Borrtex

Borrtex

minimalist piano composer

USA
Films & Music

homepage

Instagram: Borrtex

43 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 2.6.2020  22:46
  Greater (2016)
  *****

  WE TRUST.

  • 29.5.2020  14:40
  SuperStar 2020 (TV pořad) (2020)
  ***

  Více členů v porotě tomu dává celkem dobrou šťávu. Příjde mi, že i účinkující jsou letos oproti předchozím ročníkům více talentovaní. Jako profesionální hudebník podobné soutěže vždy rád uvítám.

  • 23.5.2020  21:15

  Příběh zajimavý a inspirativní, nicméně zpracování a kvalita dialogů tomu dost ubírala hodnotu. Takový pohodový křesťanský podprůměr.

  • 15.5.2020  21:25
  Like Arrows (2018)
  *****

  Film o pravé podstatě manželství a základu ucelených a především zdravých rodinných vztahů. Příběh od zasnoubení až po vnoučata fantasticky vypráví realitu našeho růstu jak už v partnerském vyžití, tak i v sobě samých. Povzbuzuje k zamyšlení a stanovení těch skutečně důležitých priorit. ~ You can't run around living life one day at a time. You have to know where you're going, and then lead. ~

  • 14.5.2020  23:50

  Docela nevšední psychologické drama z řad mladšího hereckého obsazení. Konečně se Netflix vydal trošku odvážnější cestou jak scénářem, tak stylem výpravy. Film mě příjemně překvapil relativní vztahovou i vírovou všestranností (čekal jsem osvětu LGBT) a také hereckými výkony. Celkem dobře se zde daří přenést perspektivu středoškolského života a člověka, který se snaží porozumět nejen svému okolí ale hlavně sám sobě. Každopádně po delším přemýšlení mě nic úplně konkrétního neláká to vyzdvihnout mezi vyšší nadprůměr. Ale je dost možné, že časem ještě změním názor.

  • 11.5.2020  22:52

  Název filmu podivuhodně dobře odpovídá formě a stylu ve kterém se nese celý příběh. Samotné dialogy zaujmou především nespočtem otázek vzbuzující kolotoč dalších navazujících otázek. Nicméně po kratším zamyšlení je názorné, že tato skutečnost celkem dobře reflektuje náturu Bible, ve které Bůh velice pravidelně využívá právě nástroj otázek k přenesení informační hodnoty. Trošku škoda překombinovanosti a dost častých nelogických reakcí hlavní postavy. David Strathairn jako Bůh úplně neseděl a příběh pojímaje dialogů v rámci interview, je vlastně velice chabý a nemá žádnou vnitřní návaznost. Film nechám zatím bez hodnocení ale pro psychologické nadšence určitě stojí za zhlédnutí.

  • 2.5.2020  23:18
  Surfařka (2011)
  *****

  ~ Just believe that He can turn it into something good ~

  • 2.5.2020  00:52
  Přemožitel (2019)
  *****

  Alex se opět předvedl! Perfektní drama s nevídaně propracovaným scénářem, který poukazuje na skutečnou podstatu křesťanství a vztahu mezi věřícím člověkem a Bohem. Příběh o odpuštění a nové naději. Pod povrchem svých vlastních představ a přetvářek, kdo skutečně jsi?

  • 2.5.2020  00:28

  Alexův velmi vydařený režijní (skoro) debut! Určitě je na místě srovnání s příbuzným Woodlawn od Erwin Brothers, který má také křesťanský podtext se znatelně větší hloubkou a vypracovanějším scénářem. Doba produkce je však znát a pokud jde o jednoduchost a divácký minstream tak je Facing the Giants asi tou oblíbenější volbou. Velkou pochvalu si zaslouží také hudební supervisor za výběr na míru šitého energického soundtracku!

  • 26.4.2020  22:20

  ,,Friends, I spent almost two years of my life investigating the history around the resurrection of Jesus.... And in the light of the avalanche of evidence that points so powerfully toward the truth of Christianity I realize that it would take more faith to maintain my atheism than to become a Christian." - Lee Strobel at Passion City Church, 2018.

  • 21.4.2020  16:11

  Relativní zklamání. Začátek se jeví jako peckovní novodobé Expendables s mladými tvářemi. Scénař po chvíli ale značně pokulhává a závěr (ačkoliv prokazuje jistou originalitu), mi nedává vlastně žádný smysl...

  • 18.4.2020  23:20

  Přestože Phoenixe za jeho herecký talent velmi uznávám, jeho ztvárnění Ježíše se moc nepovedlo...

  • 2.4.2020  23:35
  Woodlawn (2015)
  *****

  Víra skutečně má smysl. Bratři Erwinové se začínají jevit jako slibná revoluce křesťanského filmového průmyslu. Příběhy umějí s lehkostí a citem servírovat divákovi, spolu se zachováním kvalitní produkce hodné Hollywoodskému hereckému obsazení. Woodlawn tomu není výjimkou. Kvalitní zpracování reálné události s týmovým duchem a Boží oddaností. Skvělá atmosféra s velice překvapivým Nicem Bishopem! Jen tak dál.

  • 2.4.2020  23:27

  Zajimavý reálný příběh s rozvážným vypravováním. Řemeslně by to chtělo možná lépe strukturovat časování scénáře a délku jednotlivých scén. Proměna otce nebyla možná na můj vkus tak dobře vycítěna, jak bych si představoval, ale příběh samotný včetně hudebních pasáží, vizuálu a hereckého podání velice příjemně překvapil!

  • 28.3.2020  20:38

  Životopisná emoční houpačka z reálného světa, plná naprosto dechberoucích přirozeně ztvárněných hereckých výkonů v obou hlavních rolích. Žádná povrchní záležitost, velice ojedinělý filmový případ z oblasti víry, který se zaměřuje na hlubší myšlenky smyslu života. Fantastická hudba, zpracování a příběh, který vás svými momenty ze srdce rozesměje, dojme i povzbudí k zamyšlení. Fakt, že film vypráví skutečnou životní událost nahání husí kůži a spoustu otázek, které zůstanou už nejspíše navždy nezodpovězeny. ~ We paint with brushes... He paints with a billion stars and a trillion galaxies. ~

  • 18.3.2020  12:23
  Nákaza (2011)
  ****

  Realističnost tohoto filmu, který je řazen v kategorii sci-fi, si člověk uvědomí až ve chvíli, kdy se to začne dít ve skutečném světě. Je až děsivě mrazivé jak moc dokázali tvůrci filmu odhadnout veškeré aspekty, včetně základních systémových kroků případné pandemie. Doufejme, že se nám to povede zvládnout lépe než ve filmu....

  • 11.2.2020  15:00
  Den poté (2004)
  *****

  Nadčasový film. 16 let po jeho vydání je téma více aktuální než kdy předtím.

  • 11.2.2020  14:12

  She's genius.

  • 23.1.2020  20:55
  Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)
  *****

  Precizní filmařská výprava skutečného příběhu. Rozvoj postav a postupný vývoj děje odhalující nalezené skutečnosti byl doprovázen skvělými hereckými výkony. Má oblíbená Kaitlyn Dever je prostě na tyhle depresivnější role jako stvořená. Nástup fantastické Toni Collette ve třetí epizodě to pořádně roztočil a díky jejímu výraznému charakteru děj nabral úplně jiný rozměr, což přidalo na následné gradaci finále. Skvěle zpracované a bezchybně naservírované divákovi přímo pod nos.

  • 22.1.2020  00:12

  První série byla fakt pecka! Nicméně pokračení bylo nečekaně příjemným překvapním. Svéráznější, hlubší, emočnější. Netflix si dává opravdu záležet a pevně doufám, že se dočkáme další série. Ne úplně běžně se vidí něco tak upřímného a z reálného prostředí typického z života nás všech. :)

  • 14.1.2020  15:20

  Nejlepší epizoda druhé série. "Everything is connected."

  • 18.12.2019  22:33

  Parádní vánoční oddychovka s překvapivým oscarovým obsazením. Na sváteční pohodu ideál.

  • 3.10.2019  16:52
  Joker (2019)
  *****

  Asi jediny film, ktery jsem mel fakt problem dokoukat do konce. Fantasticke znazorneni jednoho z nejdesivejsich zaporaku vsech dob. Veskere aspekty pribehu a jeho zpracovani funguji dokonale. Joaquin nahani svym vykonem az mrazivou hruzu. Precizni prace, ale na film uz se nejspise nikdy znovu nepodivam. 100%

  • 19.9.2019  23:13

  Pohodovej odpočívák s okouzlující Alexandrou Daddario. Dějově nijak závratně spletité či originální, nicméně mnou známé pohledy na New York z pozadí Pebble Beach v Brooklynu, super atmosféra a inspirující příběh ze života, mě celkem nadchl a já si film užil :) Odreágovačka parádní.

  • 17.9.2019  14:36
  Dilema (2011)
  *****

  Snad poprvé, co mě obecné hodnocení zde na ČSFD zklamalo (NAŠTĚSTÍ!). Film totiž naprosto úžasný. Celkem jednoduchý příběh, který se v průběhu výpravy nijak zjevně nerozvíjí, nicméně v podaní herecké dvojice Vince a Kevina v hlavních rolích a jejich skvělé vzájemné chemie, jsem se bavil náramně. Pohodová atmosféra a závěr naprosto peckovní. Jeden z takových těch flmů ze života, který vám prostě vykouzlí úsměv na tváři. :)

  • 15.9.2019  21:43
  Čára (2019)
  ***

  Milé, hezké a neurážlivé. Filmy ze střední mám obecně rád. Zajimavý nápad a příjemné zpracování. Ovšem v ničem nevyniká, což ničemu nevadí a na pohodový večer ideálka.

  • 3.7.2019  21:53

  Soundtrack Review: We know Brian Tyler’s work mostly because of his iconic scores for blockbusters such is the series of The Avengers films, Fast & Furious series and other action epic films. It was very surprising to see his credits in a teenage drama film, and even more interesting to listen to how his unexpected collaboration with a quite unknown Breton Vivian turned out. ... Together, Brian and Breton managed to create a beautiful touching soundtrack full of incredible melodies played by diverse instruments. From old school sounds and retro pads, to modern guitar supplemented by a nice clean soft piano. ... The soundtrack in this film just does what it is supposed to. It greatly emphasizes the emotions which we can feel through the film. It’s a sad story with some beautiful moments and a touch of love. Both composers made the job as best as it could be done. They picked the right instrument combinations plus diversity and came up with some very appropriate and image fitting melodies. ... Listening to the track ‘On My Watch’ right now. The way it slowly starts and develops, the way how instruments are constantly changing, yet as a complex, it sounds very completed and smoothen. ... Overall, exemplary work. Somehow reminding me the style of Rob Simonsen or Michael Danna. Very soft and cautious music. It’s a pleasure to listen to. Beautiful album for a beautiful film. I’m very excited to see what this young guy Breton Vivian brings in the future!

  • 3.7.2019  21:45

  Soundtrack Review: Very energetic full of new innovative sounds, yet in a way very soft and touching. Again, Hans Zimmer suprises by his incredible amount of creativity and talent. ... While I was listening to the first track titled ‘Gap’, a lot of things came to my mind. I heard Dunkirk, The Dark Knigh and even a bit of Inception. It’s a very intense song with not really too much of melodic tones, but more with that kind of aggressive synthetic rhythm, which slowly starts becoming Zimmer’s signature. ... On the other hand, the mid section of the track ‘Frameshift’ is showing us the softer side of the noise which is eventually also escalating into the chaos of a very decent sounding synthesizers surrounded by some electronized kind of detunned orchestra creating very authentic and original sound for the film. ... I was looking forward to be listenning the song ‘Intimate’, as it was very interesting for me to see that kind of title in such an aggresive and action sounding album so far. The track doesn’t really sound intimate at all. The noise is a bit quieter, but I don’t really feel any intimate emotions whatsoever. Although the ending of the song is very dynamic and has some amazing low ends! ... Through the album, the patterns, melodies and instruments get to repeat themselves a lot. Track ‘Reckless’ is quite similar to the first track, but yet Hans manages to make it still interesting by adding more percussion instruments and finally some beautiful melody starting in the middle of the track by the typical Zimmer’s loud brass and later also choir. ... The last track ‘Coda’ is just the ideal ending of the album. All the noise seems to be gone and we are left with the melody itself. Listening to it was just warming the cockles of my heart. The song is escalating beautifully into a peaceful end. We need more projects where Hans could show us this kind of style!

  • 7.6.2019  11:55
  Lidská společnost (TV seriál) (2019)
  *****

  Poslední epizoda to krásně podtrhla. Podobné náměty jsme tu už samozřejmě měli v dosti filmových provedeních, ale seriálová verze z prostředí štředoškoláků tak nějak lépe navozuje atmosféru skutečnosti, že není tak úplně problém samotný konec světa, jako spíše právě lidská reakce a sociální konflikty na tuto událost. Umět se dohodnout, přežit jako všichni za jednoho. Dělat správná rozhodnutí. Za mě osobně pohodové drama s mysteriózním nádechem a super hudbou. Těším se na pokračování.

  • 6.9.2018  21:10

  YouTube scénu jsem nikdy nesledoval. Ale jako dokument s hlavní myšlenkou celkem v pohodě..

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12