Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Milý Frodo, hobiti jsou opravdu úžasná stvoření, za měsíc o nich víš první poslední a stejně tě po sto letech zase překvapí. Svět se změnil, cítím to ve vodě, cítím to v půdě, mnohé, co kdysi bývalo je ztraceno, neboť už není nikdo, kdo by to pamatoval. A devět prstenů lidem, kteří ze všeho nejvíce touží po moci... Když však těmto slovům propůjčíme epický nádech dabingu, přimyslíme si soundtracky, které dokáží vyjádřit každičkou emoci v každičké scéně (smutek je zde střídán s radostí) a uvědomíme si myšlenky, které prezentují věčné témata lidství (obzvláště závist a hamižnost), dostáváme se k něčemu většímu, než je hodnota kvalitního filmu.

Lepší už to nebude (1997)

Nejkrásnější romantický film, který jsem kdy viděl. Klišé je naprostou přirozenou povahou Melvina z filmu vyřazeno, zajišťuje nádherně přirozené chvíle a proto byste o něj neměli přijít! Až psychologický film prezentuje příběh o zatrpklém člověku trpícím OCD, přes kterou ho přenese cit k upřímně milému člověku, jenž už v životě zažil své. Grimasy Jacka Nicholsona mě dokázali skutečně rozesmát a úsměv mi vydržel až do samotného konce. 85/100

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Zorientovat se v tak matoucí mysli mi dělalo ze začátku fatální problém. Smysl a taky celé kouzlo filmu, jsem si uvědomil až na samotném konci. Takže jsem si užil posledních 20 minut. Ono je to zajímavý nápad a vše to do sebe zapadá, jen krapet zmatené. Sázím však, že podruhé už s plným počtem nebudu váhat. PS: Jim Carrey se mi začíná pořád více a více líbit. 83/100

Rosamunde Pilcher - Nebezpečný příboj (2011) (epizoda)

Kolik takových nápadů již bylo? Zkrátka klidná oddechovka na večer, která nikoho nenadchne, ale ani nějak výrazně nenaštve. Průměrný příběh, s předvídatelným průběhem. Nic víc, nic míň. Vsadil bych si, že kdyby tenhle TV film shlédlo více lidí, nad 40% se určitě vejde :) slabé 3 hvězdy, 50/100

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Ke zhlédnutí jsem se musel přemáhat delší dobu, protože mám bohužel mírný odpor k černobílým filmům, ale byl jsem nadšen. Brilantní, dokonalý to vše tenhle snímek vystihuje. Čiší nápady, ve všech osobách poznáte důkladně jejich charakter, slyšíte zajímavé úvahy, jste svědkem neschopnosti lidí, vše do sebe zkrátka zapadá jak má jako Davisova obhajoba. V místnosti se snad nacházejí všechny typy osobností, od cholerika až po flegmatika. To jsem ani nezapočítal dvanáct výborných herců, úchvatný scénář a mnoho dalšího. Většina lidí v místnosti chtěla, aby byl proces, chcete-li, debata, ukončena co nejdříve, já však chtěl, ať trvá na vždy. :) 93/100

Gigantický (2008)

Do tohoto filmu jsem vstupoval s nadšením a čekal jsem příjemnou, veselou, romantickou komedii. Těšil jsem se na Zooey a trochu jsem očekával, že pod 4 hvězdy se to nevleze. Bohužel jsem se tragicky spletl, film je příliš depresivní a tak trochu nedává smysl. Vůbec jsem nepochopil úmysl s bezdomovcem, který naprosto beze smyslu Brianovi ztrpčuje život. Mimino z Číny mne celý film děsilo mnohem více než Happy. Chtěl jsem si u tohoto filmu odpočinout a zlepšit náladu, ale bohužel jsem si ji jen zhoršil. Romantický, komedie? Spíš Drama :( Celé mi to alespoň zachránila Zooey... 65/100

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Sice jsem nečekal pokračování v epickém duchu trilogie Pána prstenů, ale pohádku taky ne. Bohužel chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na film, který je určen tak pro dvanáctileté, což mně jakožto fanouška Tolkienovy tvorby moc nepotěšilo. Rádoby vtipní trpaslíci mně spíš štvali než bavili a odchylka od knižní předlohy mně také iritovala. Korunu tomu nasadil jakýsi zlatavý nádech vévodící celé téhle blbině. Kdyby byl natočen nejprve Hobit, nevím zda bych se kdy dokopal ke shlédnutí Pána prstenů (a to bych přišel opravdu o hodně). Na druhou stranu grafické efekty se ještě o krok zlepšily a jsou opravdu na špičkové úrovni. Doufám, že další díly Hobita nebudou pokračovat podobně jako tento a já se konečně dočkám alespoň špetky té vytoužené epičnosti, protože ten příběh si ji rozhodně zaslouží. Jelikož jsem velký fanoušek dávám 80/100

Muž z oceli (2013)

Je smutné, že se mi mnohem více líbil teen seriál Smallville, který rozhodně lépe popisuje vývoj Clarka Kenta a v podstatě i Kal-Ela. Vím, že film má pouze přes dvě hodiny, ale i přesto jsem očekával lepší lineární příběh. A kdyby si odpustili trapně dojemné chvíle, které mi ani trochu dojemné nepřipadaly, vůbec by mi to nevadilo. Mé zklamání nezachránil ani drtivý boj mezi mrakodrapy. Za mě dostal "Panelákový virtuóz" 50/100

Prokletý ostrov (2010)

Děsivý, deprimující a psychicky vyčerpávající. Film naprosto nevhodný pro slabé povahy. Dlouhou dobu se čeká na vyvrcholení a ono je to vyvrcholení vskutku královské. Doporučuji shlédnou vícekrát, až tehdy vám dojde, na co jste se to vlastně dívali :) 89/100

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Spoustě lidí se nejspíš na tomto filmu nelíbil pomalý začátek, který by nejspíš označili za nudný. Mně se však líbila každá minuta. Umělecky pojaté (pro Finchera snad až netypicky) dílo s dokonale poetickou hudbou a smysluplným chronologickým dějem, krásně znázorňujícím nevyzpytatelné nitky osudu. Tento film si zaslouží minimálně označení: podivuhodný. 88/100