Velryba (2022)

Toto bolo tak osobné, že sa mi nechce riešiť forma (inak výborná). Tiež som čas od času rovnako nastavený ospravedlňovať sa všetkým okolo niekedy iba tak "zo zvyku". Lebo človek si nad sebou vie zlomiť palicu. Ale vytiahnuť z duše to dobro. To nedokáže každý, tobôž človek, ktorému je jasné, že to má za pár. A zároveň nezatrpknutý na celý svet, ba priam naopak. "People are amazing". S tým nesúhlasím, ale amazing je že tomu verí aj zdevastovaný človek. PS: Brandon famózny.

Black Adam (2022)

Rozmýšľal som nad 4 alebo 5, ale vlastne som dostal nad rámec priam priehrštie megalomanskej tupej zábavy. Nezávidím ľuďom, čo tie viac či menej skryté vtipy majú za trápnosť. Ale budiš. Každopádne Dwayne potvrdil prečo je tam kde je a Pierce taktiež.

Údolí mrtvých (2020)

Masterpiece a originalita v toľkých ohľadoch a absolútne bez šablóny. Humor, horor, hrdinovia, hnus. Všetko dokonalo vyvážené a hlavne v mnohom nepredvídateľné. Absolútna spokojnosť.

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Tak žalostné nepochopenie brilantného filmu sa mi už dávno nestalo. Sprvu za mňa, že "odpad!", ale po 20 minútach chillu a rozjímania mám to skoro za fullku.

Smrt na Nilu (2022)

Vôbec nie som skalný fanda, o to viac ma prekvapilo ako ma to bohovsky bavilo. Objektívne by bolo za čo uberať... Ale v poslednej dobe z nejakého dôvodu necítim potrebu. Kenneth aj napriek priehrštiam greenscreenu to dal veľmi pekne. Bol mi tu dokonca sympatickejší ako v Oriente. Predsa len tú rolu svoju postavil (min.herecky) do úplne nového svetla. + úvodná scéna.... Kulervoucí

Ambulance (2022)

Je to tupota na entú, ale kto si myslí, že tomu filmu išlo o niečo viac ako vyzerať cool, podľa mňa úplne nerozumie. Minimálne svetu, v ktorom Miško točí. Každopádne za mňa úloha splnená: Vyzeralo to SAKRA cool!

Muž z Toronta (2022)

Nehádam sa, že sa jedná o šablónovitú Hartovicu, kde hrá neschopné tupelo po boku badass týpka. Ale dialógy sú zábavné, Woody si tiež evidentne užíva momenty, keď je za totálneho vola, akcia miestami prekvapivo kulervoucí. Ale čo si zapamätám asi jediné je mlátička v gyme s vidlákmi a na jeden shot snáď 7 minút. Mňa toto vždy hrozne dostane, lebo ten film je priemer, to si neklamme. Nemuselo to tam byť a nič by sa nestalo. Napriek tomu, tú námahu si dali a to mi príde veľmi sympatické. Fajn. Príjemne ukončený týždeň.

Top Gun: Maverick (2022)

Príbehovo tu toho veľa nedostať, to na rovinu treba povedať. Ale KSAKRU(!) Ten film je dokonalosť sama. Sám som bol skeptický pri ceste do kina, ale prebehlo prvých pár minút a bolo jasné, že sú predo mnou 2 hodiny neriedenej radosti, akú Ti film môže dať. A tak aj bolo. Netreba mať vzťah ku predchodcovi. Toto si bohate vystačilo samo. Vďaka Ti Tomík!

Bod varu (2021)

Na jeden záber a celkom schopné herectvo. Za mňa málo

Batman (2022)

Za mňa absolútny opus. Tak dospelú filmárčinu v superhrdinskom filme som jakživ nevidel. Ako vášnivému nadšencovi komixov som neskonale rád, že sa konečne filmový tvorca dostal netopýrovi poriadne pod kožu. Za tri hodiny sa udiali max 4 akčné scény. Stačilo. Zvyšok sa prekecal a mne to k absolútnej spokojnosti stačilo. Patizón ala Kurt Cobain brilantný nápad.