Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Moc pěkný návrat k tomu, co udělalo z Burtona tak kultovního režiséra. Klady: skvostný vizuál, perfektní postavy a lehce nečekané zvraty událostí, Zápory: stále ještě spousta klišé v celém ději (+jeho banálnost) a fakt, že je to více pro děti než některá jiná Burtonova loutková díla.

O čjom ješčjo govorjat mužčiny (2011)

Oproti jedničce je zde posun v ději jako takovém. Zatímco díl první je postaven hlavně na dialozích a samotná cesta na párty jen jen jakousi kulisou, ve dvojce se mnoho vtipů dotýká i ústřední zápletky(důvodu, proč nový rok strávili tak jak jej strávili). Krapec slabší než jednička, ale stále skvělá oddechovka. Doporučuju.

O čjom govorjat mužčiny (2010)

Lahůdka, lahůdka a ještě jednou lahůdka. Bohužel mi příjde, že pro osobu neseznámenou s ruskou kulturou a OPRAVDOVOU ruskou (chlapskou) mentalitou je to film lehce nepochopitelný. K filmu... celou dobu jsem vrněl blahem. Konečně mi někdo dokázal že nejsem vadnej a že stejný problémy s ženskýma mají i jiní chlapi. Celou dobu jsem jen s lehkým úsměvem na tváři souhlasně kýval.

Bronson (2008)

Tento spíše festivalový snímek pojednává o jednom z nejagresivnějších současných vězňů v anglii. Nestává se mi často že film z vězeňského (psychiatrického) prostředí ve mne zanechá tak velikou stopů. A ani by se tak nestalo, nebýt fenomenálního výkonu mého oblíbeného Toma Hardyho který se mi prostřednictvím tohoto snímku představil, a mé sympatie prohloubil loňským Lawless na KVIFF 2012. Je to veliký talent a ještě nám má hodně co ukázat. Díky němu, čtyři z pěti.

Fruitvale (2013)

Snímek, ve kterém je 90% procent času určeno pro stotožnění s hlavním hrdinou, je velmi dobrým příkladem toho, že klišé je již dávno přežitým ''fenoménem''. V tomto kusu ho opravdu moc není. Pokud se Vám stane že zapomenete na úvodní autentické video (tak jako se to stalo mně), konec Vás dostane do kolen. Jediné co mi vadilo, byl způsob jakým do filmu zakomponovali flashback, který tam byl podle mně zbytečně. Kdyby film začínal autentickým videem, pokračoval scénou ve vězení a poté skočil o těch několik let dopředu, byl bych mnohem šťastnější.

Bruno (2009) odpad!

Cením si Cohenovu snahu pro jistý protest proti zavedenému systému a tak dále. Ale nemyslím si že způsob jakým to dělá v tomhle filmu je ten pravý. Tolik fekálností a nevkusností podpořených v tomhle případě bohužel jeho dobrým výkonem jen zbytečně vyvolává homofobii(to si myslím). V Boratovi to bylo jaksi na hraně a dalo se to s humorem zkousnout. Bruno je však daleko za hranicí. Dvě hvězdy z pěti.