sidonka

Česko
knihkupec

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 30.12.2018  20:44

Jeden z filmů, jemuž nelze upřít jisté kvality. Bohužel z něho mám silně depresivní pocity, takže ho nelze zařadit mezi mé oblíbené.

• 22.12.2018  22:41

Je to velice vtipný, dobrodružný a zábavný příběh, přestože je plný (alespoň pro většinu lidí) nejobyčejnějších činností a věcí. Jít se nechat ostříhat, zajít do restaurace, jít na zábavu, to jsou tajné a dosud nesplnitelné sny jedné mladé urozené dívky, které by jí na chvilku mohly udělat šťastnou. Málokdo si možná přitom uvědomí, že takovéto zdánlivě banální věci nemusí být těžko splnitelným sen jen pro privilegované princezny. Například pro velmi nemocné nebo hodně chudé, sociálně vyloučené ženy je to stejně nedostupný zážitek. V tom má tato romantická odlehčená, pro někoho i naivní komedie, punc reality a nese jednoduchou, nicméně silnou myšlenku. Radujme se z toho, co máme, z těch nejprostších věcí, jsou lidé, kterým je i toto zapovězené. Spoiler: Realitu pak nejvíc nabourává přeslazený konec filmu, kdy se pánové od tisku, kteří by ve skutečném životě pro nevšední článek udělali cokoli, zachovají nevěrohodně, naprosto proti své vlastní přirozenosti. Už proto nemůžu dát této jinak vcelku povedené romantické komedii 100%. Je to místy zidealizované na můj vkus až moc, všichni občané, zvláště pak muži, jsou v tom nočním Římě tak bezelstně neškodní, čistí, takže i omámená dívka si může klidně po setmění vyjít na ulici... Já vím, u tohoto žánru by mně podobné věci vadit neměly, nicméně nemůžu v sobě zcela utišit vnitřní kritický hlas, který protestuje, že takhle pohádkově to v životě přeci jen nechodí. I přes výše uvedené výtky podařená záležitost, při které jsem se nejednou upřímně hlasitě zasmála.

• 22.12.2018  17:22

Příběh plný vrcholně nesympatických postav, s nimiž se mi nepodařilo ztotožnit. Někdy jsem ani nechápala jejich pohnutky, proč se chovají tak divně ke svým údajně milovaným. Největší nesympatie pak pochopitelně sklízí tyranský, absolutně necitelný císař. Náklonnost a pochopení šlo mít jen k jednomu ze tří bratrů a chápat šlo i císařovnu, až na její nepochopitelnou lásku k Wanovi. Místy nepřehledné, herci přehrávají, depresivní vyznění, jinak emočně mě to nezasáhlo, jen svojí bezútěšností. Ani samotná anotace (viz zdejší obsah filmu) na toto drama vůbec nesedí. Vládce je prý spalován neskonalou láskou a nenávistí vůči své ženě? Nějak to v tom filmu nebylo vidět. Podle mého se jen arogantně na svojí ženu šklebil, když jí nutil brát pít jed a vypadalo to, že je mu úplně lhostejná, žádnou vášeň neukázal ani v náznaku. Skrývaný vztah jeho ženy a syna Wana... co to je za vztah? Vždyť Wan je zrádce, přeje nevlastní matce a zároveň milence smrt, pobízí jí též k pití jedu, chce odjet pryč, má milenku a chová se k císařovně přezíravě, s nelibostí a s neúctou, myslí sobecky jen na sebe. Možná jsem to jenom nepochopila, ale i tak je to špatně ztvárněné, vyduchlé, do nitra postav jsem se nedostala, chladné, málo psychologické, takže chování postav je poměrně nepochopitelné. Snad nejhroznější čínský film, který se bere příliš vážně a který jsem zatím viděla.

• 20.12.2018  19:04
    Vše o Evě (1950)

Velice ze života. Srozumitelný a přitom inteligentní film, který společnosti nastavuje zrcadlo. Snímek o povaze některých charismatických kariéristů, který zůstane aktuálním napořád. SPOILER: Běda tomu, kdo o vypočítavé potvoře prozíravě řekne, že její jednání je poněkud nedůvěryhodné. Snese se kritika na vás samotné, slyšíte mnoho o závisti, špatném úsudku a osočování údajného beránka, kterému je naopak pro jeho dobrou povahu třeba pomoci. Lidé si ničí sami životy tím, že sedají na lep podobně bezcharakterním, navenek oslňujícím a manipulativním osobám, které se jim pak za veškeré dobrodiní ošklivě odmění. Každý svého štěstí strůjcem. Kdo prozře příliš pozdě, zaplatí mnohdy vysokou cenu za vlastní naivitu. Chytré mrchy, které umí v životě opravdu dobře chodit, naopak na lep nikomu jinému nesednou a napáchané zlo se jim tudíž nikdy nevrátí. Se šťastnou pointou filmu proto úplně nesouhlasím.

• 19.12.2018  22:57
    Outlaw King (2018)

Se Statečným srdcem bych to nesrovnávala, už pro to, že některé události jsou zde předloženy jinak ( například úmrtí krále a mnoho dalších nesrovnalostí). Prostě se jedná o samostatný film z přibližně stejné doby, respektive popisuje to co se událo jen o pár měsíců a let později. Víceméně vyfabulované i reálné historické události jsou v tomto nenápadném snímku rozhodně zajímavější než předvádí většina současné masové filmové produkce. Film asi neměl miliardové rozpočty, nicméně v porovnání s tou povrchní, puberťácky naivní nebo zcela nezáživnou hrůzou plnou pseudohrdinů, která jde poslední léta povětšinou do kin, se jedná spíše o nadprůměrný a vydařený kousek. Rozhodně bych kvalitativně podobných filmečků uvítala více, i když to není zážitek na 100%. Neokázale, obyčejně natočený historický film s nevýrazným Ch.Pinem v hlavní roli si mě i přes své nedokonalosti dokázal získat. Bojové scény zvládnuté věrohodně, na výbornou.

• 19.12.2018  18:02
    Aquaman (2018)

Nejdříve klady. V porovnání s mnoha jinými film. kousky o superhrdinech, vytvořenými podle komiksu, se jedná o film, na který se dá alespoň jednou podívat a dokonce dodívat až do konce, pokud divák nemá velké očekávání. Ač samotný příběh není originální, vítám výborný nápad umístit akční film pod vodu.Oceňuji hlavně ty rybky, vlnky, Atlantidu, skryté moře a vzhled Jasona, moc hezky a věrohodně jsem se s ním v tom 4D vykoupala. :-) ....Svalovec Jason (Arthur) je fakt na pokoukání fajn, jen nechápu, jak při svých intelektuálních předpokladech mohl být zrovna on ideálním králem a sjednotitelem dvou světů. Jeho bratr se svojí ekologickou politikou je naopak zase záporák na baterky, i když světec samozřejmě taky není. Všechny digi-akčňáky současnosti se podobají jako vejce vejci a každá neomšelina je nicméně dobrá. Opravdu úžasný podvodní - pro někoho možná kýčovitý - vizuál, mám ráda mořský a podmořský svět a příliš filmů, kromě dokumentárních, z tohoto prostředí nevzniká. Je jasné, že po umělecké stránce film není žádný Karel Zeman, na druhou stranu jsem to od tohoto zjevného béčka ani neočekávala, takže mé oči byly vesměs spokojeny. Scénář je ovšem klasicky naivní, předvídatelný a bezduchý jako ostatní komiksové akční filmy. Ani se nevyplatí číst titulky, protože postavy plácají o ničem. Ale na to si už začínám zvykat. Kvalitní filmy s překvapujícími zvraty už takřka nevznikají.

• 18.12.2018  20:05

Tajemství starého hotelu je opravdu jedno velké tajemství, jemuž na kloub nepříjdeme. Celou dobu se tam ptá Claire proč hotel obývá duch, co ho v budově drží a zda by mu mohla nějak pomoci, osvobodit ho, rozhodně ne mu uškodit. Hádejte zda se jí dostane odpovědi a jak se jí duch odvděčí. Nikdo z tvůrců se nezabýval odpověďmi na kladené otázky, prostě postavy se tam na něco ptají, někdo z hostů se tam zasebevraždí bez důvodu, prostě se mu kdovíproč chtělo, všecko se tam děje tak nějak bezdůvodně a bez vysvětlení. Nevadí mi, že film vzbuzuje jen málo strachu, naopak, takové polohorůrky mám nejraději. Na všechno nemusí být odpověď, na něco si může v některých filmech přijít a odvodit divák sám. Ale tohle není sofistikovaná hádanka pro náročnější diváky. Režisér West natočil tenhle štěk, aby měl z čeho zaplatit nájem a víc ho asi nezajímalo. Takže ve filmu se toho moc neděje, vedou se řeči, které k ničemu nevedou, jsou tam zbytečné mnohé postavy, pak nastane obvyklá závěrečná naháněčka a vše uzavírají titulky. Ze začátku filmu jsem cítila jistý potenciál, ale ten vyprchal a zůstala jen další milióntá kopie na příběh-nepříběh lidí v domě, kde obyvatele začne něco pronásledovat, přestane tam být bezpečno a nastává tradiční konec. Najít kvalitní horor je jako hledat jehlu v kupce sena. Proč je většina filmů tak zoufale odfláknutých?

• 13.12.2018  20:54

Za každý pokus o dokument o této zajímavé a nevšední historické osobnosti jsem ráda. Nedozvíme se zde tolik o architektuře ve Versailles, politice, umění, atd. jak by bylo žádoucí. Je to trochu odtažité a nezaujaté, ale jako mírné nastínění o tom jak se stavěl snad nejokázalejší, nejluxusnější palác v Evropě s nádhernými zahradami, zapsaný v UNESCU, to stačí. + Dozvíme se pár povrchních pikantností z Ludvíkova života, o kterých hlubší informace stejně zjistit nejdou, jednotlivé informace se navíc v různých pramenech rozcházejí. Dokument se těmito drby dávno známými z kdejaké knihy o královských milenkách apod., snaží patrně film oživit a zpřístupnit ho širší veřejnosti. Já bych dala větší důraz na fakta, to jest v jakém arch.stylu se tvořilo atd. Dávám zhruba 70% a dále čekám na skutečnou pecku, která by mě nadzvedla ze židle a i z historického hlediska diváka více obohatila.

• 13.12.2018  16:11
    Oni a Silvio (2018)

Velmi mělké. U některých postav jsem ani nestačila vnímat, jakou zastávají funkci, co mají na starosti, nejsou tam jejich minulé ani budoucí osudy, konkrétní pracovní pozice, děj minimální, prostě o ničem. V polovině filmu se dosud hlavní postava vytratí, pak pronese již jen jednu větu a už o ní není ani vidu ani slechu, prostě s ní příběh přestane počítat Když je postavě věnováno hodně prostoru v první půlce, tohle by se stát nemělo, i když už třeba přestane být důležitá pro danou věc. Roztříštěné, neúplné, nevypovídající, chladné, emoce ve mě nevzbudilo absolutně nic, žádné životní moudro jsem si neodnesla, jen takové klišé jako že staří mocní muži mají rádi mladé modelky, existuje korupce a podobně. Nešťavňatě podané, nic nového pod sluncem, jen pár výjevů z mejdanů stálo za pohled. Film zachraňuje jen prostředí a krásné ženy, ale o politickém zákulisí se toho moc nedozvíte. Osobně jsem se ani nepobavila. Kdo má hlubší politické znalosti se ve filmu a případné narážce na něco možná vyzná lépe, můj názor to však neovlivní. Z mého hlediska je to povrchní záležitost, která mnoho nevypoví ani člověku, který o Berlusconim zná více či minimum faktů. Prázdnota.

• 9.12.2018  13:12
    Mumie (2017)

Další dobrodružná parodie. Co se to točí poslední dobou za filmy bez scénáře, napětí i vkusu? A co mi to má dát? Nepobavím se a o nějakých myšlenkách či ponaučení už vůbec nemůže být řeč. Tragédie ve filmovém průmyslu trvá tuším od začátku nového tisíciletí, takže už skoro 20 let. Lepší průměr aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena. A právě Mumie tím lepším průměrem není, alespoň pro mě ne.

• 24.11.2018  12:34
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Po dlouhé době jsem se zase podívala. Nejlépe o úrovni soutěže vypovídá semifinále, přímý přenos bez živého vystoupení, kdy tři účinkující pouze seděli na židlích a byl s nimi veden kratičký rozhovor. Na živé vystoupení prý televize nemá správné prostory! Tak proč to pořádají? Show bez vystoupení talentovaných účinkujících i s absencí diváků, poroty, pouze s dvojicí pochybných moderátorů. Mrtvé a velice smutné. Snad každých pět minut nekonečné reklamní bloky. Do toho spuštěno krátké SMS hlasování, aby se rozhodlo pouze o vypadnutí dvou lidí. Naprosto zbytečný pořad. Navíc mnoho soutěžících bylo pozvaných ze zahraničí, kde už je dávno objevili jiní. Proč se tedy pořad jmenuje Česko Slovensko MÁ talent? A mohla bych pokračovat... Když na to televize nemají, ať to nepořádají. Chtěla jsem dát jednu hvězdu za některé soutěžící, ale to laciné semifinále pořad nadobro zabilo.

• 16.11.2018  20:59

Jsem pyšná na to, že asi na šestý pokus, po několika letech marných experimentů, jsem první díl Harryho konečně s použitím silné vůle dokoukala do samotného konce! A mohu poctivě říct, že tato fantasy mě minula, ať se s ní snažím setkat sebevíc. Nechápu, co na tom může vidět dospělé publikum. A to mám některé díla pro děti opravdu ráda. Jedna až dvě hvězdy, víc prostě nedám.

• 14.11.2018  14:58

Oproti mnohem svižnější jedničce poměrně vleklá záležitost. Špatná práce s postavami. Například sympatická, atraktivní blondýnka Queenie Goldsteinová (z prvního dílu) změnila charakter i osobnost a stala se neroztomilou podivínkou. Navíc plno povrchně načrtnutých postav, mnohdy zbytečných, zbržďují děj, zhoršují přehlednost v příběhu a nedovolují, aby si divák k hrdinům utvořil silnější vztah. Jsou zaměnitelní a nevýrazní, jediná postava s potenciálem zaujmout, zraněný, manipulovatelný Credense, strádající absencí rodinného zázemí, který neví do jakého světa skutečně patří, se tam jen občas mihne se skloněnou hlavou a místo pořádně rozjeté story se scénář upíná k jeho vzdechům: "Kdo je moje pravá matka, jaký je můj rodokmen?" Rozhodně bych neřekla, že příběh plyne hladce, hravě a nenuceně. Dokonce mu schází napětí. Co je na Fantastických zvířatech opravdu úžasné jsou zvířata, která rozesmívala kinosál a nad nimiž se diváci slyšitelně a viditelně opravdu příjemně bavili. Do třetího dílu prosím více prostoru pro hrabáky a větvičky. Zvířata budou totiž jediným důvodem, proč jsem ochotná po téhle dějové slabotě shlédnout i trojku. P.S.: Citace z filmu: "Můžu pozvat hrabáka na čaj?" "Jo. Ale musíte předtím schovat všechny lžičky." :-) (Předpremiéra v Cinema City dne 14.11.2018 ve 12 h, 3D).

• 13.11.2018  21:08

Spoiler: Spoustu lidí se druhým občanům plete do života na základě povrchních neúplných informací o daném problému, které pak vedou k chybným radám, špatnému vedení a(nasměrování) a špatným instrukcím. A těch nesprávných úsudků se dopouští bohužel laici i profesionálové. Dost často se někdo vyjadřuje k situaci, o níž nezná podrobnosti ani důležitá fakta a podle toho pak jejich pomoc dopadá. - Dobrá myšlenka, průměrné zpracování. Hlavní role = nereálně agilní zaměstnanec na tísňové lince, které by se pro druhé rozdal. Jo, kdyby takhle ochotně a nad rámec běžných povinností skutečně fungovaly instituce a různé služby!

• 5.11.2018  21:24
    Lynč - Neúcta (E02) (epizoda) (2018)

Tenhle seriál by měli promítat na FAMU jako odstrašující případ. Lynč aneb co všechno se tvůrcům téhle ptákoviny nepodařilo. :-)

• 3.11.2018  22:57
    Tut (TV seriál) (2015)

Uživatel misterz řekl vše co jsem měla na srdci a skoro nemám co dodat. Podle jednoho výzkumu byl Tutanchámon tělesně znetvořený muž, s předkusem, rozštěpem, vadným tělem a měl koňskou nohu, takže musel chodit o holi. Zde ho hraje krasavec plný zdravého života. Některé studie dokonce zpochybňují existenci samotného faraona. Historie se zase překrucuje, ano,moc se toho o tomto faraonovi neví, ale mnohé postavy se chovají tak hloupě, že by sotva přežili pár minut (útěky faraona z nestřeženého paláce, chodí si dovnitř i ven nechráněným vchodem před davem ostatních lidí, dále třeba vysvobození spojence z otroctví -jeden muž a žena stojí proti armádě vojáků, neuvěřitelně naivní a nepochopitelné chování jeho nepoučitelné milenky...). Film má ovšem také spád a dokáže zaujmout. Jako smyšlená báchorka dobrý, životopisné na tom asi není vůbec nic, snad jen to zranění nohy těsně před smrtí.

• 29.10.2018  22:40
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Začalo to velmi slibně, první epizoda se mi líbila moc, postupem času (dokonce již od druhé epizody) velmi sestupná tendence + nedotaženosti a nelogičnosti, kdy má například za něco v despotickém městečku nastat trest a přitom se postavě nic neděje, jindy se naopak vraždí za maličkosti. Nejlepší to bylo zpočátku, kdy se ještě nevědělo, proč je městečko tak tajemné a nejde se z něho dostat pryč. I tam to ale mělo značné díry. Přesto to celkem bavilo, i druhá série, která se zaměřuje zejména na despocii a prvek mysteriozna je zde potlačen. Přeskakovala jsem, některé epizody jsem neviděla, možná se k seriálu ještě vrátím.

• 29.10.2018  13:54

Na ty třpytky, žárovičky, hotýlky, vodní vlnky a překrásné přírodní prostředí (nedivím se, že se v Řecku hlavní hrdince tolik líbilo), se překrásně vizuálně koukalo. Jinak je to příšerný nereálný kýč se slabým dějem. Neustálé odkazy k "úžasné, adorované" mamce Meryl mi vadily, tuto herečku nemám v oblibě a čeho je moc, toho je příliš. Ale což. Je to muzikál a kdo od tohoto kousku čekal kdo ví co, ať se nediví, že bude za svojí naivitu potrestán nestoprocentním zážitkem.:-) Navíc ona i jednička "Mamma Mia" nestála za moc, (skoro za nic),tak co čekat od pokračování...? Veliká škoda, že jsem to neviděla v kině, protože na to moře a hotýlek by se mi moc dobře koukalo ve 3D. Bohužel jsem na muzikál nestihla jít. Je to zkrátka příšerná blbost, ale pastva pro oči...!:-) No, třeba jednou k tomu pěknému moři dotočí dokonce i hezký film.

• 24.10.2018  09:16
    Lynč - Vítejte v Buchnově (E01) (epizoda) (2018)

Odpad v nejhorší podobě, jaký si lze vůbec představit. Scénář patrně psali žáci při slohovém cvičení na základce a konkurz vyhráli herci, co neumějí hrát (až na dvě známé tváře). Po prvním díle této podřadné, neobjektivní agitky plné černobílých charakterů mi začíná být navíc jasné, že bílej člověk je buď retardovaný člověk, zkorumpovaný hajzlík, úchyl zneužívající vlastní dceru nebo nenávistí sršící baba za zenitem, kdežto romové budou patrně utlačovaní tichošlápkové, kterým neustále někdo neoprávněně křivdí. Když už jsme u té nerovnoprávnosti: když mě vykradli byt a viděla jsem stát zloděje nad svojí postelí, předhazovali mně u policejního výslechu jestli opálený muž nad mojí postelí nebyl náhodou cikán a zda se můžu podívat na pár fotografií, protože asi kolem 90% objasněných loupeží v naší čtvrti bohužel spadá na toto etnikum. Když jsem se jich zastávala a říkala, proč to o cikánech říká, tvrdil, že to říkají statistiky a pokud chci pomoci vyšetřování, ať se podívám na recidivisty a jakou mají barvu pleti, za to nikdo nemůže, třeba tam svého útočníka najdu, třeba ne, ale ať se alespoň podívám. Jasně, měla jsem dvě kamarádky, které byly romského původu a byly super, nicméně když máte za sousedy rozvětvenou nepracující rodinku, která každou noc řve až do rána, je vám jedno, jaké jsou národnosti a barvy pleti, jenom chcete mít klid, protože musíte jít druhý den odpočinutí do práce. Mohla bych psát ještě dlouho o tom, že například jedna z těch kamarádek se vyhýbá svému etniku, protože s nimi má špatné zkušenosti, ale říci to může jedině ona, protože já bych za tento výrok šla asi před soud pro hanobení rasy, etnické skupiny a stala bych se údajnou nacistkou. Každý máme nějaké zkušenosti, nikdo neříká že všichni jsou špatní (kromě tohoto filmu, kde asi všichni špatní bude většinová společnost), kdo sympatizuje s romskými ghetty, ať se tam klidně přestěhuje, když nic z toho, co se o nich říká, není pravda. Ale přestaňte nás diváky urážet podobnými film.splaškami, které uráží to,čemu říkám objektivní mnohovrstevné umění. A teď mi můj komentář můžete klidně smazat, protože je politicky nepřípustný. Pokud v podobných agitkách chcete pokračovat, budiž, ale v rámci objektivity natočte třeba i něco o tom, jak přijímá většinová společnost například psychicky nemocné, společností vyloučené lidi apod, protože jistým problémům, které jsou ve společnosti ještě větší tabu, se prostor téměř nedává.

• 17.10.2018  21:24
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Filmové zpracování Jany Eyrové je vždy vydařené. Nicméně už jsem viděla tolik verzí (a i četla knihu), že musím srovnávat. Toto zpracování mi příjde oproti některým ostatním spíše průměrnější, i když příběh to bezesporu kouzelný je a navždy zůstane. Kdybych jiná zpracování tohoto romantického dramatu neznala, určitě bych hodnotila výše.

• 17.10.2018  20:49

Tentokrát jsem se sekla. Čekala jsem kouzelný, čarokrásný fantasy příběh o spící dívce, nějakým způsobem připoutané k panskému domu. Romantická, tajemná, snová nálada, která začíná po titulcích zůstala nevyužita a rozplynula se po pár minutách. Žádný pohádkově potemnělej, originálnější příběh, který bude mít v sobě náznak nějaké myšlenky s kouzlem starých časů, se nekonal. Příběh plný nedotažeností, klišé, zbytečných postav a nechtěně úsměvných situací. Po celou dobu tam na lidi pod světlem moderních zářivek v domě, ve kterém však nejde elektřina!,, skáčou moderní krejčovské panny a figuríny, v kterých se snad skrývají ginové či co a po chvilce se místo figur kutálí po podlaze ulámané umělohmotné končetiny a hlavy. :-) Divák tuší, že samotná Šípková Růženka zas tak čistá nebude a k inspiraci známou pohádkou bude mít horor také poměrně daleko... Hodně nesmyslný, nudný a zbytečný film o ničem. Místo dramatu se dostavila chuť se nad touhle blbinou smát. Přeludový, obrazivý sen o spící Růžence, který se na začátku filmu zdál Thomasovi, byl jediný kousek, který stál za shlédnutí. Škoda. Hororové pohádky mám totiž jinak v oblibě.

• 17.10.2018  17:23
    Summer of 84 (2018)

Docela to šlo, lepší průměr. Už kvůli touze po tom nahlédnout zpět do svého dětství, plném někdy až nebezpečných výprav za poznáním. Mínusy? Motiv vraha je poměrně nejasný, až na to, že to byl totální sadistický magor, ale nic co by nám vysvětlovalo důvody jeho uvažování a motiv - proč si vybíral hlavně chlapce? Mohli i víc dotáhnout osudy dětské party po odhalení vraha, i když je tam slabě naznačen, nějakou větičku k tomu bych tam ještě přihodila.--- A co se týká mého pohledu na nyní populární nostalgickou vlnu, která je o dětech z 80.letech, patrně je to dárek pro nynější lidi středního věku, kteří si touží sentimentálně zavzpomínat na pubertální dobrodružství se svou vlastní partou? I já ulítávám na nostalgii po osmdesátkách, i když ne v každém filmu se totožná atmosféra vydaří. Stačí si pustit hudbu z té doby, klip, film natočený v 80.letech a řekla bych, že ne všude je tehdejší móda a styl v současně natočených dílech přesná. Silně namalovaný obličej, třpytky, minisukně se širokým páskem a krajkovanými punčochami u žen, černé korzety a korále, silné řetízky, nebo dívčí trendy s džínami a sportovními rozhalenými tričky... Někdy si 80. léta spíše pletou se 70-léty nebo dokonce se šedesátkami. Koukněte na Samanthu Fox, blond dlouhovlasáče ze skupiny Europe a jiné zženštělé muže s náušnicí v uchu a mnoho dalších... Jsem pro to točit další filmy, ale více skutečné tehdejší módy jak bytové, tak v oblečení, které mělo celkem šmrnc. Tu tehdejší módu v tomto filmu nejlépe vystihoval frajírek v koženém sáčku. Jenom bych ráda viděla i příběh o trochu starších lidech, dvacetiletých až třicetiletých, kteří žili v osmdesátkách bez vysílačky a nehráli si na detektivy, ale normálně žili po discotékách apod, nebo třeba ve sportovním prostředí a jiných obyčejných místech, kde se mohly odehrávat též dramatické či odlehčené, úsměvné příběhy. Předchozí námět už začíná být obehraný nejenom díky těm dvěma často zmiňovaným dílkům (To, seriál Stranger T.), podobných kousků vzniklo poslední dobou víc.

• 16.10.2018  17:44

Po dramatické stránce je to bohužel unylejší, nezáživný průměr. Za to mě uchvátil vizuální a romantický rys. Nikoli nevášnivé, uvzdychané vyznání typu:"miluji tě lásko,"ale spíše Londýn a Irsko na přelomu 18. a 19.století, psaní gotických povídek na opuštěném podzimním hřbitově, zarostlém břečťanem a navátým listím, dobové knihkupectví, motání se kolem milovníků literatury, působivé interiéry, večeře v róbách o svíčkách i výjevy z chudších čtvrtí... Hrozně moc bych se chtěla do této historické epochy přenést. Jako kdybych listovala kouzelnými pohlednicemi míst, kam bych zavítala, kdyby mně to bylo umožněno. Pokochat se očima, to je opravdu hlavní dar, který vám tento film může dát. Scénář o anglické spisovatelce tvořící v období romantismu je už slabší.

• 16.10.2018  13:44
    Stigmata (1999)

Líbila se mi pouze atmosféra 90. let. Jinak mi film přišel bezvýrazný, neoriginální a ničím dalším mě nezaujal. Musím se přiznat, že jsem se nedívala ani zvlášť pozorně, bylo to plné klišé, tak proč vlastně? Ostatně satanismus, vymítání, apod. nejsou témata, které bych měla v oblibě. Mám raději některé horory odehrávající se například v sanatoriích, s větším důrazem na psychologii postav a na tajuplnou atmosféru. Rozhodně raději než krváky, kde se z mého pohledu nic interesantního neděje.

• 15.10.2018  20:22

Jacob je podle anotace poslán do sanatoria po sérii incidentů, které už rodiče nezvládají. No, podle mého toho zase tak moc neprovedl, ale budiž. Převléká se do ženských šatů, je tudíž jiný a ti, co by chtěli mít svět plný nejvydařenějších lidských stvoření, budou chtít eliminovat. Co myslíte, zvítězí "čističi" nebo nedokonalé děti? - Mohlo to být propracovanější, ale od shlédnutí své blížence neodrazuji. Nečekejte však krvavej horor se zombíky nebo s motorovou pilou. Jedna část publika bude tudíž poměrně spokojená a další budou nejspíše nechápavě vrtět hlavou. Je možný, že různí diváci uvidí jiný film, záleží na jejich osobnosti, vkusu, očekávání a schopnosti některé věci vnímat a být jim otevření.

• 13.10.2018  15:14

Průměrné TV zpracování, které nevybočuje od jiných filmů na podobné téma. Není tam nic zvláštního - ani atmosféra, ani emoční dopad (na to je to příliš odtažité a banální), ani herecké výkony... Asi dvě postavy tam byly zajímavé, ale byly jen povrchně načrtnuté, takže se zase nedostáváme pořádně pod kůži. Hitlerova elita má pár silnějších okamžiků, celkově však na mě film působil spíše laciněji.

• 6.10.2018  20:45

Sériovej vrah je taková měkota, že ani neumí říct úsečné sestře policistce, která je mu stále za zády a nepochopila by ho, kdyby jen tušila...aby vysmahla z jeho bytu? Dexter navíc pořád opakuje jedno a to samé - čím to, že jsem se zasekl a změnil jsem se? Snad jen na přechodnou dobu? - Zas takovej zázrak tenhle seriál není, ale chytnout přesto umí.

• 6.10.2018  18:34
    Dexter (TV seriál) (2006)

Seriál má spád, je celkem zajímavej, Mnoho lidé jistě umí dobře zabavit a napnout. Na mě však příliš mnoho rozřezaných končetin, pilek, drátů, igelitů, krve a jiných morbidních nechutností, které nemusím. Mám pak nepěkné sny a to nemám zapotřebí. Spousta seriálů je bohužel z kriminálního prostředí. Proč se masově netočí i jiné žánry?

• 5.10.2018  20:55
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Místy zábavné, permanentně nesmyslné. Příliš přestřelený paskvil. Všichni se tam chovají jako pomanutí pitomci, což by nebylo nutně na škodu, ale tady se to děje opravdu dost prapodivným a nesympatickým způsobem. Uvěřitelné na tom není už vůbec nic, takhle by se ve skutečnosti nikdo nechoval. Přestřelené karikatury lidí, které si dělají co chtějí, hlavně že jede kamera a je se čemu smát. Tak nevím, nevím, jestli točili parodii nebo thriller, v mém případě jim to s tou zábavou za každou cenu nevyšlo. Je teď nevkusně módní cpát humor i do situací, kam se vtip vůbec nehodí. A ne každému pokus o optimistický nadhled v kriminálkách nebo hororech vyjde. Nyní již klasické krimi Městečko Twin Peaks bylo také okořeněno humorem, ale na správném místě a v úměrném množství. Městečko bylo film.uměním, kde si experimenty mohli dovolit. Tohle je prostě úlet hodně přes čáru. Škoda. První 3 epizody bych ještě brala. Kdo tenhle seriál nebude brát vůbec vážně a nebude koumat nad podobnými podružnostmi, jako je například fakt, že snad všechny zúčastněné různé osobnosti mají podobný smysl pro humor a jedou na stejné vlně nebo že se chce nájemná vražedkyně od jistého dílu mermomocí co nejvíce zviditelńovat , pravděpodobně aby jí poznalo co nejvíc policistů, budoucích obětí a dalších lidí, přisadí si možná pár hvězdiček. O motivu chování některých hrdinů ani nemluvě.

• 5.10.2018  20:53

Od páté epizody už je seriál jenom výstřední ptákovinou. Vzletnější komentář si toto "dílko" nezaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9