Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po výborném Fénixově řádu mírný kvalitativní pokles, hlavně díky chudému ději, který se pořádně rozjede někdy před koncem. Další problém vidím v tom, že už to místy příliš nuceně sklouzává k hororu, zvláště v kontrastu se "scénkami se zamilovanými" a nejrůznějšími vtípky to působí rušivě. Yates jako režisér se opět předvedl a převážně finále je přímo dechberoucí, emocionální a hodně láká na pokračování. Série si nadále udržuje jistou kvalitu, nicméně krom Vězně z Azkabanu a předešlého dílu žádný další si mě narozdíl od knížek úplně nezískal a nenabídl víc než příjemně strávený večer (což ale není málo).

Stáhni mě do pekla (2009)

Oldschool jak má být. Vtipný, lehkou rukou natočený film o tom, že vymetávat s cikány se nevyplácí :-) A jsem rád, že po dlouhé době byl natočený strašidelný film, který se nesoustřeďuje na teror a gore, ale na strach z nadpřirozena a posmrtného života, což u mě vždy fungovalo víc. Spousta zapamatováníhodných scén jako bitka hrdinky s čarodějnicí v podzemním parkovišti, návštěva přítelových rodičů, sprška krve z nosu, finální akce na hřbitově plus budované napětí občas přerušené scénkou jak z grotesky mě nakonec na těch pět přesvědčilo. Bruce trochu chybí, ale to je zase vynahrazeno pohlednou Alison Lohman, démonickou starou babou, digitálním kozlem a Milošem. 90%

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

No, docela zklamání - přestože tento animák vypadá nádherně a nápadů má na rozdávání, dost často mu scházelo tempo a něco, co by mě donutilo se do tohoto nádherného světa ponořit. Vážím si podobných kousků, které nabízejí víc než tuctovou zábavu na jeden chod - tady jsem se bohužel příliš často nudil.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Po dlouhé době jsem shlédl pořádný anime seriál, ikdyž určitě ne dokonalý. Celkem škoda, že první díly nasadí tak vysokou laťku, na kterou další epizody už nedosáhnou, hlavně vinou přílišné dějové překombinovanosti. Seriál umí přitáhnout a zaujmout, ale později u mě tento zájem mírně opadával. Jinak velmi originální, vizuálně působivé a zapamatováníhodné dílo.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

V podstatě vše co jsem napsal o první části platí i tady. Z asijsko-historicko-válečných filmů mi Chi bi co se týče atraktivity vychází nejlíp, má spoustu pěkných momentů a místy i bere dech, ale na pět hvězd to nevidím, hlavně protože mně první strategická část bavila podstatně více než samotná akce-bitva. Ale souhlasím s tím, že John Woo se po posledních nemastných neslaných filmech vrátil s plnou parádou a už se těším co předvede příště. 85%

Andělé a démoni (2009)

Rozhodně lepší film než Šifra mistra Leonarda, ikdyž stále mám pocit, že trochu násilně dělají velký blockbuster z látky, která by vystačila na lepší televizní film. Detektivní linka s luštěním nejrůznějších rébusů mě moc nechytla, docela jsem se ztrácel a bylo mi to jedno. Na druhou stranu režii to má víc než slušnou a herci se taky snažili (po dlouhé době slušná role pro Ewana McGregora), takže přímo o nudě nemůže být řeč. Napodruhé bych už si to asi nedal, ale o žádnou tragédii nešlo.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Seriál to byl zajímavý, ale jeho fanouškem asi nikdy nebudu. Zpočátku se mi líbila relativní serióznost v kombinaci s béčkovým základem (přišli zlí roboti a zdecimovali lidstvo až na hrstku přeživších), zhruba od třetí sezóny mi však vážnost celého seriálu s tím, že jen k minimu postav jsem si našel nějaké sympatie, a snaha mít tam od všeho trochu (military, politické pletichy, psychologie, mytologie) začala lézt na nervy. Navíc Cyloni, čím víc o nich člověk věděl, tím víc mi připadali příliš lidští, emocionálně nevyrovnaní a sebedestruktivní, že jsem měl potíže uvěřit, že to jsou stroje. Potěšily mě některé dějové zvraty, solidní triky a hezký závěr seriálu, ale dle mého BG postrádá kouzlo jaké měl Star Trek nebo Firefly.

Star Trek (2009)

Konečně pořádné sci-fi dobrodružství...

Dragonball: Evoluce (2009)

S Dragonballem nemám problém. Tak akorát stopáž, "nechtěný" humor (ale nebere se to vážně), hlupý děj, ale pořád se tam něco děje, levná a barevná vizuální stránka a herci, kteří v akci moc přesvědčiví nejsou, ale co, je to jen taková ptákovina pro děcka, která si na nic nehraje aneb přesně to, co jsem od filmu čekal jsem dostal.