Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Prekvapivo zábavná, akčná jazda s krásnym vizuálom, skvelými charaktermi a soundtrackom. Slovenský dabing na počudovanie znesiteľný - hlavne hlavný záporák. Potešili skvelé eastereggy na popkultúru. Attack on Titan!!!

Sebevražedný oddíl (2021)

Po dlhej dobe skvelé DC. Vtipný, šialený, nápaditý, akčný, hravý film, ktorý ale obsahuje aj silné, vážne alebo romantické momenty. Skvele prekreslené charaktery postáv a ich vzájomné interakcie (teda aspoň tie, ktoré vydržia nažive dostatočne dlho). Všetko funguje ako má. Jedinou malou nevýhodou je podľa mňa veľmi rýchly úvod kde sa toho udeje strašne veľa a ako divák to ani nestíhate všetko spracovať. Výborná akčná komédia, kde The Suicide Squad je naozaj Samovražedný oddiel.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Neskutočná pecka! Skvelo realisticky napísané postavy, brutalita, prekvapenia, napätie či zaháčkovanie diváka udalosťou v prvej epizóde, na ktorú proste chcete zistiť odpoveď. To všetko funguje tak ako má. Ťažko niečo napísať, aby to nebol spoiler. Jediným malým mínusom mi mi prišlo prelínanie 2D animácie s 3D čo sa ale nedeje nejako často, takže sa na to dá zvyknúť. Každopádne seriál vrelo odporúčam!

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Ako čitateľ všetkých kníh z tejto série som sa na seriál rozhodne tešil. Trailer a casting postáv vyzeral sľubne. Tvorcom sa celkom zaujímavo podarilo zakomponovať Vraniu šestku (v tejto sérii iba trojku) do príbehu Aliny. (Vrania šestka je totiž dualógia, ktorá sa odohráva samostatne). Kostýmy, lokácie, kulisy či celkovo svet inšpirovaný cárskym Ruskom vyzerali skvelo. Po prvých epizódach som bol nadšený ale každou časťou mi seriál prišiel kvalitatívne slabší. Ak odhliadneme od chovania postáv, ktoré je nelogické aj v knihách, tak hlavným negatívom je tempo. Rýchly presun postáv a snaha všetko vtlačiť do ôsmich častí seriálu vôbec neprospelo. Niektoré zaujímavé postavy nedostali priestor a až do konca seriálu nečitatelia kníh, nevedia prečo vlastne ich osudy sledujeme. Dve, tri časti naviac by seriálu určite neuškodili. Ak sa v ďalších sériách pôjde podľa kníh a tvorcovia sa rozhodnú zadaptovať príbeh Vranej šestky, tak sa máme na čo tešiť. Celkovo sa jedná o ľahký nadpriemer no očakával som viac.

Nikdo (2021)

Film alá John Wick style, len tentokrát s o dosť starším hrdinom v hlavnej role, ktorý si žije stereotypný život s rodinou ale tak nejak ho to stále tiahne k jeho minulosti zabijaka, wau. Klasická akčná jednohubka kde hlavný hrdina nakope všetkým prdel. Akciou poteší, príbehom neohúri.

Mortal Kombat (2021)

"FATALITY!!!" Pre fanúšikov hernej série povinnosť, pre bežného diváka zrejme nie. Pokračovanie už aj s turnajom a Johnnym Cageom by som som si kľudne dal.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Prvé tri epizódy majú pomalý rozjazd. Riešia sa osobné problémy hlavných postáv, ktoré nenaštvú ani nejako neohúria. Bucky, ktorý v minulosti zabil stovky ľudí sa to teraz pomocou zošitku snaží vynahradiť pozostalým. A potom Sam, ktorého sestra si od neho nechce dať finančne pomôcť. Postavy celkovo prechádzajú dosť rýchlymi a nepochopiteľnými zmenami, kde najviac vyniká Baron Zemo, ktorý sa transformoval z psycho konšpirátora na komickú postavu. Hneď za ním je US Agent, ktorý bol od začiatku zmrd a zrazu v poslednej časti pomáha našim hrdinom. Akcia je klasická marvelovská telo na telo, kde vyniká iba Falcon, ktorý používa svoje krídla na tisíc spôsobov (či už na zemi alebo vo vzduchu). Posledné tri epizódy sú už oveľa lepšie. Viacej akcie, rýchlejšie tempo, riešenie rasizmu, skvelé voľné chvíle Buckyho a Sama s jeho rodinou či samotný tréning Sama. Finále predvídateľné. Celkovo je tento seriál ľahký nadpriemer, ktorý neohúri ale ani nesklame.

WandaVision (2021) (seriál)

Prvé epizódy vás prekvapia, že sa Marvel pustil do niečoho odlišného. Tak odlišného, že vás to možno aj presvedčí, že tento seriál nebude podľa klasickej Marvel šablóny. Bohužiaľ pri prvom objavení sa novej organizácie S.W.O.R.D. vám pomaly začne byť jasné, že to nebude celkom tak. Akonáhle opadne to tajomno okolo sveta, v ktorom sa dej odohráva, kvalita začne klesať. Pripočítajte jednu epizódu, ktorá hlúpym divákom ešte úplne vysvetlí ako to všetko bolo a máme tu urýchlené finále v podaní klasického digibordelu. Stupidné chovanie agentov a divný prerod záporáčky ani nekomentujem. Napriek tomuto všetkému ma seriál bavil. Odlišný tón prvých epizód, tajomno, skvelé referencie, navrátivšie postavy z iných filmov, skvelé ale nevyužité cameo, nový kostým, konečne ukázanie silového potenciálu Scarlet Witch, krásna chémia medzi Wandou a Visionom, dojemné finále - to všetko mi tak nejak prevyšuje všetky negatívne stránky. Postavu Scarlet Witch mám rád a Elizabeth Olsen ju tu konečne dokázala predať divákom. Ako prvý seriál od Marvelu pod Disney hodnotím veľmi kladne.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Zack Snyder dostal svoje zadosťučinenie. Po všetkých stránkach lepší film ako pôvodná verzia z roku 2017. Vypichol by som postavy Flasha a Cyborga, ktorí tu dostali oveľa viac priestoru a budú vás baviť. Na druhú stranu taký Aquaman dostal menšiu kastráciu. Tie štyri hodinu ubehnú ako voda a ani sa nenazdáte a je koniec. Nám už môžu len ostať oči pre plač, že sa niektoré postavy a tento svet nebude ďalej rozvíjať.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ďalší prírastok do “úžasného“ titánskeho univerza. Ďalší digibordel kde sa mastia obrovské príšery (vizuálne pôsobivé, inak nič viac). Ďalšie debilné a tupé ľudské postavy. Po Kongovi (2017) a po Godzille 2 (2019) som čakal aspoň trochu niečo viac, bohužiaľ nestalo sa.

Ovládací panel
6 bodů