TeraBum

TeraBum

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 15.6.2020  22:47

Ve svém žánru (a tím myslím béčkové televizní fantasy) je to fajn. Nečekala jsem že mě to bude tak bavit, každá postava má něco do sebe (škoda že kvůli uspěchanosti se jim ty osobnosti až tak nerozvinou, potenciál tam je). Ačkoliv to občas ujede, tak je to vizuálně dost dobré. Jediné, co bych opravdu vytkla, je kontinuita. Cestuje se tu zdánlivě časoprostorem, po první sérii nemám nejmenší tušení, jestli má ta země napříč 200 km nebo 5000 km. Jde to z extrému do extrému: spoustu věcí si člověk musí domyslet, a u některých jsme vedeni za ručičku (viz neustálé problikávání očí "měňavce", abychom náhodou nezapomněli, že to je měnavec.) Jak tu někdo psal v komentářích, ze střihu je cítit, kde přesně byly reklamy. Jak říkám, béčkovému televizním fantasy odpustím leccos, hlavní je že mě to bavilo, ale proboha, to neměli při natáčení vedoucího skript??? Že má někdo jednou otočenou hlavu jinak v jednom záběru, to se odpustí, ale když se to děje každých 5 minut, to už trochu bije do očí. Navíc ta absence zranění po všech těch pádech a rvačkách... Inu, zkritizovala jsem to mnohem víc než jsem měla v plánu, ale i tak to nakonec hodnotím kladně, možná proto že jsem od toho nic nečekala. A navíc, já se u toho fakt hodně bavila.

• 9.3.2020  21:31

To, že po prvním díle vůbec nevím která bije, by mi nevadilo (předpokládám že se vše v pravý čas dozvím), ale to že jsem se nudila už problém byl. Navíc mi lehce lezl na nervy střih a některé scény (vážně musela Lyra na konci ten aircraft dobíhat? Když bylo jasné, že chce odjet, a navíc se objevila záhada kterou vyřeší jen když odjede?).

• 27.1.2020  23:48

Tenhle film si zaslouží větší uznání než se mu dostává: https://www.youtube.com/watch?v=nVZGUV77aRg

• 28.12.2019  00:42

Viz Praxis: Jakožto nečtenář a nehráč se v tom už začínám konečně orientovat ;) Docela by mě zajímalo, jak bych to vnímala, kdybych už předem nezjistila, že tam jsou tři časové linie. I s touhle vědomostí jsem si až s tímhle dílem konečně ověřila, že vím co se děje, navíc jsem v průběhu boje doslova pauzla netflix a šla googlit co je to sakra the law of surprise a proč jsou z toho všichni tak v šoku, ale hele... i přes tohle mě to hodně baví a to o něčem svědčí.

• 22.11.2019  22:57
    Podivuhodné interiéry (TV seriál) (2019)

Spadla jsem na Netflixu do černé díry dokumentů o bydlení, interiérech a stavění domů, a Amazing Interiors je z nich všech nejlepší z prostého důvodu: absence moderátora. A tím pádem absence citového ždímání a opakování informací stokrát dokola. Od dokoukání nedělám nic jiného, než že brouzdám po Netlixu a hledám něco podobného, zatím bez úspěchu.

• 21.10.2019  21:53

Po druhém shlédnutí musím ubrat jednu hvězdu. Jako "feel good movie" je to fajn, ale Craigova "deprese" vyléčená uvědoměním si že člověk si musí užívat maličkostí a dělat co ho baví... normálně se mi podobné pointy líbí, ale ne, když se několikrát ozve slovo deprese, a je to celé zasazené do kontextu psychiatrické léčebny, kde jsou drtivé většině podobné moudra tak akorát na dvě věci. Možná právě o to šlo, o ten kontrast, a o to, že slovo deprese je v řeči běžně používáno ne jako diagnóza. Možná. Možná že když se na to podívám potřetí, nebude mě to tak iritovat. Možná mě nebude iritovat, že Craig se dal na umění, dostal holku a užíval si života, zatímco poslední záběr na Bobbyho mě nutí přemýšlet, jestli se náhodou nepokusí zabít po sedmé. Pravděpodobnější ale je, že si přečtu knižní předlohu. Až tak feel good movie to na třetí shlédnutí není.

• 28.9.2019  23:15
    Politik (TV seriál) (2019)

Trochu to v půlce ztratilo dech, hlavní dějová linie se lehce tříští, což může někoho (jako třeba mě) zarazit, ale pořád je to radost sledovat, a zakončením si tvůrci našlápli na druhou řadu, která má hodně velký potenciál. Jinak vše ostatní je tu nadprůměrné, od úvodní znělky přes herecké obsazení, a je poznat, že Ryan Murphy napsal seriál přímo pro Bena Platta, který je bezchybný. Už jenom kvůli němu si to 4. hvězdu zaslouží.

• 24.5.2019  17:05

Docela škoda, protože z toho nápadu se dalo vytřískat mnohem (mnohem, mnohem) víc. Ale na zabavení to ujde, navíc to svou pointu má (i když mohla být výraznější... a lepší).

• 24.3.2019  00:29

Není žádným tajemstvím, že ultra maratonci jsou tak trochu jinde než "normální" lidi. A Barkley to bere ještě o něco dál. Pokud děláte nějaký sport, a vůbec, pokud rádi překonáváte sami sebe, tenhle dokument určitě oceníte. "I think people who goes through this, they are better for it. They are not made of better stuff than other people, but they are better for what they've asked of themselves."

• 9.2.2019  23:41

Pořádné zklamání. Ta cca hodina věnovaná charakterizaci postav, kterou Del Toro vystříhal (viz zajímavosti), tady hodně chybí. Věčná škoda, protože ty postavy jsou v teorii hodně zajímavé, potenciál to má neuvěřitelný, ale v téhle podobě to pro mě nefunguje. Bojové scény mě netáhly natolik, abych jim tu promrhanou charakterizaci odpustila.

• 31.3.2017  23:40
    Júri!!! on ICE (TV seriál) (2016)

Tak jsem při sáhnutí na mé první a s největší pravděpodobností i poslední anime měla šťastnou ruku (díky, tumblr). Výborná hudba, krásná animace, vtip, skvělý příběh. Probudilo to ve mě už dávno zadupanou lásku ke krasobruslení. Jestli jsou všechny anime alespoň polovičně dobré jako tohle, nedivím se, že tenhle žánr pohltil tolik lidí :D P.S. při hledání informací okolo jsem zjistila, že krasobruslení bylo ještě donedávna vcelku homofobní sport, takže ode mě má tenhle seriál ještě další plusové body.

• 27.1.2017  12:11
    La La Land (2016)

Hezký film na klidný večer doma. Nic víc, nic míň. Příběh dvou lidí, kteří se do sebe zamilují potřebuje něco navíc, aby se vyšvihl do nadprůměru, a tady to "něco navíc" prostě chybí. Ústřední herci nehrají špatně, ale jsou neuvěřitelně okoukaní, muzikálová čísla mě nijak nepohltila a já si jen pár hodin po filmu nedokážu vzpomenout na jedinou melodii. U nekonečně dlouhé hádky při večeři jsem koukala do stropu kinosálu, protože kdo by to býval tušil, že zamilovaný pár narazí na překážku? Chápu, že ten svět může někoho strhnout, a přidávám plus za ten konec, ale... 14 oscarových nominací? Vážně?

• 23.11.2016  00:49
    Hra (1997)

Meh. Pozor na spoiler. Není to špatný film, natočený je dobře, Michael Dougles je génius, vtipy byly vtipné... Ale pointa filmu byla naprosto jasná a tak se pro mě celý film stal tak trochu zbytečným. Non stop dramatická hudba mě celou dobu iritovala, když jsem věděla že je to celé jenom hra (jak název velmi nenápadně napovídá). Vůbec nechápu ty komentáře o závěrečném šoku. Jo, kdyby to skončilo o deset minut dřív, to by byla jiná... Hodně slabé tři hvězdy.

• 18.2.2016  22:33
    Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál) (2016)

1. řada je opravdu hodně béčková, co si budeme povídat, ale už kolem 4. dílu se seriál začíná nacházet. Když jsem si právě ten 4. díl pouštěla kvůli jednomu gifu co jsem viděla na tumblr, neměla jsem tušení, že si tenhle seriál tak zamiluju. A jelikož na druhou řadu vyměnili trikovou společnost a herci si ujasnili, co mají hrát, Shadowhunters se velmi rychle přesunulo z kolonky "guilty pleasure" do kolonky "pleasure". Všech 6 (!) hlavních postav je zajímavých, probíraná témata úspěšně vytvářejí paralelu s reálným světem a jsou zvládnutá téměř bezchybně, navíc potenciál tohohle fantasy světa je veliký. A mohutná odezva fanoušků po náhlém zrušení je něco, co jsem v životě nezažila. Tenhle seriál na to opravdu nevypadá, ale zaslouží si mnohem víc - jak lepší hodnocení, tak alespoň 4. řadu na důstojné ukončení. Fuck Freeform, bro.

• 13.1.2016  18:31

Jakožto milovník běhu se stydím, že jsem si o Prefontainovi četla až po shlédnutí tohohle filmu. O to víc se ale prohloubilo mé zklamání. Pseudo dokumentární styl filmu vůbec nesluší, hází všechny události do kolonky "klišé". Scény se střídají v takovém tempu, že žádná nemá přetrvávající efekt, herci tak nemají co hrát. Film je pouhou osnovou nejdůležitějších bodů v Prefontainově životě, bez jakékoliv hloubky. Věčná škoda, protože v Prefontainovi bylo mnohem víc, než film ukazuje. Zklamaná se jdu vrhnout na Without Limits snad mi to zlepší náladu...

• 15.12.2015  14:09
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Ubírám hvězdu. Seriál má neuvěřitelně silné momenty, ale čím dál tím víc si na ně člověk musí počkat a seriálem se doslova prokousávat. Mě to za to momentálně nestojí.

• 30.11.2015  22:57
    Svoboda (2001)

Až se podívám na Mrtví a Liverpool, vrátím se sem, ale něco mi říká, že ani pak to nebudu schopná ohodnotit...

• 21.10.2015  18:54

Pro milovníky Whedona a jeho hereckého ansáblu je to naprostá lahůdka.

• 11.10.2015  00:28
    Marťan (2015)

Obsahuje spoiler. Jediná scéna, kterou si pořádně pamatuju (a kterou mám hrozně ráda) z Apolla 13 je ta, kdy jeden vědec vysype krabici s věcma před další vědce, zvedne rourovitou a krychlovitou věc a řekne "potřebujeme dostat tohle do tohohle". A takový je celý Marťan. Celou dobu se objevují problémy, které se řeší s inovativním přístupem a vtipem, což na jednu stranu žene film skvělým tempem, ale na druhou stranu... Zkrátka jsem měla pocit, že být přes 500 solů sám na Marsu není až tak špatné. A to je možná trochu škoda, protože Matt Damon by na to měl, viz moje nejspíš nejoblíbenější scéna, kdy Mark mluví před startem modulu s posádkou a je na pokraji slz. Na druhou (nebo třetí) stranu, bylo fajn jít jednou na sci-fi film, u kterého se mi celou dobu nesvíral žaludek nervozitou.

• 20.9.2015  20:07

Má láska k Red vs Blue byla posledními pěti minutami této trilogie umocněna až do nekonečna. Monolog Epsilon spolu s hudbou a nádhernou animací... Já už prostě nevím, jak víc tenhle seriál pochválit. Naprosto dokonalý, uvědomující si minulé řady i když se stále vydává novými cestami, nesmírně emotivní. A to to celé začalo jako partička idiotů střílejících po sobě v kaňonu... https://www.youtube.com/watch?v=wjwGD_ytY48

• 29.3.2015  01:55
    The 100 (TV seriál) (2014)

Dlouho jsem shlédnutí tohohle seriálu odkládala, protože trailer mi přišel hrozný. Ale už po pěti minutách pilotu jsem měla jasno - přesněji v okamžiku, kdy Octavia seskočila na zem a s výkřikem "We're back bitches!" začali hrát Imagine Dragons. Nejdřív jsem myslela, že to bude mé guilty pleasure, ale z The 100 se vyklubala kvalitní podívaná. Hudba, kamera, kostýmy... Děj, který se hne kupředu každou epizodu a o zvraty není nouze, spousta postav s parádním vývojem (navíc "bílého muže středního věku" tu budete hledat obtížně)... Ale ze všeho nejvíc The 100 vyniká v tom, že se všechny postavy pohybují v šedé morální zóně. Ze zvyku jsem se ze začátku snažila škatulkovat lidi na Arše na hodné a zlé, a po pár dílech jsem si uvědomila, že je to nemožné. Není tu dobro a zlo, všichni dělají strašné věci, všichni mají své důvody, které jsou velmi často pochopitelné, a o to víc je to občas děsivé sledovat. A už jen za tohle si The 100 zaslouží plné hodnocení. ►She made a choice. Like executing people for stealing medicine and food... like sucking the air from the lungs of 300 parents so they could save their children. We have to answer for our sins.◄

• 15.1.2015  18:00
    Knihovníci (TV seriál) (2014)

Seriál jsem začala sledovat kvůli mé lásce k Noahu Wyleovi, ale světe div se, i bez něj se mi to líbí. Seriál se nebere vážně, všechny hlavní postavy jsou vtipné a mají něco do sebe a a já se nemůžu rozhodnout, kterou mám radši. A to se zas tak často nestává.

• 9.1.2015  01:04

Before there was Red vs. Blue, there was Project Freelancer. Ačkoliv byl konec předchozí řady (8. - Revelation) naprosto skvělý a (alespoň pro mě) naplňující, jsem zatraceně ráda, že série pokračuje. Nové flashbacky nám ukázali projekt Freelancer v době své největší slávy, přibylo ještě víc parádní akce, ale hlavně přibyly skvělé postavy, o kterých už bylo hodně řečeno, ale až teď jsme je konečně mohli vidět v plné parádě. Je skvělé vidět, že celá série byla už od začátku promyšlená a ukázali se nám události, o kterých byla letmo prohozena jedna věta kdysi v 6. řadě. Spolu s úzce navazující desátou řadou patří Project Freelancer k tomu nejlepšímu, co kdy Rooster Teeth udělali. A nesmím taky zapomenout na skvělý soundtrack, který je, stejně jako všechno ostatní v Red vs. Blue naprosto perfektní/skvělý/parádní. Na tohle mi už prostě docházejí slova. https://www.youtube.com/watch?v=1Lmhb_AEX5Y

• 4.1.2015  00:26

Prvních pět řad tvořící jeden příběh je narozdíl od pozdějších řad čistou komedií, ale zároveň nenápadně připravuje základy pro jeden z nejpromyšlenějších příběhů, který jsem kdy sledovala. Postrádá to sice silný příběh a stále výraznější hloubku dalších řad, zato je tam tolik vtipných momentů, že se to nedá sledovat jen jednou.

• 4.1.2015  00:18

První řada Red vs. Blue která mě doopravdy rozbrečela. Dokonale vyvážený, stále silnější příběh, nově animované bezchybné bojové sekvence a obrovská porce humoru. Není co vytknout.

• 2.1.2015  16:59

Jeden z největších, nejpromyšlenějších a nejgeniálnějších plot twistů, který jsem kdy zažila. Kam se hrabou seriály a filmy s hromadou peněz a bandou scénáristů. Parta kamarádů dokázala částečně zachovat vtip z The Blood Gulch Chronicles a zároveň přidali na vážnosti. Už se nedivím, že Rooster Teeth získalo takovou popularitu. A já jsem nadšením bez sebe, že mám před sebou ještě minimálně 6 řad.

• 18.12.2014  21:44
    Love song (2013)

Obsahuje spoilery. Hlava mi říká, že Begin Again je průměrný, obyčejný film, který potěší, ale nic víc. Jenomže. Ústřední písničku Lost Stars jsem slyšela v obou verzích tolikrát, že než jsem se koukla na film, stačila jsem si jí téměř ohrát. Potom ve filmu zazněla ještě několikrát a stejně, stejně když na konci konečně zazněla v plné verzi Adama Levina, řekla toho (spolu s reakcí Gretty ) mnohem víc než sebelepší scénář. Žádná nucená pointa, skvělý Mark Ruffalo, ostatní písničky taky fajn. A fakt, že Gretta nemusí skončit v obětí chlapa aby měla šťastný konec... za tohle všechno si Begin Again čtvrtou hvězdu zaslouží.

• 16.12.2014  22:03
    Last Days (2014)

Krásná animace, ale především žádné zbytečné řeči okolo ani hra na city. Jen jasně daná fakta a šikovné zpracování, které dalo vyniknout pointě. Takhle se má upozorňovat na problémy.

• 14.12.2014  01:50

Vše, co miluju na Garden State se objevilo i tady - neobyčejný scénář, perfektní soundtrack a v neposlední řadě skvělí herci s Braffem v čele. Ale narozdíl od výše jmenovaného, téma Wish I Was Here se mě tolik nedotklo, nedokázala jsem si v něm pro sebe moc najít. Mám takové tušení, že za pár let se to změní. Film je to každopádně příjemný a já doufám že Braff natočí další filmy v podobném duchu, protože se na to kouká hrozně dobře. Silné 3*.

• 13.12.2014  22:27

Miluju Simona Pegga, miluju Dylana Morana a miluju běh, ale tohle prostě nefungovalo. Škoda, kdyby se to vyhnulo typickým věcem které prostě musejí být v každé romantické komedii, mohlo z toho něco být.

<< předchozí 1 2 3