bublajsa

okres Praha
"posedlá"

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.2.2018  18:49

Už chápu, co chtěl Douglas tímhle komentářem říct. Wow...

• 4.8.2017  20:14
    Život (2017)

Čtvrtá hvězda za konec. Ten opravdu příjemně překvapil.

• 19.11.2015  17:06
    Pixely (2015)

"Zahrajme si po boku několika známějších a slavnějších ksichtů, než jsme my sami, a nikdo si ani nevšimne, že všichni hrajeme v totální kravině, která je parodií, aniž by to sama chtěla."

• 16.6.2015  19:44
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

První série: 5*, druhá série bohužel 3*.

• 6.4.2013  17:28
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Hodnocení po prvním díle: temné (přesně dle mého gusta), stylové, velmi dobře natočené, zajímavá psychologie hlavních postav. Rozhodně jsem příjemně překvapena a mé nejhorší obavy se zatím nenaplnily. (I když uznávám, že jako letitá obdivovatelka Dr. Lectera mám stále problém si jeho jméno spojovat s tváří kohokoliv jiného než sira Hopkinse. Ale Mads je rozhodně skvělá volba.) Vlastně mi to zatím přijde spíš jako seriál o jiném geniálním vrahovi se skvělým vkusem. Tak trochu napodobenina, i když výborná. Ale to je asi můj problém, protože nejsem objektivní.

• 17.2.2014  22:30

HOUSE ***** ... ASYLUM **** ... COVEN ***

• 13.7.2011  16:08
    Megapiraňa (TV film) (2010)

Viděla jsem desítky nízkorozpočtových, trapných a jinak pokleslých filmů, ale tohle je opravdu megastupidnost. V prvních minutách jsem se touhle stupiditou bavila, ale později mi bylo spíš ouzko - za lidi, kteří téhle sračce věnovali svůj čas, energii, peníze, snahu, mozkovou aktivitu, kteří tohle vymysleli, napsali, hráli v tom, i sebeméně se na tom podíleli ... a všechno to mysleli smrtelně vážně. A ještě později jsem pocítila příznaky vzteku - protože kdyby se peníze a energie vložené do takových filmů použily na dobročinné účely, bylo by na světě lépe! A nakonec pocity frustrace - proboha, kolik takových ještě existuje a nevíme o nich?! Kdykoliv si ale vzpomenu na explodující rybičky, nesmyslně zpomalené záběry, počítačové efekty, na macho-mana vleže odkopávajícího rybky jako fotbalové míče ... musím se pobaveně uchechtnout. A proto symbolická jedna hvězda za to, že se po delší době podařilo nějakému "filmu" mě fascinovat.

• 5.7.2010  20:12

Pro nezaujatýho diváka slušej dokument obsahující zásadní, zajímavý a neznámý fakta. Pro zaujatýho diváka (znalýho Michaela z bulváru jen jako pedofila s vybělenou kůží) dokument, který mohl v pár věcech otevřít oči a dát pomyslnou facku. Pro fanouška je to průměrnej dokument sice obsahující vesměs pravdivý fakta, ale taky několik zásadních bulvárních nesmyslů stále přetrvávajících v obecným povědomí. Není divu, když ho natočil bulvární novinář. Nutno ale uznat, že je to jeden z těch slušnějších a objektivnějších dokumentárních počinů a mohlo to dopadnout hůř.

• 5.12.2012  01:13
    Vlkodlak (2010)

Béčkový film s áčkovými herci. Pobavila jsem se : )

• 21.11.2009  08:12

Nejsem kdoví jakej fanoušek Tarantina, ale jeho styl se mi líbí. Tady víc než v jiných jeho filmech. Rozhodně nenudná (vzhledem ke stopáži), příjemná a správně "tak-akorát" Tarantinovská podívaná. S mnoha skvělými charaktery postav (a to nejsem ani kdoví jakej fanoušek Pitta), perfektním příběhem a navíc s výborným soundtrackem - tomu (a zvláště Bowiemu) patří má pátá hvězdička.

• 9.5.2012  17:17
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První řada - *****, druá řada ****, třetí řada ***.

• 26.4.2008  15:57
    Karamazovi (2008)

Bohužel mě nenapadá příznačný přídavný jméno, který by film vystihlo. Snad "ďábelskej" svou záludností. Jeden z nejzvláštnějších, nejatmosféričtějších a nejpocitovějších českých filmů, jaký jsem viděla. Dle mýho není na místě srovnání s divadelní hrou DD. Pocity, dojmy a emoce je to, co jsem si odnesla hlavně díky atmosféře filmu. Nejde o to, o čem příběh je, jaké jsou charaktery postav a o co vlastně jde - protože tohle všechno už víme a známe jak z předlohy, tak z různých adaptací Bratrů Karamazových. Jde o to, JAK. A mně tohle sedlo plus mínus ze všech stran. (Nejen on!, ale hlavně Ivan Trojan(!) potěšil mý karamazovský srdce, protože "všichni jsme Karamazovi" a někteří navíc i "Trojanovi" - proto ta zcela neobjektivní pátá).

• 2.12.2008  15:35

Slabší než jednička, i když jsem si to v kině ještě neuvědomovala a bavila se převelice. Výslednej a proleželej dojem mám ale podobně jako ze Shreka - jednička originální, překvapivá a dobrá, dvojka sice humornější, ale celkově o trochu slabší a bezcharakternější. Těšila jsem se, bavila jsem se a určitě se podívám znova, ale přece jen to není ONO.

• 2.1.2009  11:48

Nemám ráda Pitta. Mám ráda Malkoviche. Nesedí mi Frances McDormand, ráda se dívám na Tildu Swinton. Na tuhle podívanou jsem se těšila, postupně objevuji bratry Coenový. Bavila jsem se a čekala, co přijde. A ono přišlo. Mírný rozčarování. Pořád to má šmak a jednoduše se bavím, ale něco tomu chybí, nemá to očekávaný "grády" a chaoticky matoucí konec tomu taky nedodá. Nebýt skvělýho Johna Malkoviche ... Ale to asi křivdím.

• 5.1.2008  13:23

Hudba: Karel Holas(!) (Čechomor)

• 29.8.2008  00:17

Co napsat a doplnit, aby se člověk neopakoval, když s většinou již řečenýho v ostatních komentářích souhlasí? Snad jen to, že tenhle Joker se okamžitě zapsal do žebříčku nejoblíbenějších psychopatů zvrácený části mý duše. Kdyby mě snad někdy omrzelo tempo, atmosféra, temnota a náboj filmu, zůstává jistota, že se na něj znova podívám jen kvůli němu. Každej máme svý démony ...

• 10.1.2009  13:31

Těšila jsem se a očekávala víc, což byla chyba. Ale i přes to je výslednej dojem skvělej. Příjemnej, lehkej snímek, kterej se ovšem jako lehkej a povrchní jen tváří - pokud v něm chcete cítit víc. A já chtěla. Cítím v něm vášeň, opravdovost, upřímnost i destrukci. Nejen proto, že do takovýho bohéma jsem se vždy toužila bezhlavě a destruktivně zamilovat ... Subjektivně hluchá místa mi vynahradili Javier(!), Scarlett a Penélope, kteří své role snad hrát ani nemuseli. Přiznám se ale, že ve Woodyho stylu pořád trochu tápu.

• 5.1.2009  01:03
    Vévodkyně (2008)

S politováním musím napsat, že jsem ... zklamaná. Což by mě tolik nemrzelo, kdyby tady nehrál Ralph(!) a já se proto netěšila dvojnásob. Trailer mě nalákal, ovšem film uzemnil. Ne že bych se nudila po celou dobu - to bych křivdila - výprava a kostýmy jsou užasné a historický kontext taktéž. Ale prostě mi tady něco chybí. Onen faktorX. Atmosféra. Plus nesympatická Keira a role vévody, která podle mě Ralphovi vůbec nesedla a nedostal v ní dostatečný prostor ... ano, nejsem objektivní. A subjektivně dodávám, že mě to mrzí.

• 11.3.2007  16:59

Když jsem viděla poprvý, dostal mě. I když mi bylo jasný, že jako další část legendy mýho milovanýho dr. Lectera v pravým slova smyslu propadl. Pak jsem film viděla podruhý a měla jasno. Jako (skoro) fanatický fanda lecterovský série musím konstatovat, že je to totální průser. Pan Harris se nechal zlákat komercí a napsal poslední pokračování série i přes to, že sám prohlásil, že s charakterem Lectera nadobro končí. Průměrnej thriller o pomstě, kterej postrádá jakoukoli lecterovskou eleganci a šmrnc. Na druhou stranu se Gapsard snažil, příjemná hudba, brutální (zbytečný a pošpiňující) scény jsem si užívala, nenudila jsem se moc a místy to bylo vizuálně zajímavý.

• 14.3.2008  18:37
    Medvídek (2007)

Jsem zklamána. Ne tématem nebo příběhem - základ mohl být slibnej, kdyby se zpracoval trochu jinak. Těšila jsem se. Ale: fádnost, táhlost, nuda, nemá to šmrnc. Třetí dávám jen za Ivana Trojana(!), kvůli kterýmu jsem se na to vlastně dívala.

• 8.4.2008  15:03
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Znáte něco lepšího, než si po náročným dni vlézt pod peřinu, zavřít všechny mozkový závity a užívat si tuhle němou, inteligentní, kvalitní, bavící a nenáročnou podívanou? Zas a znova se těším na svýho hrdinu - nejširší ovci.

• 7.12.2009  01:49

Jistě, srovnávání se Záhadou Blair Witch se zde přímo nabízí a tvůrci si za to můžou sami. Já měla navíc tu smůlu (nebo štěstí?), že jsem napoprvé viděla starší verzi. Což mě přivádí k tomu, že pokud musel tvůrcům poradit změnu konce sám Spielberg, moc smyslu pro hororovou krásu v nich asi není. Když sami neviděli, jak stupidní je konec první verze. Škoda nafouknuté bubliny a skutek utek'. Protože jsem ale povaha labilní, bála jsem se obstojně. Což se u mě rovná průměrné zábavě.

• 5.5.2007  23:48

Plejáda známých herců, velkej filmový návrat ... Věřím a doufám, že se tomuhle "filmu" herecký hvězdy upsali pro recesi. Miluju Mr. Beana a jeho scénky - ale jen Mr. Beana a jeho scénky. Tam podle mě tahle famózní postava totiž patří. Jak se říká - do mrtvoly se nemá kopat. Tímhle borbidním úslovím myslím to, že se pan Atkinson neměl nechat překecat pro další "film" s panem Beanem, když se už navíc rozhodl s touhle postavou definitivně skončit. To mi připomnělo pana Harrise, kterej se taky nechal překecat k napsání další knihy o mém milovaném dr. Lecterovi poté, co se rozhodl se s postavou rozloučit. A jak to pak dopadlo ... Ne, ne a ne. Zasmála jsem se, místy i pobavila, ale do filmu pan Bean rozhodně nepatří.

• 6.10.2007  18:48
    Ratatouille (2007)

Mám ráda hlodavce a potkany, mám ráda modrou barvu a jídlo a mám ráda dokonalý animáky. Co víc si přát? Remy je můj hrdina, kam se hrabe Spláchnutej.

• 1.7.2007  16:36

Jako celek je to slabší film a nejslabší článek série a řekla bych, že děti, který si užívaly jedničku a možná dvojku, toho z trojky moc rozumově nepochytí. Měla jsem (možná mylnej) dojem, že dospělí se baví víc. Příběh fajn, animace samozřejmě krásná, ale celkově nám to nějak zameričtělo a zdospěláčtělo. Nic to ale nemění na tom, že já jsem se bavila. Nad úžasnýma hláškama, scénkama a detailama, kterými je film prošpikován. Opravdu jsem se srdečně smála a to u mě tak nějak převyšuje ostatní dojmy. U tohoto filmu. = slabší ****.

• 27.12.2007  21:56
    Shrekovy Vánoce (TV film) (2007)

Patos a fujtajblvánočníarodinnáromantika ... Ale je to Shrek (a Perníček a tři slepý myšky a tak). Slabší tři.

• 9.12.2008  21:40
    Sirotčinec (2007)

Psychologickej horor s emotivním příběhem, skvělou atmosférou a nádherným barákem. Nic tomu nechybí - story, starej zločin, duchařina a silnej konec. Jen se ve vyprávění našlo pár slabých místeček, kdy moje pozornost nebyla stoprocentní. Bála jsem se ale krásně a místy uhýbala pohledem z plátna (což je těžší než doma u televize), ale slečna vedle mě se bála daleko víc. Krásná hlavní představitelka, přirozenej klučina a úžasná Geraldine Chaplin.

• 3.1.2009  13:43

Ano, možná je to patetický, nudný, zženštilý, nemastný a neslaný a zdlouhavý ... ale ne pro mě! Třeba jsem přecitlivělá a neobjektivní, ale od první minuty jsem se do něj zamilovala. Do koho? Správná otázka. Do filmu i do Jerryho. Ženská ruka režisérčina je tu cítit každou vteřinou. Situace, dotyky a emoce jsou hmatatelný, realistický, přirozený. Příjemně překvapili Duchovny i Halle Berry, na který jsem zírala skepticky. U Benicia(!) jsem šla najisto, ale způsob, jak podal a empaticky zahrál svou postavu mi málem (doslova) zastavil dech. Popravdě moc nechápu jeho nenominaci, protože tady podává jeden ze svých nejlepších dosavadních výkonů. Tenhle film se okamžitě zařadil mezi ty, který ve mně zas a znovu zanechají ... TY pocity.

• 9.8.2007  14:18
    Zodiac (2007)

Čtyři a 1/2. Film mě dostal jako celek. Příjemný role a herecký výkony, stejně jako průběh, konec a autenticita. Někomu se může zdát zbytečně dlouhej a utahanej, pro mě to ale byla smršť fakt, informací a emocí. Ani chvíli jsem se nenudila, děj samotnej mě dokonale vtáhl a Roberta Downey Jr.(!) jsem si řádně užila. Postava Zodiaca fascinuje dodnes.

• 23.2.2007  21:20
    Auta (2006)

Mám ráda animovaný filmy i Pixarovky, ale tenhle příběh mě nějak zvlášť nenadchl. Fajn nápad, hezká grafika, příběh dojemnej, ale něco mi nesedlo. Možná jednotvárnost, která na mě dýchala z důvodu jednoty postav - všude samá auta, pro mě stereotyp. Jako oddechovka fajn.

<< předchozí 1 2 3 4 5