Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Tak rád by som tomu dal vyššie hodnotenie, ale nedá sa. Chápem myšlienku, baví ma dej, baví ma vývoj jednotlivých postáv, ale keď je to zabalené v tejto forme, tak je to pre mňa veľmi ťažko pozerateľné. Počúvať ako po sebe postavy kričia všetky naraz je dosť stresujúce. Mám rád drámy, ale toto je bolesť pozerať. Ešte nevie, či dám aj ďalšiu sériu.

Medvěd - Série 1 (2022) (série)

Toto nie je žiadna komédia, takže popis je dosť zavádzajúci. Okrem chuti na jedlo tento seriál prináša skôr stres - postavy nestíhajú, kričia po sebe a vkuse sa tam niečo poserie. Zvyšok času sú tam dialógy o ničom. Polovicu zamestnancov by som vyhodil a našiel náhradu. Takmer som to nedopozeral, ale posledné 2 časti to zachrnánili a skúsim aj 2.sériu.

Grace a Frankie (2015) (seriál)

Veľmi zaujímavý námet a ústredná zápletka, podľa ktorej by som možno očakával viac sit-com štýl, ale namiesto toho sa tu riešia občasne dosť vážne témy. Bavilo ma najmä, ako sa hlavné postavy vyrovnávajú s pribúdajúcimi problémami spôsobenými starnutím. Váhal som medzi 3* a 4*, keďže občas je kvalita jednotlivých dielov dosť kolísajúca a týka sa to aj jednotlivých epizód, kde dej okolo hlavných postáv je zaujímavý, ale okrem toho musíme strpieť aj vedľajšie postavy, ktoré sú často vyslovene trápne. Z vedľajších postáv je zaujímavá len Brianna, zvyšok nič moc. Občas sa ale vyskytnú prvotriedne epizódy s perfektnými vtipmi, takže celkovo sa prikláňam k 4*, aj keď len s privretými očami.

Paprika (2006)

Mám pocit, že v tom bolo niečo viac ako som bol schopný pochopiť. Príliš umelecké na mňa.

Boku no Hero Academia - Season 4 (2019) (série)

Prvá polovica super, v druhej ide kvalita značne dole. Školský festival dosť nuda, aj zápletka s Gentle Criminal. Tam stojí za zmienku len jej koniec, keďže bolo jasné, čo tým chceli v rámci vývoja hlavnej postavy dosiahnuť, ale mohli to lepšie premyslieť. Záverečné 2 časti série super, výborne navnadenie na ďalšiu sériu.

Boku no Hero Academia: Training of the Dead (2017)

Práve v momentoch, keď som si myslel, že to začína byť veľmi detské, prišiel podarený vtip, ktorý to uťal. Ale inak taká obyčajná ničím výnimočná časť.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Asi som už starý, lebo častokrát som nechápal problémy, ktoré tam riešia, pretože to ani neboli skutočné problémy, presne ako povedala jedna z postáv v poslednej časti, že voľba terapeuta je zbytočnosť. Obsahovo to stále zaujme, hlavne asi kvôli tomu, že som bol zvedavý, ako sa príbeh z predchádzajúcich a lepších sérií zakončí. Chápem zámer autorov, že mali by sme byť tolerantní, rešpektovať sa a rozprávať a tak ďalej, ale dosť to prehnali, keď takmer každá postava má nejakú poruchu (pardon, očividne mi chýba tolerancia). Buď niekto nevie, čo je za pohlavie (stačí sa pozrieť medzi nohy), prípadne tam je muž preoperovaný na ženu a žena preoperovaná na muža a títo dvaja spolu majú vzťah. Takže prevláda koncentrácia všelijakých čudných postáv. Asi je dobre, že už je koniec, len škoda, že po výborných prvých 2 sériách to išlo takto dole vodou.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Žiaľ, najslabšia časť série. To, na čom stavali na začiatku - koncentrácia akčných hviezd, v tomto prípade vôbec nefunguje. Keď to porovnám s prvými 2 časťami v rámci hereckého obsadenia, tak tuto ostali už len také zvyšky. Jasné, Statham je super, ten dokáže potiahnuť film, kde ide o jedného hlavného hrdinu, ale v tímovke s akčnými hviezdami čakám od filmu proste viac ako to, že to bude ťahať jeden herec a dedovia sa už len nejako zvezú. Zvyšok "klaďasov" veľmi nestojí za reč, 50 cent tam mal tak jednu dobrú scénu a to je všetko.  Tešil som sa na na Tony Jaa a Iko Uwais, ale žiaľ nedostali toľko priestoru. POZOR SPOILER Najmä záverečný súboj Statham vs Uwais mal oveľa väčší potenciál vzhľadom na schopnosti oboch borcov KONIEC SPOILERU. Súboje sú žiaľ podľa mňa veľmi zle zostrihané a kamera pri nich roztrasená, efekty občas tiež trochu pichajú oči. Napriek kritike hodnotím ako priemerný film, pretože Statham - Stallone spolu fungujú stále dobre, takisto hádky medzi Stathamom a Fox boli celkom vtipné a celkovo mám rád túto oldschoolovu akciu. Každopádne, menej vydarené zakončenie série. Ak by sa v niečom podobnom niekedy snažili pokračovať, tak by to chcelo značnú obmednu obsadenia a pravdepodobne aj lepší strih a kameru.

Wahl Street (2021) (seriál)

Mark je jeden z mojich obľubených hercov, tak som bol zvedavý na tento pohľad do zákulisia. Prakticky sa pozeráme na to, ako Mark riadi alebo začina niekoľko nových firiem a ako ich všetky zvláda riadiť, aký vplyv na to mala korona a podobne. Určite nechcem znehodnocovať to, čo robí, ale povedal by som, že pri propagácii jednotlivých firiem mu pomáha prevažne meno, ktoré si urobil vo filme. Niektoré biznisy sú zaujímavé, niektoré absolútne nechápem (CardBoyz s jeho synmi). Mark dokáže povedať, že je z niečoho nadšený a pritom sa tvári presne opačne, takže ťažko povedať, nakoľko je to úprimné. Jediné skutočné nadšenie som na ňom videl, keď mu došli prototypy botasiek v poslednej časti,