John Wick (2014)

První John Wick je skvělý žánrový film zaměřený hlavně na akci. A tak je k němu potřeba přistupovat. Musíte však Johnovi odpustit lehčí nesmrtelnost a neúnavnost, a také lehce nezvládnuté prostřihy mezi jednotlivými scénami. Pokud to však uděláte, tak vás film odmění velmi slušně natočenou akcí, doplněnou o solidní soundtrack s vcelku slušným příběhem. 4* 75%

John Wick 2 (2017)

Druhý díl Johna Wicka přináší vše co na prvním filmu bylo výborné a dotahuje to téměř k dokonalosti. Vynikající atmosféru a akci nyní doplňuje i perfektní hudba a vynikající příběh. Film má skvělé tempo a ani chviličku jsem se při jeho sledování nenudil. Příběh skvěle graduje a hezky rozšiřuje pozadí zabijáckého světa. Akce se odehrává ve vynikajících lokalitách a je velmi nápaditě provedena. Narozdíl od prvního dílu zde již nejsou tak divoké prostřihy mezi jednotlivými scénami. Tento film mi zkrátka téměř bez výhrad sedl a vůbec se nebojím říct, že se jedná o je jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. 5* 90%

John Wick 3 (2019)

Třetí díl Johna Wicka pokračuje ve šlépějích předchozích. Pořád je zde hlavní akce a je vskutku parádně natočená. Jako obvykle i zde ji doplňuje výborný soundtrack. Co mi však velmi vadilo byl příběh. Ten je rozhodně nejslabší ze všech 3 dílů. Ta odbočka v poušti si myslím, že nikoho moc nebavila, ačkoli celkem zajímavě rozšířila příběh. Co je však největší kámen úrazu je Johnova nesmrtelnost a logika postav. Občas se stane, že všichni útočníci mají střelné zbraně, ale namísto nich se rozhodnout přijít blíže a zaútočit nožem. Ale to by mi ani tak nevadilo. Co mi však vadí je, že Johna třikrát porazí a přesto mu pořád dávají šanci na to bojovat dál, aby je nakonec mohl porazit. John samozřejmě bojuje neustále naplno i přes mnohačetná zranění, ale když pak na konci spadne z 6 patra a po cestě si přerazí páteř a následně je schopný se neustále hýbat a mluvit. To už je na mě fakt moc. Mimochodem na to jak v tomhle světě dodržování pravidel důležité, je až s podivem, jak moc lidí je jen tak porušuje. 3* 60%

Lví král (2019)

Nové realistické pojetí Lvího krále bohužel postrádá to kouzlo animovaného filmu. Chybí tu dost ujetých vtipů z animáku, ať už s hyenami nebo třeba můj oblíbený taneček a Pumba ve "výřivce". Já chápu, že v rácmci realistického zobrazení nejsou tyto vtipy zrovna na místě, ale hrozně mi tam chyběly, nebo alespoň nějaká náhrada za ně v podobě jiných vtipů. Také mi hrozně přišlo, že se do sebe Nala a Simba zamilovali strašně rychle. Respektive, že hned jak se tam objevila se začala zpívat ta zamilovaná píseň. Jinak to bylo, ale super. Hrozně jsem si užil celé to prostředí a ztvárnění postav. Ten audiovizál je skutečně fantastický, i když mi chvilkami přišlo, že bylo něco málo odfláknuté. Obzvlášť teda pár scén v džungli. Za to dabing byl absolutně skvělý. Stejně jako výborný text písní. Celkově film mohu s čistým srdcem doporučit, ale lepší jako animák to není a také si nejsem jistý, jestli je film určený pro nejmenší publikum. Ona přecejen ta realističnost může občas trochu víc děsit. 4* 80%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je velmi dobře a docela originálně a unikátně zpracovaný film. Rozhodně lze prohlásit, že něco takového se u filmů nevidí každý den, a rozhodně to zase posouvá hranice kinematografie o kousek dál. Alita jako taková vypadá skutečně velmi reálně a uvěřitelně, tedy do té míry, jak jen to u animované postavy jde. Po technické stránce filmu není co vytknout. Všechno vypadá naprosto úžasně. To nejlepší na Alitě jsou pak souboje, protože ty jsou sakra kvalitně udělány a jde vidět, že si tvůrci pohráli s každičkým pohybem. Soundtrack filmu je taktéž velmi povedený. Popravdě, když nad tím tak přemýšlím, tak jediné co mi na filmu vadí je, že zatím nemá pokračování a ani není jisté, že jej dostane. To né z důvodu, že by se mi to tak líbilo a chtěl jsem toho víc, ale z důvodu, že film nemá řádné ukončení. A i kdyby odklepli pokračování, tak mám trošku obavu, za jak dlouhou dobu se ho dočkáme, protože vznik tohoto filmu trval strašně dlouhou dobu. Bez řádného ukončení tento film bohužel nemůžu s čistým srdcem doporučit a ohodnotit 5*. Jestli vznikne pokračování, tak hodnocení o hvězdičku zvednu. Takhle jen velmi kvalitní 4* 82%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

K mému překvapení to vůbec nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Ve finále, kdyby měl film lepší scénář, obzvláště pak některé dialogy jsou dost o ničem, a závěrečná "bitva" by nebyla tak odfláklá, tak by to byl i hodně dobrej film. Je však třeba říct, že obzvláště většina Hemsworthových monologů byla opravdová šílenost. Ta chemie mezi hlavní dvojicí také úplně nefungovala. Chyběl tomu nějaký moment sblížení nebo získání nějaké důvěry. Moc originálních příšerek jsme se také nedočkali. Co se však povedlo byly vedlejší postavy. Zejména pak Pawny byl absolutně fantastickej. Co hodně oceňuji je, že zůstalo původní MIB Theme, které je naprosto fantastické. A také, že ho tu dost využívali. Což je oproti třeba Craigovým bondovkám obrovské plus. Pár vtipů se také dost povedlo. Obzvláště jsem si užil narážku na Thora :-). Film sice moc nevydělal, ale žádnej velkej průser to také není. Doufám, že se jednoho dne dočkáme seriálu MIB. Ideálně od Netflixu nebo HBO. Ta látka je totiž pro seriál jak dělaná. Silnější 3* 67%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Filmu jsem se dost obával, ale nakonec to dopadlo docela dobře. Nenechte se zmást Pokemon: Detektiv Pikachu je film určený pro dětské publikum. I tak, ale věřím, že i dospělé fanoušky pokémonů film bude velmi bavit. Škoda toho, že film je totálně klišé s ještě více klišé záporákem. Taky mi vadili nerealisticky digitálně vypadající pokémoni. Pikachu ještě ušel, ale zbytek byl příšerný. Taky se ve filmu nacházelo několik nelogických chyb. Třeba když hlavní hrdina seběhne 30 patrovou budovu během 6ti vteřin. :D Co se Ryana Reynoldse týče, tak byl super, ale stylem, humorem a i hláškami, až moc připomínal Deadpoola. Což vlastně nevím jestli je dobře nebo špatně. 3* 65%

Černobyl (2019) (seriál)

Zaslouženě jeden z nejlepších seriálu v žebříčku. 5* 98%

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Good Omens je seriál, který stojí a padá na ústředním dvojici. Ta je skutečně fantastická. Zejména pak David Tennant zahrál Crowleyho naprosto bravůrně. Ale ani jeho kolega Michael Sheen v roli Aziraphalea nezůstává vůbec pozadu. Jejich scény a vzájemná interakce je to nejlepší co seriál nabízí. Všechno ostatní je však takové divné. Především je třeba říct, že je to hodně britské. A jak známo britský humor i styl je velice specifický a nemusí sednout každému. Mnoho scén se snaží být hodně cool, obzvláště ty při kterých hráli Queeni (a že jich bylo), ale také hodně scén, které jsou prostě divné až bizarní. Nejspíše to mělo vyznít vtipně nebo jako satira, ale musím říct, že ve většině případů to bylo prostě divný a nezajímavý. Ostatně divné a bizardní jsou také ostatní postavy v seriálu. Obzvláště pak postava, kterou ztvárnil Michael McKean, byla absolutně debilní. Nejvíce je tahle nevyrovnanost vidět ve druhé a třetí epizodě, kde ve druhé epizodě první půl hodinu sledujeme origins vedlejších postav, a ve třetím pak origins ústředního dua. Což je mimochodem nejlepší část celého seriálu. Po audiovizuální stránce je seriál super. Obzvláště soundtrack je opravdu skvělý. Po příběhové stránce to ovšem žádná velká pecka není. V některých scénách to ještě zhoršujě zvláštní způsob natáčení. V některých to naopak vylepšuje. Zkrátka řečeno, nebýt fantastického ústředného dua, šel bych s hodnocením o dost níž, ale postavy Crowleyho a Aziraphalea jsou opravdu vynikající, stejně jako jejich představitelé, a táhnou celý seriál. Škoda toho, že se v seriálu nachází i dost scén, ve kterých nejsou. Slabší 4* 70%

Parta z penzionu (2019) (pořad)

Po slabších prvních dvou dílech mě to celkem začalo bavit. Čtvrtá epizoda už je celkem dost dobrá. Ale oproti partičce je to takový divný no.