Daae

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.1.2015  21:08
    Virunga (2014)

Dokumentarni film, o kterem se da rict mnoho. Ztelesnuje vyborny priklad umelecke zurnalistky, kde neutuchajici exploze v pozadi vykresluji zvysujici se napeti v Narodnim parku Virunga. Pytlaci, spravci parku, byvali detsti vojaci a mnoho podezrelych postav vypraveji vlastnim slovy pribeh konfliktu a protichudnych zajmu. Puvodni umysl natocit film o nadeji se podarilo probit doslovnou invazi ropne firmy a nasledneho teroru jenom pomoci krasne postavy Andreho Baumy, ktery za smysl sveho zivota povazuje horske gorily. Kolik toho vite o sve FTSE 250 korporaci? Je to teprve zacatek...

• 9.7.2013  16:45
    Zmizení (2005)

Nesrozumitelne dialogy, nesouvisla hudba bez ustredniho motivu, zanrove (film noir) avsak nezvladnute postavy. Dosud jsem nevidela film s tolika scenami natocenymi z nizkeho uhlu, jako je Brick. Avsak ono to nestaci k dosazeni umelecke kvality, naopak ty sceny pusobi podivne (a to ne ve smyslu "dutch angle"). Je az bolestive ocividne, ze filmari nemeli k dispozici zadne zajimave lokality, a tak se snazili ozvlastnit, co nasli. K plusu snad jen zajimavy napad a koukatelny Joseph Gordon-Levitt. Film pusobi jako jeden z tech domyslivych studentskych filmu, na ktere se "musite" podivat, protoze ho natocil vas kamarad.

• 15.8.2012  21:23
    O slušnosti (TV film) (2012)

Režisér přilepil obličeje a jména k omílaným prohlášením, které si denně přečtete ve fóru na novinkách.cz. Opakované užívaní Mé Vlasti je nezajímavým a moc jednoduchým řešením. Bohužel si z filmu nic neodnáším. Soustředit se jen na romské etnikum mi přijde jako sakra málo chcete-li natočit esej o "multikulturním modelu společnosti".

• 30.10.2011  22:42
    Kajínek (2010)

Takhle zku*venou kameru jsem jeste nevidela.

• 30.8.2009  16:48
    Fantom opery (1989)

Překvapivě docela slušná verze Fantoma Opery, která se sice přesunula do Londýna, ale jinak vcelku dobře zachovává ducha:) původního díla Gastona Lerouxe. Robert Englund je skvělý padouch; jeho Fantom je temnější a velmi násilnický, v jeho původu má spáry samotný Ďábel. Masku si šije z kůže svých obětí, což je docela humus, ale rozhodně zajímavá obměna v příběhu. Z Raoula zde udělali poněkud arogantního Richarda a Christine se jmenuje Day. Strašně se mi líbila scéna na hřbitově a Fantomovo doupě je též lepší a méně pompézní nežli ve verzi z r. 2004. Slušná hudba, zajímavá verze. Ale netroufám si říct, že je vhodnou reprezentací příběhu Fantoma Opery.

• 24.8.2009  17:52
    Jesus Camp (2006)

Dobrý dokumentární film, u kterého si můžete bohatě zanadávat, politovat chudáky ubrečené děti, které údajně zhřešily, protože si přečetly Harryho Pottera, a ocenit svou vlastní duchovní svobodu, která vám dává možnost rozpoznat opravdové zlo dnešního světa.

• 14.7.2009  16:29

Tak strašný tento film není. Je celkem zábavný, je v něm několik povedených nápadů a Johnny Strom i Ben Grimm byli docela dobře pojatí. Naopak Reed Richards se mi fakt na Ioana Grufforda nehodí a Jessica Alba jako Sue Storm je totální krok vedle. Instrumentální soundtrack mi místy nebezpečně připomínál ten z X2. V dnešní době výborných komiksových adaptací (Watchmen, X-Men) je však tento film strašně plochý. Nejsou zde žádné hlubší myšlenky, žádná typická komiksová hypertragičnost, která by vzala diváka za srdce (a potenciál zde nepochybně přebývá - Doom, Grimm). Ani velepadouch Dr. Doom není impozantní, po chvíli se vytrácí z paměti a člověk ne a ne si vzpomenout, které protipóly zde proti sobě bojovaly. Fantastic Four obecně je spíše zábavné dílo, ale věřím tomu, že i tak bude schopné oslovit diváky zcyničtělé dnešní dobou. Stále však zbývá nalézt ten správný přístup.

• 8.3.2009  17:59

Na film jsem se šíleně těšila už od prvního zhlédnutí traileru někdy půl roku před premiérou, a tedy mé první zkouknutí filmu dopadlo více kriticky nežli ta následující. V tom tkví zřejmě kouzlo tohoto filmu - s každým zhlédnutím se v mých očích zlepšuje. Dle mého názoru nemohli sehnat lepšího herce pro roli Rorschacha (jeho animální paniku při policejním zásahu bych si nikdy nedokázala představit lépe), výborný byl též Crudup jako Dr. Manhattan, překvapivě dokonalý Wilson jako Dan... Z vedlejších postav se mi jen Goode zdál jako "suška", který by asi těžko někoho zmlátil, ale v tom tkví ta komiksovost (i jeho scéna s kulkou, která je s komiksovým nadhledem vlastně děsně cool). Takže už ho beru. Akerman je taková poněkud neslaná, ale na druhou stranu některé scény zvládla vcelku dobře (scéna velkého zjištění), takže nemá cenu si stěžovat. Úvodní titulková sekvence a Jonův příběh jsou jednoduše geniální, z Rorschachových hlášek jsem se řezala smíchy, z jeho scén jsem se celá tetelila blahem a dost se mi líbí i celkové detektivní pojetí příběhu, když ke konci dojdeme až k samotnému padouchovi. Zpomalené záběry chytře slouží k hlubšímu náhledu na obraz stejně, jako to děláme při čtení komiksu. Dialogy většinou pochází přímo z geniálního pera Alana Moora, takže se člověk opět jen tetelí nad těmi skvělými myšlenkami a strašně zajímavým závěrem. Se změnou konce v klidu souhlasím, a dokonce jsem už po druhém zhlédnutí přišla na chuť soundtracku, který občas perfektně sedí (Bob Dylan, Philip Glass) a občas je skutečně výbornou parodií, kterou by ocenil sám Komediant (Wagner, Mozart). Akorát při posledním, rádoby sexy dialogu mezi Laurie a Danem se mi dělalo trochu šoufl a trochu mě mrzelo, že pozměnili konec Kovacsového posledního a Rorschachového prvního případu (ten komiksový byl rovněž badass). Strašně se mi líbilo, že se tvůrci nebáli otevřených zlomenin a rozprsknutých těl, ani nahatých chlapů. Realismus tomuto filmu opravdu sedl.

• 3.1.2009  18:44
    Spiderman (TV seriál) (2003)

Seriously, ouch. Tento seriál se snaží být hrozně cool (výroba MTV), ale počítačová animace je už děsně nesympatická a nepříjemná. Samotná postava Spider-Mana vypadá dosti nedodělaně, nemluvě o jedincích jako je Electro. Některé akce jsou ale velmi slušné a není na škodu, že se i postavy pohybují přirozeněji. Vadilo mi však, že se tvůrci snažili představit nové postavy (Indy - ne dík), nové padouchy, což je škoda, protože Spider-Man má původně výborné padouchy, kteří vždy baví. Postava sofistikovaného Harryho navozuje na 1. film, MJ vypadá nějak moc undergroundově na to, že původně má být takovou barbínovskou supermodelkou, Peterova postava je docela slušná (i Spíďa hází nějaké své vtípky). JJJ mi přijde příliš vlídný a málo výbušný a Dr. Connors zase příliš temný i před svou proměnou. Nemůžu si odpustit poznámku, že baby tu jsou nějaké moc vychrtlé :) Úvodní znělka a ukázky se mi časem začaly líbit. Jemně nad průměrem a to jen proto, že je Spidey můj hrdina, jinak by to bylo horší.

• 25.12.2008  18:11
    Senzační Spider-Man (TV seriál) (2008)

Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :))

• 16.10.2008  19:32
    Fantóm opery (TV film) (1990)

I am not the Phantom, I am Mephisto! :)) Zajímavá a velice uspokojivá verze příběhu o Fantomovi Opery. Dva díly předkládají mnohem více prostoru pro vykreslení nátur postav, které ovšem úplně nesedí s původním románem. Především Fantom v podání Charlese Dance mě nepřestal fascinovat svou vcelku příjemnou, laškovnou osobností :) Moc se mi nelíbí jeho hlas, který mi přijde pro postavu nevhodně zabarvený, protože ubírá postavě na tajemnosti. Zajímavě vyřešili to, že nikdy Fantomovu tvář neukázali na kameru. Christine je docela příjemná a křehká a naivní, ale přesto se mi v této roli více líbí Emmy Rossum. Co mě asi nejvíce překvapilo, bylo, jak skvěle mi zde seděl Adam Storke v roli "Raoula" (v této verzi z něj udělali jeho bratra, hraběte Filipa). Storke má přesvědčivé charisma, dobře to zahrál a jednoduše mi přišlo, že se pro tuto roli narodil. Je sice pravda, že povahou Filip není jako Raoul v Lerouxově knize, kde Raoul není žádným baličem dívek, ale naopak se povahou docela podobá Christine. Nějak mi to ale nevadí, byl velice přesvědčivý i tak. Nečekaná je smyšlená role pana Carriera a vůbec celkový smyšlený Erikův příběh, který je zde předkládán. Opět zde chybí Peršan, ale to není žádné překvapení :) Chybí mnoho klíčových scén z knihy, které byly z nějakého důvodu nahrazeny jinými, a tak i konečná konfrontace se neodehrává v podzemí opery, nýbrž na střeše (ale je to docela akční bitka). Tyto věci by mohly fanouška Fantoma Opery řádně odradit, ale nelze tomuto filmu upřít, že je docela solidní. Rozhodně je to zajímavý úhel pohledu, ale jestliže chcete pochopit, o čem Fantom Opery je, doporučila bych se podívat na jiné verze (r. 1925, 2004).

• 7.9.2008  16:56
    Monkey Dust (TV seriál) (2003)

Tak tohle je pro mě fascinující počin. Z mého pohledu Monkey Dust není komediální a když už, tak pouze hodně tvrdá a hrubá satira. Slepenec skečů ze života nejrůznějších individuí, které se pohybují po Velké Británii. Postavy se objevují i v dalších epizodách, kde můžeme opakovaně pozorovat obdobné situace v jejich životě a snad v tomhle spočívá ten humor: Znova pozorujeme Ivana Dobskyho, který propuštěn z vězení skáče na Mr. Hoppy za radostné reklamové písně; znova vidíme nadějného tatínka pokořeného osudem, když jeho synáček Timmy pokaždé vytasí pěknou historku o svém novém tátovi; znova odporný, vysušený a hnilobný pedofil láká po internetu děvče, aby se s ním tajně sešlo; pokaždé se vrací zdeptaný Clive the Liar za stejné písně, aby vytasil novou historku své ženě o tom, co dělal, a inspiruje se zápletkami nejrůznějších filmů a písní ... Tito lidé jsou tragičtí v tom, že sami nehýbou svým štěstím a nechávají se letargicky unášet dál. Nedokážu přesně vyjádřit proč, ale tento seriál mě strašlivě baví, nebude však pro každého. Chce to silný žaludek, smysl pro černý humor a zájem o nejrůznější animační styly, které se zde střídají a seriál oživují. Z postav mě asi nejvíce dostal Ivan Dobsky, jehož příběh mi již od prvního skeče přijde strašně psycho. Jo a úvodní píseň od Eels jsem si dokonce musela dát jako vyzváněcí tón :)

• 31.8.2008  22:23
    Máj (2008)

Přijde mi, že Brabec si moc dobře uvědomuje, že soustředit se jen na vizuálno není nejlepší cestou, ale je mu to jedno. A to je prostý důkaz jeho neschopnosti poučit se ze svých chyb. Doplnil Máj o svou vlastní vatu a z nějakého důvodu se rozhodl následovat jakýsi trend dnešních pubertálních tzv. idolů - Stropnický jako emo-Vilém vzbuzuje ve mně pobavený smích při slovech "strašný lesů pán" (i jeho parta banditů) a z Jarmily udělali věčně nahatou děvku bez mozku (bylo to nutné??). Konverzace při výstupu na kopec mi přišla zoufale nepřirozená, jako by se autoři snažili napodobit tlachání zahraničních filmů (s češtinou se nedá zacházet stejně jako s angličtinou). Ta rozpačitá sekvence s duchy mě totálně vyvedla z míry a ponechala nechápavou. Instrumentální soundtrack se mi však docela líbil a taktéž Tříska a Javorský. Přesto je smutné, že to Brabec na tolika místech pokazil ...

• 10.8.2008  23:07

Nejlepší Disneyovka s princeznou - s překrásnou Aurorou a nejlépe ztvárněným princem Philipem. Zlá Maleficent je podle mě nejlepším disneyovským padouchem vůbec (ani Scar není tak prolezlý zlem a odporem) a dá se tedy říct, že tato pohádka je tak skvělá díky všem těm postavám. To je ale málo - vynikající je také atmosférická malba a animace, jemný humor, výborný soundtrack a fascinující boj mezi princem a drakem. Sleeping Beauty je neuvěřitelně solidní a neupadá na žádné úrovni. Je to nejzákladnější kámen všech pohádek o princeznách. Jo a mimochodem - jsem pro blue ;)

• 8.8.2008  22:47
    Hancock (2008)

Po všeobecném až podprůměrném hodnocení jsem měla pocit, že asi vím, na co jdu. Každopádně to bylo nečekaně dobré. Vězí to v tom, že nejzajímavější příběh vám nemohli prozradit už v traileru, takže jsem vůbec nečekala všechny ty překvapivé zvraty. Will Smith je fajn a Charlize jsem ke svému pohoršení identifikovala až v závěrečných titulkách. Je to zábavné, akční, zajímavé, má to své výborné momenty a celkový dojem je nadprůměr. Jelikož superhrdinským filmům fandím a ráda bych si o tomto příběhu přečetla více (o žádném komiksu nevím), dávám za čtyři :) P.S.: Geeky potěší nečekané zjevení se Leonarda z Big Bangu.

• 23.7.2008  04:50

Kill the Batman. Neuvěřitelně zručně natočený film, který je plný skvělých nápadů a neokoukané akce. Příběh mě rozhodně vtáhl dovnitř, a dokonce mě párkrát dostal do takové situace, kdy jsem si nedokázala ani představit, jak to půjde dál. Dokázat něco takového je znakem nadměrné vychytralosti režiséra, který vám v takové chvíli ani nedá na vybranou, žádné možnosti, se kterými bychom pomocí logiky mohli odhadnout, co dál. Heath Ledger v roli Jokera se zaručeně zařadí mezi ty nejlepší filmové padouchy všech dob. Jeho podání postavy převyšuje všechny ostatní herce, jako by si sám prostřel vlastní stůl a ostatní nechal jíst v koutě. Naprosto mě dostala scéna, ve které vyšel z nemocnice :D V tu chvíli jsem si říkala: Již neodvolatelně, Heath Ledger je ZATRACENĚ COOL. Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami a nakonec jsem dala 5 a to z důvodu, že čtyřmi jsem ohodnotila jiné komiksové filmy. Ve skutečnosti ale stojí Temný rytíř o něco výš než ony. Je to excelentně natočený film, ale zcela určitě bych netvrdila, že nejlepší všech dob. To není možné. Nemá ony duchovní kvality, které časem neodumřou, jako má většina filmů v TOP desítce/dvacítce/třicítce...?. Mimochodem, kolik jich bylo? Six? ;D P.S.: William Fichtner je ten nejcoolovější bankovní manažér :))

• 26.6.2008  21:23
    Až na krev (2007)

Při těžbě ropy na přelomu 19. a 20. století byla krev. Úmrtí ve filmu byla opravdu zastrašující svou tvrdou skutečností, Danny Day-Lewis hvězdou mého večera (skvělý přízvuk a ta chůze - následek jeho pádu na začátku filmu?) a Paul Dano se po Malé Miss Sunshine ukázal jako hodně zajímavý a přesvědčivý herec. Zpočátku jsem viděla Plainviewa jako starostlivého chlapíka, který mě pak více než překvapil replikou, že nesnáší všechny lidi. Nesedělo mi to tam. Jeho pád do jakéhosi stavu šílenství vyústil pekelně šílenou scénou na bowlingové dráze a mám takový instinktivní dojem, že by se ta scéna mohla jednou stát i kultovní. Něco jako De Niro mlátící svého podřízeného baseballovou pálkou, tak Day-Lewis házející koulí a kuželkami... Taky musím konstantovat, že mi film přišel 2x delší, než ve skutečnosti byl - a to mám dlouhé filmy ráda - něco ale tady vázlo. Již od první scény se mi nelíbil soundrack; ten zmatený hukot mi šíleně připomínal Vesmírnou odyseu :) Je to však velmi dobrý film, jinak se mi líbil.

• 24.5.2008  15:03
    Fantazie (1940)

Zajímavý počin a klasika, která mi dlouho unikala. Pro mě to byl místy náročný film, protože vnímat 2 hodiny obraz a zvuk a snažit se pochopit každý moment jejich korespondence pro mě bylo moc, a tak jsem si ho rozdělila na dva. Hodně se mi líbil Čajkovského Louskáček a Musorgského Noc na Lysé hoře, zrod na Zemi byl také docela zajímavý a Čarodějův učeň - Mickey Mouse je prostě klasika. Jen ti tančící pštrosi mi moc nesedli :) Myslím, že by bylo výborné, kdyby se někdy našlo nějaké kino, které by Fantasiu hrálo. Je to jeden z těch filmů, který byste měli vidět na velkém plátně.

• 22.5.2008  15:39

Nemůžu si pomoct. Mulan jsem viděla už tolikrát a pořád se u toho skvěle bavím. Od skvělých gagů, po zajímavý příběh, chytlavé písničky, skutečně napínavé, akční scény, chytré nápady, sympatické klaďasy a hrůzné padouchy a nehorázně vtipného Mushu v podání Eddieho Murphyho. Nemůžu nedat pět hvězd, vždyť to by bylo pokrytectví :)

• 25.3.2008  21:50

OPĚT-FURT-DOKOLA omílané téma nedovolené lásky mezi dvěma klany. Dvojka si jen hraje se surovým materiálem, se kterým pracoval vynikající první díl, přičemž vynechali tu krásnou poetiku a hloubku. Některé písničky jsou překvapivě hezké, třeba He lives in you anebo One of us (ten zpívající hroch mě pokaždé dostane), vtípky Timona a Pumby se víceméně nezměnily. Film se snaží tvářit seriózně, ale prostě už tak kvalitní není. Navíc, co je s tím českým názvem? Jaký Simbův příběh? P.S.: Upendi mi už jako malé lezla na nervy ;)

• 24.3.2008  14:03
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Ze začátku mi vadilo, že epizody nemají skoro žádný děj a že se fóry objevují jen občas. Časem jsem však Family Guye pochopila, a dokonce jsem ochotna říct, že mi přijde velmi, velmi vtipný a hrozně mě baví. Pro mě to nejcennější na FG je, že tvůrci dokázali vychytat realističnost mezilidských rozhovorů a zdůraznit ono všudypřítomné nedorozumění, povrchnost a dost často nesnesitelnost (ať už ukecaný chlápek ve výtahu se Stewiem nebo třeba náročný Moby Dick při snídani). Parodie na vše možné jsou taky výborné a stojí za to si ke každé epizodě vyhledat jejich seznam na wiki. Na krátké scénky (flashbacky či "co kdyby") si člověk po chvíli zvykne a začne je vyhledávat. Stewie mi přijde ukrutně vtipný a nejlepší postavou v seriálu. Možná je to jeho extrémy, neuvěřitelně výrazným anglickým přízvukem anebo fakt, že jeho vzrůst a věk vůbec neovlivňuje situace, do kterých se dostává. Jeho hlody jsou většinou naprosto přesné. Taky žeru Briana - inteligentního, mluvícího psa, který má tak trochu problém s alkoholem a většinou je to on, kdo do situace přinese onen racionální, humorný nadhled. Asi nejslabší mi přijde dcera Meg, která je zakomplexovaným teenagerem. Chris je příliš dementní, ale epizoda, kde ho balí stařeček ze sousedství, mě totálně dostává :))) Facinující taky je, že jeden jediný chlápek namlouvá Petera, Briana, Stewieho i Quagmira. Celkově jsem si humor FG zamilovala a je mi hodně blízký. Chlap v letadle: Oh great, I always end up sitting next to a damn baby. - Stewie: What did you just say? Hey big man, turn around. Oh you can't hear me now. I was going to watch the movie, but forget it. For the next 5 hours, you're my bitch. ;)))

• 22.3.2008  16:12

Tak to musím vážně nesouhlasit s většinou negativního ohlasu. Poprvé jsem tento film viděla jako malá, v originále a fakt se mi to líbilo. Tento snímek je jeden z mála, které ještě vlastím na orig. videu, a tak jsem si ho před pár dny pustila znovu. Bavila jsem se, nekecám. Robin Williams jako Genie je samozřejmě dokonalost a jeho vtípky jsou vesměs skvělé, i když občas přestřelí, anebo neamerickým divákům některé parodie nic neřeknou. Nechápu, jak někomu mohou písničky připadat otravné, snad všechny mají ten správný švih a důvtipný text :) Nejvíc se mi na tomto snímku vždycky líbilo to, jak Aladdin hledá svého otce, aby ho našel uvězněného v jeho ne-vlastní rodině. Rhys-Daviesův hlas je perfektní, dokonale otcovský a charismatický stejně jako je jeho postava. A Midasova ruka na mizejícím ostrově na zádech obří želvy (vždy jsem měla dilema, jestli je ta želva živá či ne :]) je jen třešničkou na dortu. NENÍ to bůhvíjaký film cenné hodnoty, ale je to zábavné a přesně o to jim šlo. Nuže, are you IN or OUT?!

• 24.2.2008  00:28

Sweeney Todd má kvality pořádného blockbusteru, ale přesto mě neohromil na doraz. Ne tak, jak se film tvářil. Je to zvláštní, jelikož atmosféra je dokonalá, herci jsou dobří, hudba slušná a nějak dohromady se to tváří jako úplná pecka. Zase na druhou stranu Johnny Depp sice zpívá dobře, ale po většinu filmu má takový nepřítomný výraz, což kvůli povaze jeho postavy chápu - ale herecky to až tak náročné pro něj nebylo. Helena B. Carter byla dle mého názoru nejlepší, krásně zpívala, výborně hrála a obdivuji, jak je krásná i ve chvílích, kdy má být odporná :) Má první myšlenka po skončení filmu byla, že takhle brutálně mi Alánka ještě nezabili :) Byl tradičně super, ale jenom jedna písnička? Taková škoda ... Cohen se předvedl, Spall se vyžívá ve svých rolích padouchů, (skoro) všichni nakonec umřou ... Možná chyba byla v tom, že jsem nedokázala nějak sympatizovat s Toddem, nedokázala jsem si k němu najít cestu. Možná by pomohlo, kdybych zřetelněji viděla onu přeměnu z naivky na vraha, o které zpíval. Pochopit tak jeho pomstychtivost. Jo, Tim Burton je borec, ale jeho nejlepší film to není. Akorát jeden z nejefektivnějších.

• 24.1.2008  17:19

Je to jeden z těch filmů, na které se hezky kouká někde v teple a přítmí. Viděla jsem ho dvakrát a přišla jsem na to, že mě mnohem více bavila realistická část s Mirandou a Fichtnerem, než když se tam objevil onen Léčitel. Vztah mezi Julií a Léčitelem mi přišel poněkud nereálný a mnohdy i nepochopitelný (náhlý návrat na scénu). Snad kdyby Bluteau byl herecky výraznější a nezůstal by ve stínu dominujícího Fichtnera ... Snímek končí jakýmsi vyšuměním, kdy Léčitel ztrácí své schopnosti, neboť se odvrátil od spirituálního života k tělesnému, a jednoduše mizí ze scény. Syn je zdravý, rodinka opět šťastná. Příběh toho měl v sobě více, než poté zůstane v divákovi. Škoda no. Ale koukalo se na to hezky.

• 31.12.2007  22:32
    Bělásek (1995)

Čekala jsem film o albínovi a ne o nějakém nečlověku se schopnostmi Boha a nezměřitelným IQ. Příšerně sentimentální příběh s hypersenzitivním soundtrackem a nepochopitelnými scénami. Je pěkné myslet si, že jednou humanita bude přesahovat technologii a že člověk "je" i po smrti, protože se energie neustále přeměňuje, ale ... vždyť film o outsiderovi za zevnějšek jde natočit i jinými způsoby ... Divím se komukoliv, kdo tomu skočil na špek.

• 31.12.2007  18:08

U tohoto filmu jsem si pořádně uvědomila, že Einstein měl skutečně pravdu: Lidská hloupost je opravdu nekonečná ... A ještě jedna věc: Režisér ve svém snímku tvrdí, že pro ženu bylo nebezpečné být ošklivá a stará, ale ani ty hezké a mladé nebyly zcela v bezpečí. Řekla bych to jinak - ve středověku bylo nebezpečné býti ženou. - Snímek Haxan je velice působivý a zajímavě shrnuje primitivní strach lidí ze zla od počátků až po současnost. Málokdo si však uvědomuje, že ono zlo produkujeme sami a mnohdy zcela dobrovolně.

• 31.12.2007  12:40
    Fontána (2006)

Together we will live forever. Roztřeseně jsem čekala, až tento film přijde do kin, protože jsem dopředu věděla, že ho budu milovat. Odhadla jsem to přesně. Měla jsem možnost vidět Fontánu podruhé (před pár dny) a to na DVD a přiznávám, že zážitku v kině se nic nevyrovná. Ještě pořád se tam vidím, jak sedím v poloprázdném sále, přede mnou se odehrává nádherá zlatá symfonie a kolem mne i ve mně zní jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšela. Je mi jedno, co kdo říká - tohle je pro mě stejně intimní snímek jako pro Aronofského. Je krásný, hluboký a nepochopitelný, stejně jako život sám.

• 22.12.2007  16:12
    Nine Lives (2005)

Jednoduchým pospojením vznikl komorní film Nine Lives vyprávějící 9 intimních příběhů žen a lidí v jejich životech. Některé postavy se vyskytují víckrát a dodávají tak větší náhled na vlastní příběh. Známí i neznámí herci hrají nečekaně dobře a velice přirozeně se všemi chybami, které denně v životě pozorujeme. Mnohdy nevíme, co předcházelo a taky se nedozvíme, jak to bude pokračovat. Chvilkami může film Nine lives působit nudně, avšak právě příjemná všednost mě osobně oslovila nejvíce. Zajímavé segmenty R.W. Penn & J. Isaacse a A. Brenneman & W. Fichtnera. Nadprůměr určitě.

• 27.11.2007  22:06
    Angel (2007)

Tak to se opravdu nedalo. Klišé nad klišé. Iritující hlavní postava bohužel ztvárněna iritující herečkou. Hluboká pointa života mezi snem a realitou nepochopena a relativně nepovšimnuta. Je celkem vtipné, že jsem si původně myslela, že jdu na úplně jiný film - tato skutečnost ovšem nemaže pravdu, že jsme se v kině docela dobře bavili nad blbostí, teatrálností a přehnaným melodramatem určitých scén. Dvě hvězdičky za snahu o umělecké pojetí a vážnost vztahů mezi určitými postavami. Ta rakev je nějaká malá ... to bude tou nohou. Na takové filmy bych měla chodit častěji. Čistě pro zábavu :-)

• 2.11.2007  21:59
    Magnolia (1999)

What am I doing? I'm quietly judging you. Nejlepší filmová věta, co jsem slyšela za dlouhou dobu.

<< předchozí 1 2 3 4 5