NightPorter

Česko

• 16.9.2015  22:18

5 za nicka :-D

• 6.9.2015  22:22

Dlouho jsem to odkladal, pac je to smutny, ale kdyz je clovek smutnej sam vo sobe, tak sem si rikal, ze uz je to jedno, a musim rict, je to pecka. Ty Delonovo a Gabinovo pohledy ke konci filmu! Jeden z nej francouzskejch filmu, co v posledni dobe jely na dvojce. Kam se hrabe Ventura, to se neda srovnat!

• 25.7.2015  21:33
    Senna (2010)

Vynikajici a emotivni dokument o nejlepsim jezdci vsech dob a nejvetsi legende F1. Jooo, byl sem malej a formulky me jeste bavily... Po koberci jsem jezdil s autickem Senna, na dvorku placal cernou plastovou raketou a nazyval sve udery Edbergovskymi, na hristi jsem palil jak van Basten. Sport bylo vsecko. A tak ta smrt me tehda zasahla vic, nez 3 tydny predtim Cobainova, toho jsem objevil az pozdeji. A ten smutek pretrvava dodneska, asi tou nostalgii, zrovna jsem vecerel, kdyz se to v dokumentu stalo, prestal jsem jist a vystydla mi rostena. A ja miluju rostenou, ale asi kazdej clovek se musi na chvili zastavit, kdyt tam vidi tu pulku formule a jeho svesenou hlavu :-( Navic ve spojeni se zabery tesne pred zavodem, kde je na nem videt, jakoby tusil, ze se neco stane. Alain pry nebyl rad, ze z dokumentu vynechali jejich usmireni na konci Prostovy kariery, ale reziser argumentuje, ze proste neslo vse zahrnout a ze daleko vice lituje vynechani historky o tom, jak si Senna vzal s sebou do kokpitu rakouskou vlajku na pocest Ratzenbergera, ktery zemrel behem kvalifikace tehoz zavodu. Chtel s ni po zavode zamavat na jeho pamatku :-/

• 31.5.2015  13:52
    Znamení (2002)

Úžasný film s naprosto perfektní atmosférou, která mi i na 7. promítání způsobila husí kůži a slušnou dávku emocí :-) Gibson skvělý, Phoenix boží, i ty děcka se výjimečně dají snést. Opravdu výborný film. Škoda, že se nenaplnila očekávání Golfisty, a tento režisér už po znamení nic kloudného nenatočil, spíše samé odpady.

• 3.5.2015  21:37

Asi nej Slyuv film po First Blood.

• 3.5.2015  21:34

"Vsude se valely jeho vnitrnosti a ja se snazil, snazil sem se jak sem moh, dat svyho kamose dohromady... a nemoh sem najit jeho nohy, nemoh sem najit ty jeho zasrany nohy... nemoh sem je najiiiiit..." :'-( Peckovej film. Dvojka je sice klasika akcniho zanru, ale ja mam daleko radsi jednicku, neni tak prehnana, skoro by se chtelo rict realnejsi... A nejlepsi je starej 90s dabing, este nez ho zacal mluvit Rimsky...

• 10.11.2014  10:36
    The Bridge (TV seriál) (2013)

Solidní detektivka se zajímavejma hercema, a tim vůbec nemyslím jen ty 2 hlavní, snad úchvatnější MILFka než Diane je ta mexičanka, co zdědí ranč, dále je tam vynikající zpočátku nesympatický novinář, dále týpek, co pomáhá ženskejm, kterej je tak divnej, až je vlastně nejvíc v pohodě, a když se na samottnej závěr nechá oholit, tak jak kdyby z prdele vypad Jirkovi Hrzánovi. Záporáci a záporačky taky solidní. No prostě zajímavejma vedlejšíma postavama nabitej seriál, kterej v tomhle Killingu nakopal prdel, v atmosféře a dvojičce hlavních detektivů ovšem už tolik ne... i tak ale solidních 5 hvězdiček od fanouška tohodle typu serialů.

• 20.9.2014  15:25

Huh, už jsem skoro zapomněl, jaká byla Alicia kočka. Pohodová romantika na sobotní odpoledne. Jen jsem nepochopil, jak moh Fraser dostat hlavní roli a kapitán hnědokábátníků jen ten štěk, docela paradox.

• 14.9.2014  22:49

Nooo, neděle večer, navíc na markýze s čoboláckym dabingem, nedával jsem tomu moc, jaké je však mé překvapení. Tohle je daleko zábavnější než Exp3, Konečná i Kulka do hlavy dohromady!!! Kucí eště nepatřej do starýho železa.

• 13.9.2014  23:35

Ne tak dobrý jak Hodnej, zlej a vošklivej. To holt muselo zaznít jako první. Jasně, je tu Claudia Cardinale, jedna z nejhezčích ženskejch, co byla na plátně k vidění, ale má snad šmrnc a esprit Eliho Wallacha? Ani vomylem. Ani neni tak zábavná. A to je největší kámen úrazu, platí to i o celym filmu. Když je na plátně Fonda, tak pohodička, ale jinak je to malinko přemáhání, nezalomit to. To u toho druhýho majstrštyku není. Dřív jsem myslel, že je to neporovnatelnym projevem a splynutí s rolí u Eastwooda a Bronsona, ale tim je to jen z části. Hlavně je to tou zábavností :-/ I tak ale pecka za muziku a za tu Klaudii. PS: Ten koment Douglase, to je po kolikátým brku? Nemáš ňáký prachy pučit, Dagu? Aspoň pětku? Do zejtra? :-D

• 7.8.2014  23:49
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

NEJ!!! SERIAL!!! EVRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!! Ale jen pro lidi, co maj rádi meta, nebo jak se tomu řiká. Je tam hrozně moc schovanejch nebo neschovanejch narážek na Nightmare on elm street, Inception, The Thing, Die Hard a milion kurva trilion dalších věcí. Ale pro milovníky těchhle věcí, kterým se to líbilo v druhym NEJ SERIALU EVRRR, tedy samozřejmě Community, je to naprostá laskominka. Jsem zvědavej, esli tohle někdy někdo nadabuje. Nejlíp Kajzr s Lábusem. (neangličtinářům by to asi bodlo, mluví se tu proklatě rychle a titulky mizej rychlejc než se objevujou :-D)

• 31.7.2014  11:25
    Kamarádi (TV seriál) (1969)

Výborná nostalgie! A tyjo, to už ta Gábina nikdy v ničem jinym nehrála? Tu bylo těžký si nezamilovat.

• 31.7.2014  01:25

"BLONĎÁÁÁKU! VÍŠ CO SEEEEEEEŠ??? HNUSNEJ ZKURVYSYYYYYYYYYYYYYYYYYN!!!" Aneb nej western všech dob, s tim neudělal nic neslaný nemastný John Wayne, ani suprdvojka Brynner s McQueenem a neudělá s tim nic ani můj oblíbenej Tarantino, ať jich natočí, kolik chce. Ve srovnání s Tenkrát na západě, kerýmu se to neubrání v žádný správný recenzičce obrýleného intouše, je tu skoro stejně kvalitní pan Zlý, Cleefovi tyhle role prostě neskutečně sekly už od pravýho poledne, jako jo, tady byl přecijen Fonda s jeho modrym kukučem ještě o fous lepší, ale zase to bohatě vyvažuje, nebo spíš převažuje pan Ošklivý, který si podle mě vlastně ukradl celý film, alespoň já to tak vidim, jeho výstupy jsou prostě pecka, ať už se snaží Clinta sejmout, nebo ho za pět minut křísit a předstírat starostlivost a pláč a nenápadně skrze prsty koukat, jestli to Clint zbaštil, to je prostě klasika. No a konečně Clint je taky docela jiný kafe, než Bronson, kterej mi nikdy v tom Západě úplně neštimoval... hudba, to skoro nemá smysl rozebírat, Extasy of gold je nezapomenutelnej track, podle mě po Chobotnici Morriconeho největší pecka. A ústřední melodie je taky klasika. Kupodivu mi nakonec po letech nevadí ani ta vojenská vložka, tolik vyčítáná, ale prostě už mi to k tomu filmu tak nějak patří, jak ta svatba k Lovci jelenů. Navíc uteče vcelku rychle a bum, sme na řbitově a hledáme. A pak už je tu velký finále (jak ostatně slíbil Krásnoočko - "Uvi-dí-me-se-br-zy...i...idi..." - "Idioti, to je pro tebe." :-D), který sice nemá tak skvělej hudební podkres jako na Západě (holt to Morricone vyplejtval pár minut předtim), ale klasickej souboj je tu rozšířenej na trojičku, takže tolik oblíbených záběrů na oči si vychutnáme ještě více. Prostě nej western všech dob. (pokud teda Quentin s tou H8ful 8 moc nezazáří)

• 22.6.2014  22:54
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Pecka. Pecka pecka pecka, naprostá pecka. A devátá řáda už úplně totální pecka.

• 8.6.2014  20:51
    Zločin (TV seriál) (2011)

Mazec. První dvě sérky dobrý, ale třetí, to je naprostá laskomina! Na úrovni True detective. EDIT: 4. řada je opravdu krásnej záver božího seriálu a upravuji - je to lepší než True detective. A Holder je prostě sympaťák roku.

• 7.6.2014  17:41
    Komando (1985)

Akční klasika, na níž jsou nejlepší ty hlášky Bennetta a Arnieho. V úplným top akčňáků s Predátorem, Termíkama a Die Hard to nejni, ale hned pod nima spolu s Rambama jo.

• 7.6.2014  17:27
    Serenity (2005)

Těžce podhodnocená záležitost, nejspíše těmi samými blbečky, co neviděli Firefly, nej scifi všech dob... A tohle prostě a jednoduše oddělit nejde. Firefly je naprostá legenda, bohužel neuzavřená, tak se o to Whedon pokusil tímto filmem, který konečně přinesl odpovědi na klíčové otázky v seriálu. Má to spád, má to i nějakou tu akci, nicméně 90% toho příběhu je ve firefly, takže sledovat to samostatně, nedejbože hodnotit, za to bych dával ban :-)

• 30.5.2014  00:49
    Predátor (1987)

Do dnes to asi nikdo úplně nechápe, ale John McTiernan vytvořil s rozestupem pouhého 1 roku něco, co už asi navěky zůstane nepřekonatelný. Jako jo, Cameron má taky slušnej počin: 84 Termík, 86 Vetřelci, to jako můžu, nicméně udělat Predátora a rok na to Die Hard a vytvořit dvě naprostý akční klasiky, který stojí na samým vrcholu žánru a ani ten Cameron je nakonec nepřekonal, to teda respekt.

• 2.5.2014  21:50
    Gravitace (2013)

Ufff, no jak uz tu nekdo psal - STRHUJICI ZAZITEK. A pritom takova blbost, co? :-)

• 26.4.2014  21:31
    Fantomas (1964)

Pecka. I po letech. Ty varhany si snad dam jako vyzvaneni budiku.

• 26.4.2014  20:18
    Fargo (TV seriál) (2014)

EDIT: ano, prvni dil me tak uplne nepresvedcil, ale po par dalsich dilech uz jsem na palube, je to hodne dobre odvedena pracicka se zajimavou atmosferou. epizoda 6, to tedy byl ulet, kterej jsem rozdejchaval dlouho.

• 19.4.2014  23:00
    Saturnin (1994)

Naprostá dokonalost.

• 23.3.2014  00:14
    Terminátor (1984)

Prostě paráda. Snad nejrači mám samotnej závěr, kde SPOILER pro kikoty, co to eště neviděli, esli vůbec ňáký eště sou: už je arnieho ksichtík roztavenej a vidíme padádní skeletonové monstrum, pokulhávající za Sárou. Příjemně to evokuje můj další oblíbenej film - Souboj titánů a jeho triky (tuším že stejný). Dobrá 80s muzika, připomínající Komando a Predouše. Ale hlavně perfektní příběh, co dal vniknout snad nejlepšímu (po Die Hard, samozřejmě) akčňáku všech dob - Terminátorovi 2.

• 23.3.2014  00:03

Dokonalost. Jedna z největších filmovejch klasik, od úvodních titulků neskutečná jízda, vlastně hned v prvních 5min se objeví dvě naprosto ikonický scény, tolik citovaný a parodovaný v pozdějších filmech. A na tempu se nesleví, jede se dál a dál, vedlejší postavy perfektní, opičky perfektní, záporáci perfektní, možná tu někomu chybí tatík z trojky, ale mně ne, vždyť je tu ztracená Archa úmluvy a nácek, co inspiroval nácka v Haló Haló!!! "Adios, blbečku!"

• 22.3.2014  23:58

Ne, prostě je to druhej nejlepší Indy a hotovo! Ale je to kurva o fous! Jinak je to naprosto dokonalá věc a podobná nezadržitelná jízda jako Dobyvatelé, možná s více humornejma scénama, ale už ne s tolik ikonickejma. Doporučuji servírovat hned za sebou. Dvojku a čtyřku raděj vynechat.

• 22.3.2014  13:18
    JFK (1991)

Perfektni Oldman, solidni Costner, ultraodporna scena, kde buzikuci Bacon s Tommy Lee Jonesem na sebe mavaji prstikem :-D Kazdopadne ale brilantni rekonstrukce vysetrovani po 11. zari asi 2. nejvetsi lzi v americkejch dejinach. Nebo se pletu?

• 11.3.2014  17:56
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Po zhorseni Community v soucasnosti jednoznacne nejlepsi sitcom. Zadny Big bangy natoz Himymy tomu nesahaj ani po kotniky. Phil je genius!

• 28.2.2014  00:16
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"Dyť je to hrozný, se na sebe podívejte... Jirko, dělaš taky vůbec něco jinýho než fotbal??" - "No... jasně... třebaaaaa... ... ... nohejbal." :-D :-D :-D geniální počin, nej seriál, co u nás za poslední léta vznik. A Vetchý je tu opravdu Oskarovej, jak tu někdo píše. Neskutečná prdel.

• 9.2.2014  00:47

Ne jeden z nejlepších, ale skutečně ten vůbec nejlepší horor všech dob. Atmoška by se dala krájet a vliv má na to nejen pravděpodobně nej soundtrack všech dob, ale hlavně úžasnej příběh, vyborný herci, kamera, prostě všechno. Moje nejoblíbenější je scéna na hřbitově, ty záběry zeshora, naprosto úžasná, děsivá, děsivá věc. "JEHO MATKA... JE ŠAKALÍ SAMICÉÉÉ!!!"

• 1.2.2014  21:06
    Forrest Gump (1994)

Jeden z nej filmů všech dob. Ač Hankse moc nemusim, tady mi nikdy nevadil, nejspíš protože mu roli prosťáčka člověk prostě daleko líp věří :-D Kdyby si film odpustil některý smutný momenty (ta Jenny mě dycky dostane, a toho Lennona zabít taky nemuseli!!!), měl bych ho eště rači.