Mleako

okres Kladno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.5.2019  09:02
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Jedna z těch povedenějších televizních pohádek z poslední doby, kterou nemám nutkání hned přepnout, když zrovna běží v televizi. Kluse sice moc nemusím, ale do téhle pohádky sedl dobře a spolu se zbytkem sympatického hereckého ansámblu a poměrně vtipným scénářem mě bavil celou dobu.

• 29.12.2018  22:44
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Řemeslně dobrá, ale po dějové stránce veskrze průměrná ničím nevyčnívající pohádka.

• 2.5.2018  17:08

Nejlepší Thor a skvělá Cate Blanchett, ale... Ubrání na vážnosti a víc humoru naprosto schvaluji, na thorovskou nabubřelost a rádoby epičnost jsem alergický, akorát by ten humor nemusel být tak infantilní a násilně tlačený v téměř každé druhé scéně. Nepůsobí to vůbec přirozeně a ta snaha udělat z toho další Guardians je až moc očividná a násilná. Většina postav pak působí jako karikatury sebe sama s pudingem místo mozku. A trochu jsem se pousmál, protože Marvel opět musí plnit kvóty, takže po Heimdallovi už do Asgardu přibyla i Valkýra, která není modrooká blondýna.

• 9.4.2018  15:02

Tonda Blaník funguje dobře v krátkometrážním epizodním formátů, ale celovečerák neutáhne. Je tu spousta dobrých fórů a narážek, ale i spousta vaty a hlavní spojovací dějová linie je příliš násilně sbitá dohromady.

• 2.1.2018  10:51

Dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Pokroucená legenda o Artušovi s šíleným střihem ála Snatch nebo Sbal prachy a vypadni. Zní to sice šíleně, ale na plátně to funguje a děj pěkně odsýpá. Výhrady mám ale k druhé polovině filmu, protože od té doby, co Artuš vytáhne meč z kamene, začne být děj strašně zkratkovitý a zejména finále je neskutečně uspěchané. Je to škoda, protože kdyby byl děj lépe rozvržen na časové ose, mohlo to celé dopadnout mnohem lépe.

• 2.1.2018  10:42

Stejně jako u Lego Movie má i Batman skvělou animaci, bláznivé vizuální nápady a spoustu skvělých vtipů a popkulturních referencí. Tentokrát je tu ale až moc infantilního prvoplánového humoru a film jde trochu násilně přes hranu únosnosti. Starší ročníky si tu stále najdou své, ale Lego Batmana tentokrát ocení spíše dětské osazenstvo.

• 31.5.2017  07:04
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Postava Iron Fista byla odpovědí na tehdy populární vlnu kung fu filmů a seriálů a je tedy dost poplatný době svého vzniku. Od seriálu by tedy člověk očekával jednoduchý příběh o sirotkovi, kterého v K'un-Lunu x let učili soustředění, vyrovnanosti a boji, a snaží se opět najít svoje místo v moderním světě, který bude prošpikovaný souboji se skvělou choreografií. Bohužel se nekoná ani jedno. Prvních pár epizod ještě šlo, ale pak se z toho staně rozplizlá kravina, děj přestaně absolutně dávat smysl, Iron Fist se chová jako emocionálně labilní děcko a ne jako člověk, kterého x let trénovali v klášteře, většina postav je naprosto nekonzistentních a lítá z jednoho extrému do druhého a jediný, kdo tam dává smysl je Night Nurse. Navíc tu chybí pořádný záporák, který by táhnul děj kupředu. Choreografie soubojů je taky odfláknutá a oproti Daredevilovi o několik úrovní horší. Za mě obrovské zklamání a doufám, že Defenders zase zvednou laťku podstatně výš.

• 3.4.2016  08:25
    Kick-Ass 2 (2013)

Slabší předloha druhého dílu se podepsala i na kvalitě filmu. Tempo místy pokulhává a zbytečně se filozofuje, což do takového filmu nepasuje. Navíc tomu chybí lehkost Vaughnovi režije a Wadlow to nezvládá ukočírovat s takovou gácií.

• 2.4.2016  23:50
    Deadpool (2016)

Oproti Kick-Ass o dva levely horší, ale pořád je to zábavná nekorektní hláškařina. Jen ti X-Men jsou tam trochu zbyteční a hlavní záporák je celkem nevýrazný.

• 26.1.2016  11:16
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Po první sérii dávám zatím 3*. První půlka série je dost utrpení a opravdu blbina pro děti, ale od půlky se to opravdu kvalitativně hodně zlepší a poslední tři epizody jsou Star Wars jak vyšité. Jsem zvědavý na druhou řadu.

• 5.1.2016  20:55

Když použiju hudební přirovnání, tak Force Awakens je skvělá cover verze epizody IV. JJ do toho přidal něco svého něco poupravil, ale v základu je to prostě pořád až příliš podobný New Hope.

• 18.11.2015  14:30
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První série 5* - skvělé postavy, skvělé obsazení, ponurá atmosféra a povedený scénář. Druhá série 3* - o poznání slabší scénář i postavy a je to celé takové rozhárané. Pořád je to o úroveň lepší než většina televizních kriminálek, ale ve srovnání s první řadou slabota. Celkově to vychází na 4*, ale kvůli skvělé první řadě nechám 5*.

• 31.8.2015  21:18
    V hlavě (2015)

Nejlepší pixarovka za posledních několik let.

• 29.8.2015  11:59
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Občas je to opravdu trochu natahovaná splácanina, ale sympatický herecký ansámbl, skvělá výprava a temná atmosféra špinavého viktoriánského Londýna to celkem obstojně kompenzují. A Eva Green si to prostě dává. Za mě slabší 4*.

• 21.7.2015  11:20
    A dost! (TV pořad) (2012)

Přehlídka demagogie a pořad, který jen zbytečně plaší lidi. Tuna si záměrně vybírá jen negativní tvrzení z wikipedie a to "ale", které za danou informací pokračuje nikdy nezmíní. Záměrně si vybírá jen ta fakta, která se mu hodí a která budou neznalé lidi šokovat. Viz třeba tvrzení: "Kyselina benzoová se může odbourávat na benzen, který může způsobovat rakovinu." Nikdy ale neřekne, že se látka uvolňuje jen v tak miniaturním množství, že to nemůže lidské tělo ovlivnit. Vždy v pořadu padne, co je tam za aditiva, ale nikdy nepadne že jejich limity jsou stanoveny záměrně na tak nízké hranice, aby to zaručeně neovlivnilo lidské zdraví a že aditiva výrobce taky něco stojí a nesypou je zbůhdarma všude jen proto, že můžou. Jakožto studovaného potravináře mě tenhle pořad uráží a považuji ho za potravinářský bulvár.

• 3.7.2015  16:10
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Zatím nejlepší marvelovkou je seriál od Netflixu. Těším se na druhou sérii.

• 11.4.2015  18:11
    Gotham (TV seriál) (2014)

Po 13 epizodách musím konstatovat, že Gotham je pro mě mírným zklamáním. Má to celé takovou podivnou jakoby lehce komediální atmosféru ala Smallville přitom z toho mohla být skvělá temná kriminálka, ve které DC mohlo prozkoumávat minulost všemožných nesuperhrdinských postav svého komiksového universa a následně z toho těžit i v celovečerních filmech. Materiálu pro podstatně kvalitnější dějovou linku by se určitě našlo dost. Ve finále je z toho takový podivný hybrid mezi kriminálkou a představovačkou budoucích Batmanových záporáků. Není to úplně špatné, ale mohlo to být prostě mnohem lepší. 3*

• 21.2.2015  11:43
    Kmotr (1972)

Solidní adaptace knihy, skvělý film, ale nepovažuji ho za jeden z nejlepších všech dob. Možná je to způsobené tím, že jsem film viděl až po přečtení knihy.

• 22.12.2014  22:30

Transformers ve fantasy kabátku. Celkem dobře se na to dívá, ale jinak je to slátanina, kde moc věcí nedává smysl. A navíc to po trikové stránce vypadá mnohem hůř a nereálněji než víc jak deset let starý Pán prstenů.

• 27.9.2014  23:30
    Babovřesky (2013)

Asi takhle... je to nevtipná, nudná, hloupá přehlídka filmového nevkusu a stále nechápu, proč na to šlo do kina tolik lidí. Na druhou stranu ale musím uznat, že už jsem viděl i horší filmy, takže uplný odpad dát nemůžu.

• 29.8.2014  11:07

Ne že bych od filmu, kde se bijí obří roboti s obříma nestvůrama, čekal psychologické drama o pilotech trpících PTSD, ale scénář tohohle filmu je opravdu debilní. Ta hloupost z filmu celou dobu doslova stříká, jedno klišé následuje další a měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Dávám 2* za vizuální stránku, protože CGI je opravdu špičkové a vydařené, ale jinak je to bída.

• 26.3.2014  23:59

Po vizuální a technické stránce tomu není co vytknout. V tomhle ohledu je to geniální a v 68. roce z toho museli být tehdejší diváci úplně na větvi. Ale ty zbytečně natahované scény, ve kterých se v podstatě vůbec nic neděje by prostě potřebovali prostříhat a to jsem díky bohu neviděl režisérský sestřih. Díky těmto scénám se film pekelně vleče a přijde vám, že místo sledování filmu byste stihli Clarkovu knihu přečíst třikrát. A jinak je to poprvé, co jsem byl v kině na filmu dobrovolně a usínal u něj.

• 5.2.2014  18:33
    Miláček (2012)

Pattinson je gumák a celý film drží nad vodou hlavně trio hereček. Na druhou stranu jsem ale čekal, že Patinsonův výkon bude podstatně horší, takže se dá v podstatě s přivřenýma očima říct, že mě trochu mile překvapil. A po řemeslné stránce to režiséři zvládli až na volbu hlavní mužské role taky celkem obstojně, takže na ty tři hvězdy tak akorát.

• 5.2.2014  18:10

Povedené sci-fi s ujetou vizuální stylizací, kterému ani léta neubrala příliš na atraktivitě. Co se týče obsazení tak Mila byla roztomilá, Bruce ve svojí klasické poloze, která mu sedne nejlépe, Gary opět bezva záporák, ale Chris Tucker... to je idiot a všechny jeho scény z filmu bych vystříhal. Ale co naplat, Bessonovi se to tak očividně líbilo a my už s tím nic nezmůžeme:)

• 4.1.2014  14:35

Nejlepší momenty - Gandalf v Dol Guldur, Beorn, setkání s Thranduilem, Esgaroth. Nejhorší momenty - sudy, multirasová lovestory, jízda v kolečku na horkém zlatě a vůbec celý souboj s drakem.

• 7.11.2013  11:00
    Gravitace (2013)

Řeknu asi po sté to, co už všichni četli/slyšeli. Příběh to má sice prostinký a jde shrnout do tří vět, ale o tom tenhle film není. Gravity je audiovizuální technicky vyšperkovaná orgie, která vás na začátku zatlačí do křesla, a odlepit vám dovolí až po skončení závěrečných titulků. Musím Cuarónovi zatleskat, protože dynamika scén, hudební podkres, hrátky s přítomností/absencí zvuku ve vakuu a atmosféře a budování všudypřítomného napětí je tu na jedničku. A ještě musím smeknout před výkonem Sandry Bullock, kterou ve všech jejích filmech nemůžu vystát. Tady podala velmi příjemný civilní výkon a za celou dobu mě nestihla otrávit:)

• 10.9.2013  12:06

Kdo čeká gangsterku ala Untouchables, ke kterým má Gangster Squad námětem nejblíž, vybral si špatně. Tohle je prostoduchý akční film zabalený do hávu přelomu 40. a 50. let. Postavy jsou jednoduché a šablonovité, herecký potenciál značně nevyužitý, děj dost klišovitý, ale i přes ta negativa mi přišlo, že film poměrně solidně drží tempo a i akční scény jsou obstojně zrežírovány. Pro mě to byla taková příjemná nenáročná akční jednohubka v atraktivním hávu. Extra nenadchne, ale na druhou stranu ani neunaví.

• 30.6.2013  10:23
    Muž z oceli (2013)

Překvapivě mě první polovina filmu, která byla podstatně civilnější a méně okázalá (až tedy na kryptonskou část), bavila mnohem víc než to explozivní finále. Akční sekvence fajn, ale po chvíli to trhání asfaltu a bourání mrakodrapů začínalo být dost stereotypní a zbytečně natahované. Já bych osobně poslední část tak o 15 minut zkrátil, ale jinak jsem spokojený. Prohloubení Supermanova původu a osvětlení situace bylo fajn, Zod jako záporák také, Rusell Crowe se zase rval... Zbytku už asi nemám moc co vytknout.

• 9.4.2013  19:49
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Na Vikinzích je hodně vidět, že nemají tak bohatý rozpočet jako třeba Hra o trůny, ale je mu to úplně jedno. Vikingové si jedou svoji komornější, přímější a přesto napínavou linku. Je to správně drsné a dospělé (a tím nemyslím, že jsou tam každou chvíli vidět odhalená ňadra), plné zakrvácených plnovousů... Místy to akorát trochu působí, že veškerý rozpočet se utopil ve výpravě a na pořádný scénář už nezbyly peníze, protože některé dějové zvraty občas působí dost zvláštně, ale celkový dojem mi to nijak výrazně nezkazilo, takže zůstávám po dvou sériích u původního hodnocení.

• 13.1.2013  15:43
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Po prvních 2 epizodách zatím hodnotím 4*. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6