Air: Zrození legendy (2023)

Nie žeby to bol zlý film, to vôbec. Len to mohlo byť lepšie :D Ako fanúšik knihy Shoe dog si viem predstaviť film skôr o vzniku samotnej firmy Nike, nie len o vyjednávaní jedného kotraktu. Podobná téma bola zaujímavejšie spracovaná vo filme Tetris

Ajťáci (2006) (seriál)

Neviem, či je pravidlom, aby každá jedna postava v sitkome bola svojim spôsobom retardovaná a nesprávala sa ani trochu normálne. Začína to celkom nádejne, ale kvalitatívne to veľmi rýchlo ide dole. Veľká kvalitatívna nevyváženosť medzi jednotlivými epizódami, dokonca aj v rámci epizódy sa striedajú scény, ktoré sú vtipné s tými, ktoré sú úplne trápne a do toho ešte ten "smiech" publika/divákov, na ktorý som si už asi dosť odvykol pri iných o dosť vtipnejších seriáloch (The Office). Nechápem tie vysoké hodnotenia, pre mňa čistý priemer, ale obedné prestávky na pár týždňov to spokojne vyplnilo.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Celé zle. Teda, ak by to bolo primárne cielené na detské publikum, tak dajme tomu. Ale toto je vo výsledku riadny zlepenec. Dialógy ako v detskom filme. Vytváranie "napätia" na začiatku tým, že je tam nejaké veľké tajomstvo, o ktorom nič nevieme a nevieme sa dočkať, kedy sa to už konečne dozvieme- tak toto vôbec nefunguje. Vedel by som menovať všetky šablóny, ktoré tu boli použité, ale to by bolo na dlho. Vo výsledku je to jeden veľký zlepenec a digibordeľ, kde ani jedna postava nie je sympatická a bolo mi jedno ako to nakoniec dopadne, hlavne, nech je čím skôr koniec. Pozriem si ešte nových strážcov (dúfam, že to neposerú tak ako to špeciálne vianočné vydanie) a potom už len Spiderman. Všetko ostatné vrátane seriálov, čo vzniklo po Endgame, je strata času.

Artemis Fowl (2020)

YOU HAVE STOLEN MY CHILDHOOD, HOW DARE YOU Prvú časť knihy som čítal, keď som bol piatak na základnej škole, poslednú ôsmu časť v štvrtom na vysokej a bavilo ma to rovnako. Aké veľké bolo moje nadšenie, keď konečne ohlásili, že Artemis Fowl bude sfilmovaný. A aké veľké je moje sklamanie po vzhliadnutí tohto filmu. Vymenovať všetky veci, ktoré boli inak oproti knižnej predlohe by bolo na ďalšiu knihu. Už po 5 minútach filmu bolo jasné, že to bude fail. Toto by sa dalo považovať za nejaký nepodarený remake, ak by to už bolo predtým sfilmované. Okrem mien postáv tu nesedí vôbec nič, dokonca ani vek, rasa a v jednom prípade ešte ani pohlavie postavy. Asi po hodine filmu som vzdal porovnávanie s knihou v mojej hlave a snažil sa tváriť, že toto je úplne nový príbeh, ktorý nepoznám, ale ono to nefunguje ani takto samostatne. Málo priestoru pre vykreslenie charakterov, atmosféra žiadna. Vyzerá to, ako spojenie deja z dvoch kníh, ale ono to na konci dokonca dáva priestor na pokračovanie, ktoré si už ani neviem predstaviť po tomto zmätku. Verím, že nikdy nevznikne a možno jedného dňa niekto natočí regulárny film podľa tejto skvelej knižnej série. Dovtedy sa budem tváriť, že Artemis Fowl nemá žiadne filmové spracovanie.

Ava: Bez soucitu (2020)

Má to pár priblblých dialógov, tradičné meranie si pipíkov, ale inak celkom ušlo. Podľa hodnotenia som čakal väčšiu katastrofu. Hlavnej postave sa síce na základe jej konania nedá fandiť, ale dej ma bavilo sledovať. Páčil sa mi aj taký detail, ako sa zmenil zvuk za každým, keď Ava ako vyliečená alkoholička váha, či si dá frťana alebo nie.

Boj o moc (2018) (seriál)

Počiatočné znechutenie (pri prvej sérii)  z toho, čo sa na obrazovke odohráva prešlo do záujmu, ako to bude ďalej pokračovať. Tento seriál stojí výhradne na jednotlivých postavách, samotný dej je druhoradý. Každá postava je motivovaná vlastným prospechom, neberie sa ohľad na nikoho - brat, sestra, manžel, otec. Nikto nikomu neverí, každý je ochotný kedykoľvek prezliecť kabát, ak z toho bude mať niečo pre seba. Na vrchole hierarchie stojí hlavný šéf firmy a otec 4 nepodarkov, ďalej nasledujú spomínaní potomkovia, ktorí si navzájom nič nedarujú len preto, aby sa votreli otcovi do priazne, prípadne aby ho poriadne nasrali. Nižšie v rebríčku stojí manžel jednej z potomkov, ktorý si svoju neistotu z dominantnej partnerky vybíja na hierarchicky najnižšie položenej postave, vnukovi brata hlavného šéfa. Ten ako jediný nie je úplne morálne dno, aj keď vďaka prostrediu, do ktorého sa chce dostať, k tomu už má tiež solídne nakročené. (Písané po tretej sérii)

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Toto treba dávkovať postupne, max po 1 epizóde na deň, inak hrozí žalúdočná nevoľnosť. Toľko hajzlov pokope nájdete asi len v parlamente. Ani jedna postava nie je sympatická, nikomu tam nedokážem fandiť. Napriek tomu je zaujímavé to sledovať, ale hlavne s mierou.

Boj o moc - Staré uklízečky z Idaha (2021) (epizoda)

To sú tak nechutné a odporné postavy, z každej jednej mi je na vracanie. To znamená, že to hrajú perfektne. Tak nejak si predstavujem rokovania našej vlády.

Boku no Hero Academia - Season 4 (2019) (série)

Prvá polovica super, v druhej ide kvalita značne dole. Školský festival dosť nuda, aj zápletka s Gentle Criminal. Tam stojí za zmienku len jej koniec, keďže bolo jasné, čo tým chceli v rámci vývoja hlavnej postavy dosiahnuť, ale mohli to lepšie premyslieť. Záverečné 2 časti série super, výborne navnadenie na ďalšiu sériu.