plechulka

okres Beroun
v podstatě normální...

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 12.10.2018  15:43

Koukám, že nejsem sama, koho v prvních scénách po titulcích napadlo, že má "někdo" komplexy z Avatara :)))) Zkouknout se to samozřejmě dalo, ale zas jednou po čase jsem měla pocit, že mne nezajímá ani tak děj a hlavní hrdinové, ale hlavně prostředí "města tisíce planet" a ostatí místa, kam agenti museli putovat. Holt "Pátý element" (a Bruce Willis!) je jen jeden!

• 12.10.2018  13:13
    RKO 281 (TV film) (1999)

Protože se o historii kinematografie trochu zajímám, nic zásadně nového jsem se sice nedozvěděla, ale brala jsem to jako hezkou ilustraci dění okolo natáčení filmu "Občan Kane". Samozřejmě, že dost věcí bylo asi dost jinak, ale historka se slovem "rosebud" je roztomilá....

• 12.10.2018  13:08
    Nell (1994)

Trošku mne mrzel konec, kdy Liam, do té doby rozumící Nell spíše intuitivně, překládal její věty slovo od slova... Ale jinak krásný poetický film a jako všichni přede mnou - klobouk dolů před výkonem Jodie!

• 4.10.2018  14:40

Nádhera!

• 4.10.2018  14:38

Surrealismus miluju a na výstavě Toyen jsem byla uhranutá, takže tohle je PŘESNÉ šálek mého čaje! A jak píší téměř všichni přede mnou - takovýhle dokumentů prosím více!

• 4.10.2018  14:28

Nejsem cílovka a starou verzi s Robinem jsem kdysi párkrát viděla s dětmi (a docela se mi líbila), takže se mi do téhle moc nechtělo. Expozice s puberťáky "ve vlastním těle" mne nebetyčně nudila, ale jakmile se na scéně objevil Dwayne a Jack, začala zábava. Pro mne tedy prostředek OK, začátek i konec se tímpádem dá nějak přetrpět....

• 2.10.2018  14:19
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Pokud tu kdy běžel tv seriál Inspektor Morse, tak jsem ho nezaznamenala, ale jeho pokračování - na Primě běžící jako Vraždy v Oxfordu - a hlavně prequel Endeavour se mi moc líbí. Retro Oxford let šedesátých, sympatický hlavní hrdina i jeho mentor přebije i občas za vlasy přitaženou detektivní linku.

• 2.10.2018  14:15
    Vraždy v Oxfordu (TV seriál) (2006)

Seriál Inspektor Mors jsem nikdy nesledovala (pokud tu kdy na nějaké TV běžel...?), ale jeho prequel Endeavour a následující Lewis (hloupě prezentovaný Primou jako Vraždy v Oxfordu) se mi moc líbí. Oxfordské a vůbec anglické reálie jsou pak jen velmi výraznou třešničkou na dortu.

• 12.9.2018  15:36

Případ k neuvěření, kdy se celou pravdu asi nemáme šanci dozvědět - podobně, jako ve stejně bizarním kuřimském případu z našich luhů a hájů

• 12.9.2018  15:28
    Svědek obžaloby (TV film) (2016)

Předchozí verzi znám a velmi se mi líbí, ale ani tahle dvoudílná není špatná, jen o dost depresivnější - Toby Jones, kterého všichni asi známe ze spousty vedlejších rolí, příležitost skvěle využil.

• 4.9.2018  15:55
    Nové sčítání hlasů (TV film) (2008)

Samozřejmě jsem spoustě souvislostí nerozuměla, ale právnické filmy mne baví a navrch si užívám každý film, kde ještě můžu vidět Kevina Spaceyho...

• 3.9.2018  13:42
    Případ Kettering (TV seriál) (2016)

Tak 7 dílů vrší tajemno a mysteriózno a mechovo a můrovo a nakonec nejenže je "vysvětlení" takové, co jednoho napadne už v půlce, ale celkově absolutně neuspokojivé.... Dvě hvězdičky dávám hlavně za nádherné exteriéry a vegetaci Tasmánie (doufám tedy aspoň, že to tam točili!)

• 29.8.2018  14:50
    Arthur Miller: Spisovatel (TV film) (2017)

Tak tomuhle říkám téměř vyčerpávající dokument a nejen pro svou délku. Unikátní je hlavně v tom, že jej točila dcera spisovatele a, jak říká v úvodu, jeho veřejná a soukromá tvář byla dost odlišná. Velmi otevřené rozhovory s ní jsou prokládány dokumentárními vsuvkami, komentáři jeho přátel a souputníků a nechybí ani útržky z divadelních her. Něco málo jsem o Millerovi věděla, ale jsem ráda, že jsem se velmi zajímavou formou dozvěděla o hodně víc.

• 22.8.2018  10:12
    Dubček (2018)

Patetické až běda a z Dubčeka tvořící národního mučedníka, což asi tak úplně nebyl (škoda, že film zcela vynechává zbytek roku 1968 a rok 1969). Nicméně Adrian Jastraban podal dobrý výkon a pro ty, kteří o roce 1968 vědí minimum, dobré východisko pro další případné vzdělávání

• 15.8.2018  14:16
    Obřad (2011)

Asi první film s A.Hopkinsem, kterému dávám jen 2* - a asi jen jeho výkon (a výkon jeho maskérů) stojí v tomhle filmu za shlédnutí. Filmů o vymítání ďábla je docela dost a tenhle je vpodstatě jen kompilát všech klišé, co Vás v souvislosti s tímto žánrem napadne. Bohužel...

• 31.7.2018  09:19

Staromódní londýnská gangsterka se známými tvářemi a hlavně s perfektním výkonem Boba Hoskinse - závěrečný dlouhý záběr na jeho tvář, v které to "všechno" můžete číst....

• 25.7.2018  13:36
    James Cameron: Příběh sci-fi (TV seriál) (2018)

Tak tohle je paráda - nejvyšší liga tvůrců filmových sci-fi si povídá o tom co, jak a proč točili a do toho filmové ukázky! Navíc každý díl nějak tematicky zaměřen - prostě lahůdka!

• 22.6.2018  09:51
    Bunraku (2010)

Jako většina předchozích si myslím, že forma přebila obsah - nicméně děkuji za komentář i vysvětlení názvu filmu SHADWELLovi - pokud přijmeme premisu, že postava Woody Harrelsona je Loutkář, děj dává otrochu víc smysl....

• 11.6.2018  15:58

Jedinečný dokument, při kterém (mimo jiných) i sama Královská Výsost Alžběta II. komentuje (velice suše!) dokument natočený v den své korunovace. Na natáčení jsou také přineseny královským klenotníkem i obě (!) imperiální koruny a Alžběta sama upozorňuje na jejich zvláštnosti - krásný detail je, že má na šatech připnutou brož s "menšími úlomky" jednoho z největších nalezených diamantů (Cullinanu), jehož nejkrásnější část - Velká hvězda Afriky - zdobí žezlo korunovačních klenotů.

• 4.6.2018  12:56
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Neobyčejný zážitek i pro bezvěrce....

• 11.5.2018  12:27

Jako jeho filmy je B. Wilder zábavný a ironický. Nejvíc se mi líbila poznámka, že filmem "RAZ, DVA, TŘI" se mu splnil sen - dokázal vytočit jedním dílem jak kapitalisty v USA, tak komunisty v SSSR.

• 9.5.2018  15:47
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Rozhodně od Ostrova I. krok správným směrem (o hodně lepší casting, lepší práce moderátora atd.). A až režisérovi v dalších řadách (?) dojde, že nejlepší je se držet osvědčeného modelu "1 díl - 1 soutěž a 1 kmenová rada" bude to daleko koukatelnější a dám ráda další hvězdičku.

• 4.5.2018  15:40
    Opojení gotikou (TV seriál) (2014)

Jedna z mála serií o vývarném umění z produkce BBC, která mne tak úplně neuhranula. Jednotlivé díly (pro mne) mají sestupnou tendenci

• 4.5.2018  15:38
    Skandinávské umění (TV seriál) (2016)

V BBC tohle perfektně umí a Andrew Graham-Dixon mne zaujal už v tryptichu RUSKÉ UMÉNÍ, které také vřele doporučuji!

• 4.5.2018  15:35
    Ruské umění (TV seriál) (2009)

Andrew Graham-Dixon se po Waldemarovi Januczcakovi stává dalším z mých oblíbených průvodců historií výtvarného umění v souvislostech. Doporučuji další jeho tryptich SKANDINÁVSKÉ UMĚNÍ

• 4.5.2018  15:10
    Spielberg (TV film) (2017)

Nic nového či překvapivého jsem se sice nedozvěděla, ale alespoň jsem si v té monstrstopáži stihla uvědomit, kolikrát mě Spielbergovy filmy ohromily, vyděsily, rozplakaly či rozesmály. Vrátila jsem se zpátky do kina Hradby 64 na Duel, na FFP (to byl, milé děti, Filmový Festival Pracujících) kupodivu na Čelisti, do Alfy na E.T. a do letního kina na prvního Indyho... atd. atd....Takže asi jako jedna z miliónů: děkuju mockrát pane Stevene!

• 3.5.2018  15:00
    Trumbo (2015)

Jako mladá holka jsem sthlta knihu "Johny si vzal pušku" (koho by nezajímal příběh vojáka, který přijde o celý obličej, ochrnej a je schopný se s okolím dorozumínat jen pohyby hlavou?) a v doslovu se o autorovi něco dočetla, takže úplná novinka pro mne jeho životní story nebyla. Nicméně film považuji za velmi solidní životopis - těch, které zpracovávají tohle téma, zas tak moc není a sám Trumbo byl zřejmě velmi zajímavá a rozporuplná osobnost.

• 12.4.2018  10:56
    Roger Vadim (TV film) (2016)

Dokument, který fanouškovi francouzské nové vlny neřekne asi nic moc nového, ale pro běžného diváka je velmi koukatelný - už jen proto, že "sbírka" Vadimových žen ve svých nejlepších letech (a scénách) musí vzbouzet závist u každého hetero chlapa

• 3.4.2018  14:52
    Jane (2017)

Úžasný dokument o úžasné ženě, která celý život věnovala výzkumu šimpanzů.

• 3.4.2018  14:32
    Miniaturista (TV seriál) (2017)

Minimálně jedna hvězdička navíc za interiéry, dekorace, kostýmy a hlavně svícení, které je velmi inspirované obrazy Johanese Vermeera a ostatních nizozemských malířů té doby.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26