woody

woody

Daniel Zeman

okres Brno

996 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 12.8.2018  14:08

  Upřímně, první díl je moje guilty pleasure. Na druhou stranu, ať si kdo chce, co chce povídá, formálně se jedná o kvalitně natočený a vystavěný muzikál. Dvojka je ovšem absolutní peklo - mizerné aranžmá písniček, příšerná choreografie, děsivý zpěváci (ono je rozdíl, když neumí zpívat Pierce Brosnan a když to neumí nějaká druhořadá TV hvězdička). Děj otřesně špatný. Každý muzikál musí více či méně ospravedlnit svůj fikční svět, v němž postavy začínají zničehonic zpívat a tančit. MM2 se o to vůbec nesnaží, přičemž činí tak nestoudně špatně, až je člověku 99 % stopáže stydno - postavy večeří v napoleonské restauraci - Waterloo, jedna postava se jmenuje Fernando - Fernando... Na všech, co zůstali od minula, vidíte, jak ukrutně je to nebaví - hlavně Brosnan a Firth. MM2 bude od teď vyhrávat žebříčky nejzbytečnějších a nejupachtěnějších sequelů... Ačkoliv, i to je v dnešní době obdivuhodný výkon.

  • 2.7.2018  08:38
  Máša a medvěd (TV seriál) (2009)
  *****

  Ruská odpověď na Denise, postrach ulice. Výborný timing gagů, množství originálních nápadů, velmi hezká animace. Jedna z mála věcí, na které se může rodič dívat s děckem a nebude mít pocit, že ho do hlavy řeže úhlová bruska.

  • 2.6.2018  15:26

  Flagrantní nepochopení takřka geniálního originálu. Vtipy čtvrté cenové, nesympatické postavy, mizerný timing. Tady vidím velký špatný.

  • 9.5.2018  20:45

  Unylé rurální drama o natolik pitomých rodičích, že by jim Barnevernet sebral děcka tak rychle, že by nestačili upustit ani špendlík na zem. V době, kdy horory zažívají nevídanou renesanci se vážně nechci koukat na klišovitou přehlídku hloupě jednajících postav.

  • 26.4.2018  22:30

  Kdo považuje za nejlepší marvelovky CAII a CA:CW, bude nadšený. Russovým se podařilo neuvěřitelné - skloubit postavy ze všech 8 sérií, aby to dávalo smysl, bylo to stravitelné, a každý segment má navíc přesně to, co na nich máme rádi - strážci galaxie a Thor jsou vesmírné opery, Strange a Stark sarkastičtí egoisté, Spider Man ukecaný nerd atd. Žádné vysvětlovačky, žádné představování - všechny ty postavy jsme za uplynulých 10 let viděli mnohokrát a víme, co čekat... Největší prostor tak dostává Thanos. Marvel má konečně pořádného ikonického záporáka, který není jen bezejmennou mlátičkou, ale charakterní postavou s motivací, minulostí, navíc skvěle zahranou - po Glumovi asi nejlepší komplet CGI postava. AIII je defacto brána celá z jeho pohledu, což se projevuje zejména na konci, tam se do toho Marvel fakt nebojí šlápnout okovanou botou. Už jenom pro toto neobvyklé rozhodnutí je nutné na nové Avengers koukat jinak než jen jako na spotřební zboží alá DC univerzum (a všechny ostatní komiksovky), ale jako na velice chytrý a v hodně ohledech osvěžujícím způsobem nekompromisní film. Kam se hrabe krotký Logan, a to k tomu nepotřebují ani Rkový rating.

  • 3.6.2017  22:12

  Pozérské, průhledné, vykalkulované... Dílo patnáctiletého mladistvého intelektuála, který to chce celé společnosti vytmavit.

  • 15.5.2015  01:33

  Mad Max: Fury Road je nejprogresivnějším blockbusterem dekády. Kupodivu tak činí právě tím, jak moc je staromilecký. Žádné převratné hrátky s narací, bez novátorských CGI efektů - prostě ryzí radost z vyprávění, přímočarost. Všechny ostatní blockbustery okolo odcházejí na hambu, protože se ukazuje, jak jsou sterilní a generické ... Mám je rád, ale oproti Mad Maxovi působí jako chudí příbuzní. Miller předvádí film z jiné galaxie, galaxie auteurských megafilmů, které vymřely s odchodem Nového Hollywoodu. Někdo z Warner Bros. však jeho bizarní a maximalistické vizi post-apo světa uvěřil a daroval mu přes 200 mega. Miller z nich udělal něco tak božího, že jste to snad neviděli. Do detailu promyšlená výprava i děj (!), vysoustružená režie, nevídané ztvárnění žen - akčních hrdinek... Mad Max je opravdu film roku, možná i dekády, každopádně však jedna z největších událostí, kterou jsem kdy v kině viděl.

  • 27.8.2014  14:19
  Divergence (2014)
  **

  Absolutně jsem nepochopil, jak měl ten fikční svět fungovat, což je u dystopie dost podstatný problém. Zlaté Hunger Games.

  • 20.1.2014  22:46
  Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)
  *****

  Asi jako když si mateřská školka hraje na Zákon a pořádek. Nehorázně zábavné a osvěžující dílo, kde je přehrávání tím pravým kořením, nikoliv jen otravným trapčením (zdravíme Big Bang Theory)

  • 26.12.2013  02:45

  Policajtský film z časů, kdy nevadilo, že 90 % padouchů na plátně jsou černoši... Šlo z toho vytěžit více, celé je to až příliš šablonovité a nelze ani tvrdit, že by to bylo proto, že šlo o jeden z prvních takových filmů. Vždyť Madigan je prakticky totéž a to je o pár let starší. Přesto to je to jako soudobé svědectví velmi dobré.

  • 21.12.2013  23:07

  Po Nebeské bráně nejdražší a nejkritičtější revize amerického snu o spravedlivém dobývání západu. Nedivím se, že je potkal stejný osud monstrózních propadáků. Skvělé řemeslo po všech stránkách, časem to lidé docení.

  • 17.7.2013  20:29

  Hrozná sračka bez logiky, vnitřní konzistence a s nedomrlými hereckými výkony. Takový slabý pokus o míchanici The Wicker Man a Angel Heart. Vždyť i ten Idris Elba tam působí jako plastový panák.

  • 22.4.2013  10:27

  Ultrapatetický, naprosto vážně se beroucí reaganovský relikt kapitalistického realismu. Po všech těch akčních thrillerech, které nějakým - byť i jen minimálním - způsobem americkou politiku a vypjatý nacionalismus kritizují, je překvapivé vidět film, který končí prezidentovým proslovem "God Bless United States of America", vyvěšováním americké vlajky a potřebě se sjednotit. A světe div se, líbilo se mi to. Je to tak hloupé, až je to dobré. A jsem zvědavý, zda o tom vyjde nějaká studie, těch exaltovaných motivů znovu nalezeného patriotismu jsou tam desítky. Nový společný nepřítel, odvážní představitelé vlády, heroizování mariňáků, USA jediným a posledním světovým četníkem. To béčkové vykrádání dějových twistů ze Smrtonosné pasti, Přepadení v Pacifiku a dalších podobných filmů je jen omáčkou - důležité je ono poselství o nezlomnosti americké vlády a národa. Right-wing movie jaký tu dlouho nebyl.

  • 12.10.2012  03:31
  Looper (2012)
  **

  Equillibrium, Terminátor, Kukuřičné děti a Potomci lidí v balení pro hipstery. Nedík.

  • 21.9.2012  10:00
  Bastardi 3 (2012)
  odpad!

  Nejnáckovější film v dějinách české kinematografie. Magnusek není jen neumětel a diletant, ale definitivně zmrd (terminus technicus, nic vulgárního), protože tohle co předvádí se jinak než zmrdstvím nazvat nedá.

  • 24.8.2012  12:47

  Vieweghovské léčení mindráků a Hřebejkova vyčpělost ... Film, který nikoho nezajímá.

  • 17.8.2012  20:38

  Zbytečný film o hloupé krávě, která je ještě zbytečnější existencí, než film samotný.

  • 16.8.2012  12:13
  Méďa (2012)
  *****

  Typicky 80's komedie, ke kterým odkazují jak všemožnými popkulturními narážkami (Star Wars, Knight Rider, Flash aaaaa-a), tak i samotnou výstavbou příběhu, kdy se zamrzlý puberťák snaží dospět. Ale stěžuje mu to ten všivý plyšák. Od 80's tu taková komedie chyběla. Ale až dalším filmem MacFarlane dokáže, zda je skutečně géniuspivson.

  • 16.8.2012  11:57

  Krapet bizarní černá komedie z prostředí americké střední školy. Hlavní hrdina má určité sexuální problémy, což na škole plné krásných mladých holek není to pravé ořechové. Ale to jen do chvíle, kdy objeví na záchodech mrtvou spolužačku. A obětí přibývá. Vadim, jak známo, postavil své filmy zejména na fetišizujícím zobrazování něžného pohlaví. Pretty Maids All in a Row jsou jeho prvním americkým filmem a je zřejmé, že zde dostal docela hodně tvůrčí svobody. Na pozadí milostného trápení adolescentního jelimána tak vlastně sledujeme, jak se žádný muž není schopen ubránit elektrizujícímu sexuálnímu napětí na střední škole, ať už je to student nebo kantor a je jedno, zda se tak děje ze strany studentek nebo sexy učitelek. Ale jedním si musíme být jistí, mužský machismus vždy zvítězí a nebohé dívky budou odklizeny. Ona nadvláda Muže a hloupost a naivita Ženy se odehrává skutečně mezi řádky, v náznacích, ale tím více činí film surovější. Je jasné, že za něco takového by Vadima v dnešní době většina feministek vykastrovala polévkovou lžící a po právu. Nutno říct, že většinou však míří úplně mimo terč a film není většinou ani vtipný (kromě jakéhokoliv výstupu Roddyho McDowalla) ani břitký, jen velice zneklidňující, právě co se týče vykreslení vztahu mužů a žen. ... A ano, tento film považuje Quentin Tarantino za jeden z deseti nejlepších filmů všech dob. Chápu proč.

  • 2.8.2012  18:57
  Poslední výkřik (2012)
  odpad!

  Miro Šmajda je český Tommy Wisseau! Jinak děs běs.

  • 1.8.2012  21:50

  Mizerně odvyprávěné, plné patosu s tvůrčí nabubřelosti a - co je nejhorší - s odpudivým světonázorem. Jeden z nejhorších blockbusterů, o němž netuším, co tím chtěli Nolanové říct. Ale vypadá to hezky, to nepopírám. Po TDK, který mám, i přes zjevné chyby, velice rád, se jedná o veliké zklamání. Nolan si vzal až příliš velké sousto a TDKR je prakticky to samé, co Spider-Man 3 pro Raimiho. Jen s tím rozdílem, že pod přívaly velkých slov, dramatických gest a apokalyptických vizí není vidět, jak je to směšný a primitivní film.

  • 17.7.2012  23:45
  Polski film (2012)
  *****

  Havlát! Chci ten film vidět znovu a znovu. O kterých českých filmech za posledních 20 let to můžete říct?

  • 3.7.2012  11:21
  Perníkový táta (TV seriál) (2008)
  *****

  1. série - 80 % ... 2. série - 90 % ... 3. série - 100 % ... 4. série - 100 % ... 5. série - 90 % ... Zkrátka nejlepší vysílaný seriál současnosti a jeden z nejlepších seriálů všech dob, plně využívající prostor, který dlouhotrvající série nabízí k propracování a hlavně děsuplnému vývoji hlavní postavy ... All Hail Heisenberg!

  • 8.6.2012  01:03
  Prometheus (2012)
  **

  Třetiřadá hororová srajda. Podotýkám, že kampaní jsem nepoznamenán a očekávání byla zhruba jen v tom smyslu "Sci-fi od Scotta, to by mohlo být docela fajn." Ale není, je to fail na tak mnoha levelech, že vážně pochybuji o duševním zdraví Scottově i producentů, kteří si naprosto nesmyslným scénářem rozhodli špinit si jméno. Vlastně to není ani scénář, spíše splácaná fanfiction dvou fandů, kteří viděli Vetřelce, četli Lovecraftovo V horách šílenství a dali to dohromady. Není tam jediná originální myšlenka, jen to ze začátku klade mnoho zajímavých otázek. Ale pak si tvůrci uvědomili, že vůbec neví, jak je zodpovědět, tak tam rozjeli krvavou řežbu a mutanty a výbuchy a přerostlé žížaly a doufali, že lidi budou omlouvat nelogičnost a zmatenost tím, že "je to sci-fi a to přece není reálný, tak jakýpak copak." Alibismus, nic jiného, tohle prostě není chytrý, ani zajímavý blockbuster, tohle je čiré zoufalství. Pláč nad tím, že Director's Cut to napraví neberu - když už teda musím film přestříhávat, měl by dávat v kině smysl, odmítám to totiž absolvovat znovu na domácím kině a doufat, že to možná pochopím.

  • 4.5.2012  03:13
  Avengers (2012)
  *****

  Absolutně úžasný film. Beze srandy. Už dlouho jsem se u něčeho tak netetelil blahem jako u Avengers. Instantní klasika blockbusterového žánru.

  • 10.4.2012  10:12

  Mnohonásobně lepší, procítěnější a emocionálnější film než tématem podobné a velebené Děti moje. Tam, kde Clooney posílal k dceři psycholožku a na mrtvou matku si za pár týdnů nikdo nevzpomněl, tady Damon se svými dětmi najde společnou řeč a zavzpomíná na ženu v jedné z nejdojemnějších scén posledních let.

  • 31.3.2012  12:10

  Destilované křupanství a patologická obsese národní sportem. Skvělá komedie a výborná sociální sonda. Většina lidí však uvidí spíše to první a to druhé jim bude připadat jako samozřejmost. Nemůžu se rozhodnout, zda je to chybným vyzněním filmu nebo zupáctvím obecenstva.

  • 10.3.2012  22:30

  Zbytečný a velice hloupý film (napsat levičácká propaganda se nesluší, jako kritika je to plytké asi jako článek v Blesku).

  • 21.1.2012  19:33
  Děti moje (2011)
  **

  Takhle schématická a polopatická rozprávka to už dlouho nebyla. Citově otupělé (terapeutka!), katarze veškerá žádná (zmrzlina, wtf), Havaj z katalogu Čedoku, která se naprosto míjí účinku, co do kontrastu s bolestným údělem hrdinů. Bez skvělého Clooneyho by to bylo za hvězdičku (možná, bez něj by o to stěží někdo zavadil).

  • 19.1.2012  14:50
  Happy Feet 2 (2011)
  *

  Cítím se, ako by ma otrtkali do gebule.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace