sidonka

sidonka

Česko
knihkupec

34 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
  • 9.8.2018  17:59

  Samo o sobě bylo děsivé v Magdal.prádelnách vůbec skončit, žádné nadpřirozeno k takovému reálnému hororu ani není třeba. Tolik zmarněných životů, krutého přístupu, zneužívání, utrpení, násilí a otrocké neplacené práce, které skončilo jen díky tomu, že lidé už žádné ruční prádelny nepotřebovali využívat, protože byly zavedeny a i nejchudším lidem zpřístupněny automatické pračky. Jinak by prádelny existovaly dosud. Tyto římskokatolické azylové domy měly k Bohu většinou hodně daleko. - Film je ovšem táhlej, schází mu spád a nijak zvlášť nejde do hloubky. Nicméně každá zmínka o zlu a praktikách v prádelnách je dobrá.

  • 1.8.2018  10:14

  Druhá série se mi líbila méně. Z jakých důvodů? Budu trochu spoilerovat: jednak pro to, že vím, že hlavním postavám se nic nestane a tudíž nejsem v napětí zda například nějaký hřích proti Gileádu jistá služebnice přežije či bude řádně a trvale potrestána. Udělá se jí jen ty, ty, ty, aby pak nic čím se vyhrožovalo nebylo dodrženo a příběh měl štastnější konec. Totalitu odnášejí jen vedlejší postavy, jiné mohou libovolně utíkat a zase se vracet, atd. Další věc, která mi dost vadí, je nedodržování zásad a logického jednání postav.Velký spoiler, prosím nečtěte, pokud hodláte sérii dokoukat do konce: Offred se kupříkladu nesmí svého porozeného dítěte ani dotknout, její paní se nemůže dočkat až z domu služebnice vypadne, protože se ty dvě nemusí a protože velitel a jeho paní dovolili Offred až příliš a služebnice jim zvlčila, a když z domu konečně odejde, hned je pod nějakou záminkou Offred vrácena zase zpět jen pro to, aby si mohla svojí dcerku unést za hranice do svobodnější země, dokonce tak dělá se svolením paničky, která přitom na dítěti urputně visela. Podobné obraty, ačkoli mají svůj menší důvod, jsou dost nepravděpodobné a hlavně štvou. TOTALITA FUNGUJE JEN KDYŽ SE TO TVŮRCŮM HODÍ, NAPĚTÍ A STRACH O POSTAVY SE TUDÍŽ VYTRÁCÍ. A nakonec mi vadí i to, jak se série místy vleče. Sledovat v jenom dílu jak hlavní postava běhá ze schodů nahoru dolů a v jiném díle zase hodinu rodí, to mi příliš nebere.

  • 25.7.2018  14:54

  Je pravda, že tempo je velmi pomalé a místy to působí až mírně otravně. Chápu, že někoho může tento způsob zpracování emočně minout, mohlo by se jít více do hloubky a zahrát na struny tajemna. Přesto si mě osobně zatím tento seriál získal a beru ho i se slabšími, vleklými momenty. Všechno to napětí a neporozumění v rodině reportérky Camilly je zajímavé, plus vidím i v jejích postupně odkrývaných slabinách i v reakcích občanů na vraždy, které se udály v městečku. Zatímco se policie snaží sestavit motiv vraha, sama Camille se pokouší hledat stopy, vzpomíná na minulost spjatou s rodným krajem, bojuje s vnitřními démony a pokouší se vcítit do atmosféry města. Zajímá mě i osud její mladší nevlastní sestry. Jen pochybuji o tom, že na tak malém místě by se jí podařila před matkou ututlat pravá osobnost a všechny ty rebelské kousky. Maminka v ní vidí nevinnost samu, poslušnou holčičku s mašličkou ve vlasech, ale věřím, že dobří sousedé by jí rádi brzo vyvedli z omylu.

  • 23.7.2018  22:54

  Psychologické atmosferické dílo pro náročnějšího diváka? Těžko. Fakt jsem si od toho slibovala něco úplně jiného a vymakanějšího. Až se vám někdo bude snažit nakukat, že to není film pro mainstreamoveho diváka a kdo tomu nedá plný počet, nepochopil o co tam vůbec šlo, berte ho s rezervou. Během tohoto hororu polovina kina řvala smíchy. Zvláště v druhé polovině filmu, který měl místy až parodické kousky. Některé scénky, věty, situace a reakce by šly sestříhat a vysílat na Silvestra, bez ohledu na myšlenku filmu. Za mě špatné zpracování. Ani na originalitu bych moc nesázela.

  • 26.5.2018  21:38

  První dvě série MTP z 90.let patří podle mého názoru k nejlepším seriálům všech dob a jsem jejich velkou fanynkou. Třetí sérii THE RETURN z roku 2017, na níž jsem se velmi těšila, jsem prozatím zasekla u epizody č.3 a víc než ty tři epizody už asi (alespoň prozatím) nedám. Upřímně přiznávám, že první díl z roku 2017 ještě dobrý, třetí epizodu už mi však hlava nebrala a mám z toho jen chaos, který nemám chuť rozluštit. Čím dál tím větší zklamání, kromě nesrozumitelnosti a špatné návaznosti (například kam se poděl Cooprův šarm a celá jeho osobnost, byť nyní již rozdvojená po návštěvě vigvamu? I když už měl v sobě Boba, byl kdysi i ve svém dábelském počínání a přeladění víc přesvědčivej a uhrančivej než nyní, viz závěrečná scéna natočená před 25 lety - Coopr-Bob před zrdcadlem), příliš mnoho povrchně načrtnutých postav, míst a linií, která jsou zbytečně brzo opouštěna a ....ne, ne, tohle není Městečko TP, snad si jen někdo vypůjčil jeho název. Uvítala bych méně nadskutečna a byla bych raději, kdyby se děj držel více dramatické kriminální linky s příměsí tajemství, záhad, inteligentního humoru, řešil vztahy atd. než se zaměřoval na přespříliš navršené až pózerské surreálné vize. Kouzlo je pryč, místo toho nám Lynch naservíroval podivně poslepovaný guláš s prozatím nepříliš zajímavými postavami a mysteriózností, které alespoň mě osobně takhle předložené netáhne.

  • 13.5.2018  12:00

  Mám ráda roztomilé králíky a ilustrace knih B.Potter. Krásné animace, statek půvabný jako zámeček... V této rovině není co vytknout. Rodinný film pro dobrou náladu. Jen těch bitek mohlo být méně. Prospěly by i propracovanější a silnější dějové odbočky a zápletky.

  • 7.5.2018  15:53
  Pomsta (2017)
  **

  První výhradu bych měla k názvu filmu. Lolitka se v první řadě nechce mužům ani tak příliš mstít, jako spíše přežít. Musí druhé lovit, aby se sama nestala kořistí. Když na začátku filmu vrtí v krátké sukýnce zadkem, může to ještě alespoň mužské publikum bavit. Po pár těžko uvěřitelných zvratech by měla nastoupit alespoň pořádná akční jízda, minimálně alespoň taková jako v námětem podobném kousku "Plivu na váš hrob". Dostává se nám však jen naředěný vývar všeho, co už jsme někde jinde viděli či co si lze snadno domyslet, že bude v dalším záběru. Bosá, nadrogovaná, těžce zraněná dívenka našlapuje v horkém pouštním písku a záhy postupně (spoiler) likviduje zkušené lovce v autech jakoby nic.O biblickém přesahu bych to až tak (jako jeden zdejší divák) neviděla. Náznak myšlenky, že muži si bez špetky soucitu podmaňují přírodu i ženy tu sice jsou, ovšem nečekejte nic většího než primárně pouze bezmála dvouhodinovou procházku pouští se zbraněmi a s litry tekoucí krve, která se za každým táhne jako potůček, jak už to ostatně v akčních filmech bývá. Ne že bych podle komentářů a ukázkách čekala něco jiného, šla jsem na toto béčko pro pouhé pobavení. A bavila jsem se pouze na jednu (a půl) hvězdy.

  • 20.4.2018  18:14
  Hastrman (2018)
  ****

  "Hastrman" se řadí podle mého názoru mezi lepší průměr. Patří k tomu lepšímu, co bylo u nás za poslední dobu natočeno, i přes jistou nejednotnost, slabší děj a jiné nedostatky. Současná produkce se mi příliš nezamlouvá a tak uvítám i takovouto změnu, která není bez chyb a trochu jí schází ta správná šťáva. Uvítala jsem i sázku na některé nepříliš obsazované herce. Herec Dobrý byl dobrej, vnitřní kouzlo mu nechybělo, postavu ztvárnil opravdu působivě, stejně tak Jan Kolařík jako farář s lidskými slabostmi a hříchy. U Katynky (S.Zmrzlé) už jsem měla výhrady, například jí scházely vášnivé pohledy či jinak znázorněná chemie mezi dvěma více než jen flirtujícími a do sebe zahleděnými jedinci, její provokace působily nepřesvědčivě v tom smyslu, že se nepřenesly na diváka, vypadala jako nepříliš zaujatá koketka, ve vztahu pak scházela předepsaná živočišnost atd. Což je škoda zejména pro to, že milostný příběh filmu dominuje a tvoří na rozdíl od vícevrstevné předlohy hlavní dějovou linii. Také mohla být více propracovaná psychologie postav, osamělost hastrmana i faráře, jejich samota v davu početnějších vesničanů. Kameraman byl místy výborný. Předlohu jsem zatím nečetla, přesto nepochybuji, že umělecky převyšuje hodnotu filmového zpracování. Ale i tak jsem ráda, že toto poetické dílko vzniklo. Už pro ten fotogenický důraz na krajinu (kniha má podle Urbana hlavně ekologický podtext, který je ve filmu jinak spíše potlačený a vztah k přírodě se pak zejména projevuje právě vizuálními vjemy, kromě záběrů na soustavu rybníků a přírody kolem ní mě zaujala například vodníkova hra s kapry a užívání si podvodního světa). Uvítala jsem i vsunuté folklórní prvky.

  • 11.4.2018  21:36

  Má to nedostatky, které zde diváci co film shlédli přede mnou uvádějí, ale poselství filmu zvítězilo.:) Vizuální stránka je nádherná. Na film navíc chodí do kina celé školní třídy a mnoho dětí se tak může nejenom něčemu přiučit, ale možná se stát i vnímavější k přírodě, kterou mají za dveřmi nebo třeba přímo nad hlavou v nádražní hale (viz usídlené vlaštovky)...:) Registrovat více zvířata naší krajiny a to i tam, kde by jsme je nehledali...

  • 11.4.2018  20:47

  Předvídatelné, povrchní, v multikinech mívám u skoro každé novinky pocit, že se omylem stále dívám na jeden a tentýž film. Prvních 20 až 30 minut ještě dobré, pěkně to odsýpalo až k získání prvního klíče, pak měl film dost sestupnou tendenci. - Žádné velké dobrodružství, ke konci jsem už nemohla přemoct zívání... K závěru už nebylo na co koukat, další film pro mladá i starší děcka, a to ještě jen některá. ( Další průměrné nic moc. A to jsem efekty viděla ve 3D...)

  • 31.3.2018  11:28

  Nevadilo mi, že horor není více hrůzostrašný. V tomto žánru jsem spíše pro atmosféru starých časů, vychutnání si krásných pokojů, potemnělých chodeb, tajemných zimních zahrad, kde jde především o kouzelnou gotiku a vztahy mezi lidmi šmrncnutou nějakou tou záhadou. Winchester má dvě pěkně zařízené místnosti ( doktorův byt a pracovnu vdovy) a to je asi tak vše co se mi líbilo. Příběh působí skoro nevážně, vše je dost obehrané a na postavách mi absolutně nezáleželo. Přidávám se k zástupu diváků, pro které byl film plný nevyužitého potenciálu. - Ani pro diváky, kterým jde především o děs a hrůzostrašnost, to není. Já osobně se nejvíc bála toho, že po projekci filmu nestihnu poslední noční autobus a půjdu z kina sama pěšky domů. :)

  • 23.3.2018  17:29

  Občas nějakej ten vtípek, místy zábavné momenty. Zbytek dost neinvenční.

  • 3.3.2018  16:50
  Já, Tonya (2017)
  ***

  Příběh například i o tom, jak ctižádostivá nerudná matka vychovala ctižádostivou nepříliš sympatickou krasobruslařku s touhou vyhrát za každou cenu. Jen při tom obě opomenuly, že při krasobruslení se hodnotí nejenom sportovní výsledky, umělecký dojem, kostým a řada dalších dovedností, v neposlední řadě pak i pozitivní charismatické vystupování, které skutečná Tonya opravdu neměla. Ve filmu jsou nepřesnosti: Tonya, ovlivněná skandální kauzou spojenou s její osobou při olympiádě často padala, ve filmu slyšíme jen sebeobhajující výroky T. a z ukázek se zdá, že na olympiádě zajela čistou jízdu. Tonya měla sourozence, ale po shlédnutí tohoto životopisného dramatu s komediálními prvky máte nakonec dojem, že žila s matkou úplně sama jako jedináček, někde v pozadí tam schází další děti. Scházel mně i krátký pohled na věc, postoj a vyjádření napadené soupeřky Nancy, na níž už ve filmu též nezbyl téměř vůbec žádný prostor, má tam jen pár sekund v krátkých prostřizích, kromě jedné zmínky nám uniká i soupeřčina osobnost. Dávám sice průměrné hodnocení, ovšem oceňuji dobré herecké výkony všech zúčastněných.

  • 31.12.2017  18:01

  Docela bych předpokládala, že se na Silvestra všechny ty rozjásané tanečky a třpytky, ohně a ohňostroje padající horem dolem na všechny zúčastněné herce i komparz ke konci roku hodí. A že by z tohoto cirkusového muzikálu měl jít divák rozjařený a příjemně odpočatý. Já sem ovšem trochu vysílená, protože jsem stále urputně sledovala hodinky, kdy že už bude těch bengálů konec. Atmosféru to má, je to takové hezky barevné, ale strašně povrchní a umělé. Nevím jestli dát dvě nebo tři hvězdy, vyložený průser to nebyl, ale že bych tuhle hopsasandu doporučila svým spíše intelektuálněji zaměřeným oblíbencům? Ne, to ani náhodou. Zas tak zábavné to není a autentickou myšlenku tam nehledejte ani omylem. Písničky docela ušly, to zase jo, abych jenom nehanila, ale i ty byly na jedno brdo. Slabší průměr.

  • 10.11.2017  21:19
  Harém (1999)
  *

  Velmi slabé, bez sexuálního napětí a gradování, což při tomhle tématu v tomto prostředí je opravdu na škodu. Film působí lacině, i když kostýmy jsou krásné. V podstatě bez emocí, bez sugestivní erotické atmosféry, film přeskakuje bez potřebných spojovacích mostů,neposkytuje mnoho informací, nedostal se ke mně ani dost blízko.

  • 9.11.2017  15:42
  Pirko (2016)
  ***

  I když si spoustu lidí myslí, že o děti z dětských domovů je dbáno tak,aby se v dospělosti dokázali zařadit do normálního života a po propuštění z chráněného prostředí se většina z nich o sebe uměla postarat, že je připravena na život venku a neocitá se na ulici, v pasti dluhů, neřešitelných situací, které vedou k asociálnímu jednání jako je například prostituce, opak je pravdou. Statistiky mluví jasně. Přečtěte si jakoukoli studii o bezdomovectví či profesionální, erudovaný rozbor sociologů o tom, s jakými životními vyhlídkami většina bezprizorních polodětí končí a jaké mají možnosti nebo spíše nemožnosti (pokud se náhodou miniaturní hrstky šťastlivců neujme nějaká neziskovka) a možná budete mít jasno. Pokud někdo z diváků jako reakci na shlédnutý film řekne, že je příběh přemrštěný a takhle přece lidé v 21.století nežijí, pravděpodobně je to hýčkaný jedinec, který neví nic o reálném, tvrdém životě k těm, kteří měli v životní loterii hodně velkou smůlu. Ano, někdo si myslí že by to zvládnul lépe a kdo chce, může si najít slušnou práci, bydlení a normálně žít. Pokud ovšem takové dítě není nadprůměrně schopný jedinec, s velkou pravděpodobností ve všech těchto oblastech i při snaze selže. A selhal by i ten mudrc, který žije v jiné dimenzi. - Film není obhajobou svobodně zvolené prostituce. Přesto film nepopírá, že někdy je tato profese ještě nejlepší cestou z pekla, jak se v mládí může atraktivní žena v bezvýchodné situaci bez zázemí zajistit a díky finanční podpoře se zařadit do obyčejného života, najít si byt, vdát se za slušňáka... Ale to pochopí jen ten, co pracuje se sociálně vyloučenými nebo někoho takového osobně zná. P.S. Víte kolik je lidí, kteří chodí do obyčejného zaměstnání, ale mají tak nízký plat, že nemají ani na bydlení (komerční nájem je u nás ve městě včetně ostatních poplatků za bydlení už skoro stejný jako nájem v Městském bytě, vyloženě sociální byty takřka nejsou ani pro zdravotně postižené občany s dětmi) a tak žije mezi bezdomovci někde v odstaveném vagónu na nádraží a svoje tajemství před obyčejnými lidmi úzkostlivě tají? Kolik z nich se myje a holí ráno v placených veřejných sprchách, aby v práci nikdo nepoznal, kde strávil noc? Kolik z nich neholduje alkoholu ani nebere návykové látky? A přesto to do zařazení do společnosti pořád ještě nestačí? - Dobře, že se alespoň podobné filmy točí, i když je nepohodlné jim uvěřit. Zvlášť neuvěřitelné se to zdá tomu, kdo má byt v osobním vlastnictví zdarma zděděný po babičce nebo mu rodiče umožnili vystudovat vysokou školu a podporují ho doposud. Já ve svém okolí neznám jediného normálního člověka, který by začal v osmnácti letech samostatně fungovat bez jakékoli podpory buď od rodiny nebo od životního partnera. Pracují, do toho studují, snaží se, ale citové a finanční zázemí a předávání životních zkušeností, aby byl mladý člověk schopný v tom dospělém světě fungovat, jsou přesto ještě v těchto letech nezbytnou potřebou.

  • 8.11.2017  11:15

  Výborné drama, které ani na minutu nedá člověku vydechnout. Je zde dobře viděno, že i vyvrhelové mají mít svá práva (například právo na lékařské ošetření), které se jim mnohdy nedostává. Není to obhajoba nepřizpůsobivých kriminálníků, ale toho, že určitá práva by se měla respektovat za všech okolností a například neposkytnout umírajícímu na rakovinu alespoň anestetika je nelidské, ať se obviněný v minulosti dopustil čehokoli. Nápis na zdi: "Zde v této cele zemřel YX na bolavou hlavu," je sdělení, který ve mě vyvolává soucítění i bezmoc. Stejně tak je pozoruhodný příběh dosud naprosto bezúhonného vězeňského dozorce, který se souhrou nešťastných náhod, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě a zůstane uvězněný v těžce stresující situaci, která se postupně ještě více komplikuje. I ti, co se ničím neproviní nebo se dopustí nesprávného jednání, do kterého je dohnala extrémně tíživá a vypjatá situace vyvolaná agresí někoho jiného, mají právo na slušnější zacházení. Spoiler: Jednotlivci mohou být obětováni, pokud jsou svědky něčeho, u čeho žádní svědci nejsou žádoucí. Jen aby se nějaká pochybení veřejně neprovalila a zůstala navěky zavřená pod poklicí. Aby se nenarušil a uchoval stávající, i když nespravedlivý řád. Aby náhodou někdo neřekl, že se instituce, politici, atd. dopustily omylu, neetického jednání, je třeba odstranit nepohodlné svědky a zahladit stopy. Vše pro to, aby veřejné mínění zůstalo klidné a lidé uvěřili, že špatné věci se dějí jen špatným lidem. Obětní beránek je obětován za zájmy smečky, smečka se zbavuje nežádoucích členů. Nadřazení si chtějí udržet své místo, podřízení i nezaslouženě umírají v nečestném boji o výsostné postavení a v boji za svá potlačovaná práva. A chtít se pomstít za bezpráví nebo jít proti své původní smečce? To je cesta na hřbitov, do pekel, to je prostě konečná.

  • 6.11.2017  22:46

  Dobrý film, ale co naplat, převálcovala ho naprosto dokonalá kniha od naprosto dokonalého spisovatele Jaroslava Havlíčka.

  • 6.11.2017  16:53

  Hrdinka dostane několik příležitostí napravit si karmu, několikrát brutálně zemře, několikrát se znovu probudí do stejného dne a nám je naservírovaný další z nepříliš invenčních, ale pořád ještě stravitelných hororů, které pravděpodobně vymizí z naší paměti nejdéle do druhého rána. Spoiler: Časová smyčka není nic příjemného, pokud však z toho postava vytěží vlastní nápravu charakteru a urovná vztahy s lidmi, nelze jí nic jiného než poblahopřát mnoho štěstí do dalších let a mnoho dalších, poklidněji prožitých narozenin. - Dávám dvě a půl hvězdy.

  • 5.11.2017  19:27

  Zbytečná komedie, kterou osobně opravdu nemůžu doporučit. Vcelku sympatičtí herci a pěkný dům se zahradou, bazénem a fontánou nemůžou nahradit chybějící obsah, jiskru, lehkost, chybějící děj. Film vede odnikud nikam, měla jsem dojem, že místo 97 minut jsem v kině strávila alespoň 3 hodiny. Nicméně například moje matka, které jsem koupila vstupenku jako jeden z narozenin. dárků se dobře bavila a některé divačky též. Svoje publikum si tato umělá romantika pro ženy zjevně najde, ale já opravdu čekala mnohem lepší oddechovou zábavu na jedno nedělní odpoledne.

  • 30.10.2017  21:12

  Za mě jednoznačně nejslabší díl z dosavadní trilogie Thor. Film byl v rozporu a laděním například prvního dílu. Infantilní vtípky se do pokračování příliš nehodily, akční hrátky mě klasicky příliš nebraly, celé to působilo povrchně, prostě jedno velké nestrhující nic moc. Pro Studio Marvel zjevně nejsem cílovým, vděčným divákem. :)

  • 30.10.2017  20:03

  Tuto komedii mám ráda. I přes nadbytečně dlouhé pasáže z Riviéry ( například až otravně působí vleklé hudební vsuvky při představování jednotlivých slečen). Nicméně lechtivé prostředí, kde jde především o rozptýlení, občasný vtip, vzbuzuje dobrou náladu i u mě, pouhého diváka. A o to zde primárně šlo. Nově příchozí dívka, atraktivní slečna Renáta rozjíždí zábavnou manipulativní hru o lepší život, která vzhledem k jejímu zaměstnání a okolnostem vede jedinou možnou cestou - přes postel vlivných a bohatých pánů. Navíc jí hraje moje oblíbená herečka Zdena Studénková. Praktická a chladně uvažující bordelmamá Gábi Stolařová nemá chybu. Snaživej policejní moula v podání Karla Heřmánka a figurky z policejního zkorumpovaného prostředí jsou také velmi zdařilé. Někdo tento film, který sám sebe nebere příliš vážně, hodnotí odpadem. Já se bavila a statečně to přiznávám. Nebýt výše zmiňovaných prozívaných momentů... Klidně bych tento nenáročný kousek, který ani nepředstírá žádné velké umění, ohodnotila plným počtem. Jak ráda říkám, hodnoceno pouze v rámci nenáročného, oddechového žánru.

  • 30.10.2017  19:27
  Motýlek (1973)
  **

  Uznávám, že mé 2* neodpovídají kvalitám snímku. Nicméně jakmile si na toto ponuré drama vzpomenu (viděno někdy před mnoha a mnoha lety), vybaví se mi nejdříve ze všeho úpěnlivá snaha bojovat o důstojné přežití v nelidských podmínkách, živoření na samotce, vypadávání zubů, vyhladovění, které vede k pojídání hmyzu, moře nespravedlnosti, zklamávání se v lidech... útržkovitě samé negativní pocity, které přehluší hlavní myšlenku. Proto kdykoli tento film opakují v Tv, obloukem se mu vyhýbám, pocitově to mám bohužel až někde pod průměrem.

  • 27.9.2017  00:03

  Nevím, nevím... 3 nebo 4 body? Asi něco mezi tím, zajímavé to pořád ještě je. Srozumitelnější než první epizoda, skryté náznaky se začínají poodkrývat, mnohé nedořčené věci z jedničky začínají dávat konečně smysl:)

  • 26.9.2017  20:16

  Hodnotím pilotní díl. Upřímně a na rovinu přiznávám, že ne vše mi dávalo smysl, i když nejsem fanda pouze polopatických sdělení a nevyhýbám se některým experimentům. Prvních zhruba deset minut bezvadná podívaná, kdy se po ztrátě 2% lidské populace snaží žít pozůstalí dál a smířit se s nevysvětlitelnou ztrátou lidí dobrých i špatných, starých i mladých, kteří zmizeli patrně bez výběru kdo ví koho kdo ví kam, kdo ví na jak dlouho a kdo ví proč. K problému se samozřejmě staví i média a politici. Aby těch záhad a nedořčeností nebylo málo, celou epizodou se pohybuje nějaká prapodivná sekta v bílém, která kdo ví proč nemluví a komunikuje s ostatními i mezi sebou jen psaným slovem, pronásleduje nějaké lidi (zejména jednu z žen), která se do jejich společenství SPOILER: nakonec kdo ví proč přidává a jiná chce kdo ví proč kdo ví na jak dlouho odejít. V příběhu je hrozně moc postav, některé mají strašně malej prostor v krátkém časovém úseku, někteří se chovají podivně, ale pozadí jejich činů přesto ještě chápu. Zjevuje se nám i kongresman, který jede na nějakou uzavřenou farmu?-nebo ranč- kdo ví proč se zavázaným šátkem přes oči a po rozhovoru s kdo ví s kým, kdo ví o čem, chce zase spokojeně odejít kdo ví kam. Že by další sekta se samozvaným mesiášem, tentokrát usídlená v roubených chatách za ostnatým plotem? Nebo vedená černým gangsterem? Tak tuhle příhodu už mi hlava příliš nebere a zápletka už je tak zamotaná, že jí skoro přestávám brát vážně . Podle mého úsudku všeho moc škodí a epizoda se z bezvadné filmové záhady, která se bude pravděpodobně postupně rozplétat a dovysvětlovat, mění v chaos postav a různých tajemných činů, někdy dokonce i pochopitelných! motivů, zapletená ovšem do množství různých přebytečných odboček. Původně slibný záhadný příběh se mi postupně změnil v mišmaš. I kvůli mé chybě, a to sice častému odbíhání od obrazovky, takže jsem měla tzv.přetrhaný děj i obraz. Pořád mě něco nutilo odcházet pryč a pozastavovat obraz, třeba abych mohla zapnout pračku nebo udělat večeři, což je neklamný znak toho, že mi to i přes jisté zaujetí zas tolik netáhlo a hlava mi po chvilce nechtěla brát kdo ke komu patří do rodiny, kdo je čí přítel apod., protože epizoda neměla mou plnou pozornost:) Ne že bych se tady zase chtěla mermomocí ohánět literárním kurzem, kterým jsem prošla, ale při sledování epizody se mi najednou úplně zjevila učitelka kreativního psaní a volala na mě: „Když chceš v příběhu sdělit příliš mnoho, nesdělíš nakonec pořádně vůbec nic. Vyber si téma a hlavní postavy, ale hlavních postav nemůžou být desítky, nebo to čtenáři nepoberou a zláme to příběhu vaz.“ Někteří uživatelé píšou: „o co v seriálu sakra vůbec jde?“ Ono v seriálu nemusí být sděleno, kam se ztracení lidé poděli, ale udržet nás v napětí jak se se ztrátou vyrovnávají přeživší. A já nemám správnou chuť tuhle změť dlouho rozplétat, přesto zkusím ještě jeden díl. Neodpustím si jednu citaci přímo ze seriálu: „…Lidé hledají smysl ve věcech, které je nemají.“ Jestli má smysl sledovat tento seriál, to si ještě nejsem zdaleka jistá. Každopádně do průměru zatím Pozůstalé nehážu, nějaký potenciál to má. A základní námět je bezesporu přes všechny zmatečnosti zajímavej.

  • 19.9.2017  00:40
  Anna Nicole (TV film) (2013)
  *

  Předpokládala jsem, že životopisný film o Nicol Smith bude povrchně vystavění a mnoho jsem od něho neočekávala. Na jejím neuvěřitelném příběhu holky z nočního klubu tancující u tyče, která více a více podléhá drogám i alkoholu, naivně přitom sní o celosvětové slávě a přesto všechno se jí nakonec skutečně podaří provdat za miliardáře, je něco fascinujícího. Komu se tohle z holek na okraji společnosti podaří? Stěží jedné z miliardy? Proto jsem na film byla i přes nevelká očekávání zvědavá. Stala se slavnou Playmate, sex symbolem a pochybnou celebritou, ačkoli spíše než kvůli své atraktivitě díky své neuvěřitelné životní výhře, pak následným mnohaletým sporům s ostatními dědici o značné jmění a kvůli bouřlivému, divokému životu, která propírala bulvární média. Film je bohužel dosti stručný a patrně nepřesný, skoro nic se o její osobě nedozvíme. Z filmu se ani nedozvíme o kolik let svého manžela přežila a mohli se zmínit alespoň ve zkratce o její dceři a dalším soudním přím o tom kdo je otcem a kdo bude dcerku vychovávat... Ještě nedávno jsem četla na internetu článek, že její dcera Dannielynn patří mezi nejbohatší děti světa právě díky pozůstalosti po ropném magnátu. Jinde se píše že v roce 2008 byla Dannielynna prohlášena za jediného dědice majetku Smithové, který se odhaduje "pouze" na 700 000 dolarů, děvčátko je již od narození středem zájmu různých médií, od malička se věnuje modelingu, je též ráda na výslunní a pozvolna kráčí v matčiných stopách. Je škoda, že po shlédnutí snímku toho vím o Anně Nicol a její rodině stejně jako před tím. Zábavný mi tento film též moc nepřišel.

  • 17.9.2017  13:11

  Kupodivu rychle a zajímavě plynoucí film o tom, že člověk musí o své štěstí a životní cíle bojovat bez ohledu na překážky. Motivující životní příběh handicapovaného mladíka, který se nechtěl nechat vtlačit do role invalidy, ale dělal vše pro to, aby se mohl zařadit do normální společnosti. Nevím, jak dalece byl životní příběh Saliyho ve filmovém zpracování upravován, ale jeho životní postoj je v každém případě obdivuhodný. Jako na postiženého se na něho nedíváte, je prostě především mladíkem, který se snaží uplatnit v práci, která ho baví a najít si partnerku a přátele. Velmi příjemně a svižně plynoucí odlehčený film. Přestože to není rozřehtaná komedie, kdy se smějete každému gestu nebo super vtipné hlášce od začátku do konce, odcházela jsem po závěrečných titulcích s úsměvem na rtech. - Původně jsem dala jen tři hvězdy, ale za motivační poselství dávám dodatečně ještě o hvězdu navíc.

  • 17.9.2017  12:54

  Viděla jsem sice již před 20 lety, úplně přesně už si nevybavuji děj, ale vím, že se mi tehdy film moc líbil. Pohoda, milá ale nepřihloupá romantika, která neřeší jen co si kdo vezme na sebe nebo podobné nepodstatné blbosti. Příjemný pocit, který po shlédnutí filmu v člověku zůstává dlouhá léta.

  • 16.9.2017  10:56

  K sepsání tohoto konkrétního komentáře se už chystám dlouho a teprve nyní jsem dostala odvahu se do toho pustit. Nejhorší na celém filmu je, že to je ještě zidealizovaná, upravená verze oproti nestravitelné reálné životní zkušenosti jedné týrané dívky. Četla jsem kdysi zápis ze soudního přelíčení, doteď je mi z toho špatně a doteď nechápu mírný trest pro Gertrudu a jak se do celé záležitosti týrání mohla vložit celá městská čvrť!, aniž by to někdo stopl. Například mučená dívka, když se jí ještě neděly ty nejhorší věci a nebyla uvězněná, volala své starší sestře, že se z domu musí dostat rychle pryč a ona tedy na místo vyslala sociální pracovnici k prověření události. Té bylo mezi dveřmi sděleno, že dívka je lhářka, před časem utekla se skupinou pochybných mužů a už v domě nebydlí ( ve skutečnosti však byla vězněná ve sklepě a nacházela se už v tak bídném fyzickém stavu, že žádných důkazů o špatném zacházení by už nebylo třeba). Aniž by případ zmizení nezletilé dívky ona dotyčná sociální pracovnice předala policii. Žádné pátrání, případ byl uzavřený jako neopodstatněná stížnost. Ani nikdo další neřešil týrání, do kterého se zapojilo spoustu místních lidí, nikdo z přihlížejících diváků ty zvěrstva veřejného mučení uvězněné dívky ve sklepě vilky, na něž chodilo početné obecenstvo, neoznámil na příslušných místech. Nejvíc je smutné, že příkoří neohlásila ani její druhá, tuším mladší ustrašená sestra, která byla též vydána tomuto hroznému domu na milost, protože se bála, aby nedopadla obdobně. Případ vypovídá o nefunkčnosti sociálních systémů, o nedovolatelnosti se práv v určitých případech, o laxní práci sociálních pracovníků, kteří od některých případů dávají raději ruce pryč, o členech náboženské " křesťanské" skupiny, které se zvráceností zúčastňovali, o nefunkčnosti školství, které neřešilo proč žákyně přestala chodit do školy, o lhostejnosti nejbližších sousedů, kteří si nechtěli dělat potíže a tak raději nic neslyšeli, o nezodpovědnosti rodičů, kteří své vlastní dítě předají neznáme ženě k hlídání a pak o ně nejeví zájem, neprojeví občasný dozor... Velice smutně vypovídá o postoji celé společnosti k bezbranným bytostem a ukryté krutosti v lidech, kteří když dostanou příležitost... Nejvíc jsem alergická na to, když pak slyším, že bezprizorní lidé si za svůj úděl můžou sami. - Je dobře, že byl film o těchto skutečnostech domácího násilí alespoň natočen. Je dobré vidět, jak málo je často osud v rukou samotných obětí a že pomoc od těch pouze přihlížejících, ale silnějších "diváků", je skutečně potřeba. Je dobré si připomínat slova jako například "nelhostejnost" nebo "mít svědomí." - Drama podle skutečné události, na který pravděpodobně hned tak nezapomenete.

  • 12.9.2017  20:02

  - Něco podobného jsem už viděla mnohokrát. Místy s odpuštěním hloupé jednání postav, nenápadité běžné lekačky, nic zvláštního, vyvážené některými klady v první polovině filmu. Jsem spokojená s hereckým obsazením, líbil se mi ten sesterský vztah, sympatická dětská hrdinka (po obrně), jíž jsem držela palce. I řádová sestra vcelku imponovala. 1* je za onu první polovinu filmu, která ještě měla přijatelnou atmosféru v dětském sirotčinci, nad nímž se stahují mračna. Zbytek filmu - obyčejné béčko, podobných filmů jsou stovky. - Panenka se vyloženě nepovedla, byla hrozná a prvoplánově odpudivá, nevěřím, že by někdo něco takového vyrobil a nějaké dítě se takové hračky chtělo vůbec dotknout . Skutečná satanská panenka Annabelle, z které se v reálném životě vymítači ďábla pokoušeli vymýtit údajné zlo, vypadala na první pohled neděsivě, o to překvapivější pak byly její skutky a strašidelná pověst, kterou si vysloužila. - P.S. Psychor má v něčem pravdu. Minimálně tři lekací scény i mně osobně přišly nechtěně úsměvné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace