Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (131)

plakát

Virunga (2014) 

Dokumentarni film, o kterem se da rict mnoho. Ztelesnuje vyborny priklad umelecke zurnalistky, kde neutuchajici exploze v pozadi vykresluji zvysujici se napeti v Narodnim parku Virunga. Pytlaci, spravci parku, byvali detsti vojaci a mnoho podezrelych postav vypraveji vlastnim slovy pribeh konfliktu a protichudnych zajmu. Puvodni umysl natocit film o nadeji se podarilo probit doslovnou invazi ropne firmy a nasledneho teroru jenom pomoci krasne postavy Andreho Baumy, ktery za smysl sveho zivota povazuje horske gorily. Kolik toho vite o sve FTSE 250 korporaci? Je to teprve zacatek...

plakát

O slušnosti (2012) (TV film) 

Režisér přilepil obličeje a jména k omílaným prohlášením, které si denně přečtete ve fóru na novinkách.cz. Opakované užívaní Mé Vlasti je nezajímavým a moc jednoduchým řešením. Bohužel si z filmu nic neodnáším. Soustředit se jen na romské etnikum mi přijde jako sakra málo chcete-li natočit esej o "multikulturním modelu společnosti".

plakát

Kajínek (2010) 

Takhle zku*venou kameru jsem jeste nevidela.

plakát

Strážci - Watchmen (2009) 

Na film jsem se šíleně těšila už od prvního zhlédnutí traileru někdy půl roku před premiérou, a tedy mé první zkouknutí filmu dopadlo více kriticky nežli ta následující. V tom tkví zřejmě kouzlo tohoto filmu - s každým zhlédnutím se v mých očích zlepšuje. Dle mého názoru nemohli sehnat lepšího herce pro roli Rorschacha (jeho animální paniku při policejním zásahu bych si nikdy nedokázala představit lépe), výborný byl též Crudup jako Dr. Manhattan, překvapivě dokonalý Wilson jako Dan... Z vedlejších postav se mi jen Goode zdál jako "suška", který by asi těžko někoho zmlátil, ale v tom tkví ta komiksovost (i jeho scéna s kulkou, která je s komiksovým nadhledem vlastně děsně cool). Takže už ho beru. Akerman je taková poněkud neslaná, ale na druhou stranu některé scény zvládla vcelku dobře (scéna velkého zjištění), takže nemá cenu si stěžovat. Úvodní titulková sekvence a Jonův příběh jsou jednoduše geniální, z Rorschachových hlášek jsem se řezala smíchy, z jeho scén jsem se celá tetelila blahem a dost se mi líbí i celkové detektivní pojetí příběhu, když ke konci dojdeme až k samotnému padouchovi. Zpomalené záběry chytře slouží k hlubšímu náhledu na obraz stejně, jako to děláme při čtení komiksu. Dialogy většinou pochází přímo z geniálního pera Alana Moora, takže se člověk opět jen tetelí nad těmi skvělými myšlenkami a strašně zajímavým závěrem. Se změnou konce v klidu souhlasím, a dokonce jsem už po druhém zhlédnutí přišla na chuť soundtracku, který občas perfektně sedí (Bob Dylan, Philip Glass) a občas je skutečně výbornou parodií, kterou by ocenil sám Komediant (Wagner, Mozart). Akorát při posledním, rádoby sexy dialogu mezi Laurie a Danem se mi dělalo trochu šoufl a trochu mě mrzelo, že pozměnili konec Kovacsového posledního a Rorschachového prvního případu (ten komiksový byl rovněž badass). Strašně se mi líbilo, že se tvůrci nebáli otevřených zlomenin a rozprsknutých těl, ani nahatých chlapů. Realismus tomuto filmu opravdu sedl.

plakát

Hancock (2008) 

Po všeobecném až podprůměrném hodnocení jsem měla pocit, že asi vím, na co jdu. Každopádně to bylo nečekaně dobré. Vězí to v tom, že nejzajímavější příběh vám nemohli prozradit už v traileru, takže jsem vůbec nečekala všechny ty překvapivé zvraty. Will Smith je fajn a Charlize jsem ke svému pohoršení identifikovala až v závěrečných titulkách. Je to zábavné, akční, zajímavé, má to své výborné momenty a celkový dojem je nadprůměr. Jelikož superhrdinským filmům fandím a ráda bych si o tomto příběhu přečetla více (o žádném komiksu nevím), dávám za čtyři :) P.S.: Geeky potěší nečekané zjevení se Leonarda z Big Bangu.

plakát

Máj (2008) 

Přijde mi, že Brabec si moc dobře uvědomuje, že soustředit se jen na vizuálno není nejlepší cestou, ale je mu to jedno. A to je prostý důkaz jeho neschopnosti poučit se ze svých chyb. Doplnil Máj o svou vlastní vatu a z nějakého důvodu se rozhodl následovat jakýsi trend dnešních pubertálních tzv. idolů - Stropnický jako emo-Vilém vzbuzuje ve mně pobavený smích při slovech "strašný lesů pán" (i jeho parta banditů) a z Jarmily udělali věčně nahatou děvku bez mozku (bylo to nutné??). Konverzace při výstupu na kopec mi přišla zoufale nepřirozená, jako by se autoři snažili napodobit tlachání zahraničních filmů (s češtinou se nedá zacházet stejně jako s angličtinou). Ta rozpačitá sekvence s duchy mě totálně vyvedla z míry a ponechala nechápavou. Instrumentální soundtrack se mi však docela líbil a taktéž Tříska a Javorský. Přesto je smutné, že to Brabec na tolika místech pokazil ...

plakát

Senzační Spider-Man (2008) (seriál) 

Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :))

plakát

Temný rytíř (2008) 

Kill the Batman. Neuvěřitelně zručně natočený film, který je plný skvělých nápadů a neokoukané akce. Příběh mě rozhodně vtáhl dovnitř, a dokonce mě párkrát dostal do takové situace, kdy jsem si nedokázala ani představit, jak to půjde dál. Dokázat něco takového je znakem nadměrné vychytralosti režiséra, který vám v takové chvíli ani nedá na vybranou, žádné možnosti, se kterými bychom pomocí logiky mohli odhadnout, co dál. Heath Ledger v roli Jokera se zaručeně zařadí mezi ty nejlepší filmové padouchy všech dob. Jeho podání postavy převyšuje všechny ostatní herce, jako by si sám prostřel vlastní stůl a ostatní nechal jíst v koutě. Naprosto mě dostala scéna, ve které vyšel z nemocnice :D V tu chvíli jsem si říkala: Již neodvolatelně, Heath Ledger je ZATRACENĚ COOL. Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami a nakonec jsem dala 5 a to z důvodu, že čtyřmi jsem ohodnotila jiné komiksové filmy. Ve skutečnosti ale stojí Temný rytíř o něco výš než ony. Je to excelentně natočený film, ale zcela určitě bych netvrdila, že nejlepší všech dob. To není možné. Nemá ony duchovní kvality, které časem neodumřou, jako má většina filmů v TOP desítce/dvacítce/třicítce...?. Mimochodem, kolik jich bylo? Six? ;D P.S.: William Fichtner je ten nejcoolovější bankovní manažér :))

plakát

Angel (2007) 

Tak to se opravdu nedalo. Klišé nad klišé. Iritující hlavní postava bohužel ztvárněna iritující herečkou. Hluboká pointa života mezi snem a realitou nepochopena a relativně nepovšimnuta. Je celkem vtipné, že jsem si původně myslela, že jdu na úplně jiný film - tato skutečnost ovšem nemaže pravdu, že jsme se v kině docela dobře bavili nad blbostí, teatrálností a přehnaným melodramatem určitých scén. Dvě hvězdičky za snahu o umělecké pojetí a vážnost vztahů mezi určitými postavami. Ta rakev je nějaká malá ... to bude tou nohou. Na takové filmy bych měla chodit častěji. Čistě pro zábavu :-)

plakát

Až na krev (2007) 

Při těžbě ropy na přelomu 19. a 20. století byla krev. Úmrtí ve filmu byla opravdu zastrašující svou tvrdou skutečností, Danny Day-Lewis hvězdou mého večera (skvělý přízvuk a ta chůze - následek jeho pádu na začátku filmu?) a Paul Dano se po Malé Miss Sunshine ukázal jako hodně zajímavý a přesvědčivý herec. Zpočátku jsem viděla Plainviewa jako starostlivého chlapíka, který mě pak více než překvapil replikou, že nesnáší všechny lidi. Nesedělo mi to tam. Jeho pád do jakéhosi stavu šílenství vyústil pekelně šílenou scénou na bowlingové dráze a mám takový instinktivní dojem, že by se ta scéna mohla jednou stát i kultovní. Něco jako De Niro mlátící svého podřízeného baseballovou pálkou, tak Day-Lewis házející koulí a kuželkami... Taky musím konstantovat, že mi film přišel 2x delší, než ve skutečnosti byl - a to mám dlouhé filmy ráda - něco ale tady vázlo. Již od první scény se mi nelíbil soundrack; ten zmatený hukot mi šíleně připomínal Vesmírnou odyseu :) Je to však velmi dobrý film, jinak se mi líbil.