Agent bez minulosti (2002)

Každý fanúšik musí vidieť a poznať príbeh agenta Bourna.. Jeden z tých TOP movie 90%

Akta X (1993) (seriál)

Srdcovka nothing more to say.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Na tento film som neskutočne čakal a neustále snoril po všetkých zahraničných fórach tohto seriálu. Do kina sme išli všetci plný očakávania, nadšenia. Musím uznať, že väčšina z nás na konci mala zmiešané pocity. Čakali sme ufo, nevysvetliteľné javy atď no namiesto toho nám ponúkli celkom pútavý a zaujímavý trhiller. Po prvom prezretí som mal zmiešané pocity ale na druhý, tretí krát musím uznať, že obnovenie aktov x bol skvelý počin a bolo super vidieť v akcii Muldera a Scullyovú.. 80%

Ali (2001)

Pre mňa ako fanúšika boxu je Ali neskutočný zážitok. Naozaj som netušil, čím všetkým musel Ali prechádzať okolo kariéry. Je to také Dejavu, keď sa tam objaví promotér "Larry King", ktorý ma nezameniteľnú úlohu v súčasnom boxe. Will sa naozaj chytil tejto úlohy famózne, a to klasické prepletanie nôh pre Muhammada Aliho je vo filme perfektne vystihnuté. Možno to je pre niekoho nezáživne, pomalé, ale ten príbeh čo sa nesie celým dejom si zaslúži plný počet bodov, a ja to "Ali-mu" naozaj dám. Je to nezabudnuteľná postava boxu a jeho súboje s Foremanom, Frazerom stoja za to! Bol by som rád keby som s dočkal podobného snímku aj o mojom obľúbenom boxerovi a.k.a. killermachine a.k.a. Mike Tysonovi.. Pre mňa 90%

Amazing Spider-Man (2012)

Mnoho z vás tu na Amazing Spidermana nadáva ale pre mňa ako fandu komixov je to tento spiderman suverénne najlepší a omnoho viac komixovejší, aj keď viac zranitelnejší a ľudskejší, je to človek omnoho viac ako kedykoľvek predtým. Ak sa tu nájdu borci čo vyrastali na spidermanovi na supermaxe a podobných staniciach, určite mi dajú za pravdu, že je tu veľa prvkov, ktoré boli v predošlých filmoch vypustené. Pre mňa zaslúžených 80 %

Americký gangster (2007)

Neskutočný návrat na tému Mafia. Po krstnom otcovi prišlo už len zopár kvalitných výstrelov na túto tému no Americký Gangster sa hneď zaradil medzi tie top. Nie len, že je podložený na skutočných faktov ale obsahuje perfektné prelínanie deja a puntičkársku prácu Ridleyho Scotta.. 95%

Apollo 18 (2011)

Temná atmosféra a "škadnálne" odhalenie, že Rusáci to predsa len zvládli skôr ako Amíci :) Celý príbeh aj ta roztrasená kamera mi neprekáža ako väčšine ľudí čo som tu čítal. A keď sa nad tým zamyslíme, nie je fascinujúce ako technika doslova letí dopredu a nikto sa neodváži uskutočniť let na Mesiac? Kto vie ale asi niečo na tom pravdy bude, pretože tá dnešná technika, ďaleko, ďaleko sková tú s ktorou tam leteli vtedy, nemyslíte?

Argo (2012)

Filmy založené na reálnych faktoch ma vždy fascinovali, o to viac ma dostal počin Tonyho Mendeza. Možno sa niekomu tento film ani zďaleka nebude pozdávať, ale musím dať päť hviezd, pretože za ten nadľudský výkon v Iráne si to Tony zaslúži. Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život a v tomto snímku sa to viac než potvrdilo. Ísť do východnej krajiny s takou myšlienkou a vidieť to peklo naživo a naviac, chcieť sa vrátiť domov s partiou ľudí pôsobí ako Sci-Fi.. 85%

Avengers (2012)

Avengeri prinášajú takmer dva a pol hodinovú story, ktorá stojí za to. Jeden z tých prvých letných mega filmov čo určite nesklamal. Jedno ale treba povedať hneď a to, že viacmenej sa jedná o čisto chlapčenský film ale ani to nebráni tomu aby v danom žánri patril k jedným z najlepších.. 90%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musím priznať, že som bol veľký kritik Afflecka ala Batmana a obával som sa, či ešte niekto niekedy sa vôbec priblíži pre mňa k dokonalému Baleovi. Rozhodol som sa nakoniec pre 5 hviezd, nakoľko tu piatu si film získal za to, že batman naozaj pôsobi, správa sa a dokonca aj vyzerá ako v komixoch a je to diametrálne odlišný batman ako v podaní Nolana. Tento film je naozaj čistokrvný komixách. Mňa si ale dostal a bola to riadna jazda.. u mňa 75 %