Sidonka

Sidonka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 10.10.2019  22:01

Vizuálně to bylo nádherné. Z obsahového hlediska však byla minisérie na samé hranici koukatelnosti. Do tak působivého a nádherného prostředí, jako jsou zdejší exteriéry i interiéry, zasadit tak nenápaditý, nedůmyslný a nudný děj s plytkými charaktery je obrovská škoda až barbarství. Bylo to tak zoufale nedramatické, že jsem po chvilce odpadla. Nedoporučuji ani jako kriminální oddechovku z atraktivního prostředí a už vůbec ne romantickým příznivcům skvělé, inteligentní Austenové. Negativní dojem ze série jen dovršila nesympatická a postarší herečka Anna Maxwell Martin, která zcela nevhodně ztvárnila o generaci mladší Elizabeth. Příběh se přeci odehrává pouze šest let po svatbě s Darcym.

• 28.9.2019  14:32
    Sanditon - Episode 2 (E02) (epizoda) (2019)

Příběhových linek je zde více. Mě osobně nejvíce zaujala ta vztahová s Charlotte a Sidney Parkerem. Dívka využije nejednu příležitost, aby se dostala do jeho blízkosti, má tendenci muži vysvětlovat svoje postoje a zpětně uvádět to o čem diskutovali na plese na správnou míru, omlouvat se mu, až se mu téměř vnucuje, ale Sidney rázně tvrdí, že dívčiny názory ho vůbec nezajímají. Je to více ze života než okamžité splynutí dvou duší. Jak říkám, postav a drobných příhod je zde více, ale tahle linka se mi zdála ze všeho nejzajímavější. Nepochybuji o tom, že v rámci romantického žánru Sidney svůj názor na slečnu přehodnotí a dodatečně objeví její kvality, ale podle mého názoru to bude jen ke škodě věci. :) V seriálu hraje rovněž černoška, jak je již v současných filmech zvykem, zde však má její etnický původ kupodivu i důvod a zajímavé opodstatnění a příběh o dívce z jiné kultury seriál vhodně ozvláštňuje. Jen mohla být postava milejší, ač má k tomu své důvody, za celou epizodu řekla snad jedinou příjemnou či neutrální větu, je spíše arogantní, hádavá, tvrdohlavá a poměrně nesympatická.

• 28.9.2019  13:43
    Sanditon - Episode 1 (E01) (epizoda) (2019)

Seriál nezačíná zrovna nejsvižněji ani zajímavě a tak vyžaduje od diváka zpočátku trochu trpělivosti. Převážná část první epizody nenaláká, podle mého názoru je nezáživná, ale doporučuji dát Sanditonu čas. Úvodní jednička je průměrně zpracovaná, postavy odříkávají ty nejbanálnější věty, je to samé klišé, pohnutky hrdinů nejsou dostatečně vysvětleny, až postupně se z něho stává dramatičtější romantický příběh. Začala jsem se obávat, že už příběh zůstane při povrchu, bez skutečných emocí, občas s nějakým tím nepovedeným pokusem o humor či o nadsázku a domnívala jsem se, že bude poměrně nevýrazným počinem. Pochází ovšem z mého oblíbeného historického období. Austenová na plátně obvykle nezklame. Seriál se snaží být alespoň na oko líbivej, takže jsem Sanditonu dala i nadále šanci. Na větší spád je třeba si počkat do poslední třetiny filmu, kdy na scénu vstupuje bratr hostitele, sebevědomější a výrazný Sidney Parker, který silně zaujme hlavní hrdinku Charlotte, ač jí zpočátku nevybíravě přehlíží. Epizoda končí poměrně napínavě. Druhý díl má už od samého začátku podstatně rychlejší průběh a pozoruhodněji se rozbíhá děj, takže zvyšuji hodnocení. Další díl se mi líbil dost a pokud si uchová nastavenou zvýšenou laťku, půjdu klidně do čísel nejvyšších.

• 25.9.2019  12:14
    The Twilight Zone (TV seriál) (1959)

Musím opakovat názory některých uživatelů, protože jsou pro toto dílo opravdu zásadní a dost podstatné. Z tohoto 60 let "starého" TV skvostu se dodnes čerpají nápady pro různá díla a The Twilight Zone je dosud přiznaným či nepřiznaným vzorem pro mnoho filmových tvůrců. Černobílý kultovní seriál má i slabší epizody, ale jak už tu též někdo řekl, ty kvalitní silně zastíní ty méně povedené. Neznám tak přesně dějiny kinematografie a nevím, jaké epizody byly skutečně inovativní či zda se některé nápady již někde dříve neobjevily v jiném filmu. Jako celek je to ovšem nevšední přehlídka různých nápadů a žánrů, viz výše uvedené sci-fi, drama, horor, psychologický thriller, mysteriózní či fantasy. Příběhy jsou vyšperkované vymazlenými zvraty, často dobrými pointami a nějakým tím morálním či jiným poselstvím, nad kterým můžeme dumat a příběh svébytně chápat, domýšlet si ho, spekulovat o něm či se jen nechat unášet viděným. Zóna soumraku je zvláštní svět, do něhož postava vstupuje ať chce nebo nechce a my jako diváci jsme též jeho malou součástí. Do oblíbených děl si seriál dávám kvůli těm povedenějším příhodám, které jsou vážně inovativní a ve své vynalézavosti nepřekonatelné. Mohou vznikat remaky, předělávky, vylepšeniny, ale zásadní originál, který všechny další pokusy rozjel, zůstane jen jeden. Dávám si seriál do oblíbených kolem jeho narozenin, blíží se den jeho šedesátin :) a já mu přeji, aby žil ještě hodně, hodně dlouho, aby na něho diváci nezapomněli, odpustili mu případný zub času, který má navíc své kouzlo a aby se stal v kinematografii nesmrtelným. Sláva Serlingovi, který má vytvoření seriálu na svědomí! :)

• 12.9.2019  23:32

No dobře, z původních dvou hvězd jsem zvýšila na tři. Na pohádkové filmy o Angelice se dobře dívá, pokud divák přimhouří obě dvě oči. Angelika a sultán se mi líbila méně než některé předchozí příběhy, občas mi ta rozmazlená rádoby madam, kvůli které houfně umírají muži, jen aby jí zachránili z nepříjemné situace, leze krkem, ale když jí dávají v TV, jakýmsi magickým kouzlem jsem buď připoutaná k obrazovce nebo jí mám alespoň jako kulisu při žehlení a jiných domácích úkolech. Náklonnosti k Angelice, i když trochu ambivalentní, se už asi nevzdám. Souhlasím však s názorem té černovlasé holky, vedlejší postavy z Báječné Angeliky: "Ta musí mít vždycky štěstí, potvora jedna!" :)

• 9.9.2019  20:22

Naprostý souhlas s komentářem od Enšpígla. Prvních dvacet, pětadvacet minut bylo úžasných a ty bych ocenila klidně nejvyššími pěti hvězdami. Jediná výhrada k takřka dokonalému začátku je, že se odehrává v jakémsi bezčasí, podle módy, vybavení domácností i chování postav nepoznáte, že by se mělo jednat o story odehrávající se v druhé polovině 80.let, spíše film působí, že popisuje dobu mnohem starší. Po havárii v jaderné elektrárně Černobyl, místo toho, aby příběh začal gradovat, se naopak rozpustil do mozaiky několika příhod, které nedrží pohromadě. Vznikla jakýsi podivná motanice psychologického filmu, nevěrohodného dramatu, nedotažených nápadů, hovorů o ničem, dlouhých záběrů a vše je sestříháno tak zvláštně, jako by to k sobě ani nepatřilo, jako by každou část filmu vytvářel pokaždé jiný tvůrce. Tvůrcům po úvodní skvělé části prostě došla šťáva a zbytek už za mnoho nestál. Škoda, mohlo se jednat o skvělou záležitost. Ona i ta myšlenka, co havárie udělala s psychikou lidí a jak se s neštěstím obyvatelé Pripjati vyrovnávali, je skvělým nápadem. Dojem z filmu je rozporuplný a nezachrání to ani připomínka na hezkou písničku, kterou mi po mnoha letech nostalgicky připomněla zpívající nevěsta: " Milion, milion, milon růží mít..." (Milion alych roz) :)

• 26.8.2019  08:07

Memento proti fanatickému aktu pomsty, proti zlobě a nenávisti... (z oficiálního textu distributora)

• 17.8.2019  09:52
    Příběh služebnice - Série 3 (série) (2019)

Kvalitativní propad seriálu pokračuje. Nyní již dávám velmi nízké hodnocení, přestože jsem měla původně seriál v oblíbených ( kvůli vydařenější 1.sérii). Přestalo to být napínavé, dá se snadno odhadnout co bude v dalším záběru. Přestože se postavy chovají nelogicky, nestabilně a neuvěřitelně, scénář jde už delší dobu z extrému do extrému dá se předvídat, co kdo udělá, scénář je průhledný a bez velkého přemýšlení jde příliš jednoduše a za každou cenu na ruku divákům. Navíc to vypadá, že ve fiktivní totalitní společnosti si skoro každý může dělat co chce a mnohé hlavním postavám prochází nebo mají jen nezásadní potíže. Na seriálu byl nejdramatičtější právě ten konflikt elity s utiskovanými služebnicemi, které nesmí dát najevo svůj názor. Teď když mají situaci díky děravému, pohádkovějšímu scénáři velice usnadněnou, přestala jsem se o ně bát a prožívat s nimi boj o lepší svět. Stejně je zřejmé, jak nakonec všechno dopadne. Souhlasím s uživatelem Stitch7 a s jeho komentářem hned k 1.epizodě: "Zhlouplo to." Už se na to nedá koukat, jejich totalitní svět přestal mít řád. A to je opravdu velký rozdíl oproti epizodám mladšího data.

• 13.8.2019  22:20
    Osvícení (1980)

Velice silný, kvalitní, intenzivní a sugestivní film, ovšem natolik přesvědčivej, děsuplnej a zatěžující, že z něho mám až příliš tísnivé, nepříjemné pocity.

• 8.8.2019  22:32
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Velice sugestivní, pozoruhodný a povedený strašidelný seriál. Je jedním z nejlepších hororových seriálů, které jsem zatím viděla, i po roce si ho velmi dobře pamatuju, vybavuji si mnohý detail i pocity, které jsem při sledování měla. Dávám pouhé čtyři hvězdy jen za to, že mě dokázal vyděsit až příliš a já pak měla špatné sny. :) Dobrý scénář, vizuální stránka i herecké výkony, příběh na mě opravdu silně zapůsobil a vtáhl dovnitř. - - Hodnotila jsem 1.sérii, druhá se chystá. Mám trochu obavu, aby neklesla kvalita, což u pokračování bývá bohužel poměrně častým a nepěkným zvykem.

• 8.8.2019  10:47

Absurdní chování mnoha postav. Vysoce postavení úředníci jsou převážně hrozní hlupáci na úrovni nedůvtipných žáků ZŠ, čemuž se nedá uvěřit a k tomu snad polovinu epizody zabraly jatka. Epizoda o ničem. Tohle už bylo všechno příliš přehnané, včetně té přestřelené nadsázky a nic moc mi to nepřineslo. Ani zábavu, ani poučení, takže sorry. Přesto jsem tomu dala ještě šanci a celou 1.serii ( všech 6 epizod) dokoukala až do konce. Poslední epizoda už byla lepší, třetí díl se mi zamlouval ze všeho nejméně.

• 8.8.2019  00:39
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Upřímně řečeno mě k seriálu přitáhlo spíše lákavé historické období, asijská exotika a doufání, že v příběhu půjde kromě strašidelného napětí i o dvorské intriky. (Seriálová nabídka je bohužel malá, takže beru skoro vše, co je k dostání. :) Se zombie jsem při tom všem pochopitelně počítala, ač je příliš v oblibě nemám. Seriálu skutečně nechybí (alespoň místy) napětí, kazí ho ovšem přístup k postavám. Hrdinové působí mnohdy až příliš jako karikatury, což se do hororového žánru úplně nehodí, jejich chování je až příliš přestřelené a postrádají pak na uvěřitelnosti. Ten křečovitý pokus o humor na mě působí až nemístně. Jenže... seriál je natočený podle komiksového příběhu a v něm mohou být hrdinové záměrně zesměšňovány a zjednodušovány. Takže, můžu tu komiku seriálu vůbec vyčítat? - Příběh dokázal udržet můj zájem, osobně bych však oželela dlouhé krvavé potyčky, ty jsem místy přetáčela a dívala se raději o kus dál. - Něco do sebe Kingdeom má, ač nejsem cílová skupina. Vyšší hodnocení vzhledem ke svému zaměření a výše uvedeným důvodům dát nemůžu.

• 7.8.2019  22:54
    Slunovrat (2019)

Slunovrat je film, který se mi nedokázal dostat pod kůži a zaujmout, ač jsem se na něho poměrně těšila. Věděla jsem, že má jít spíše o artovější kousek než o průměrný horor a občas mě nějaké hlubší psychohrátky s divákem dokáží zaujmout. Nemám nic proti výstředním podivnostem, duševně traumatizovaným dívkám na plátně ani nevšedním rituálům. Nicméně od počátku filmu jsem byla příběhem jen nedostatečně zaujatá a časem se zájem ještě více vytrácel. Během projekce jsem si párkrát vzpomněla na Proutěného muže z roku 1973 (režie R.Hardy), alespoň některé prvky mi přišly podobné. Místo ponoření do děje jsem jen odhadovala, zda tento film i obdobně skončí, což jen dokazuje, že jsem se s příběhem nedokázala náležitě sžít. Proutěný muž mi přišel promyšlenější, hlubší a stravitelnější. Možná jsem Slunovrat nepochopila, nicméně se mi ani nechtělo o příběhu příliš přemýšlet. Filmy, které mají podle mého ten správný přesah nutí diváka dumat nad kdečím a zkoušet si skládat mozaiku viděného dohromady. Tady jsem se s poměrným chladem dívala na působivé tance dívek s věnečky na hlavách, ale co se odehrává uvnitř jejich duše a hlav, to mi bylo v tomto případě jedno. Folklór osobité sekty byl pozoruhodný, ale na silný zážitek nestačil. Já v tom příliš cítila kalkul, nápodobu něčeho jiného, spíše než vypiplaný,přirozeně naturalistický a originální art něco lacině umělohmotného, co ve mě nedokázalo obživnout. Převládal dojem nedotaženosti a neúplnosti. Se sebezapřením dávám jednu hvězdu, za ty dvě stovky film dle mého názoru nestál. I vzhledem k tomu, že někteří diváci odešli během promítání ze sálu (byla to starší generace, ne popcornová vyduchlá mládež), se dá předpokládat, že tohle dílo opravdu každý nedocení.

• 26.7.2019  19:21
    Sang Krasue (2019)

Film má krásnou atmosféru a to nejenom pro to, že se odehrává v nádherném, exotickém prostřědí. Thajská příroda s pralesy a políčky zde sehrává čarokrásnou roli. Příběh se odehrává v chudé vesnici, které se sice obloukem vyhnula válka, vesničané se tu k sobě zpočátku chovají hezky, ale idylka tu přesto není. Má totiž vlastního démona zvaného Krasue, který vstoupil do milé, mladé pečovatelky ze zdejší bývalé nemocnice, s níž se může divák snadno ztotožnit. Spíše něž děs vzbuzuje soucit, dívka je odsouzená k tomu, aby se skrývala jako kořist před hledajícími lovci. Podle mého názoru se velkou část filmu probírají melodramatické prvky a film patří mezi ty s pomalejším dějem. Žánr horor je zde upozaděný. Některé romantické mysteriózní kousky mám ráda, tento mi přesto pomalu ubíhal, dlouho jsem čekala na to, až začne mít větší spád. Hlava démona, létajícího vzduchem, na mě osobně působila navíc trochu úsměvně. Má to jistý půvab,nepopírám. Jen scénář je poněkud slabší.

• 24.7.2019  02:17

Druhá epizoda je temnější, hororovější a má rychlejší spád. Je to méně o rodinkách a více o nadpřirozených bytostech. Epizoda však stále kolísá, pohybuje se mezi úsměvnými momenty ( například rozverná dětská parta) a méně příjemným nadpřirozenem. Působí to nevyváženě, jako by divák chvilkami přepínal z jednoho televizního programu na úplně jiný program. Je to horor? Pokouší se to být alespoň místy komedií? Je to dobrodružný příběh o rošťácké, zvědavé a poněkud vysmáté dceři policisty Sameero, vůdkyni party, které chybí zemřelá matka a proto se zajímá o tajemno? Nebo více o zlé síle, ukrývající se v jednom předmětu strašidelného domu? Ty nepřirozené přechody z tématu na téma a z jednoho žánru na druhý mi úplně nesedí. Nakonec ani nevím, jak tenhle koktejl hodnotit. První epizoda mi byla sympatičtější, ta druhá zase rychleji uběhla, výsledný dojem zatím dost rozpačitý.

• 23.7.2019  22:20

Příběh se odehrává v Indii. Důležitou roli zde hraje zámkoidní vila Bardez, v níž kdysi bydlel spisovatel duchařských příběhů s vnučkou Jenny. Hned na úvod epizody se v dětském pokoji přihodí zvláštní příhoda... O několik let později si parta 3 místních školáků vypráví o zvláštním duchu, takzvaném měniči, který na sebe může vzít jakoukoli lidskou podobu a dokáže se vydávat za někoho jiného. Čtou knihu, která o přeludech a o tomto specifickém tajemném světě vypráví a rozhodnou se vyhledat ducha, který v opuštěném domě Bardez přebývá. Vydají se na průzkum, do vily se však právě stěhuje rodina se dvěma dětmi. Jejich matkou a dědičkou vily je nyní již dospělá Jenny, která bude hrát v příběhu podstatnou roli. Stejně jako dívka Sam, vůdkyně dětské party, jíž vychovává pouze otec, místní policista......... - Příběh je místy vyprávěn v lehkém duchu, až úsměvně, chvilkami působí jako rodinný film, někoho může i z tohoto důvodu nudit, jinému to může být naopak milé. Ostatně celý seriál je dost nevyvážený. První epizoda nemá extra spád ani originální myšlenku a závěrečná pointa je odhadnutelná. Převážnou část této epizody jsem měla navíc dojem, že spíše sleduji dojemnější výjevy o dvou indických rodinách. Nevím, jestli první díl potěší hororové fanoušky, úplně děsuplné to není, kdo se však nerad klepe hrůzou a má rád jen mírnější napětí, může být naopak spokojený. Z mého pohledu se jedná o nepromyšlený kousek na jeden letní večer, který může mít pro některé diváky kouzlo, už kvůli exotičtějšímu prostředí. Osobně jsem nakonec šla i do dalších epizod, v nich pak příběh přitvrzuje a má větší spád. Nadšená jsem z toho ovšem nebyla.

• 11.7.2019  04:25
    T.M.A. (2009)

Horor o člověku izolovaném v domě s negativní minulostí, negativními pozasunutými vzpomínkami, špatnými ženami a pozvolném upadání do spáru démonů neboli šílenství mě zklamal. Zajímavější je kniha (napsal ji Martin Němec a Juraj Herz), má větší hloubku, záhadnější nejednoznačnou psychologii postav, více strhává a je sofistikovanější. Filmová písnička ovšem nemá chybu. Moc hezká uspávanka pro unavené chlapečky. Filmová atmosféra taky dobrá.

• 3.7.2019  21:39
    Rocco Schiavone (TV seriál) (2016)

Za mně osobně - téměř parodie.

• 30.6.2019  21:48
    Bezbožný syn (TV film) (2015)

Dobrý námět. Mizerné zpracování.

• 15.6.2019  18:38

Mám ráda filmy pro pamětníky, ale tento mi nesedl. Spíše než vtipné mi to přišlo trapné, přehrávající, umělé, hloupoučké a nedostalo do děje, přitom rádoby "výchovné." Nedostavil se sladký úsměv, přenesení se do idylických časů plného lidí z reprezentativních vil, elegánů v kostýmech, ze kterých srší zábavné věty a žijí v kouzelném světě lepší společnosti. Ani jsem neprožívala sladkobolně melodramatické emoce, nezasmála se, nepokochala se, myšlenkově se neobohatila, prostě prázdno. Bylo to bez atmosféry a příliš nucené. "Příklady" mě nepřitáhly ani ničím neoslovily. A do toho ten způsob konverzace... Naivní a bez invence. Patnáctiletá opožděná Jarmila s opakovaně vyplazeným jazykem, úmyslně prkenná obrýlená vychovatelka (jak nevšední nápad!) ... Další film na pohodičku? Ne, tentokrát fakt ne.

• 9.6.2019  11:14
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Něco mezi nebem a zemí asi existuje, ale konkrétně tomuto seriálu nevěřím ani slovo.

• 6.6.2019  19:03

Je zde jednoduše a hezky ukázáno, co všechno dělá s lidmi nevědomost. Světy různých lidí jsou si navíc opravdu mnohdy dosti vzdáleny a do situace druhého se lze jen obtížně vcítit. Dokud si daný člověk neobleče šaty toho druhého a nezažije určitou situaci na vlastní kůži. Dobrá myšlenka, jinak ovšem neuvěřitelně naivní a povrchní drama o nehlídaném koncentračním táboře, u jehož nestřežených plotů mohou osmiletí židé hrát hry a kamarádit se s dětmi nacistických důstojníků. Z celého koncentračního tábora si za pomocníka do přepychové domácnosti vybrali nemocného, zuboženého starce - "sluhu", který by ve skutečnosti v táboře nepřežil ani den. Potomci papaláše mají postaršího učitele, který to neumí s dětmi... Zkrátka převážně dětsky prostý a přeslazený film pro mladičké diváky (nebo méně náročné). Konec šel navíc předvídat, ač i ten by byl v reálu dost nepravděpodobný. Celé mi to přišlo ploché a samoúčelné, kdy nás tvůrci chtějí citově vydírat kýčovitým, neoriginálním způsobem.

• 5.6.2019  15:10
    Trhlina (2019)

Horor mě dokázal zvláště ve své druhé polovině příběhu nahnat husinu a vyděsit. Mám raději psychologičtější horory, kde místo zombíků hraje hlavní roli bezmoc, ať už je důvodem šílenství, mysteriózní prvky nebo oba motivy dohromady. Zajímá mě točení se postav v nepřehledném, mučivém kruhu, z kterého nejde vystoupit. I zde platilo ono hororové pravidlo pravé bezvýchodnosti: čím víc se z tíživé situace pokouší hrdina či hrdinové dostat, tím více se jim utahuje smyčka kolem krku a dostávají se naopak do ještě horšího stavu. Lidé nechápou, co se s nimi děje a kdo je toho příčinou. Do tohoto motivu se dobře hodí budova psychiatrické léčebny, která v pomyslném trezoru skrývá nejedno tajemství o zpackané léčbě, kdy se nemocnému místo úlevy vlivem pobytu a zásahů naopak ještě přitížilo apod. I zde je léčebna určená k demolici zmíněná a o "lékařské" péči, která zde byla kdysi byla pacientům poskytována, by asi nikdo z nás nestál. Léčebna je však jen kulisou, která nás uvádí do počátečního příběhu a v "Trhlině" nehraje hlavní roli, je pro mě jen alegorickým prvkem. Pohoří Tribeč a ztracení se v něm beru jako symbol životní situace, z které není cesta ven. Člověk je jako zamčený v budově bez dveří, která nemá únikovou cestu, žádné dveře vedoucí ven, do té budovy se prostě neměl nikdy dostat. Utrpení pak nemá konce, není úniku ani řešení. Nevím, jestli jsem horor na první zátah správně pochopila, ale to nevadí, vše nemusí být vysvětleno, hlavně když to v divákovi nějak rezonuje. Je zde zmíněná i neschopnost komunikace se sebou samotným, kdy postava a její různé identity žijí na různých místech a navzájem o sobě nevědí (viz věta: "někdo za mě napsal článek do blogu, ale já to nebyl"). Těžko říci, jestli vysvětlení je ve sci-fi prvku nebo vlivem duševní poruchy. V závěru filmu bych uvítala trochu méně zamotané a přehlednější rozuzlení, v pointě jsem se trochu ztrácela. Možná to chtělo jen víc koncentrace, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že některé pasáže mohly být lépe rozpracovány.

• 28.5.2019  14:58

Opět mnoho silných momentů: od zarputilé babičky dojící krávu, která nechce vesnici opustit, přes vybíjení domácích opuštěných zvířat až po bioroboty na radioaktivní střeše (lidi). Seriál, který vás připraví o řeč. Prostě slušnej nářez. Otřesné, strašné. Tvrdá výpověď, těžké téma, zasraná politika atd, vše dobré jako doposud. Jen se tento díl mírně vlekl.

• 25.5.2019  14:49

Je to dost nelogické, vypíšu jen část z toho. Nechápu, proč musela Celesta utéct ze svého domu, který měla nyní v Bohumíně. Manžel sice odhalil nevěru, ale ihned po tomto zjištění na místě zemřel a nestačil by jí tedy vydědit ani to někomu říct. Tehdy ještě nebyla ani choromyslná. Z jakého důvodu by dosud zdravá, dosud poměrně dobře zajištěná žena utíkala z bytu pouze v županu a zcela bez peněz, nevzala by si dokonce ani drobné na vlak? Kam chtěla jít, když tvrdila, že do zámku nemůže? Pokud už jí hráblo, měli to v seriálu něčím více naznačit a ne hned takovej nesmyslnej skok. A třeba ta bordelmamá jako všeovládající "zámecká paní", která rozhoduje skoro o všem. To její původní profesi a nedůvěryhodnou pověst nikdo v okolí neznal? Proč se správce zámku Lukáš, který již nemocnou Celestu dosud chránil, nevypořádal s evidentně vypočítavou osobou? Proč dovolili takové spodině, aby se stala pečovatelkou o duševně chorou, aby měla přístup k jejím financím a vychovávala jejího potomka? To, že to uměla s lidmi zde bylo naivně podáno. Přesvědčila je jen pro to, že tvrdila, že vyšinutou ženu zná, přitom Celesta měla zpočátku z Hajnalky spíše evidentní strach. Na seriál se hezky dívá, ale má řadu těžko uvěřitelných momentů, což příběh sráží.- Spíše než politickou linku bych důkladněji rozvedla tu vztahovou.

• 21.5.2019  14:29

Původně jsem dala 4 hvězdičky, pak jsem musela přidat i tu poslední. Jinak to prostě nejde. Na tenhle seriál už asi nikdy nezapomenu, ta tíha... ne, nejde, nejde to člověku z hlavy. A ti horníci jsou prostě fajn. Parta řízků, kteří jdou přímo k věci a před nikým a ničím se nepo..rou. Prostě udělají tvrdou práci, která se udělat musí. Můj pradědeček byl taky horník a byl zavalený v dole, položil tam svůj život. O riziku se vždy vědělo, jít do Černobylu byla teprve mega odvaha. Říkám si, jak moc a dalece měli horníci, likvidátoři a jiní na výběr a zda opravdu všichni věděli o důsledcích. Každopádně, za tohle bych každému dala pořádnou doživotní rentu a metál. A ten bezohledný přístup k nim... "Až to skončí, bude o horníky alespoň postaráno?" "Já nevim." Uf, já bych to asi nedala. - Fajn, že seriál na toto téma vznikl. - Mírná výtka k některým detailům? Některé situace se až polopaticky vysvětlují, některé postoje a situace se opakují, nakonec však ani to není ke škodě věci. Jednoznačně převládá spokojenost. Po tolika prázdných seriálech a filmech, které jsem v poslední době viděla, konečně něco co má srdce, napětí a zarývá se to člověku pod kůži.

• 20.5.2019  09:53
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Celá 8.řada zmrzačila kdysi výborný seriál. Nedůstojný konec. Odfláknuté. Jsem výrazně nespokojená se scénářem, s prací s hrdiny, příběhem... Tady bylo špatně snad všechno, bylo tam plno logických nesmyslů a ještě mně přišlo všechno umělé, na efekt, předvídatelné, emočně chladné... Nevěřila jsem jediné větě, co tam kdo řekl... Plno linek a otázek nedořešených (například mysteriózní prvky), charaktery skokově změněné (nejvýraznější asi u Tyriona, kde z dekadentního, zábavného člověka udělali nevýrazného blbečka)... + Plno zbytečných postav, která pro příběh nemají žádný význam ani efekt (například Yara Greyjoy, dokonce i pozměněný, mlčky postávající Varys atd.). Nevadilo mi jak seriál skončil, ale jakými cestami a povrchními skoky se ke konci dospělo. Jako by tento seriál chtěli mít tvůrci jen co nejdřív z krku bez ohledu na výsledek. O nedostatcích seriálu už mnozí napsali a lépe než já, takže je asi zbytečné se rozepisovat. Jediným kladem je, že série přitáhla zase jiný tip diváků a zavděčila se jiné skupině osob, takže dokázala alespoň někomu udělat radost.

• 20.5.2019  09:43

Celá 8.série byla odfláknutá. Nemůžu říct, že by mě 8.série vůbec nebavila, ale iritovalo mě tam příliš mnoho věcí. Závěr nic moc nezachránil, což se ostatně dalo předpokládat.

• 16.5.2019  22:42
    Lucifer - Pilot (S01E01) (epizoda) (2016)

Místy rozmarná a vtipná blbůstka, kterou je třeba brát s nadhledem. Nevím, kolik epizod vydržím, zatím spíše zábavnější průměr, kterým se dá na chvilku rozptýlit. Za pilot zatím dávám 2,5 hvězdičky.

• 15.5.2019  03:31

Obvykle bývám poměrně kritická, i na nejlepším díle se dá najít nějaká chyba nebo něco malého k výtce. Jsou ovšem filmy (seriály), které jsou něčím tak výjimečné, že ani puntíčkář nemá slov a případné nedostatky převálcuje obsah viděného. Černobylská katastrofa a postoje lidí k ní a k jejím důsledkům je velice silné téma. Zpracování není 100%, ale vždy když chci něco konkrétního remcnout, dostaví se scéna, která mě dostane a já zapomínám na vše. Už z úcty k obětem nemám potřebu epizodu blíže rozebírat. Umělé ždímání emocí z diváka zde není, tohle dílo opravdu samo dýchá a žije. A přitom je zpracované "jenom" polodokumentární formou. Výsledný dojem? Myslím, že se to opravdu podařilo!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11