Hraboshka

Hraboshka

Česko

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 14.12.2014  17:16
  Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam) (2010)
  *****

  Některé z těch písní si pořád musím zpívat - There Shall Be Monsters, Chaos And Confusion, What Have the Romans Ever Done For Us,... Paráda!! :)

  • 21.11.2014  21:51
  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Hmmm... ne. Tohle mě prostě nebaví. Nebudu hodnotit, protože jsem neviděla ani zdaleka všechny díly. A asi ani nikdy neuvidím - proč bych ztrácela čas seriálem, který mě nudí. Nesmála jsem se skoro vůbec, maximálně jsem se párkrát pousmála. Žádná z postav mi není sympatická (ne že bych potřebovala přímo sympaťáka - třeba v Black Books jsem si oblíbila Bernarda, který má k tomu, co by se dalo nazvat sympaťákem, hodně daleko). Prostě končím, nebaví mě to, budu koukat na něco vtipnějšího :)

  • 8.11.2014  12:16

  Teda já byla fakt ráda, když tahle hovadina skončila. Dýl už bych se fakt smát nevydržela! Pro mě je tohle nejlepší montypythonovský film (a to už je co říct, protože všechny ostatní jejich filmy miluju). Vždyť už jen ty titulky jsou vtipnější než většina dnešních komedií. Musím si to pustit ještě mockrát, abych postřehla všechny vtipy (nebo aspoň ty, které jsem vůbec schopná postřehnout). Jo a nikl je odteď můj nejoblíbenější prvek.

  • 2.11.2014  20:36

  Není to tak vtipné jako MPFC. Asi by se daly vybrat i lepší skeče (jen místo některejch - pár z těch nejlepších tady bylo, to ne že ne). A ty dobrý tady byly useknutý. Nebo prostě tyhle verze nebyly tak vtipný jako v cirkusu. Možná mi tu taky trochu chyběly "smíchy" - u skečů už jsem si tak nějak zvykla, že když Pythoni řeknou nebo udělaj něco vtipnýho, ozve se smích, a tady jsem se smála jenom já. Ale stejně tomu dám za 5. Protože je mám ráda. Protože jsem se smála. A protože i ty slabší montypythonovský skeče jsou vtipnější než co jinýho. A protože nemá chybu, když Cleese řekne and now for something completely different.

  • 2.11.2014  20:26

  Zmiják už sice nevypadá tak dobře jako v předchozí sérii, přesto se mi tahle líbí víc. A to hlavně proto, že ubylo trapných vtipů (ve dvojce to byly ty s Nursie a královnou) a zůstaly jen ty dobré. U málokterých seriálů se stává, že by novější série byly lepší než předchozí, ale tady se to povedlo!

  • 27.10.2014  21:59

  Páni, Blackadderovi to tady fakt sluší!! :) Nevím, jestli je to tím vzhledem nebo čím, ale přijde mi, jako by tak nějak zmoudřel... To mu ovšem neubírá na vtipnosti, spíš naopak. Ale 5* stejně nedám, protože se tu a tam objeví i trochu trapnější vtipy (třeba ty s Nursie...). Jinak ale tleskám, paráda!

  • 29.8.2014  21:43

  Čekala jsem trochu víc a byla jsem zklamána vtipy, jejichž pointa spočívá třeba v tom, že si někdo uprdne. Ale na druhou stranu je tu pár scének a hlášek, které bych si mohla pouštět pořád dokola a neomrzí mě... :)

  • 13.6.2014  21:37
  Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! (divadelní záznam) (2014)
  ***

  Stropnický se mi jako Cyrano líbil, proti Veškrnový bych ani nic neměla, ale PROČ z toho dělaj muzikál?? Kdyby to byla normální činohra s Vrchlickýho veršema a bez písniček s příšernejma melodiema (a ještě bez Vydry a Žilkový), tak by to mohla bejt paráda...

  • 1.6.2014  20:22
  Kouzlo 4D (divadelní záznam) (2013)
  ***

  Od Procházkových her čekám oddechovku a občas se u nich i zasměju, ale tohle nebyl ten případ. Zasmála jsem se tak jednou nebo dvakrát, a to je na komedii docela málo. Vlastně by mi ani nevadilo, že se nesměju, kdyby to mělo nějakej zajímavej příběh, ale ten jsem tady taky nenašla. Hru jsem už viděla i naživo v divadle a nebylo to o nic lepší. Jo a řekla bych (i když v tom se nechci moc šťourat, neb nejsem fyzik), že časoprostor je náš normální svět. Dostala mě věta "Mám klaustrofobii z uzavřených prostor". Ale abych si jenom nestěžovala, fajn bylo, že se Procházka naučil pár kouzelnickejch triků.

  • 10.5.2014  07:56
  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
  *****

  To je tak strašně dobrý! Nevím, co chválit dřív - scénář, herce,... Hrozně mě mrzelo, když už jsem viděla všechny díly. Ale můžu se koukat zase od začátku... Nikdy mě nepřestane bavit sledovat sira Humphreyho (chtěla bych se naučit mluvit jako on...), kterak debatuje s Hackerem (ten se tváří tak krásně nechápavě) a pozoruje je při tom Bernard (ty jeho poznámky...). Všechny postavy jsem si oblíbila, což je vlastně dost divný, protože kladnými hrdiny se to tu zrovna nehemží. A to, co tady píšu, platí samozřejmě i pro Premiéra - tyhle seriály podle mě nejde hodnotit odděleně, jsou oba stejně dokonalý (snad jen ministerská kancelář je o něco hezčí než ta v čísle 10). Pár mých nejoblíbenějších dílů (kdybych měla vypsat všechny, tak jich bude 38, ale tohle jsou ty nejlepší z nejlepších): The Skeleton in the Cupboard (YM), The Moral Dimension (YM), The Key (YPM). Nevím, co ještě napsat, prostě dokonalost...

  • 1.5.2014  10:36

  To je taková kravina, až je to dobrý. Přemýšlela jsem a nakonec jsem nenašla důvod, proč to nehodnotit nejlíp, jak to jde. Dívala jsem se na to kvůli Hawthornovi (nemohla jsem se při sledování zbavit pocitu, že je to sir Humphrey :D), ale i Atkinson byl skvělej (a v něm jsem zase pořád viděla Beana... :D). Až budete mít půlhodinku čas (a nebudete zrovna umírat), pusťte si tenhle film - litovat nebudete.

  • 19.4.2014  10:04
  Okresní přebor (TV seriál) (2010)
  *****

  Přemýšlela jsem, jestli dát 4 nebo 5, ale pak mě nenapadlo nic, co by mi na tomhle seriálu vadilo... U některých dílů jsem se chechtala, u některých ne, ale i ty mě bavily, bylo to milý a pohodový. Novotný je super!

  • 5.4.2014  15:01

  Potkan Damián, LOL. Docela milá pohádka. Kdyby Preiss nemluvil, tak bych ho skoro ani nepoznala :D

  • 3.4.2014  15:05
  Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)
  ****

  Ze začátku nic moc, říkala jsem si, že to je první věc z Dejvic, co se mi nelíbí. Ale postupně se to rozjelo a bylo to super. Pár věcí mi sice nesedlo (třeba úplně poslední díl, po titulcích, jak Plesl říká "Sem se zechcal", to mi přišlo divný... Proč to tam dávali? A když už, proč radši jenom nemlčel, to by mi přišlo lepší a asi i vtipnější...). Ale protože miluju DD a všechny jeho herce a protože jsem se u toho často a hodně smála, dávám 4*.

  • 23.3.2014  20:35
  Vesmír Stephena Hawkinga (TV seriál) (1997)
  *****

  Fascinuje mě vesmír a obdivuju Hawkinga.

  • 23.3.2014  20:33
  Mozek v akci (TV seriál) (2011)
  *****

  Naprosto úžasný, bavím se od začátku do konce a pak se vždycky divím, jak jsem blbá... :D

  • 25.12.2013  08:45
  Duch nad zlato (TV film) (2013)
  ***

  Dalo se na to koukat, ale... Hrušínskej a hlavně Bohdalka docela děs, kdyby tam nebyli, bylo by to lepší. A hlavní hrdina? Jak tam na něj v tom sklepě narazil ten chlap, tak Vojta ho nemoh praštit holí nebo propíchnout, ale musel zdrhat a nechat se chytit... A na konci ho strašně štve, že má v puse roubík, tak PROČ si to prostě nevyndal?? Ale abych jenom nekritizovala, Kubařová byla dobrá a Preiss výbornej, takže nakonec 3*

  • 6.5.2013  15:41
  Dívka a kouzelník (TV film) (2008)
  *****

  Proč tak malý hodnocení??!! Mně se to teda líbilo, a to jako fakt dost... Už jenom kvůli Trojanovi, kterej hrál jako vždycky naprosto úžasně. Ale výborně hráli i všichni ostatní, hlavní hrdinka byla sympatická. A děj byl taky super, silnej příběh, ani chvíli jsem se nenudila a chvílema jsem byla hodně napjatá. Hudba byla taky parádní, dobře dokreslovala tu atmosféru. Každopádně jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla.

  • 26.2.2013  20:03
  Hašišbába (2012)
  ****

  V kině nás teda moc nebylo, naše pětičlenná skupinka tvořila víc než třetinu veškerého diváctva. Ale ten film by si diváků určitě zasloužil víc, mně se teda celkem líbil:) Smála jsem se, někdy fakt hodně. A ten malej černoušek byl hrozně roztomilej:)

  • 26.1.2013  18:34
  Trapný večer (divadelní záznam) (2000)
  ****

  Dejvický divadlo mám moc ráda a tohle se mi náhodou líbilo. Ty čtyři hvězdičky tomu dám, už jenom kvůli tomu nízkýmu hodnocení tady. Ale hlavně mi některý hlášky přišly fakt vtipný a dost jsem se chechtala, rozhodně to nebylo tak trapný, jak jsem čekala:)

  • 24.1.2013  18:01

  Tak tuhle pohádku fakt miluju, je jedna z mých nejoblíbenějších, myslím, že by si zasloužila klidně i vyšší hodnocení. Trojan s Dvořákem jsou prostě geniální, všichni ostatní hrajou taky skvěle, hlášky jsou opravdu vtipné, ne trapné, jak to u některých našich novějších pohádek bývá. I hudba je moc pěkná. Paráda, u mě jednoznačně plnej počet hvězdiček:)

  • 27.12.2012  13:29
  Šťastný smolař (TV film) (2012)
  *****

  Proč to má tak nízký hodnocení?! Mně se to náhodou hrozně líbilo. Všichni v čele s Trojanem hráli fakt bezvadně a i jsem se dost chechtala, takže dávám plnej počet* :)

  • 30.11.2012  13:04

  Jasně že to nemělo žádnej duchaplnej příběh nebo tak něco, ale každopádně jsem se nenudila a smála jsem se, a to je hlavní:)

  • 15.11.2012  20:05

  Moc povedený film o jednom z nejlepších spisovatelů. Fakt nemám, co bych vytkla... pěkný děj, nechyběl ani humor... A vůbec, prostě 5*:)

  • 28.9.2012  08:09

  Tak komedie bych tomu zrovna neříkala, ale nebylo to vůbec špatné. Některé situace byly naprosto divné a absurdní, a to se mi moc líbilo. No a potom hlavně Čepek - to je skvělej herec a tady jsem si ho užila dosytosti, navíc i spousta jinejch úžasnejch herců, takže dávám 4*.

  • 27.9.2012  19:36

  Tak jsem se konečně odhodlala i k hodnocení Švejka. Hrušínský je můj nejoblíbenější herec, ale tady mi nějak leze na nervy. Asi za to nemůže on a fakt neříkám, že by se to dalo zahrát líp, asi mi spíš vadí postava Švejka... nevím... Nedokážu to vysvětlit, ale občas mě to prostě něčím štve... I přesto ale dávám 4*, protože je to fakt dobrej film plnej hereckejch legend. Asi se na to zas podívám, až budu starší, a uvidí se...:)

  • 22.9.2012  07:24

  Zajímavej film. Ty komentáře na kameru byly někdy dobrý, i když občas jich bylo trochu moc. Ale kdyby je měl říkat někdo jinej než Hrušínský, tak by mi lezly krkem daleko víc. I jinak bylo celé herecké obsazení super... Nenudila jsem se...

  • 18.9.2012  17:07

  Hrušínský je můj nejoblíbenější herec, takže tohle jsem si fakt užila. Role lidského a sympatického Prepsla se zhostil jak jinak než výborně. I ostatní herecké výkony byly super, příběh byl dojemný, místy příjemně humorný. Na mě dost zapůsobila scéna, ve které Prepsl seřval z balkónu vnoučata svého spolubydlícího. U filmu jsem se ani chvíli nenudila, vřele doporučuju! "Salmonelóza hovnóza!"

  • 4.9.2012  18:54
  Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)
  **

  No, nic moc... Ty 2* jsou jenom za těch několik trochu normálních a někdy i vtipnejch scén a taky za ty chudáky dobrý herce (Šafránková, Heřmánek,...), který v tom jediný aspoň hrajou. Ale jinak... Dialogy většinou děs. A některý "herecký výkony" jsou prostě ...prostě... STRAŠNÝ! Třeba ta holka, která v prvním díle šikanovala jinou holku, to bych zahrála líp i já, a to je teda co říct. Asi nebudu mít náladu na to koukat až do posledního dílu...

  • 28.8.2012  08:23
  Trhák (1980)
  *****

  "Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil!" Ano, to všechno to určitě je, ale Trhák je zároveň geniální film! Přijde mi tady podhodnocený... Všichni herci jsou vynikající, zvlášť Petr Čepek se svým trháním košil a řevem je dokonalý. Možná by tu mohlo být o trochu míň písniček, ale na druhou stranu jsou některé z nich pěkné - třeba Nech brouka žít. A scénky, kdy se dohadují režisér, scénárista a produkční, jsou prostě nezapomenutelné! "A já až takhle mávnu rukou..."=D

<< předchozí 1 2