas Cage(!), kterej tady opravdu ZAHRÁL. Osobitej příběh dvou ztracených (?) existencí, který k sobě najdou cestu i přes to, že společně nemají budoucnost. Nikoliv nereálnej příběh, protože ďábel alkohol a ďábel život jsou všude kolem nás. Krásnej, hluboce emotivní, depresivní, syrovej a hlubokej příběh. Srdcová záležitost.

• 13.1.2007  18:38

Po skončení filmu mi bylo špatně od žaludku. Byla jsem v šoku. Viděla jsem už hodně podobných megadepresivních snímků (přímo je vyhledávám), ale tohle je pro mě jeden z nejtěžších kalibrů. Strach, respekt, emoce. A to, že si ho jednou za čas připomínám, není nic jiného než sebedestrukce.

• 13.1.2007  18:32
    Samotáři (2000)

Pro mě je to jeden z nejlepších českých filmů a klasika ve svém stylu. Nezapomenutelné hlášky, scénky, Jirka Macháček a zvláště Ivan Trojan(!).

• 13.1.2007  18:30

Dvojka je pro mě zkrátka lepší, zábavnější, dramatičtější, nápaditější a hezčí než jednička. Vidět ji můžu kolikrát chci, ale smát se budu se stejnou radostí a slzama v očích. A je tady víc veverky, tak.

• 13.1.2007  18:26
    Rok ďábla (2002)

Tenhle film je pro mě srdcovou záležitostí, hlavně díky jedný z mých hudebních lásek - Čechomoru. Celkově je to ale krásnej příběh se spoustou pravdivých a čistých myšlenek, jak jinak než vynikající hudbou, uvolněnou atmosférou, dávkou mystiky a osobitostí všech zúčastněných, včetně osobitého Petra Zelenky.

• 13.1.2007  18:20
    Osvícení (1980)

Jedna z mála filmových adaptací, která se může hrdě postavit vedle knižní předlohy. Nejlepší horor, kterej jsem zatím viděla. Ani na chvíli jsem nemohla odtrhnout zrak od obrazovky, i když jsem měla několikrát tendenci si zakrýt oči. Naprosto šílená hudba můj pocit úzkosti ještě víc zvýrazňuje, až jsem měla párkrát nutkání vypnout zvuk. Dlouhý a nesnesitelný záběry. Úžasný výkony Nicholsona, Lloyda a Kubricka. TAKHLE se točí ryzí horor.

<< předchozí 1 2 3 4 5