V zajetí démonů (2013)

V jednom českom songu sa spieva: "kto sa bojí, nesmí do lese.." a presne o tomto by sa dalo hovoriť súvislosti aj s týmto filmom. Kto má naozaj strach a bojí sa, nemal by za žiadnu cenu pozerať tento film. Pre ten zvyšok je tu možno jeden z najlepších hororov za posledné roky. O tom, že atmosféra by sa tam dala krájať a celé to funguje je škoda písať, kto nevidel v plnej kráse a v skvelom ozvučení neuverí. Naopak opäť by som vyzdvihol dosť podstatnú vec a to, že The Conjuring je založený na skutočnej udalosti a to už je iná pesnička. Takže pozor na to, kto vás počas spánku ťahá za nohu.. 90%

Millerovi na tripu (2013)

TOP komedia za posledný rok. Už dlho, dlho som sa tak z chuti nezabavil. Táto story funguje naozaj perfektne a človek sa nepretržite točí v kolotoči zábavy, trefných hlášok a scén. A určite netreba zabudnúť na EPIC scénu z titulkov a.k.a. Victory Music 1:35 http://www.youtube.com/watch?v=L3q8rf0zNS0 pre mňa zaručených 90%

The Iceman (2012)

Presne podľa môjho vkusu. Pochúťka na čele so skvelým Icemanom Shannonom. Možno pôsobí tento film chladne, kruto ale aj o tom je život a našli sa aj takí borci, ktorí chceli žiť americký sen doslova. Trošku ma prekvapuje to hodnotenie na ČSFD, ale tak sto ľudí, sto chutí. Dve hodiny spanilej jazdy Icemana odkrýva čo to, s jeho života. Dozvedáme sa nie len o tom, že bol asi jeden z najlepších nájomných vrahov v USA a na svedomí ma asi viac ako 100 vrážd, ale aj tom, že sa snažil byť vzorným otcom rodiny a naozaj si zachoval ľadovú tvár v každej situácii.. 90%

Pot a krev (2013)

Doslova pochúťka pre všetkých filmových fajnšmekrov. Ústedná trojica a.k.a. amatéri to divoko tiahne celým filmom a skvelo sa dopĺňa. Mark zvláda pozíciu lídra bravúrne a človeku sa až nechce veriť, že takéto niečo sa mohlo stať v reale, ale ako vieme najlepšie príbehy píše sám život.. 85%

Iron Man 3 (2013)

Epické ukončenie Marvelovej trilógie končí na perfektnú. Od malička som vyrastal na animovaných "Marvelovkách" a Iron Man v podaní Roberta ma naozaj pobavil, nadchol. Naozaj som nečakal takýto koniec a nechal som sa prekvapiť až v samotnom filme, no o to viac som zostal "rozčarovaný". Táto trilógia podobne ako aj Batmanova v podaní Nolana je pre mňa TOP s animákov, ktorých som sa ako krpec napozeral.. Iron Man v podaní Roberta bol nie len perfektný v akcii, zápletke, ale naviac všetky tie tri časti disponujú skvelým humorom a hláškami.. 90%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Neskutočná pochúťka pre mňa a na scéne ďalší prírastok do rodiny Sci-Fi, ktorý ma čo povedať. Nemám čo k tomu dielu vytknúť, je to jeden z naj movie čo som tento rok videl, ak nie zatiaľ najlepší. Skvelé efekty, herecké výkony a stále perfektný Spock spolu s jeho legendárnymi hláškami :) .. Každopádne záver nám čo to odkryl do budúcna, a myslím si, že o sérii Star Trek budeme ešte počuť. Ak sa bude držať na úrovni 1-2, tak sa všetci fanúšikovia Sci-Fi, alebo samotného Star Treku majú na čo tešiť! 90

Ali (2001)

Pre mňa ako fanúšika boxu je Ali neskutočný zážitok. Naozaj som netušil, čím všetkým musel Ali prechádzať okolo kariéry. Je to také Dejavu, keď sa tam objaví promotér "Larry King", ktorý ma nezameniteľnú úlohu v súčasnom boxe. Will sa naozaj chytil tejto úlohy famózne, a to klasické prepletanie nôh pre Muhammada Aliho je vo filme perfektne vystihnuté. Možno to je pre niekoho nezáživne, pomalé, ale ten príbeh čo sa nesie celým dejom si zaslúži plný počet bodov, a ja to "Ali-mu" naozaj dám. Je to nezabudnuteľná postava boxu a jeho súboje s Foremanom, Frazerom stoja za to! Bol by som rád keby som s dočkal podobného snímku aj o mojom obľúbenom boxerovi a.k.a. killermachine a.k.a. Mike Tysonovi.. Pre mňa 90%

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Po úvodných dvoch častiach môžem povedať, že sa mi pod kožu dostáva ďalší seriál. Da Vinci ako osobnosť samá o sebe je vysoká liga a tento seriál je toho dôvodom. Mnohí tu dávajú slabé hodnotenia, no ja si myslím, že je to veľmi ambiciózny projekt, ktorého Pilot ponúkol poriadny mix akcie, intríg a mystéria. Druhý diel o nič slabší, takže veľká spokojnosť a pre mňa aspoň zatiaľ 85%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Cesta na tron je vzdy trnista.