plechulka

v podstatě normální...

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 15.8.2018  14:16
    Obřad (2011)

Asi první film s A.Hopkinsem, kterému dávám jen 2* - a asi jen jeho výkon (a výkon jeho maskérů) stojí v tomhle filmu za shlédnutí. Filmů o vymítání ďábla je docela dost a tenhle je vpodstatě jen kompilát všech klišé, co Vás v souvislosti s tímto žánrem napadne. Bohužel...

• 31.7.2018  09:19

Staromódní londýnská gangsterka se známými tvářemi a hlavně s perfektním výkonem Boba Hoskinse - závěrečný dlouhý záběr na jeho tvář, v které to "všechno" můžete číst....

• 25.7.2018  13:36
    James Cameron: Příběh sci-fi (TV seriál) (2018)

Tak tohle je paráda - nejvyšší liga tvůrců filmových sci-fi si povídá o tom co, jak a proč točili a do toho filmové ukázky! Navíc každý díl nějak tematicky zaměřen - prostě lahůdka!

• 22.6.2018  09:51
    Bunraku (2010)

Jako většina předchozích si myslím, že forma přebila obsah - nicméně děkuji za komentář i vysvětlení názvu filmu SHADWELLovi - pokud přijmeme premisu, že postava Woody Harrelsona je Loutkář, děj dává otrochu víc smysl....

• 11.6.2018  15:58

Jedinečný dokument, při kterém (mimo jiných) i sama Královská Výsost Alžběta II. komentuje (velice suše!) dokument natočený v den své korunovace. Na natáčení jsou také přineseny královským klenotníkem i obě (!) imperiální koruny a Alžběta sama upozorňuje na jejich zvláštnosti - krásný detail je, že má na šatech připnutou brož s "menšími úlomky" jednoho z největších nalezených diamantů (Cullinanu), jehož nejkrásnější část - Velká hvězda Afriky - zdobí žezlo korunovačních klenotů.

• 4.6.2018  12:56
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Neobyčejný zážitek i pro bezvěrce....

• 11.5.2018  12:27

Jako jeho filmy je B. Wilder zábavný a ironický. Nejvíc se mi líbila poznámka, že filmem "RAZ, DVA, TŘI" se mu splnil sen - dokázal vytočit jedním dílem jak kapitalisty v USA, tak komunisty v SSSR.

• 9.5.2018  15:47
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Rozhodně od Ostrova I. krok správným směrem (o hodně lepší casting, lepší práce moderátora atd.). A až režisérovi v dalších řadách (?) dojde, že nejlepší je se držet osvědčeného modelu "1 díl - 1 soutěž a 1 kmenová rada" bude to daleko koukatelnější a dám ráda další hvězdičku.

• 4.5.2018  15:40
    Opojení gotikou (TV seriál) (2014)

Jedna z mála serií o vývarném umění z produkce BBC, která mne tak úplně neuhranula. Jednotlivé díly (pro mne) mají sestupnou tendenci

• 4.5.2018  15:38
    Skandinávské umění (TV seriál) (2016)

V BBC tohle perfektně umí a Andrew Graham-Dixon mne zaujal už v tryptichu RUSKÉ UMÉNÍ, které také vřele doporučuji!

• 4.5.2018  15:35
    Ruské umění (TV seriál) (2009)

Andrew Graham-Dixon se po Waldemarovi Januczcakovi stává dalším z mých oblíbených průvodců historií výtvarného umění v souvislostech. Doporučuji další jeho tryptich SKANDINÁVSKÉ UMĚNÍ

• 4.5.2018  15:10
    Spielberg (TV film) (2017)

Nic nového či překvapivého jsem se sice nedozvěděla, ale alespoň jsem si v té monstrstopáži stihla uvědomit, kolikrát mě Spielbergovy filmy ohromily, vyděsily, rozplakaly či rozesmály. Vrátila jsem se zpátky do kina Hradby 64 na Duel, na FFP (to byl, milé děti, Filmový Festival Pracujících) kupodivu na Čelisti, do Alfy na E.T. a do letního kina na prvního Indyho... atd. atd....Takže asi jako jedna z miliónů: děkuju mockrát pane Stevene!

• 3.5.2018  15:00
    Trumbo (2015)

Jako mladá holka jsem sthlta knihu "Johny si vzal pušku" (koho by nezajímal příběh vojáka, který přijde o celý obličej, ochrnej a je schopný se s okolím dorozumínat jen pohyby hlavou?) a v doslovu se o autorovi něco dočetla, takže úplná novinka pro mne jeho životní story nebyla. Nicméně film považuji za velmi solidní životopis - těch, které zpracovávají tohle téma, zas tak moc není a sám Trumbo byl zřejmě velmi zajímavá a rozporuplná osobnost.

• 12.4.2018  10:56
    Roger Vadim (TV film) (2016)

Dokument, který fanouškovi francouzské nové vlny neřekne asi nic moc nového, ale pro běžného diváka je velmi koukatelný - už jen proto, že "sbírka" Vadimových žen ve svých nejlepších letech (a scénách) musí vzbouzet závist u každého hetero chlapa

• 3.4.2018  14:52
    Jane (2017)

Úžasný dokument o úžasné ženě, která celý život věnovala výzkumu šimpanzů.

• 3.4.2018  14:32
    Miniaturista (TV seriál) (2017)

Minimálně jedna hvězdička navíc za interiéry, dekorace, kostýmy a hlavně svícení, které je velmi inspirované obrazy Johanese Vermeera a ostatních nizozemských malířů té doby.

• 29.3.2018  10:59
    Lisztománie (1975)

Komu se líbil Tommy se stejným hlavním představitelem, bude se mu pravděpodobně líbilt i tahle ujeťárna. Já jsem se u obojího nenudila, ale podruhé nemusím. Pro mne od pana režiséra byli hlavně nezapomenutelní "Ďáblové" a "Divoký mesiáš"

• 27.3.2018  14:46

Parádní záležitost - zajímavé téma snad pro každého, perfektní herci, neotřelý scénář - a po skončení posledního dílu honem sháním další řadu (a neubráním se poznámce k dějové lince přímo doktora Masterse - už moje prababička říkala, že kdo s čím zachází, tím také schází - tolik k teorii sexu bez jakýchkoli citových angažmá....)

• 27.3.2018  14:32

Moc bych chtěla obraz od Wolfganga - a klidně i podepsaný jeho pravým jménem!

• 27.3.2018  14:28
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Prvními díly jsem byla vyloženě nadšená, pár posledních dílů mě už tak nedostalo...

• 6.3.2018  12:36

V "Novém světě" jsem s Malikem byla a ráda, tentokrát mne ale sebou na cetu do hlubin času a víry bohužel nezlákal...

• 28.1.2018  18:24

Miluju vtipný dokumenty!

• 28.1.2018  18:12

Předchozím hodnotitelům připomínala hlavní hrdinka Barryho Lyndona, mě spíš jinou nezdolnou ženskou hrdinku - Scarlett O'Hara z Jihu proti Severu - obě se snaží urvat si ze života co nejvíc a vyškrabat se co nejvýš a občas tu jejich úpornou snahu holt odnesou lidi okolo nich. Jinak samozřejmě nádherná výprava uchvátí asi každého a díky ní je k unesení i ta šílená stopáž.

• 1.1.2018  18:20
    Náhradníci (2000)

Koukat se na americký fotbal by mě asi určitě nebavilo, filmy o něm mne však většinou baví. Tady není pochyb o tom, jak boje náhradníků celkověto dopadnou a jestli zadák Keanu uloví krásnou roztleskávačku (a kolikrát jste už Gena Hackmana viděli v roli sportovního kouče?), takže si v klidu můžete užívat vedlejší postavy a těšit se jejich castingem a gagy. Já si to docela užila.

• 31.12.2017  11:38
    Cesta aneb Matka oceán (TV film) (2016)

Poetický dokument s nesmírně silnými záběry těhotné Leiny při setkání s velrybami, delfíny a rybami pod hladinou.

• 31.12.2017  11:12

Leontýnka jsem toužila být já, určitě moje dcery a protože teď mám vnoučka, teším se, že jen co trošku povyroste, pustím mu tenhle nesmrtelný dětský evergreen, aby se napřed zamiloval do trpasličí party a po čase i do Leontýnky.... Jsou prostě filmy (a písničky v nich), které nestárnou a tohle je jeden z nich

• 31.12.2017  11:04
    Soudce (2014)

I když je "poselství" filmu rozpoznatelné snad od první minuty (Downey Jr. prozří a pochopí PRAVÉ HODNOTY ŽIVOTA), zajímavé jsou hlavně peripetie (navrch mám prostě slabost pro filmy odehrávající se v soudní síni) a herecké výkony snad ve všech rolchí. Konec trochu protahovaný, ale celkově pro mne nadprůměrný divácký zážitek.

• 29.12.2017  19:28
    Memphis (divadelní záznam) (2011)

Profesionalita se vším všudy a velký zážitek i v tv. České televizi bych pak chtěla poděkovat za titulky - na rozdíl od jiných tv, kdy mám občas pocit, že titulky dělá automatický překladač, tyhle se povedly a zážitek z muzikálu nekazily.

• 21.12.2017  14:37

Docela příjemný film, pokud Vám nevadi Tim Allen, nicméně větší role připadají na ex-manželky, manželku a dceru a tohle dámské obsazení je podařené. Brada Vám sice z toho nespadne a ani Vy smíchy nespadnete se židle, ale také Vám nebude trapně, že jste s tímto filmem strávili 90 minut.

• 3.12.2017  19:26

Velmi působivé drama, kde většina pánů ze zřejmých důodů budou fandit krásné Jennifer Conelly, ale já držela pěsti (opět) fascinující postavě Bena Kingleyho.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26