Účastníci zájezdu (2006)

Nerad dávám nízká hodonocení, ale tento snímek mi příjde naprosto prvoplánový, povrchový a hloupoučký. Beru, že je to bráno jako odpočinkový film před dovolenou, ale stačil jen jednou. Dialogy jsou kromě pár krátkých momentů o ničem a známí herci umí určitě mnohem lépe hrát než co ukázali tady :) hvězdička je za to, že jsem se párkrát zasmál. ja bych dal 15%

Panic je nanic (2006) odpad!

Konrád je fakt odporný pivo. Horší je jen Klášter ale ten naštěstí žádnej film nesponzoroval :)

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Pěkné završení trilogie. Neurazí, ale nikdy nemůže překonat perfektní dvojku. Jinak toto ztvárnění postapokaliptické vize mne velmi bavilo.

Ošklivka Betty (2000) (seriál) odpad!

Je mi líto tohoto hodnocení, ale nemohu dát jinak. Viděl sem z toho pár dílů a po zjištění že každý díl nabízí velice intelektuální, na výši, filosofické a velmi nadčasové rozhovory o problémech naší společnoti, sem to prostě musel přepnout... :D :D jistě že si dělám srandu. Nic jiného mi bohužel u sledování této "pecky" nezbývalo. Ale žánr telenovel má i jednu velkou výhodu - pokud vám uteče jeden nebo dvěsta dílů, tak se nemusíte strachovat že jste přišli o děj. :D nerad dávám toto hodnocení, ale opravdu jinak nemohu.

Spalující touha (1999)

Tento zvláštní film nám opět ukazuje velikost talentu a režisérského umu Stanleyho Kubricka. Často tabuizovaný námět tohoto filmu je podobný skořápce vajíčka - křehký a pokud by se ho ujala nešikovná hospodyňka tak by si tím vajíčkem zamazala uplně vše. Jenže Stanley není žádná Bčková hospodyňka, která by z podobného námětu natočila porno, ale je to opravdu režisér par excellence. Moc se mi na tomto snímku líbí fakt, že ač přes hvězné obsazení se z něj nestal Hollywoodsý biják. Příběh je velice zajímavý a trefně popisuje rozpolcenost lidské osobnosti, která může jeden večer hrát karty v luxusním klubu a hned druhý se věnovat hromadným orgiím v jakési sektě. I herecké výkony se mi moc líbily. Tom Cruise (i přes poslední častou kritiku) ukázal že je taky dobrý herec a Nicole Kidman byla skvělá. 90 %

Mazací hlava (1977)

Deprese, bezradnost, úděs nebo pouhý strach ? Nevím ale u tohoto snímku jsem pocítil kombinaci těchto pocitů najednou. Je to na jednu stranu geniální, zamyšleníhodné dílo, které má rozhodně mnoho do sebe. Na druhé straně sem po filmu cítil lehkou depresi a zmatení. Nevím jistě co tímto filmem chtěl Lynch říci, ale nemyslím si že to bylo pouhý "výplach". Objevuje se v něm mnoho skrytých úvah o lidském chování dovedených do takové krajnosti, že to dokáže navodit stavy uvedené na začátku komentáře. Možná je to až příliš extrémní, ale bez toho by to přece nebyl Lynch. Normálních filmů je moc a máme tu na ně jiné "sladko-filmo-tvůrce" nez je David :) cením hlavně tuto originalitu 90 %

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Opravdu perfektní naučný seriál, jak pro malé děti, tak i pro dospělé. Podle mého názoru nejlepší ze série francouzských "Byl jednou jeden..." Nejen že výborně a pochopitelně popisuje složitosti lidského těla, ale i lehce ironizuje profily lidského chování. Na zákeřné záškodníky v podobě bacilů se nedá zapomenout :) 90%

Vlasy (1979)

Muzikály, to je moje :) Pokud spojíme tento žánr, generaci hippies a miloše formana, tak by měla vzniknout opravdová pecka mezi filmy. Tento film to jen potvrzuje. Perfektni režije, pěvecké i herecké výkony aktérů a ta choreografie.. prostě krása. Hair navíc skvěle představůje a ukazuje typické ideály a hodnoty pacifistů obecně. 95 %

Ray (2004)

Ray Charles, bezpochyby jedna z největších postav Jazzu, blues a amerického životního stylu minulého století. Rayovu hudbu jsem měl rád ješte dlouho před tímto filmem, ale po shlédnutí, pokaždé když si pustím jeho CD nebo slyším jeho melodie v radiu, reklamě a podobné komeriční instituci, tak vidím jeho kývající se postavu u klavíru a jeho cerné oční obroučky. Za toto děkuji hlavně Jamiemu Foxxovi, který za tuto roli naprosto po právu dostal Oskara. Podle mne je to skvěle ztvárnění osudu už sice nežijící, ale pro mne nesmrtelné legendy. 90 %

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Podle mého názoru bezchybné zpracování knihy. Karlu Smyczekovi se zde dokázalo krásným, ironickým a oprvadvu vtipným způsobem předvést typické maloměstské chování. Z očí mladých chlapců je zde objeven svět a trapné povahy lidí, které přetrvávají dodnes, jen jsou oblečeny do jiného kabátu. Jinak smekám před hereckými výkony a to hlavně mladých protagonistů. 95 %