Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Hodný, zlý a ošklivý

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Il buono, il brutto, il cattivo.Jak skvostné.Od prvních minut včetně titulků podbarvených hudbou(všimněte si, že nepíšu geniální, protože by to bylo nošení dříví do lesa) velmistra Morriconeho.Trojice pistolníků honících se za pokladem v hrobě na pozadí americké občanské války je pro mně osobně opus magnum Sergia Leoneho.První 2 filmy dolarové trilogie byly výborné ale až tady se odvázal.Na TnZ bylo znát, že už to přece jen dělal pro prachy.A TvA je někde úplně jinde.H,zao je doknalá komposice obrazu hudby herců kamery režie v jedno nádherné velkolepé dílo jaké už pro mně nemá obdoby(a to westerny vyloženě nemusím a až do té středy co jsem jej viděl by mě nenapadlo, že ho budu dávat do svého topu)!

Police Story

Police Story (1985)

Vrchol v Jackieho honkongské kariéře. Kinematografie akce v nejčistší podobě. Jeden z nejlepších filmů všech dob a je mi jedno, co si o tom myslíte.

Vražda na večeři

Vražda na večeři (1976)

Jeden dům, 12 mistrovských herců a jeden legendární spisovatel a především dokonalý scénárista. Ukazoval bych všem těm nedoukům, kteří si stěžují, že mají málo peněz na filmy. Stačí vám formát televizní inscenace a můžete stvořit legendu, jen holt potřebujete alespoň špetku talentu Neila Simona.

Brazil

Brazil (1985)

Tak už jsem přeci jen starší, tak si 3 roky starý komentář k Brazilu přepíšu. Ale o čem tu mám psát? O tom, že je ten film geniální? O tom, že je scénář skvělý? Režie báječná? Michael Palin (btw RULEZZZ) nepřekonatelně grandiózně výborný? Tohle všechno už jistě víte. Na Brazil nemůžete nahlížet neurčitě. Buď jste ho viděli a líbil se vám nebo nelíbil. A nebo jste ho neviděli a pak nevíte, která bije. Všechno vypulírované do detailu. Každý úhel kamery by se dal zarámovat. Každé dekoraci bych udělal pomník. O téhle genialitě bych nechal učit ve školách. Pamatuji si, když tady bylo deset komentářů a ani ne 300 hondocení. Přál bych si aby ho viděl úplně každý, ale chápu, že ne pro každého je to míchání žánrů přijatelné a někdo z toho není moudrý. Ale podlě mně není od Gilliama pochopitelnější snímek :-)

Opravdová kuráž

Opravdová kuráž (2010)

Znáte ten krásný pocit, kdy si jako malé dítě užíváte každou minutu s čirou a bezelstnou radostí? Mně se to doposud poštěstilo jen u malého počtu filmů ... True Grit patří mezi ně. Famózní ve všech ohledech, nejlepší western od Hodného, zlého a ošklivého a jeden z nejlepších filmů za posledních 20 let. Dokonalý kontrapunkt mezi naivistickou šestákovou předlohou (pistolníci se chovají k vyspělé slečně jako gentlemani) a modernistickým McCarthyho pojetím amerického národního žánru (rasismus, všudypřítomná špína a bizarní postavičky - zde zubař! - projíždějící krajinou). Je mi líto všech, kdo to považují za nudnou selanku, protože přicházejí o krásný zážitek. (A k hejtu na Damonovu osobu se nepřidávám, protože jeho jižanský hejsek s cingrlátkama na obleku je famózní vedlejší postava, takovou by "herecké dřevo" zahrát nedovedlo)