bublajsa

bublajsa

okres Praha
"posedlá"

• 13.1.2007  18:12

Film, kterej vám zůstane v hlavě. A je jedno, jestli vás dostal, nebo nudil. Originálnost mu nezle upřít. Nesmíte v tomhle příběhu hledat logiku, vysvětlení a řád - prostě si jen užívejte to, co vidíte. Pak se může i stát, že uvěříte.

• 13.1.2007  18:08
    Kruh (2002)

V zásadě povrchní horor, ale účel splnil. Skvělá atmosféra a hudba filmu ještě dodávají větší jiskru. A ta slečna z televize mi pěkně zrychlila tep. Mírnej nadprůměr v hororový branži.

• 13.1.2007  18:02
    Silent Hill (2006)

Hru jsem nikdy nehrála a ani nehodlám začínat. Mám ráda horory, ale inteligentní horory. Dříve jak od poloviny filmu jsem byla zklamána a příběh pro mě postrádal jakoukoliv inteligenci. Postupujícími minutami jsem byla akorát více zmatená a průběh příběhu mi ke konci přišel spíš k smíchu. Tohle byla ve videopůjčovně trefa mimo. Ano - mohl to být hodně dobrej horor, protože mě opravdu dostala scéna a zpracování. Děj mě ale zklamal. Bohužel.

• 13.1.2007  17:57
    Rudá Sonja (1985)

Jedna hvězda za schopnost udržet mě u televizní obrazovky, ke který jsem se tenkrát nachomýtla zcela náhodou. Nevěřícně jsem hleděla a nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Nakonec jsem se opravdu smála. Fantasy je málokdy můj šálek kávy a z týhle story mám dodnes osypky, sotva si na ni vzpomenu.

• 13.1.2007  16:31

Rozhodně nejlepší film ze Clouseaovské série. Peter Sellers je geniální, stejně jako vše ostatní - hlášky, gagy, scénky, humor a výteční herečtí kolegové, kteří pan Sellersovi sekudnují. Tenhle film pro mě nemá jedinou chybičku a je klenotem ve své řadě.

• 13.1.2007  16:26

Opět nezapomenutelnej inspektor Clouseau, opět nezapomenutelný hlášky s cénky. Tentokrát jde o vzácný diamanty a hromadnou honičkou za nimi. Opět klasika, úžasný humor a hudba. Bavím se, ale šampión může být jen jeden.

• 13.1.2007  16:21

Hlavní pilíř, ze kterýho vycházejí následující Růžoví panteři. Skvělé herecké obsazení, dnes již klasický hlášky a situace, úžasnej humor. Jako divák si užívám každou minutu, ale šampión může být jen jeden.

• 13.1.2007  15:49

I když na válečný filmy moc nejsem, tenhle se mi líbil hodně a vryl se mi do paměti. Skvělý herecké výkony, které všemu ještě více dodaly punc skutečnosti a reality. Nenudila jsem se, ba naopak. A zcela neobjektivně jsem si užila každou vteřinu sira Hopkinse(!).

• 13.1.2007  13:38
    Crazy (2000)

Nic extra zatěžkávajícího pro divákovu mysl. Všude plno mladých lidí, hezkej příběh socializace a síly přátelství. To všechno samozřejmě v jednoduché a nenáročné formě.

• 12.1.2007  23:17
    Zvoník od Matky Boží (TV film) (1982)

Pro mě nejlepší, nejhezčí a nejsympatičtější verze Zvoníka a jeho příběhu. Jednu ze zásluh na tom samozřejmě má sir Hopkins(!).

• 12.1.2007  23:13

Zde jsem se seznámila se sirem Hopkinsem(!). Zde jsem se zamilovala do doktora Lectera a knižních předloh celý řady. Nejen nejlepší film z Hannibalovský série, ale i jeden z nejlepších thrillerů. Jedna z mála adaptací, která se může hrdě postavit vedle knižní předlohu. A pro mě jako pro lecterovskýho fanatika je to povinně pravidelná dávka rozkoše.

• 12.1.2007  23:08
    Soumrak dne (1993)

Krásná anglická atmosféra. Úžasně suše britský sir Hopkins(!), kterému role padla na holé tělo. Komorní, romantickej, ale přesto né kýčovitej milostnej příběh. Tísnivý pocit jiskření a očekávání mě provází celým filmem. U závěrečných titulků jsem vždy plná pocitů a je jedno, po kolikátý film vidím. A to je u mě jedno ze zásadních kritérií hodnocení filmů.

• 12.1.2007  23:01

Zváštní atmosféra, hlavně díky přírodě/divočině a samotnýmu příběhu - i když je snadno odhadnutelný a vlastně neoriginální. Siru Hopkinsovi(!) role stárnoucích a lidsky chladných mrzoutů jdou. Baldwin mě docela příjemně překvapil na to, že ho jako herce a chlapa moc nemusím vidět ani slyšet.

• 12.1.2007  22:55

Typickej hollywoodskej produkt. Příběh a zpracování se mi líbí, stejně jako Banderas a netypickej sir Hopkins(!) a dobrodružná atmosféra. Neurážlivá a bavící verze maskovanýho hrdiny. Klišé, ale na občasnej relax a nostalgii stačí.

• 12.1.2007  22:50

Nesympatickýho Pitta mi zde vyvažuje (a převažuje!) krásně britskej sir Hopkins(!). I přes kýčovitost a naivitu se mi tenhle film přece jen líbí, i když mezi mé nejoblíbenější nepatří. Ráda se na něj jednou za rok kouknu, ale jen kvůli Anthonymu. Když je zrovna chuť na trochu toho romantickýho patosu.

• 12.1.2007  22:45
    Titus (1999)

Začala jsem se dívat kvůli siru Hopkinsovi(!). Když jsem to viděla poprvé, ani jsem ho nedodívala do konce a přišel mi nudný a nesmyslný. O nějakej ten rok později jsem se k němu nachomýtla znova - a helemese! Dostal mě. Už konečně vidím pro mě tu krásu veršů, temnoty, sílu příběhu, excentrického zpracování a hereckých výkonů. Není to film pro každého, ale právě tenhle punc originality a zvláštnosti si mě získal. Konečně.

• 12.1.2007  22:37
    Grinch (2000)

Docela jsem se na film těšila, ale byla jsem zklamána. Příběh sám o sobě docela roztomilý i když neoriginální, ale dojem mi naprosto zkazil samotný Grinch. Dodnes ho vidět nemusím. Tohle je pohádka pro děti?

• 12.1.2007  22:34

Knihu jsem zatím nečetla, ale chystám se. Film sám o sobě má pro mě velice příjemnou atmosféru tajemna. Příběh pana Kinga je jako vždy nápaditý a krásný. Nevím proč, ale dětský herec mi v roli nějak nesedí. Jinak je to moc hezký nenápadný film se smutným koncem, který si - myslím - sir Hopkins(!) užil a perfektně vplul do role. Ráda se na něj zas a znova podívám.

• 12.1.2007  22:27
    Hannibal (2001)

I když je pro mě celá série (filmová i knižní) srdcová záležitost, musím uznat, že Hannibal je tak trochu hollywoodský kýček, který má šokovat zbytečnýma drastickýma scénama, hlavně díky Scottovi. Film je oproti knize jen ubohá kostra, ale i tak má svoje kouzlo - hlavně díky Florencii a příjemnému jiskření dr. Lecter/Clarice má pro mě úžasnou atmosféru. S Mlčením jehňátek se samozřejmě nedá srovnávat - jak příběhově, tak filmově.

• 12.1.2007  22:17

Slabší tři hvězdičky ... tady jsem si užívala snad jen pohledu na sira Hopkinse(!), který tady podle mě ztrácí možnost se nějak herecky projevit - možná zcela dobrovolně. Rádoby tvrdej chlap je mi tady v jeho podání proti srsti. Nápad dvojčat je sympatický, ale neoriginální. Hodně keců, samej kýč. Ráda se čas od času na film podívám, ale nic hlubšího mi nedává.

• 12.1.2007  22:12

Dala bych *** a 1/2, ale kvůli náklonnosti k siru Hopkinsovi(!) jsem se přiklonila ke čtyřem místo ke třem. Prostě se mi tenhle komorní příběh líbí. Mám k němu osobní vztah. Je faktem, že teorie s černochem s modrýma očima je trochu přemrštěná (neříkám, že takový osud a hříčka přírody se stát nemůže, ale pak neměli obsazovat Tonyho), ale prostě mám tenhle film ráda. Pro jeho atmosféru, pro hlavní vztah a pocity, které mi dává. I přes to množství nedostatků. Nejsem náročná.

• 12.1.2007  22:06

Tenhle "velkofilm" mě spíše zklamal, Angelina lezla na nervy a sir Hopkins trochu děsil (bohužel). Moc dlouhý, chvástající se film, na kterém mě bavil snad jen osud a patologická psychologie Alexandra samotného. Slabé ***.

• 12.1.2007  22:00

Na okomentování tohohle filmu pro mě neexistují slova. Něco tak emotivního, dokonalého, hrůzného a omračujícího jsem asi neviděla. Citlivě zpracované téma holocaustu a důkaz toho, že i zvíře se může proměnit v člověka. Naděje, láska a lidskost na pozadí hrůzy, strachu a smrti. K tomu fenomenální režie, výprava, hudba a skutečný příběh. Tenhle film se mi dostal až do krve a já si ho tam uchovám. Musím ale podotknout, že pokud si někdy Ralph Fiennes(!) zasloužil Oscara, bylo to právě tady a taková šance už se mu asi nenaskytne.

• 12.1.2007  21:54

Kdybych mohla, dala bych *** a 1/2. Nějakou dobu po shlédnutí jsem nevěděla, co si o filmu myslet. Protože tvorbu a styl Petera Greenawaye neznám, netušila jsem, co mě čeká, k filmu jsem se dostala jen kvůli Ralphovi(!). Už začátek filmu mi napověděl, že tohle bude můj šálek kávy, ale později jsem byla chtíc nechtíc v šoku. Střídaly se ve mně úžas, šok, znechucení, nadšení, ohromení a úžas. Po obrazové stránce jsem byla mile překvapena, sedly mi i herecké výkony a když jsem nechala dojmy nějakou dobu uležet, pochopila jsem i pointu. A líbí se mi. Tohle není film pro každého, často si ho pouštět nebudu, ale určitě se k němu ještě vrátím.

• 12.1.2007  21:46

Ano - romantické až hrůza. Ano - dlouhé až hrůza. Ano ... tenhle film je pro mě srdcová záležitost. Neexistuje pro mě hezčí pár než jsou Ralph(!) a Kristin. Neexistuje pro mě srdceryvnější příběh a milostné příběhy. Romantické prostředí, dramatické chvíle, emotivní průběh, skvělé herecké a režisérské výkony. Tenhle film potřebuju k životu.

• 12.1.2007  21:39

Kasavec vs. zvíře ... poukázání na prohnilou mašinérii showbyznysu. A na černotu a démona jménem peníze. Díky vynikající režii, která umožnila vynikající herecké výkony, má pro mě film zvláštní atmosféru a vždy se na něj ráda podívám. Škoda jen, že zlo zase triumfuje ...

• 12.1.2007  21:17

Úžasný a vyčerpávající výkon Ralpha Fiennese(!) v mnohoroli. Osobní a přesto globální příběh. Na poprvé pro mě trochu složitější, ale dneska mi dává mnoho pocitů. Nezapomenutelná hlavní melodie. To vše = ****

• 12.1.2007  20:43

Kombinace války/lásky na mě působí kýčovitě, ale tady jsem byla mile překvapena. Válka zde hraje roli dokreslujícího pozadí, i když v jednu chvíli prudce zasáhne do života milenců. Jejich vztah mi příjde velice vzušující, komplikovaný a ďábelsky emotivní. Mauricea bych chvílema nejraději nakopala do zadnice, ale to ji taky. Konec a rozuzlení je romantické a dramatické až běda, ale tak nějak mi to tady sedí a užívám si ho. Nutno podotknout, že to těm dvěma spolu moc sluší.

• 12.1.2007  20:30
    Bílé noci (1985)

Dávám slabší čtyři. Tenhle film jsem viděla 2x a přiznávám, že byl na mě napoprvé trochu složitý svou politickou tématikou. Dodneška ho mám ale v podvědomí a moc fajn se mi na něj koukalo. Hlavně díky skvělým tanečním číslům a Michailovi. Bílé noci pro mě mají zláštní atmosféru a toho si u filmů cením. Nad Míšovými kreacemi se až tají dech.

• 12.1.2007  20:21

Pohodový zlodějský film ... sympatická atmosféra a Nick Nolte. Příběh se mi líbí a vztah mezi ní a jím taky. Velice mile mě překvapila rolička Ralpha Fiennese(!), svých 5 minut ve filmu si užil. Film celkově mám v podvědomí, ale nějak extra nezaujal. Kdybych mohla, dala bych *** a 1/2 hvězdičky. Tři jsou málo, ale čtyři hodně.