Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nemohu si stěžovat. Řemeslně skvěle odvedené, trikově parádní, skvěle zahrané, postavy zajímavé a zatím s přehledem nejzábavnější star wars. Příště trošku přidat na osudovosti a na příběhu a budu naprosto spokojený. 4* 85%

The Defenders (2017) (seriál)

Mně seriál dost zklamal. Děje to celé má tak maximálně na 4 epizody. Zbytek jsou vyplňovací kecy, ve kterých se neustále opakuje to samé. Chemie mezi postavami je sice výborná, ale to nezachrání plytkost celého příběhu. Seriál připomíná Luka Cageho, kde se taky nic nedělo a jen se pořád dokola plkalo a v posledních cca 10ti minutách každé epizody se konečně něco začalo dít. Když k tomu připočteme fakt, že za celou sérii jsou snad jen 3 scény co stojí za opětovné zhlédnutí. A jen poslední díl byl skutečně dobrý. Tak už je to na pováženou. Říkejte si co chcete, ale Iron fist je lepší než defenders. Nechápu proč ho lidé tolik podhodnocují. Zase tak špatný není. Krom mizerného kung-fu a faktu že Danny je najivní vůl, je to velmi dobrý seriál se skvělými záporáky. Tady se bohužel ani nepovedli ti záporáci. Válka o New York? Kde? Návrat do Kun Lun? Kde? Zničení New Yorku? Kde? V tom seriálu Ruka neudělala nic (kromě keců), co by nám byť jen naznačilo, že jsou lidé opravdu v ohrožení. Za mě tedy seriálové zklamání roku slabé 3* 47%.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Jedna z nejlepších sérií 21. století pokračuje ve své krasojízdě. Na plný počet to ale tentokrát není. Příliš mnoho věcí nevyzní, ani z půlky tak jak bylo zamýšleno. Spoustu postav bylo hrozně nevyužitých. Potenciál příběhu také nebyl zcela naplněn. Navíc mi tu chyběla nějaká větší "wau" scéna nebo nějaká scéna, která by vynikala, a proto se může zdát, že je děj filmu více plytký, než byl v minulých filmech. Což nepopírám. I tak je to pořád velmi solidní zábava. Hlavně protože posádka je prostě boží. Pokud vás bavily předchozí dva díly. Pak vězte, že sledováním určitě neprohloupíte. 4* 70% PS: Doufám, že v příštím filmu zůstane Enterprise, alespoň chvíli celá :D. To jak ji v každém díle totálně zničí už začíná být docela ohrané.

Kniha džunglí (2016)

Dechberoucí CGI, vynikající příběh, skvělá výprava a perfektní Balú :D Nic víc není třeba. 4* 85%

Legenda o Tarzanovi (2016) odpad!

Moc odpadů skutečně nedávám, ale tohle je teda filmová perlička. Herecké výkony na úrovni voskových figurín. Soundtrack nijak oslňující. Stejně jako CGI. Prvních 50 minut nudných jako prase. Nic se v nich neděje... Potom se film konečně rozjede, ale díky šílenému střihu a akcím netrvajícím déle jak 2 minuty jsem si to ani nedokázal pořádně užít. Samotný námět je špatný a vůbec se nehodí k Tarzanovi, ale celkové provedení a styl vyprávění je vyloženě strašný. A pak jsou tady ty mindf*cky jako liána co vás sveze 400 metrů, nebo Tarzan bezprostředně po totálním výprasku od gorily vtipkuje o lízání koulí, nebo sešitím jeho ran zapomocí mravenců, nebo jeho "au" po zásahu kulkou, nebo to že strhne běžící gorilu z cesty, ale škrtí se tam na přívěšku a není schopný jej přetrhnout.. nehledě na to, že on sám přívěšek napínal.. a nakonec přetržení přívěšku krčním svalstvem. Pak záběr jak George pouští kulomet, který už 5 minut nemá náboje. Koukatelné to sice je, ale nevidím jediný důvod proč by se na to chtěl někdo koukat. V tomhle filmu je zkrátka všechno špatně, proto nemůžu hodnotit jinak. ODPAD!

Pád Londýna (2016)

Takovéhle nahláškované akční filmy prostě můžu. "Co když se nevrátíte? ...Jste v prdeli." 3* 68%

Mumie (2017)

Po vynikající svižné první polovině přichází obrovské zklamání a přešlapování v polovině druhé. Bohužel jakákoliv zábava končí v momentě kdy se na plátně objeví Russell Crowe, který se nám bude snažit, ve své z daleka nejhorší roli, představit nové Dark Universum od Universalu. Od té chvíle už ani výborní herci nebo vynikající efekty, nezachrání bezradnost scénáristů, kteří nám servírují jednu snůšku nezajímavých keců za druhou. Škoda toho, neboť z první poloviny jsem byl opravdu nadšený. Slabé 3* 50%

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Série o Jacku Reacherovi je ukázka nevyužitého potenciálu. Námět na postavu Jacka mi totiž přijde naprosto brilantní. Samotný Jack však svojí legendární pověsti dosahuje pouze v úvodu filmu v klasické úvodní "akcičce". Jakmile pak totiž začne případ filmu, tak se Jack rázem promění v průměrného nijak vyčnívajícího agenta. Nehledě na to, že ten případ taky stojí docela za starou belu. Postava Jacka Reachera má podle mě potenciál stát se výborným hybridem Sherlocka Holmese a Jasona Bourna, popřípadě Bryana Millse. Ale chtělo by to někoho kdo s postavou umí opravdu výborně pracovat a kdo umí vytvořit případ jenž by nebyl jedno velké klišé a zároveň Jackovi vytvořit dostatek momentů, aby mohl ukázat co v něm opravdu je. Jak jste už asi pochopili film je průměrný až hanba a má strašně pitomý klišé scénář. Bohužel ani akce vás příliš neoslní. Na jedno podívání to ale docela ujde. 3* 50%