Eddie003

Eddie003

Počkejte, musím se zamyslet...

3 body

<< předchozí 1 2
    • 8.6.2008  14:47

Povedený koncert, doporučuji shlédnout. Na začátku vás uveden skladba s názvem One Wild Night , následně budou pokračovat skladby jako Runaway, Livin' On A Prayer a samozřejmě You Give Love A Bad Name

• 19.6.2007  18:56
    Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

Twin Peaks po česku.

• 19.6.2007  14:01
    Iron Maiden: Rock in Rio (koncert) (2002)

Pravda, Iron Maiden a jejich "Rockové Rio" patři mezi ohromujici, mluví o tom i jejich pravě vydana deska Brave new World kterou predvedli spolecne v čele s frontmenem Dickinsnem, Již začáteční skladba The Wicker Man Mě ohromila na tolik, že jsem běžel do nejbližšího shopu s DVD nosiči a tuto desku si zakoupil.

• 27.5.2007  10:30
    Magical Mystery Tour (TV film) (1967)

Geniální.

• 27.5.2007  10:16

Film plný zašlé romantiky, hrdinských činů a všelijakých příšer, chrlících oheň, kde nechybí velká láska a neméně velké dobrodružství. To celé doplňené výbornými počítačovými efekty a hudbou Howarda Shorea (závěrečná píseň v podání Annie Lenox - zpěvačky Eurythmics - člověka donutí na chvilku zavřít oči a jen tak bezstarostně poslouchat.) Já, starý, plísní prolezlý romantik, který v téhle době už asi nemá co pohledávat, byl na výsost spokojený, možná jen těch uplakaných proslovů nad umírajícím, končících přežvýkaným záběrem na doširoka otevřené oči zesnulého, či nečekaně očekávaných zezadu provedených zapíchnutí, samozřejmě na poslední chvíli, kdy se nepřítel už sápe po hrdinovi, myslím, bylo ve filmu zbytečně mnoho, ale i tak se jedná o úžasnou popcornovo - filsofickou (nejkrkolomější přirovnání pod sluncem, já vím) záležitost. Konec (cca posledních 20 minut) je pro mě meditativní záležitost. ;-)

• 22.5.2007  14:56
    Za mraky (1995)

Za mraky pro mě bylo DOSLOVA probuzení z letargie, takového filmového "zimního spánku". ;-) Tenhle film člověk vychutná až v určitém období života, do kterého dospěje, nebo aspoň v momentu, kdy si jako dospělý připadá - každopádně, věci, zažité a předcházející projekci, mě přes svůj negativní dopad pomohly přiblížit se filmu a pochopit ho jako alegorii: Mladí lidé, recitující, tím, jak vážně se berou, až směšné úvahy o různých typech lásky a jejího co nejvíc praktického využití v životě (a naopak), to jsou zkrocené šelmy z Danteho lesa; slova, vyplňující skoro tři hodiny času před obrazovkou a kterými se ti lidé dorozumívají bez věcného výrazu ve tváři, to přece nejsou vážně míněné názory, lidé, kteří je vyslovují, nejsou jejich pravými zastánci!, skutečná myšlenka čeká až na samotném konci. Mladí lidé jsou jenom prostředky k jejímu "vyslovení" a já náhodou napnul uši. A myslím, že mi ta náhoda pomohla překonat spoustu překážek, které přede mnou byly kladeny (a ani na vteřinu nepochybuji, že kladeny budou :-) ,podobně jako John Malkovich kráčel s podivnou jistotou po městě a pláži, tak i já budu moct kráčet svým životem. Btw: Scéna s Marcellem Mastroiannim je NÁDHERNÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Bono je hudební génius, seč mě ty jeho boje za záchranu deštných pralesů v Jižní Americe, nebo co to vlastně dělá, nehorázně štvou.

• 29.4.2007  12:38
    Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966)

Skvělé navození deprese za pomoci hluku a konání potřeby v názvu zmíňěných "hrdinů" - to zní vážně divně, ale ono to také divné je! Každopádně nevím, co to dělá tady na csfd, jelikož je to pouze takový flipper, pohyblivá skulptura, kterou David vytvořil za dob studií pro soutěž experimentálních obrazů na Philadelphiiské Akademii. Jedná se čistě o věc malířství. Sám k tomu řekl: "Chtěl jsem vidět, jak se pohybuje malba." (Pro pochybovače: jedná se o ověřenou informaci, pocházející z knihy David Lynch: Temné stránky duše.)

• 29.4.2007  02:23

Některé interpretace mě upřímě pobavily - čímž ovšem nechci říct, že sám jsem poselství filmu odhalil. Kdo neviděl, neuvěří. Po celou stopáž jsem byl nalepený na obrazovce svého počítače a připadalo mi, že s každou přibylou vteřinou filmu vyprchávám ze svého pokoje; to jsem si uvědomil až s doznívající Zarathustrou a titulky, které jsem s dokořán otevřenou pusou dodíval až do konce, kdy jsem se z toho všeho jaksi "probral". Následující poznámkou stoprocentně zneuctím památku filmu i jeho tvůrce, ale já si to můžu dovolit, neboť není větší fanoušek Kubricka, nežli já: Tak tedy, pokud se někdo chce legálně zfetovat, nechť vsune do svého dvd přehrávače Vesmírnou odysseu.;-)Btw: Pokud někdo shlédl Magical Mystery Tour, možná se i jemu jako mě přihodilo, že se mu v závěru Vesmírné odysey nakrátko vybavila píseň Flying a (hlavně) její doprovodná filmová sekvence.;-)

• 1.3.2007  21:08
    Království (TV seriál) (1994)

Seriál o tom, jak je důležité nenávidět Dány, účastnit se kampaně Čerstvý vzduch, nezapomenout čas od času polít kávou nějaké to důležité lejstro a hlavně, vždy pečlivě odmontovat poklice ze svého auta. Do mého živoat vstoupil ten nejlepší seriál všech dob a obrátil mi ho naruby způsobem nevídaným. Co to k čeru bylo, co mě přimělo zamilovat si Královskou nemocnici a její personál? Že by v tom měli prsty duchové? Nepochybně. A taky takřka Hitchcockovské výstupy tvůrce Larse Von Triera v závěru každého dílu - ten chlap je geniální a já mu to děsně závidím.

• 26.2.2007  23:48

Přestože mi byla hlavní protagonistka krajně nesympatická a při scéně, kdy policistova dcerka vypnula proud a její tvář tak padla do tmy, mi dokonce připomínala Marlona Branda v Apokalypse, nic to nemění na mém učarování pro tento film a speciálně pro duo Francis Ford Coppola - Rober Duvall. Francisovi vděčím za krásný a nadstandartní filmový zážitek a Robertovi - vlastně za to samé, ale především za jeho jízdu na motorce před jedoucím autem Shirley Knightové. No prostě nááádhera.

• 25.2.2007  13:59

Tak tohle si užiju. Neměl jsem v úmyslu psát k tomuto filmu své postřehy, zhruba do chvíle, kdy na scénu vešli, lépe řečeno doplachtili tzv. mozkomoři (to je tak děsivé pojmenování, tohle "mozkomoři", že se z toho budu aspoň týden pravidelně pomočovat), no a já pochopil, že budu muset být buď na Amazonských drogách, nebo jsem to letos s tou marihuanou přehnal. K mé smůle jsem dokoukal i zbytek, abych ve finále nabyl dojmu, že chyba nebyla ve mě, nýbrž ve filmu, mohu - li tady o něčem podobném vůbec hovořit. A já myslím, že nemůžu. Takže, abych objasnil tři hvězdy, které jsem téhle reklamě na nejrychlejší koště světa milosrdně udělil: Zasloužily se o to scény s panem popravčím (sympaťák téměř jako já), geniálně komické zvraty v chroptící chýši, kde se postupně setkal téměř celý učitelský sbor a taky za atmosféru, která občas vykoukne z nějaké černé díry, kam se, střídána nechtěně legračními klišé po většinu filmu vytrácí. Ehm, zapoměl jsem pozanmenat, že Johna Cleese jsem se nedočkal (abych se vyhnul případným nadávkám, kterým se tak jako tak nevyhnu: byl buď vystřižen, nebo je to moje chyba, asi jsem ho přehlíd) a postavy z předchozích dílů se na mé obrazovce míhaly rychlostí takřka světelnou (Tedy skoro jako jako v Twin Peaks:Fire walk with me). Výslekem toho je smutek, který bez špetky svědomí oddělal ideu, že tuhle sérii někdy dokoukám.

• 16.1.2007  11:42
    DumbLand (TV seriál) (2002)

Možná se mi to tak líbilo, protože neumím anglicky. Možná, že jsem do Lynche takový blázen, že ohodnocuji pěti hvězdičkami i docela špatný film. Ale to jsou jen spekulace. Dumbland je úžasný, skvělý, stupidní a hloupý. Prostě pět hvězd. Přeberte si to. (Pokud chcete.)

• 16.1.2007  11:37

Bylo to neuvěřitelně uhrančivé... Hollywood, zářící tmou tisíci okny rozsvícených pokojů, až to vypadá, jako by se nebe s hvězdami zrcadlilo v jeho bulváru. A do toho hudba, nejkrásnější hudba, kterou jsem kdy slyšel, doprovází automobil po spící silnicí - Mulholland Drive. Jenže zlo, co se ukrývá pod povrchem, se právě v takovýto okamžik probouzí a dovoluje tajemným postavám vynořovat se za zdmi restaurace Winkies, kovbojům na osamělých rančích se smrtelným klidem recitovat zneklidňující filozofie, infantilním důchodcům měnit velikost a posluchačům v jednom zvláštním klubu zaslechnout hudbu, přestože v něm není kapela. Myslím, že v případě MULHOLLAND DR. můžeme mluvit o filmu, který přestal být rozpohybovanými obrázky, a stal se neuchopitelným pocitem.

• 16.1.2007  11:15

Jediný důvod, proč jsem k tomuto skvostu ještě nic nenapsal, je fakt mé nynější tvůrčí impotence. Netkví v tom, že bych byl z tohoto snímku znechucen, nebo na rozpacích. Tohle je giniální v každém směru... Všimli jste si podlahy v Henryho domě? Je shodná s podlahou červeného pokoje ze seriálu Twin Peaks. Po prvním shlédnutí jsem si říkal, že tohle už si hned tak nepustím, ale zřejmě se ze mě stal šílenec a začínám toužit vidět to znovu. Když si tak čtu tenhle komentář, říkám si, že by mohl klidně fungovat i jako odstrašující příklad toho, co může Mazací hlava udělat s relativně normálně smýšlejícím člověkem. Nemyslíte?

• 16.1.2007  11:05
    The Amputee (1974)

Originální, surrealistické a daleko lepší než přeceňované řezání oka v Andaluském psovi. Mě se to zkrátka líbilo.

• 16.1.2007  10:59
    Babička (1970)

Geniální. Geniální. Něco takového jsem od Davida neviděl a pochybuji o tom, že ještě někdy uvidím. Začátek mi trochu připomínal Švankmajera, ale vážně jenom trochu, neboť Davidův styl je těžko zaměnitelný s kolegiem soudobých režisérů. Přestože mi Youtube zprosředkovala pouze šest minut z tohoto pochmurného, psychodelického skvostu, myslím, že pro plné ohodnocení pět hvězdiček zoufale nestačí. Na druhou stranu, kdybych porovnával Babičku s kterýmkoliv novým Davidovým filmem, musel bych konstatovat, že do mého milovaného režiséra zaťala dráp komerce, a to dráp pořádně velký.

• 29.12.2006  16:04
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Detektiv NYPD Ray Vecyo je nejlepší vyšetřovatel všech dob!!! A Jessica se může zahrabat i se svým psacím strojem. Některé zápletky jsou sice při nejmenším naivní, ale jsou plně vyváženy Kanadskou dvojicí “slušný jízdní policista a hluchý vlk Diefenbaker“. A mimochodem, na rozdíl od ostatních, mě se prdící konstábl Leslie Nielson zdál velmi směšný.

• 24.12.2006  18:49

Ale nebylo to špatný. K mému překvapení, který na to šel jenom kvůli ústřednímu hereckému duu a hlavně Alanu Aldovi, kterému to dlužím za krásné chvíle, strávené před obrazovkou, když byl ještě Hawkeym Piercem. Jenom bych vytkl, že elektrický šok ve vaně je vážně jenom laciné zalepení huby těm, co by pátrali po vysvětlení Nickova "obdaření". Připadá mi to, jako kdyby impotetní scénáristé prostě nevěděli, jak to odůvodnit, a natočili první možnost, která je napadla.

• 24.12.2006  15:14

Spíš je to čtyři a půl, ale vzhledem k tomu, že by mě pak strašil nějaký duch ( ještě k tomu Tureckého původu) unáhlil jsem se k pěti. Nemám rád Felliniho, nemám rád Italy, ale tohle se mi kupodivu líbilo.

• 24.12.2006  14:18

Úvodem bych chtěl zmínit, že Julee Cruise má hlas jako anděl - přestože jsem anděla ještě nikdy neslyšel, a někdo může dokonce pochybovat o jejich existenci; každopádně bych toto přirovnání dále nerozebíral a patřičné kacíře odkázal na film City of Angels;). Hudba je dokonalá a děj, korigovaný taktovkou Davida Lynche ji bezchybně doplňuje. Nebo je tomu snad naopak? Hlavní je, že psychicky narušený divák se dobře baví. Já se bavil nadmíru dobře.

• 24.12.2006  14:08
    Abeceda (studentský film) (1968)

Mé první setkání s Davidem jako animátorem. Dopadlo to vcelku dobře, ale nevidím důvod pouštět si to znovu, už kvůli závěrečné scéně.

• 24.12.2006  14:06

Myslím, že mých pět hvězdiček dává jasně na jevo, co je jejich autor zač. Ano, nebojím se přiznat, že mě ty divné postavy, divné události a prostě divnost sama na Lynchových filmech tak strašně baví. Zběsilost v srdci je BEST OF DAVID a možná i BEST OF CINEMATOGRAPHY. Tento film mi naprosto sednul a dodnes sháním po obchodem sako z hadí kůže...

• 24.12.2006  14:00
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Sledování Twin Peaks bych mohl komentovat jako "nejkrásnější období svého života". Alespoň tedy co se týče sledování filmů. Některé díly byly sice slabší a mezi nimi pak ty Lynchovy působily jako drahokamy mezi sopečnými Tufy, ale TA ATMOSFÉRA, postavy a Badalamentiho hudba přebily mnohé. Je to prostě kult a kdybych mohl, dal bych i šestou hvězdičku. Možná i sedmou. Klidně i devátou. Ale nemůžu.

• 24.12.2006  13:50

Velmi slibný začátek něčeho, co přerostlo v legendu. Víc neřeknu, odcházím si koupit bezhlučné kolejnice pro své záclony.

• 24.12.2006  13:48
    Sloní muž (1980)

Původně jsem se na film díval jenom kvůli Anthony Hopkinsovi, jež mě vyrazil dech v Mlčení jednoho všeobecně známého skotu, a navíc jsem se prvního setkání s Davidem Lynchem vcelku dost děsil. Nebudu chodit kolem horké kaše, případně zpáleného kapra (když jsou ty Vánoce) a řeknu to na rovinu: Nádhera, skvostnost, nádhera a ještě jednou nádhera! Sám nemůžu uvěřit, že jsem si na začátku clonil zrak rukou. Oba hlavní protagonisté hrají doslova o život a chvílemi jsem si připadal jako divák nějaké opery, uspořádané pro samotnou královnu Viktorii. Lynchova režie je opět osobitá, pohlcující a co je hlavní, ve správných okamžicích děsí i dojímá. Skrátka, Oscary toho roku absolutně zabloudily.

• 24.12.2006  13:12
    Modrý samet (1986)

Jak už prohlásil Mick Jagger, jedná se oprvdu o "Americký mistrovský kousek", který už David zřejmě nikdy nepřekoná. Film je doslova nasáknut temnou atmosférou, plnou zla, vyčkávajícího někde hluboko pod zemí, zakopáno pod červenými růžemi a žlutými tulipány. Dennis Hopper nádherně přehrává a doplňuje film o další originálně šílenou postavu, kterými se to v Lynchových filmech jenom hemží. (Co si budeme nalhávat, vždyť to na něm tak zbožňujem.) Jednou uvidíte záběr přímo bijící do očí svou zbytečností, což však kladu za vinu nemilosrdným producentským nůžkám. Nebudu nijak přehánět, když řeknu, že se jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem doposud viděl, ve svém žánru (pokud jej jde s určitostí identifikovat) ovšem jasný vítěz.

• 6.11.2006  17:41
    Duna (1984)

Hodnotím první polovinu Extendet version, zbytek shlédnu až mi pojedou titulky. Možná, že některé šokuji následujícím výrokem, ale když uvážím, že můj komentář bude někde úplně vespod a tudíž ho málokdo uvidí, unáhlím se: První setkání s baronem a jeho synovci je nejlepší scénou v dějinách kinematografie! Bože, to byla síla. Uf a je to venku. Přiznám se, že Duna (aspoň její první polovina) je fenomenální, plná těžké ocelově šedé atmosféry odcizení ( trochu připomínající Eraserhead a Sloního muže) a strachu z pomalého plynutí, které v sobě jakoby skrývalo něco děsivého. U scény, kdy Paulovi popelnatí ruka, u originální úvodní obrázkové sekvence nebo vévodova zranění doktorem (a zároveň Benem z Modrého sametu, co umí tak krásně zpívat...) takřka slintám blahem. Navíc má tento film nejúžasnější začátek, jaký může pohádkovo/sci-fi film mít a to pomalý nájezd kamery do knihy, takže si divák připadá, jako by byl přímo unášen do toho úžasného a kouzelného světa Herbertovy Duny. Skvostné, tleskám, možná to neslyšíte ale já opravdu tleskám. Mimochodem, myslím si, že bitevní sekvence byly schválně tak nehorázně špatně natočené, což jen podtrhuje mistrův vytříbený talent. Dodíval jsem to a můj názor to jen upevnilo. Bohužel jsem neviděl souboj Paula Atreida s baronovým synovcem, kterého ztvárnil Sting. Ale i tak, jsem nadšen, spokojen, děkuji.

• 26.10.2006  14:08
    Lost Highway (1997)

Nevím, jak patřičně definovat pocit, rozlézající se mi v hlavě po shlédnutí LOST HIGHWAY. Nevím, jestli se mi to vůbec líbilo, i když je to nesporně umělecké a navíc i po všech stránkách kvalitní dílo. Nevím už zkrátka vůbec nic...

• 21.10.2006  12:14

Myslím, že hlavním důvodem, proč tenhle film majorita z vás tak odsuzuje, tkví v tom, že si jej v hlavě nutně transformujete do hororu. Po přečtení zdejších komentářů jsem od filmu čekal béčko se snahou zaujmout prostředím první světové války, ale dostalo se mi (na to, že se jedná o debut) vcelku kvalitní podívané, a to nemluvím pouze o napětí, ale i o nasnímání (bohužel jediné, protože už nezbyly peníze) bojové sekvence. Horor to jistě není, ale myslím, že to nebylo ani režisérovým záměrem. Michael Basett natočil psychologický thriller s mnoha originálními nápady, jmenovat bych mohl například ten s hlínou země nikoho, krvácející cizí krev miliónů zbytečně padlých, či úžasnou surrealistickou vizi bojiště jako přírody, používající proti člověku ostnatý drát, tedy jeho vlastní vynález a nechvalně známý symbol zákopové války. A při scéně s německým pěšákem v bahně mě, než se vše prakticky vysvětlilo, opravdu mrazilo v zádech. Jo a abych nezapoměl, Mrtvá hlídka je rozhodně lepší než Bunkr, nejen proto, že si narozdíl od něj na žádnou pafilozofickou sondu nehraje...

• 21.10.2006  02:16

Poprvé to pro mě byl jenom velmi dobrý film... Podruhé už jsem nekroutil hlavou nad vámi toliko užívaného termínu "kultovní" a též se stal jedním z vás, co propadli tomuhle "magorovi z videopůjčovny". PF je víc než vhodným kandidátem na prestižní místo ve filmotéce kteréhokoliv individua, popřípadě existence, jež alespoň jednou v životě zavadila o pojem "filmová kultura", tedy i Hellblazera:)))No, abych to zkrátil - podívejte se na to, vy, jež jste se s tímto výtečným dílem něměli tu čest seznámit, nebo na vás uvalím svou pomstu a vy seznáte, že jméno mé je... Já si to jdu pustit potřetí.

<< předchozí 1 2