A Fantastic Fear of Everything (2012)

Tak toto bola nečakaná parádička. Originálny a skvele spracovaný snímok, ktorý dokáže po celú dobu baviť. Keď začalo hrať The Final Countdown, tak som sa skoro posral. :D Proste perfektný timing. A tvorcom to pochopiteľne počas filmu vyšlo hneď niekoľkokrát. Okrem toho je tam prvú polovicu celkom dobrá strašidelná atmosféra. A k tomu skvelý Simon Pegg. Silno doporučujem! 9/10 PS: Samozrejme, nič pre mainstreamových fanatikov.

Boj o moc (2018) (seriál)

Dráma o rodinke miliardárov a ich boji o rodinný biznis. Jedna z najzábavnejších vecí aké som kedy videl. 10/10

Empire State (2013)

Jedna z tých nudných drám podľa skutočnosti, ktorá by obstála možno ako TV film. BTW: Dwayne je vo filme pár minút, Emma snáď ešte menej.

Flash (2023) odpad!

Rešpekt tomu, kto strihal finálny trailer, pretože ten nevyzeral vôbec zle a takmer(!) ma vyhnal do kina. Ale nakoniec som sa nedal nachytať. A nielenže som dobre spravil, ale vlastne som si mohol kľudne odpustiť aj ten stream, pretože takú nálož hovien som fakt nečakal ani v najhorších snoch. Seriálový Flash (minimálne prvá séria) je vo všetkom asi tak miliónkrát lepší. Jediná dobrá vec tu bol moment Supergirl a jej "What did you do?!" To fungovalo super a na pár sekúnd som aj dostal zimomriavky. Inak všetko ostatné je nie že zlé, ale rovno úplne katastrofálne. Scenár totálny bordel, cgi na úrovni videohernej grafiky, hudba otrasná (možno okrem Batmanovho motívu, ktorý tam zaznie raz alebo dvakrát), humor na úrovni dementných béčkových komédií, akcia nudná... Za tie nadšené reakcie pred premiérou musel Zaslav porozdávať iné milióny na všetky svetové strany. Všetci zodpovední by mali dostať doživotný zákaz vo filmovom priemysle. To si fakt niekto myslel, že tento odpad je dobrý nápad? V prvom rade mal byť varovný signál už scenár od Hodson, ktorá v živote nič dobré nenapísala. Ďalší skvost od nej príde vo Fast X Part 2. Aj scenár Flasha bol asi tak na úrovni Fast série.  Ospravedlňte ma. Idem sa vygrcať.

Idiot na cestách (2010) (seriál)

Karl je najvtipnejší človek na svete!

Nadějná mladá žena (2020)

Carey hrá tú psychožienku dobre, ale film sa postupne rozpadá a z toho, čo vyzeralo ako zaujímavý revenge story s potenciálne mrazivými scénami, ktoré bohužiaľ ani raz nie sú dotiahnuté do konca, sa nakoniec vo finále stáva iba umelo vykonštruovaný blábol bez pointy. 3/10

Poprask v Yuba County (2021)

Netradičná variácia na Gone Girl. 6/10 Ale vlastne to bolo celkom fajn. Je to dosť prekombinované a kým sa predstavia všetky postavy a rozbehnú všetky príbehové línie, tak to trvá a je to aj trochu nuda. No potom druhá polovica ma naopak celkom slušne bavila. Fungoval humor aj napätie. A bolo to miestami aj nečakane drsné, konečný body count prekvapil.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ešte väčšia blbosť než šestka. Osobne som si myslel, že sa to už ani nedá, ale scenáristi tejto série sa očividne radi prekonávajú. Na druhú stranu Wan z toho dokázal urobiť zábavnejší film než bola šestka, takže to vychádza v konečnom súčte tak nejak rovnako.

Scooby Doo: Záhady s.r.o. (2010) (seriál)

Videl som asi všetky seriály so Scoobym a po dvoch sériách môžem úprimne povedať, že tu sa jedná o najlepší "Mystery Incorporated" seriál ever, ktorý si zaslúži pozornosť aj nezasvätených do tohto univerza. Ak by sa niekto odhodlal k novému hranému spracovaniu, tak by sa mal určite inšpirovať práve týmto. A čím sa vlastne líši tento seriál od ostatných Scooby Doo-ov? Je toho celá kopa. Tím, ktorí stojí za týmto dielom, sa nebál zmeniť koncept seriálu a mieriť aj na iné publikum ako malé deti. Je tam akcia, a tým nemyslím akcia, kedy sa postavy bezmyšlienkovito naháňajú s "monštrami", ale premyslená akcia, ktorá má príbehové opodstatnenie. Riešia sa tu vzťahy postáv a postavy sa tu ako charaktery postupom času aj vyvíjajú. Je tu mytológia, ktorá dáva vzniknúť zaujímavým zápletkám, zvratom a najmä hlavnému príbehu, ktorý sa tiahne naprieč celými dvoma sériami a posúva dej ďalej do tretej série. Má to fajn strašidelnú atmosféru. Jasné, fajnšmeker, s ktorým to pomaly nehne ani pri peckách ako Insidious, si to ani nevšimne. Ale verím tomu, že z niektorých častí môžu mať deti aj nočné mory. Je to vtipné. Tu a tam nejaká postava zatrúsi naozaj zábavnú hlášku. Hlavne postava šerifa tu je v podstate len kvôli tomu. Nechýba tu ani istá dávka epic momentov, pri ktorých mrazí (napr. posledné časti sérií, v jednej dostane Mystery Machine aj military upgrade) a banda tu má aj svojho archnemesisa. Navyše nie všetky záhady sú klasické "záhady", ale príde rad aj na poctivé "supernatural". Doporučujem každému a neviem sa už dočkať tretej série. 5/5 BTW: V žiadnom prípade nepozerať s dabingom.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

„Nepozeraj sa na stenu, pozri sa von oknom.“ - Karl Pilkington a jeho názor na umenie