Hlasy moře (2018)

Ještě než se pustím do podrobnější recenze, tak je nutné zmínit, že veškeré dokumentární počiny jdou mimo můj zájem. Nicméně noci v Praze jsou dlouhé a tak jsem v rámci festivalu "Jeden Svět" rozhodl zavítat na pro mě zatím neprobádané kinematografické území a víte co? Jsem rád, že jsem tak učinil! Ve filmu je reálně vykresleno tolik momentů, emocí a krásných Kubánských scenérií, že jedno oko nezůstané suché a nebo uhranuté. Dokument lze rozdělit na několik "dějových linek" a charakterů, které do ní vstupují. Na jedné straně je pocit úniku do země zaslíbené (Amerika) a film i velmi hezky dokumentuje jak takový útěk probíhá. Na druhé straně je rodiná "idylka", kde otec živitel Pito, skromný rybář, který má rád svou zemi, tradice a není otevřený žádným americkým snům, jeho manželka, která je chvílemi na pokraji zhroucení, že musí být něco víc, než jen každý den přežívat a snáhět peníze/jídlo. Něco víc pro své děti. Celý dokument se točí okolo těchto linek a do toho vpouští krásy země, vody, přírody. Nenechalo mě to chladným a celý večer jsem přemýšlel nad tím, jak jsou é problémy malicherné, to má správný dokument dokázat. doporučuji 9/10 chilli 5 hvězd!

Captain Marvel (2019)

Velké očekávání jsem neměl, bylo mi jasné, že film bude jenom výplň před Avengers a to se mi potvrdilo. Film ničím nepřekvapil, ale ani vyloženě nezklamal. Děj nebyl ničím překvapivý, ale nadruhou stranu se mi líbila jeho posloupnost a vysvětlení jak hlavní představitelka získala své schopnosti. Konečná scéna kdy captain marvel otevře naplno své schopnosti byla asi nejepší na celém filmu, ale následující bitva byla spíše humorná než dechberoucí. Za mě 7/10 chilli 4 hvězdy a nutno dodat, že je to první film od Marvelu, který nehodnotím 5 hvězdami, takže asi tak...

Zrodila se hvězda (2018)

Původně jsme nešel na film s velkým očekáváním, jelikož jsem nečekal nic jiného než on potká ji, zahrají si pár písniček, popijí pár drinků, potom zápletka bumbám a konec. Tohle všechno jsem dostal, ale v takovém provedení, že skoro i slza ukápla (a to nepláču). Nejvíc mě asi na tomto filmu uchvátily hlavní představitelé, jelikož jsem dlouho neviděl, že by ty emoce na mě cákaly přímo z plátna. Bradley podle mě v jedné ze svých nejlepších rolí a Lady Gaga velmi mile překvapila. Pokud plánujete jít do kina, tak rozhodně jděte a pokud jste citliví víc než je zdrávo, tak si radši vemte dva kartóny ubrousků. Hodnocení 9/10 chilli 5

Anihilace (2018)

Můj původní záměr pustit si tento film byl čistě jako kulisa k usínání, ale po první trochu chaotické půlhodině jsem prostě nemohl odtrhnout oči od monitoru. Těžko říct co se mi na tomto filmu líbilo, jestli to byla poutavá hudba, minimum dialogů, medvěd nebo prostě jen ten klid, který v oblasti panoval. Každopádně tvůrci dokázali předvést UFO nebo chybu evoluce velice zajímavou formou a i když film nesklidil takové nadšení za velkou louží, tak přesto si zaslouží sáhnout na těch 70, mé hodnocení je teda 7,5/10 chilli 4 hvězdy.

Priťaženije (2017)

Na Ruskou produkci je to klasické scifi, které ničím nepotěší, ale ani neurazí. Na filmu se mi líbila přidaná hodnota, kterou chtěly autoři nakonci vložit, herecké výkony taky nebyly uplně špatné, nicméně mám stále pocit, že se dalo z tohoto filmu vymačkat trochu víc. 6,5/10

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Čekal jsem dlouho, možná až s moc velkým očekáváním. Nemohu říct, že jsem byl až tolik zklamaný, ale až zpětně si uvědomuji, že sem vlastně v kině usínal a opakovaně se koukal na hodinky kdy už to skončí. Dle mého to není moc dobrá vizitka. Film se strašně táhl, skoro žádná akce, chvilkama to připomínalo rychle a zběsile. Poslední bitva trvá vlastně jen okamžik, takže doporučuji moc nemrkat nebo o ni přijdete. Efekty dobrý, děj strašně nesourodý.. Ve finále 5/10* chilli 3*

Psí poslání (2017)

Nebylo to úplně marné, ale čekal jsem od toho asi trochu víc, než se mi dostalo. Tento film je po jedné stránce skvost pro pejskaře, ale pro nás co pejskům tolik neholdujeme, žádného jsme nikdy neměli, tak některé skryté emoce prostě nelze spustit a na této přidané hodnotě film dle mého staví. Nicméně i tak je to krásný film, ale znova ho vidět nepotřebuji. 6,5/10

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Abych byl upřímný, tak sem původně tento film chtěl zkouknout jako kulisu k usínání, ale to jsem ještě netušil co mě čeká! Musím říct, že od začátku krom krásné grafické scenérie a skvělých písní byl tento film svižný, vtipný. Opravdu málokdy se mi u filmu povede smát se nahlas, ale tady to tvůrci dokázali. Tento počin řadím od od Shreka k nejlepšímu animáku, který jsem od té doby viděl. Více takových filmů a možná i na tento žánr budu do toho kina chodit častěji. Abych to shrnul, pěkná animace, skvělý děj a ještě lepší písničky. Myslím si, že po tomto filmu ještě párkrát sáhnu a pustím ho, protože to za to stojí. Pro mě 10/10*

Panic je nanic (2006)

Ale jo, přiznejme si,... není to vtipný, nemá to pointu, není to žádný režisérský super počin, ale krásně to reflektuje dnešní dobu co se zahýbání týče. Dávám jednu hvězdu, ale jenom díky prsoum Vaňkový.

Sousedi (2014)

Doporučujeme nepožívat žádné omamné látky, před puštěním filmu. Jinak jeho kvalitě těžce upadne a vy vlastně nakonci nebudete vědět na co jste vlastně koukali. Pár vtipných scének tam bylo, ale jen pár.... chilli hodnocení po půl flašce polosuchého(nebyl jsem donucen říct, že je to polosuché a ne polokyselé). Mé hodnocení je 4/10 takže 3*